Keresés

Részletes keresés

ásítósmacska Creative Commons License 2017.06.09 0 0 18854

ennyi pofáraesés után még mindig nem vizslatod dupla szemüveggel a termékeket...? :DDD

Előzmény: Magdi60 (18852)
Degeczi Creative Commons License 2017.06.09 0 0 18853

Vidd vissza: akkor is visszafizetik, ha már föl van bontva (hiszen erről szól a megelégedettségi garancia)

A "nektár" szó egyébként gyanús kell legyen mindig (az már 50%-ban limitálja a gyümölcstartalmat!), de ettől még tényleg ritka nagy mocsokság, könnyű belefutni.

Előzmény: Magdi60 (18852)
Magdi60 Creative Commons License 2017.06.09 0 0 18852

Hát köszi. Múlt héten bedőltem. Tényleg azt hittem 100 %-os...

Előzmény: ásítósmacska (18851)
ásítósmacska Creative Commons License 2017.06.08 0 0 18851
nézek Creative Commons License 2017.05.21 0 0 18850

még most is ezt tesszük, ha jóízű ubisalit szeretnénk enni...egyszer nem kóstoltam meg, amikor a szomszéd adott egy pár darabaot...elkészült, aztán...irány a komposzt.

Előzmény: ásítósmacska (18848)
sarkanyolo2 Creative Commons License 2017.05.21 0 0 18849

Sziasztok!

A februárban lejárt promós Bohemia Crystalos vörösboros pohárból keresnék 1-2 eladó példányt. :) Ha valakinek lenne, akkor ne legyen rest jelezni. :)

ásítósmacska Creative Commons License 2017.05.21 0 0 18848

Gyerekkoromban - igaz, akkor még nem volt kígyó, csak hagyományos uborka - a nagymamám mindig úgy kezdte az uborkasaláta készítését, hogy levágta az uborka két végét, és megnyalintotta, nem keserű-e....

Előzmény: Mr Reacher (18846)
Magdi60 Creative Commons License 2017.05.21 0 0 18847

A keserű jót tesz a gyomornak - gyomorkeserű :-)

Előzmény: Mr Reacher (18846)
Mr Reacher Creative Commons License 2017.05.20 0 0 18846

Készítettem tzatzikit a 100 forintos kígyóuborkából. Lereszeltem, megsóztam, kifacsartam, összekevertem a szokásos fűszerezésű szósszal, és megkóstoltam.

Keserű.

Magdi60 Creative Commons License 2017.05.05 0 1 18845

GPS Creative Commons License 2017.04.23 0 2 18844

"Akinek túl sűrű a 2,8-as vagy 3,5-ös, vizezze fel otthon. Fölösleges a teszkóban kifizetni a vizet tejáron..."

Hát nem. A tej nem csak vízből és zsírból áll. 

Ha 1 liter 2,8-ast felhígítsz további 8,5 deci vízzel - abból egy átlátszó húgy lesz, nem pedig 1,5%-os tej.

Az egy dolog, hogy kivonják a tejzsírt belőle... de a többi fontos összetevő benne marad, attól annak a jótékony hatása javarészt megmarad.

.

Előzmény: ásítósmacska (18842)
A másik határbíró Creative Commons License 2017.04.17 0 0 18843

Sajnos az egyik családtag diétája miatt muszáj. Régebben én is 3,5-öst ittam, sőt valamelyik gyártónak volt 3,6%-os is. De a 1,5-öst nem érzem ihatatlanul hígnak, ezen a téren anno a Parmalat 0,1%-os "teje" volt a csúcs, annál valószínűleg a diszperzit is finomabb.

De itt most a lényeg inkább az lett volna, hogy a tesco egy nagy piros pont mellé (szó nélkül visszaveszik azt, amire mondhatnák, hogy én nem hűtöttem rendesen) behúz egy kurva nagy fekete pontot is, mert nem veszik le a polcról az általuk is tudottan romlott terméket.

Előzmény: A másik határbíró (18840)
ásítósmacska Creative Commons License 2017.04.17 0 0 18842

Hát ja... ráadásul alig olcsóbb, mint a normál...  Akinek túl sűrű a 2,8-as vagy 3,5-ös, vizezze fel otthon. Fölösleges a teszkóban kifizetni a vizet tejáron...

Előzmény: Mr Reacher (18841)
Mr Reacher Creative Commons License 2017.04.17 0 0 18841

Hogy a francba tudtok másfeles tejet venni? Helyette ihatnátok akár vizet is.

