Keresés

Részletes keresés

kovacs.kiskriszta Creative Commons License 2017.07.13 0 0 2228
minimorisz Creative Commons License 2017.06.26 0 0 2227
Előzmény: minimorisz (2226)
minimorisz Creative Commons License 2017.06.26 0 0 2226

Sziasztok!

Van eladó teám, ha szabad itt ilyesmit hirdetni.

Tie Kuan Yin - Kegyelem Vas Istennője (100 gramm) 3000Ft.

Ebben a postaköltség is benne van.

tgwh8 Creative Commons License 2017.04.30 0 0 2225

Az tea :D 

Van pár érdekesség, amik azért fúrják az oldalam, pl. jaktejes sós tea :D

De szerintem maradok a zöld-sárga-fehér-oloong vonalon, néha kiegészítve egy kis puerh teával.

Előzmény: Paater Altenburg (2224)
Paater Altenburg Creative Commons License 2017.04.30 0 0 2224

Tea helyett?

Előzmény: tgwh8 (2223)
tgwh8 Creative Commons License 2017.04.29 0 0 2223

Azokat nem kedvelem. De egy jó kis irish cream tejjel, na az jöhet :D

Előzmény: Paater Altenburg (2222)
Paater Altenburg Creative Commons License 2017.04.29 0 0 2222

Twinings Prince of Wales. Jöhet.

tgwh8 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 2221

Meg a sárgát, meg a pu-erh-t, meg az oolong-ot ;) mind-mind nagyon jó :)

Előzmény: KovatsPista (2220)
KovatsPista Creative Commons License 2017.04.03 -1 0 2220

Próbáljátok ki a zöldteát és a szűzteát :)

Paater Altenburg Creative Commons License 2017.03.20 0 0 2219

Üdv. Ki ismeri a Fény utcai tea-szakboltot és teázót?

Loopie2 Creative Commons License 2017.03.19 0 0 2218

Náluk van vagy 30 fele.

https://kapszulacenter.hu/green-mate-tea-despalada

En ezt az alapot szoktam rendelni de a Pomelos, iwis is nagyon finom. Élénkítő hatása valami nagyon brutál. Kabe kipattan tole a szemem:)

Előzmény: manuciao (2197)
HM55 Creative Commons License 2017.01.31 0 0 2217

Épp a minao olvastam egy érdekes cikket a teák koffeintartalmáról valamint a koffeinbevitel egészséges határairól: http://tea.hu/tea-hirek/mennyi-koffein-van-teaban

Én viszont zöld teás vagyok inkább, de a cikkben olvastam hogy némely zöld teában annyi koffein van mint egy gyengébb feketében.
Tudnátok ajánlani ilyen zöld teákat?

tgwh8 Creative Commons License 2016.03.01 0 0 2215

Szinte mindenhol. Teaboltokban, metro-ban. Ha nem muszáj fémdoboz, akkor elég sok van, pl.:

http://www.demmers.hu/index.php?main_page=product_info&products_id=64

Fémdoboz:

https://www.naturmarket.hu/twinings-irish-breakfast-femdobozos-tea/

Persze itt még mindig kérdés, hogy a twiningse-t keresed kifejezetten, vagy csak a fémdobozt. Sok teaházban vehetsz hozzá fémdobozt, ha az is kell.

Előzmény: Ervin Budai (2214)
Ervin Budai Creative Commons License 2016.03.01 0 0 2214

Irish Breakfast Tea-t keresek, fémdobozban. Tudna valaki segíteni, hogy Bp-en hol találok?

tgwh8 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 2213

Lehet hogy jó, csak nagyon kevésnek tűnik.

Előzmény: stephanus80 (2212)
stephanus80 Creative Commons License 2016.02.05 0 0 2212

Bár rendeltem onnan, de nem rossz a teájuk

stephanus80 Creative Commons License 2016.02.05 0 0 2211

Eléggé az

tgwh8 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 2210

Elég vérszegény.

Előzmény: stephanus80 (2209)
stephanus80 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 2209

Van egy oldal, ti mit szóltok hozzá? 
www.garabon.hu

tgwh8 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 2208

Hát a választék tényleg nem nagy. Cserébe legalább nem olcsó :D 1-2 alkalommal felönteni a teákat? Az kicsit kevés lesz.

