Keresés

Részletes keresés

ErkölcsTan Creative Commons License 2017.06.13 0 0 3390

Nekem is sokan álltak elő hasonló mesékkel, csak éppen megmutatni nem volt hajlandó senki sem.

Előzmény: hillman (3380)
pk1 Creative Commons License 2017.04.28 0 0 3389

Túl sok Lokált olvasol.

Előzmény: ErkölcsTan (3383)
Atom heart mother Creative Commons License 2017.04.03 0 0 3382

Az ilyenek általában mindig elmagyarázzák, hogy miért nem kell nekik egymillió dollár.

Előzmény: pk1 (3381)
pk1 Creative Commons License 2017.04.03 0 0 3381

Amit írtál, azt úgy kell érteni, hogy paraképességeid vannak? Ha igen, akkor ajánlom figyelmedbe:

http://www.termeszetvilaga.hu/X-Aknak/docs/randi/chall.html

Előzmény: hillman (3380)
hillman Creative Commons License 2017.04.03 0 0 3380

Jo 20 éve egy ilyen kereket raktunk egy leforditott akvárium alá és azzal játszottunk, hogy megpörgetjük, vagy megforditsuk a forgásirányt, vagy épp a másik akaratát lenyomva az ö szándékával ellentétes irányba forgassuk. 

Mindezt csukott ablakok, leeresztett redönyök, és ráboritott akvárium mellett a szomszéd szobábol. Se bögre se kézmeleg nem jöhetett szoba. 

Nyilván meg lehet forgatni sok modon; ahogy egy autot is lehet tolni, vontatni, lejtöre tenni; és az haladni fog. 

Szerintem hasznos, hiszen a gyermeknek játék közben fejlödnek a képességei. Vajon egy baba, vagy egy kisauto hasznos? Nos aki szeret vele játszani annak mindenképpen. 

Nyilván akinek csak bögrével vagy fujkálva pörög az szerint marhaság és pokolra vele.

Ha nekem nem megy akkor hüjejáték, logikus.

ErkölcsTan Creative Commons License 2016.08.03 0 0 3379

Egely György nyugdijas :-)

pk1 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 3378

"Ha itthon betiltanák pl. a horoszkóp-terjesztést, abból is károk származnának"

Az attól függ, hogy milyen csillagállás mellett tiltanák be.

Asztrológushoz kell fordulni az optimális betiltási időpont megtalálásához. :o)

Előzmény: Hírmérnök (3373)
Duplás Creative Commons License 2016.06.28 0 0 3377

Szélforgót miért kellene betiltani.

Ősi játékszer.

Előzmény: Hírmérnök (3372)
gacsat4 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 3376
gacsat4 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 3375

https://www.youtube.com/watch?v=eOAZQW54Z-E

Most milyen egymilió dollárt nyert meg ez az Egely, és ki nyúlta le?

Hírmérnök Creative Commons License 2013.10.12 0 0 3374

Az Egely-kerék használata szerintem jóval költségkímélőbb a Kirlian-fotós - ill. infrakamerás tenyér-elemzéseknél.

(Zárójelben jelzem, hogy e high-tech cuccok - tenyérjósok szerint - hamis illúziók keltésére valók ...)

Hírmérnök Creative Commons License 2013.10.12 0 0 3373

Előbbi beírásomhoz írom pótlólag: Ha itthon betiltanák pl. a horoszkóp-terjesztést, abból is károk származnának - nemzetgazdasági károk.

(ugyanis külföldről kellene becsempésztetni azt, ami amúgy itthon is jócskán terem. :)

Előzmény: Hírmérnök (3372)
Hírmérnök Creative Commons License 2013.10.12 0 0 3372

Szerintem gáz, hogy leleplező cikkek születtek.

A magam részéről ugyanis remek dolognak - nagy szerencsének tartom, hogy  hazánk fia indította útjára a tárgybeli dizájnos high-tech terméket.

Külön gratulálok mindenkori kormányainknak, hogy nem tiltották be itthon!

