Keresés

Részletes keresés

MákosRétes2 Creative Commons License 2016.01.29 0 0 282

Üdvözlet! 

 

Érdeklődöm Önnöktől/Tőletek, hogy a munkaügyi központ által

felajánlott munkát minden esetben el kell fogadni? Illetve, ha nem, mivel lehet érvelni?

 

 

bakibaby Creative Commons License 2015.06.27 0 0 281
Előzmény: Lehúzás91 (280)
Lehúzás91 Creative Commons License 2015.06.27 0 0 280

Bocsánat javítanék!!!! Az elmúlt 3 év alatt....

Lehúzás91 Creative Commons License 2015.06.27 -1 0 279

Hello! Az elmúlt év alatt több, mint 360 napot dolgoztam, adóztam. Most egy új munkahelyem volt, de a 3 hónap próbaidő leteltével kirúgtak. Akkor is jár a segély?

Anna0129 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 278

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Április 30-án lejár a szerződésem és nem fogják meghosszabbítani. 2011 novembere óta dolgozok ennél a cégnél napi 8 órában. Február elseje óta pedig napi 4 órában. Ha a szerződés lejárta után, regisztrálok a munkanügyiben, kapok valamilyen támogatást? 

Csillus93 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 276

Dolgozz otthon!!!

Szeretnél pénzt keresni, de nem munkahelyre, vagy állásra vágysz?
Otthon maradnál úgy, hogy ez ne jelentsen jövedelem kiesést? Tanulsz,
vagy kis mama vagy,vagy esetleg munkanélküli és jól jönne egy kis" jövedelem kiegészítés? Akkor
neked erre a munkára van szükséged. Nem kell pénzt tenni bele, napi
3-4 óra munkával havonta kereshetsz 15.000-30.000 Ft között. Ha több
szabadidőd van, akár többet is. Nem átverés! Bármikor abbahagyhatod, a
megkeresett pénzedet megkapod!
Mi kell hozzá? Internet elérés, számítógép, minimális számítógépes
ismeret... A többi már csak azon múlik, mennyire gondolod komolyan. Egy
próbát megér, nemde? Bővebb információért nézz be ide:
http://onlinepenzkereses.webnode.hu/

bandi36 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 275

Munkanélküli voltam tavaj december 9-30-ig.Viszont 9 hónapot ítéltek meg.Kaptam egy papírt,hogy ha határozatlan idejű szerződésem van a munkáltatónál,akkor egyben megkapom a fel nem vett pénzt.Ezen a határozaton a benyujtás dátuma szeptember5-október 4.De mivel én 9.én kaptam először ellátást,így a dátum nem hibás?Nem 9.-étől lehetne elvileg benyújtani az igényt?

bakibaby Creative Commons License 2011.08.13 0 0 274

De, jár.

Előzmény: frico3 (272)
Fuentalbilla Creative Commons License 2011.08.11 0 0 273

Sziasztok !

 

Gyors segítség kéne  munkanélküli járadék kiszámításához.

 

Az átlag keresetem az utóbbi 4 évben 12 hónap alatt (380 munkanap folyamatos jogviszony) bruttó 269123,583 /hó. (Cafetéira nélkül, nem tudom ez beleszámít e ?)

 

Pontosan mennyi pénzt kéne kapnom és hogy számlom ki ?

 

Előre is köszi a segítséget !

frico3 Creative Commons License 2011.08.11 0 0 272

és addig a 90 napig álláskeresési segély sem jár? Valaki megtudná ezt válaszolni nekem?

Előzmény: fokhagymabors (259)
Fonic Creative Commons License 2011.08.08 0 0 271

Rendben. Köszönöm a válaszod!

Előzmény: bakibaby (270)
bakibaby Creative Commons License 2011.08.08 0 0 270

1. Minden esetben kell lennie a cég igazgatójának egy elérhető helyettesének, aki aláírási joggal bír.

 

2. A felmondási időszak első napja az a nap amikor beadtad a felmondásodat. (a HR osztályon érdeklődhetsz, hogy kinek kell aláírnia, illetve, hogy mi a teendőd a felmondásoddal (kinek kell adni/stb.) )

 

bb

 

 

Előzmény: Fonic (269)
Fonic Creative Commons License 2011.08.07 0 0 269

Sziasztok,

 

munkavállalói rendes felmondás esetén a Fönöknek / cég igazgatónak kell beadni a felmondást irásos formában. A mi cégünknél van egy sablon erre.