Előzmény: A másik határbíró (18838)
A másik határbíró Creative Commons License 2017.04.16 0 0 18840
Előzmény: Panzermeyer (18839)
Panzermeyer Creative Commons License 2017.04.16 0 0 18839

Nehogy leírd a márkáját....

Előzmény: A másik határbíró (18838)
A másik határbíró Creative Commons License 2017.04.16 0 0 18838

A múlt hétvégén vásárolt friss tej (máj. 1-jei lejárattal) szerencsére tegnap reggel került felnyitásra, így nem okozott megoldhatatlan problémát, hogy mind az öt liter megsavanyodott (végig hűtőben tartva). Visszavittük a tescoba, ahol egy viszonylag magas beosztásúnak tűnő hölgy intézte a visszavételt, blokk nélkül kikereste a gépből az időpont alapján a vásárlást és fizette is ki kp-ben az árát. Mondta, hogy ő is bevásárolt ebből és ugyanígy járt és nem mi voltunk az elsők, akik visszavitték.

Megjegyzem, az adott típusú tej tegnap délután is ott figyelt az üzletben az akciós áron, megnéztem, még a lejárata is ugyanaz volt. Szóval tudtak a dologról, de nem vették be a polcról.

Egyébként ezzel a tejjel régebben már párszor megjártuk, aztán bő egy évig nem volt probléma, most biztosan nem veszünk egy darabig, tekintettel a közelgő melegebb időkre. Valahol komoly probléma lehet a hűtési láncban, persze ez nem feltétlenül a Tesco sara, viszont a hölgy szerint általuk is ismert a probléma...

ásítósmacska Creative Commons License 2017.04.16 0 0 18837

Saját pénzed, úgy szórod el, ahogy neked tetszik. :))))

Előzmény: Magdi60 (18835)
Magdi60 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 18836

Van talán kettő, vagy három ellenőrző szkenner (ezeket is mindig máshová teszik), de az csak a teljes árat írja, ha kettőnél érvényes a kedvezmény, azt nem.

Előzmény: ásítósmacska (18834)
Magdi60 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 18835

Másnap vettem két akciósat, amit a vevőszolgálatos leellenőrzött előtte, hogy biztos azok. De hogy megpakolva még visszamenjek a másik végén levő vevőszolgálathoz, pláne, hogy nem tudtam, hogy nem vonódott le az az 500 Ft, hisz előtte biztosítottak, hogy OK és fel sem merült, ilyenkor tényleg kár már otthon átnézni, de azt hittem tévedés, az egész átverésre másnap, ott a polcnál jöttem rá, hogy egy soron belül egyik akciós, másik nem, és így tovább 3 soron, de az akciós felirat kitéve mindhárom polcon, az újság szerint is többféle 800 grammosra vonatkozik...

Előzmény: ásítósmacska (18833)
ásítósmacska Creative Commons License 2017.04.16 0 0 18834

Egyébként nincsenek már ellenőrző szkennerek az oszlopokon?

Én már elég régen nem járok teszkóba, de az ilyen problémás / vitás eseteket ott azonnal ellenőrizni lehet. És akkor már felkészülve mész a pénztárhoz. Megmondod, hogy ha nem akciós, akkor be se üsse.

Előzmény: Magdi60 (18832)
ásítósmacska Creative Commons License 2017.04.16 0 0 18833

Ha ott veszed észre rögtön, akkor elsétálsz a vevőszolihoz, és szépen visszakéred az árát. Ennyi.

Előzmény: Magdi60 (18832)
Magdi60 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 18832

Érdekes, hogy így rákérdeztél, már nem is tűnik úgy, hogy van, de mikor ott vagyok és bepakolok a hátizsákba és már jön a következő vásárló, akkor már a hátamon van eltéve minden, és a kijelzőt hiába figyelem, mert a levonások a végén vannak, teljes áron húzzák le a termékeket. Viszont, ha ott veszem észre rögtön? Akkor? Hiszen jogos volt a teljes ár, mert nem két akciós macskakaját vettem, csak sajnos ez sem az újságból, sem a polc szemüveg nélküli mindhárom polcon levő kiírásából, sem a polcfelelős/műszaki ember tudálékosságából nem következett. Valahogy mégis úgy érzem, ha csak a bevásárló kocsiba pakolok és kapom a blokkot a kezembe amit nem kell gyorsan eltenni - könnyebb ellenőrizni és visszamenni a vevőszolgálathoz. De most már mindegy, tudom.