Nagyon megdrágultak a teák.

Előzmény: domoso (2207)
domoso Creative Commons License 2015.11.29 0 0 2207

Sziasztok!

Én egy nagyon klassz webáruházat ajánlok nektek!!!

A www.zoetea.hu a legjobb teás webshop, ahonnan eddig rendeltem!
Általában 50 gramm kiszerelésű csomagok vannak, és sokszor vannak nagyon klassz akcióik. A teáik mennyeiek, és a csomagolás mindent visz! Aranyos kis dobozokban vannak az aromazárt zacskós teák, és ráadásul van benne kis elkészítési útmutató, meg egy filter is. 

Nem túl nagy a kínálat, de folyamatosan vannak újdonságok, ráadásul pont most láttam, hogy már csomagjaik is vannak! Én is fogok venni karácsonyi ajándék gyanánt ilyen szálas teát, mert nagyon ízléses kis dobozokban vannak.

Van fekete, gyümölcs, zöld meg rooibos is.

Üdv mindenkinek.

tgwh8 Creative Commons License 2015.11.17 0 0 2206

Szia.

Van egy csomó, ha rákeresel neten, biztos megtalálod a legközelebbieket.

XI. kerület Villányi út 12. vagy Flying Bird Teaház. Erről a két helyről rendeltem, de még van ezer másik.

Előzmény: VStryker (2205)
VStryker Creative Commons License 2015.11.17 0 0 2205

Sziasztok, 

Tudnátok javasolni Budapesten normális tea boltot, ahol kimérve lehet normális minőségű teát kapni? Rooibos -t keresnék. 

Ma voltam a Múzeum krt. 7-ben , de az ott lévő kis teás bolt megszűnt. 

tgwh8 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 2204

Szia!

2200. hozzászólást ha elolvasod, ott írtam pár helyet.

A vadkomlót én inkább a gyógynövényes könyvekben keresném, de általánosságban mindent forrásban lévő vagy hideg vízzel öntenek le a népi gyógyászatban. De kísérletezni is lehet, pár próba után már látszanak a különbségek ha vannak egyáltalán, persze az adagok legyenek egyformák.

Rákersve egy-két találat:

http://terebess.hu/tiszaorveny/vadon/komlo.html

http://erdely.ma/eletmod.php?id=124380

Előzmény: pal.agnes (2203)
pal.agnes Creative Commons License 2015.10.26 0 0 2203

én idáig nem nagyon teáztam, mert valahogy a legjobb teák se sikerültek úgy mint a teázokban. nem olyan régen jöttem rá. hogy rosszul csináltam... rossz hőmérsékleten forráztam le őket stb. szeretem a jó teákat, úgyhogy nem olyan régen vettem egy Russel Hobbs vízforralót a Prímában. az egyszerűbb teákat már el tudom jól készíteni... esetleg tudnátok valamilyen oldalt ajánlani, hogy melyik teát hogyan kell elkészíteni? például nyáron szedtem vadkomlót... azt hány fokos vízzel kell leforrázni? 

tgwh8 Creative Commons License 2015.10.09 0 0 2202

Akkor csinálj reggel melegvizet, pl. 80-100°C-osat, és utána már csak le kell önteni a tealeveleket. Egyszer zöldet, egyszer feketét. Csak azt kéne megoldanod, hogy a zöld teához valahogy lehűtsd a vizet. Feketét reggel, délelőtt és délután zöldet - később próbáld ki az oolong-ot is, nagyon jók -, késő délután meg fehéret, abban a legkevesebb a koffeintartalom.

Vagy próbáld azt, hogy kiteszed a felespoharakat, meg ha van, a digitális mérleget, és próbálgatod kb. egy teáskanyálnyi tealevéllel (2-5 gramm, a mérleg 1 grammot csalhat), hol keserű, hol jó, érezni fogod, ha túl gyenge. Ha megvan se nem gyenge, se nem keserű íz, akkor olyat kell keresned, csak nagyban :D

Vagy ha tudsz, menj el egy fővárosi teaházba, vagy Debrecenbe, és az ott megkóstolt ízeket keresd. 

Mert ugye ha nem tudod mit keresel, honnét tudod, mi a jó nagyban?

Valamelyik linkelt oldalon biztos ott az adat, hogy hány liter zöldtea az, ami még egészséges.