                                                              "....a felmondási időszak első napja: __________"

 

Melyik dátumtól kezdödik a felmondási időszak első napja? Attól a dátumtól amit én megadok vagy attól a naptól kezdve mikor az igazgató aláírjaa felmondási nyilatkozatomat? Mert mi van akkor ha az igazgató nincs bent a cégnél és csak 3 nap múlva irja alá, hogy átvette? Mindenképpen személyesen kell átadnom neki, vagy ha nem találom bent személyesen., akkor a HR osztályon is leadható a HR vzetőnek? Az igazgató és a cég fő telephelye Pesten van, de én egy másik, vidéki telephelyen dolgozom, kiküldetésben.

 

A válaszokat előre is köszönöm!

 

Üdv.

 

Péter

bakibaby Creative Commons License 2011.08.05 0 0 268

"Mi van, amikor valaki 3 hónap alatt nem talál munkát?" - Ugyanaz van, mintha eddig valaki 9 hónap alatt nem talált munkát.

 

"Eddig 9 hónapig járt csak álláskeresési járadék?" - Igen.

 

bb

Előzmény: Fehérpárduc (266)
Fehérpárduc Creative Commons License 2011.07.12 0 0 266

A híradásokban most hallottam, hogy 9 hónapról 3 hónapra csökkentik az álláskeresési járadék összegét. Utána bevonhatják a közmunka programba. Mi van, amikor valaki 3 hónap alatt nem talál munkát? Eddig 9 hónapig járt csak álláskeresési járadék?

suzi_mou Creative Commons License 2011.06.24 0 0 265

Nekem 6,5 év munkaviszonyom volt, magas fizetéssel. Közös megyegyezéssel jöttem el, mert csak akkor adnak rögtön álláskeresési járadékot vagy mit. 77e pár száz forintot utaltak, ez a top. Ez jár 3 hónapig, utána a minimálbér 60%-a.

Előzmény: bakibaby (257)
isti7509 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 264

Szia!

 

Elmondom az én történetemet, hátha tetszik a megoldás.

Nálam hasonló volt a helyzet, a munkáltaó ingyen túlórákat (hai több napot) várt el. Kerestem egy másik munkahelyet, és szóltam hogy beperelem ha nem küld el azonnal végkielégítéssel.  Így is történt:-) Szerintem nem szabad hagyni magad.

Előzmény: wishes (260)
wishes Creative Commons License 2011.06.21 0 0 263

nem tudom jól értelmezem e.. szóval ha nem járok be túlórázni és kirgnak akkor is csak 3 hónap után kpaok meg ha én mondok fel akkor is 3 hónap után? akkor a közös megegyezés a jó?

Előzmény: fokhagymabors (261)
wishes Creative Commons License 2011.06.21 0 0 262

300 napom van csak:S kb mennyi összeg lenne az?

Előzmény: fokhagymabors (261)
fokhagymabors Creative Commons License 2011.06.21 0 0 261

"egyből vagy később": lásd 248. hsz. 3. bekezdés.

 

365 nap jogszerző időt kell igazolnod 4 évre visszamenőleg, enélkül nem jár álláskeresési járadék.

De ha 200 napot igazolsz, még lehet álláskeresési segély, ami még az ÁJ-nál is nyomorultabb összeg.

Előzmény: wishes (260)
wishes Creative Commons License 2011.06.21 0 0 260

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. olvasgattam már az előző hozzászólásokat de nem értem pontosan. Milyen módon kell otthagyni a munkahelyet hogy egyből kapjak ,,segélyt"? Minden nap csesztetnek melóba amiért nem túlórázok annyit amennyit ők akarnak( túlóra is feketén fillérekért)... szerintem lassan elküldenek. tavaly augusztus 24 óta vagyok bejelntve. járna már nekem valami segély szerű? köszönöm előre válaszotokat!

fokhagymabors Creative Commons License 2011.06.17 0 0 259

nem kapod azonnal, csak 90 nappal később.

 

itt van lejjebb, 248. hsz.