Előzmény: ásítósmacska (18831)
ásítósmacska Creative Commons License 2017.04.16 0 0 18831

mi köze az autónak vagy a hátizsáknak ahhoz, hogy fizetéskor figyeld a kassza kijelzőjét, ill. fizetés után ellenőrizd a kapott blokkot....????? :-O

Előzmény: Magdi60 (18822)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2017.04.16 0 0 18830

igen, és közben feltartjuk a sort, mert a pénztárossal együtt méltatjuk a rendszert :)

Előzmény: Magdi60 (18829)
Magdi60 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 18829

És ha eltalálod a terméket és a kiszerelést, akkor kiderül a pénztárnál, hogy még sem vonja le azt a 60 Ft-ot, mert ha jobban megnézzük, a legapróbb betűvel rá van írva, hogy 2 db terméket kell venni hozzá :-)

Előzmény: Bubo.Bubo. (18827)
dmmddm Creative Commons License 2017.04.16 0 0 18828

Tegnapi Tesco-házhozszállítós sztori:

Volt néhány helyettesítő  termék, amiket elfogadtam, de egy adott  márkájú kaukázusi kefir helyett még csak nem is más márkájút hozott, hanem sima poharas kefírt. Mondtam, hogy ezt az egy terméket nem kérem. Erre közölte a gkv., hogy inkább kifizeti nekem - és már szedte is össze a pénzt -  minthogy papírmunkát csináljon, mert az bonyolult..... Máskor is előfordult, hogy nem fogadtam el helyettesítő terméket, mindig szó nélkül "visszáruztak", és nem tűnt túl bonyolultnak a művelet. De ez a tegnapi pasi szinte sértődötten inkább kifizette volna nekem. Mikor nagy nehezen megértettem, hogy mit akar, mondtam, hogy nekem ne fizessen semmit, inkább átveszem (meg fogom enni ezt is, csak a kaukázusit jobban szeretem), annyira feldühített ez a hozzáállás....

Lehet,hogy hülye vagyok,de általában én szoktam adni egy kis borravalót, mert javarészt mindig rendes emberek hozzák az árut, de ez a pasi úgy feldühített,hogy az én zsebemben maradt a borravaló....

Bubo.Bubo. Creative Commons License 2017.04.16 0 0 18827

hogy mit is kell pontosan megvenni, hogy kapjak 100 forint kedvezményt 1 csomag chips árából pl. - nem mindegy, milyen kiszerelés, minimum mennyit kell vennem - jó apró betűvel van ráírva a postán kapott kis cetlikre, amikkel összesen el lehetne érni 6-800 forintnyi kedvezményt, és ez már a lélektani határ lenne, de egy-két próbálkozás után feladtam (pedig jól ki van találva a rendszer, a tescós hűségkártya jól gyűjti a gyakran vásárolt termékeket, és azokra kapok kedvezményes kupont)

volt olyan, hogy vettem valamit, amire nem is lett volna szükségem, mert lejáróban volt a kupon, és pont nem volt érvényes rá, mert elnéztem a kiszerelést

abbahagytam, ennyit már nem ér

Előzmény: v_peti (18826)
v_peti Creative Commons License 2017.04.16 0 0 18826

Nem értem! Mit kell egyeztetni?

Előzmény: Bubo.Bubo. (18825)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2017.04.15 0 0 18825

sokszor választok másik boltot a tesco helyett mostanában... ezek a kis kuponok is  bosszantanak - mint ahogy az itt emlegetett macskaeledel-mizéria: ha ki akarok használni 50-100 forintnyi kedvezményt, vagy előveszem a kis kuponkát, és mindent egyeztetek, vagy betéve megtanulom - mostanában inkább elegánsan kidobom a kukába, ahogy megjön a postán, nekem nem éri meg a macera

a hűségkártyás pontokat még használom, és a 100 forintos cetlit is, de sokszor megyek inkább Lidl-be Pennybe

pár hete is, hét közben estefelé bementem a tescóba és ugyanazzal a svunggal mentem is ki - egy-két apróság kellett csak, de kilométeres sorok álltak a pénztáraknál, és mindenért kilométereket kell gyalogolni (autóval persze könnyű, és itt van egy ugrásra másik bolt)

ez az eszement mindentátrendezünk is az agyamra megy: karácsony után az illatszerosztályt tologatták át, perceket keringek, ha valamit venni akarok

(az egy másik dolog, hogy ha egy boltot ismerek, a másikban még eltévedek: ma este az Arénapláza tescóban 10 percig kerestük a szotyolát: nem, nem a sós rágcsáknál volt, és nem, nem a chipseknél - hanem a cukorkák mellett a fagyasztott áruk közelében)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!