Ha ugyanis - úgymond vaskalapos hivatalnokaink javaslatára betiltották volna, úgy a következő rémes helyzettel kellett volna szembesülnünk:

Külföldi eredetű termékként itthon csak feketepiacon - csempészáruként lehetett volna hozzájutni, igencsak porsos áron - ami felbecsülhetetlen károkat okozott volna!

ErkölcsTan Creative Commons License 2013.10.12 0 0 3371

Fel kívántak rá kérni, hogy vizsgáljam át a többi vizsgakérdést is, de én ezt csak azután vállaltam, ha NYILTAN ELHATÁROLÓDNAK Egely György vitalításmérőjétől.

Előzmény: mmormota (3370)
mmormota Creative Commons License 2013.10.06 0 0 3370

Ami maradt annak több értelme van? :-)

Előzmény: ErkölcsTan (3369)
ErkölcsTan Creative Commons License 2013.10.06 0 0 3369

A természetgyógyászati vizsgakérdésekből kikerült

Az Egely kerékre, mint bioenergia mérő készülékre vonatkozó összes kérdés légyegében már 2012. december 3-án kikerült a hivatalos és a kormány által ellenőrzés alatt tartott természetgyógyászati vizsgakérdésekből.

Kukorica J Creative Commons License 2013.01.23 0 0 3367
Előzmény: VWT4BIO (3366)
VWT4BIO Creative Commons License 2013.01.10 0 0 3366

Vagy ezt?

VWT4BIO Creative Commons License 2013.01.10 0 0 3365

Ezt ismeritek?

Kukorica J Creative Commons License 2012.11.15 0 0 3363

Egely kerék kisokos. A 72 ágú játék szélforgó. The 72-way rotating wind.  

A para-kutatók nem para-hívők. Az egely wheel egy korszakalkotó találmány, vagy trükkös átverés? Szerintem egyértelműen ez utóbbi. Az egely kerék csak egy drága szélforgó. Összegyűjtöm az eddig feltárt adatokat és új kísérleteket és összefüggéseket is megosztok majd az olvasókkal. Engem felháborít, hogy még mindig a magyar minisztériumok által, tehát államilag felügyelt, ellenőrzött és lebonyolított természetgyógyászati vizsgakérdések közt szerepel, mint bioenergia mérőeszköz. A legszélesebb nyilvánosság bevonásával legyen lezárva végre ez a téma.

http://egely-wheel-egely-kerek.blog.hu/

Makkoscipo Creative Commons License 2012.06.09 0 0 3362

"Az Egely féle vitalitásmérő már lelepleződött a hazai parakutatók, a tudományos szakembek és a szkeptikusok nagy része előtt. Szükséges-e továbblépni a www.zotyo.hu/para/egely2.htm helyen leírtakon? Szükséges-e Egelyt nevetségessé tenni, hogy visszavonja tévedését?"

Tizenkét éve íródtak e sorok, azóta a kerék "minisztériumi hitelesítésen" is átesett. Akárhány néven is rugózol, keresel meg erőszakos leveleiddel szkeptikus, vagy annak vélt embereket, lásd be, hogy nem ez a helyes út...

Előzmény: Kukorica J (3361)
Kukorica J Creative Commons License 2012.05.29 0 0 3361

Inkább trükkös hűerő gépész.

Tudj meg itt többet róla:

egely kerék kisokos A para-kutatók nem para-hívők

Előzmény: exhighand (3360)
exhighand Creative Commons License 2012.05.28 0 0 3360

Coriolis erő. Egely jó fizikus....

Makkoscipo Creative Commons License 2012.05.24 0 0 3359

Ahogy tolod az IGE féle oldalakat és retorikát miért van Déjà vu érzésem? Kedves Kukorica J, leszel esetleg János Vitéz is?

Előzmény: Kukorica J (3358)
Kukorica J Creative Commons License 2012.05.18 0 0 3358

Tudom, mivel számos ismerősöm dolgozik húsfeldolgozóban.