Előzmény: ravensoul (258)
ravensoul Creative Commons License 2011.06.16 0 0 258

Köszi a gyors választ. Viszont találtam még egy "érdekességet", ami ismét csak elbizonytalanít, hogy álláskeresővé válásom első három hónapjában nem fogok semmit sem kapni, ha én mondok fel rendes felmondással:

 

"Ha munkaviszonyt a munkavállaló rendes, illetve a munkaadó rendkívüli felmondással szüntette meg, az álláskeresési járadék a munkaviszony megszűnését követő 90 nap elteltével folyósítható feltéve, hogy a folyósításához szükséges feltételeknek az álláskereső megfelel."

Forrás: http://www.afsz.hu/engine.aspx?page=allaskeresoknek_munkanelkuli_ellatasok&switch-content=ak_ellatas_allasker_jaradek&switch-zone=Zone1&switch-render-mode=full

 

Te pedig azt írtad, hogy az álláskeresővé válásom első napjától kezdve kapom a járadékot. Segítenél még ebben?

Előzmény: bakibaby (257)
bakibaby Creative Commons License 2011.06.16 0 0 257

Ha nem megy bele a közös megegyezésbe, akkor ragaszkodhat a felmondási időd letöltéséhez, ami 6 év munka után 45 nap. Ha nem töltöd le ezt le, akkor a  munkaadó pert indíthat ellened a munkaviszony jogellenes megszüntetése miatt. Hogy mihez van jogod a felmondási idő alatt, abban nem megyek bele.

Amennyiben letelik a felmondási idő és hivatalasan is regisztrált munkanélküli leszel (az új kifejezés az álláskereső) akkor álláskeresési járadékra leszel jogosult. Ennek az öszege függ az elmúlt időszakban bejelentett fizetésedtől. Az első 3 hónapban ez maximum nettó ~80 ezer Ft. A 4-6 hónapban ~55 ezer Ft, a 7-9. hónapban ~30 ezer pénz.

 

bb

Előzmény: ravensoul (256)
ravensoul Creative Commons License 2011.06.16 0 0 256

Sziasztok!

 

Úgy tűnik, otthagyom hamarosan a munkahelyem, költözés miatt. 6 évet húztam le annál a cégnél. A főnököm nem igazán fog belemenni a közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetésébe, így marad a munkavállalói felmondás. Viszont erről többmindent hallottam, tudni szeretném, mire számítsak. Egyik ismerősöm szerint, ha felmondok, 3 hónapig valami 90ezer Ft-os álláskeresési járadékot kapok, de többektől meg úgy hallottam, hogy 3 hónapig semmit, majd csak utána kapok havonta valami 25ezer Ft körüli járadékot. Most akkor mi az igazság? Válaszaitokat előre is köszönöm!

baradlayrichard Creative Commons License 2011.06.06 0 0 254

Hát nem tudom, én ezt nem is merem megpróbálni érteni. Biztosan valami mást akartál mondani, de ijesztően hat ilyen kontextusban említeni.

bakibaby Creative Commons License 2011.06.06 0 0 253

Értjük :-) Érted ? :-)

 

bb

Előzmény: Ildó001 (252)
Ildó001 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 252

...aki akarja úgyis érti, aki meg nem érti, azt én nem értem mit nem ért azon, amit én meg akartam értetni.

Ezt érted? :)))) Áhh, nem lepődöm meg, ha nem érted!

 

Amúgy azóta máshol már kaptam érdemi választ, úgyhogy ne törd magad azon, hogy értelmes választ adj, ha már ide írsz...

Előzmény: baradlayrichard (250)
originalqszi Creative Commons License 2011.06.05 0 0 251

Az egyén élete végéig tart:))))))) Úgy 240 ezer körüli nettó!!!!! Persze csak ha 40 valahány évesen, életerősen megy nyugdíjba a zember:DDDDDD

Előzmény: Tomboló Hold (-)
baradlayrichard Creative Commons License 2011.06.04 0 0 250

"eljöttem a munkahelyemről, ahol 5 évig dolgoztam és nem sikerült teherbe esnem."

 

Hát ezt én komolyan nem értem. Te tényleg azért jártál a munkahelyedre, hogy ott teherbe ess?? Ehhh

Előzmény: Ildó001 (246)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!