Érdemes ezt a cirka 12 éves Egely kerékről, Egely Whellről szóló tanulmányt is elolvasnod, mert abban már egyértelműen le van írva:

"Az eddigi tények azt bizonyítják, hogy a vitalitásmérő nem más, mint egy különleges hőkülönbség mérő és légmozgásvizsgáló ötvözete, amely az egyén tenyerén lévő hőkülönbségek és a környezet hőkülönbségei miatt forgómozgásba jött levegő áramlásának a sebességét és irányát méri. Tehát a készüléket a körülötte lévő levegő mozgása forgatja meg."

Ide kattintva érhető el 

Tehát a virslis kísérletben nincs semmi meglepő dolog.

Előzmény: Makkoscipo (3355)
Makkoscipo Creative Commons License 2012.05.13 0 0 3357

Egy volt húsfeldolgózó munkás beszámolójából – 2010:

“(…)

Az olcsó virsli összetevői között nincs hús (gondolom ez nem újság), ellenben az alapvető összetevői a halliszt, csontliszt (sertés-baromfi) és toll-liszt. A szójaszármazékok mértéke viszonylag csekély, mert drága a toll-liszthez képest. Ma ezt a virslit veszed meg 300 Ft-ért.

egyel magasabb kategóriában már van hús is a virsliben. Hús, úgymint: bőrök, inak, és egyéb húspépek (max 15%). Ez utóbbi úgy készül, hogy gyakorlatilag a csontról az utolsó kis darabkákat is lecsupaszítják egy nem túl barátságos szerkezettel.

(…) A “húsból készülő” virsli is csak 60-70%-ban tartalmaz húst. Aki ennél többet ír az összetevőknél, az hazudik. (…)”

Egyébként arról beszélünk, hogy a vitalitásmérő mit mér. Véleményed szerint, a krinolin és a virsli vitalitása, mégha színhúsból is készül mégis mekkora?

Ha pár perce halott ember keze mozgatja a kereket, nem már az is gyanús! (Én már csak ilyen vagyok...)

Még a vitalitást sem sikerült definiálni, de ha igen akkor hol, vagy melyik HSZ-ban?

Előzmény: Törölt nick (3356)
Makkoscipo Creative Commons License 2012.05.13 0 0 3355

" A virslikre még ráfogható, hogy egyszer élt állatok ..."

Akkor te sem tudod, hogy miként és miből készült ételeket eszel.

Előzmény: Kukorica J (3353)
NevemTeve Creative Commons License 2012.05.09 0 0 3354

(Az Galvani volt, ha ennek van még jelentősége három hónap után;)

Előzmény: rámenős (3350)
Kukorica J Creative Commons License 2012.05.09 0 0 3353

Két szabályozható hőmérsékletű sima talpas, tehát nem gőzölős valasóval még egszerűbb a kisérlet. A virslikre még ráfogható, hogy egyszer élt állatok ...

Előzmény: Törölt nick (3352)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 3352

A kerék forgását elő lehet idézni két egymásra rakott krinolinnal is:

(Legalább 32 mm átmérőjű, természetes, vagy műbélbe töltött húspépet tartalmazó, főzéssel hőkezelt, füstölt, (vízgőzzáró műbélbe töltött termék esetén) nem füstölt, vagy füst ízesítésű készítmény.)

A forgatáshoz elő kell készíteni "őket", mindegyiknek csak az egyik felét meleg vízbe kell lógatni, a cél, hogy a krinolinnak ez a vége kb. testhőmérsékletű legyen. Ha ezt helyezzük az EW mellé, akkor a szoba hőmérsékletétől függően fog a forgás alakulni. Nyári meleg szobában igen kis vitallitásúnak mértük a krinolinokat, a mérést két percenbelül megismételve egy klimatizált szobában 24 fok alatti hőmérsékleten a vitallitás akár Harasztosi Lászlóéval is vetekszik....

Ja a TESCO-ban vettem a Krinolint, a legolcsóbbat.

Persze ne higgyetek nekem, csináljátok utánam lehet, hogy fizetett hozzászóló vagyok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!