10 perc nekem elsőre kicsit sok, de ha nem keserű, akkor biztos jó.

Munkahelyre kéne, vagy otthonra?

Én pl. fél literenként iszom, itt a teás témánk:

http://terra-kert.hu/viewforum.php?f=126

Valahol le van írva minden, csak most sajnos sietek.

Előzmény: lovasgeza (2201)
lovasgeza Creative Commons License 2015.10.09 0 0 2201

Köszi az olvasnivalót, hamarosan áttanulmányozo! :)

Miért ilyen sokat, mik a lehetőségek, és miért éppen csak zöldet?

Azért ilyen sokat, mert ekkora a termoszom, és reggel nincs sok időm vele bajlódni. A zöld teához egyáltalán nem ragaszkodom (a feketéket pl. jobban is szeretem), csak úgy olvastam, hogy ez egészségesebb. Olyan teát szeretnék, amiből nem gond, ha víz helyett iszok belőle napi ~2,4 litert (ma reggel mértem, és nem is 2,6-os a termosz, csak 2,4-es)

Egyébként egy másik fórumon ekkora mennyiséghez 2 evőkanál zöld tealevelet ajánlottak ~10 perc áztatással. Ma reggel ki is próbáltam és sokkal jobb lett (nem lett keserű), mint a tegnapi.

Előzmény: tgwh8 (2200)
tgwh8 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 2200

Estét. Jó kérdés.

A sok zöld tea már nem egészséges. Persze kérdés milyen az a tea.

Adok pár olvasnivalót :D

http://www.flyingbirdteahouse.co.hu

http://www.teautja.hu

http://scribd.com -> rákeresel a teára, de minden témával működik, nagyon sok olvasnivalót találsz itt

A 80°C-os víz + kis tea + 3 perc az kb. 4-5 dl vízre vonatkozik. Nagyon könnyen keserű lehet, akár egyetlen perc ázás után is, akkor túlázott.

Hogyan készítsek el viszonylag gyorsan (minden reggel) 2,6 liter zöld teát a legegyszerűbben?

Miért ilyen sokat, mik a lehetőségek, és miért éppen csak zöldet?

Előzmény: lovasgeza (2199)
lovasgeza Creative Commons License 2015.10.08 0 0 2199

Sziasztok!

Remélem még él a fórum, és lesz aki válaszol.

Mai nap elkezdtem teázni. Szeretem a teát, főleg a karakteres ízű fekete teákat, de most amiatt "kezdtem el", mert ahogy lehűlt az idő, egyszerűen alig tudom meginni a csapvizet, és muszáj volt valamit kitalálnom, mert inni kell valamit. Vettem egy 2,6 literes pumpás termoszt, tegnap csináltam is egy jó nagy adag zöld teát (mert az állítólag egészségesebb, mint a fekete), és ma ezt iszom. Csakhogy nem lett az igazi, mert szerintem rosszul készítettem el.

Azt olvastam, hogy egy kisebb adag tealevélre rá kell önteni kb. 80 °C-os vizet, és hagyni kb. 3 percig, majd leszűrni. Aztán olvastam olyat is, hogy ezt meg lehet ismételni néhányszor a "használt" tealevelekkel, mert még 2-3 adag tea lejön róluk mielőtt elkezdene gyengülni, csak ez esetben már növelni kell az áztatási időt 8-10 percre.

Hát én azt találtam ki, hogy összevonom a lépéseket, és megcsinálok egy termoszra való zöld teát úgy, hogy kb. fél órán át áztatom a leveleket, és hátha úgy is jó lesz, de egy kicsit keserű lett. (mondjuk ott is felejtettem ázni az egészet kb. 1 óra hosszára)

Hogyan készítsek el viszonylag gyorsan (minden reggel) 2,6 liter zöld teát a legegyszerűbben?

Dianell Creative Commons License 2015.04.09 0 0 2198

Én sokszor rendeltem már külföldről. Amit például nagyon szeretek az az Ippodo. Tradícionális japán teáik vannak. Eddig machát vettem tőlük (mondjuk azt 3 félét, különböző minőségűeket), de legközelebb sencha és gyokuro is lesz a dobozban. Mindegyik nagyon finom volt, kellemes, krémes, gazdag, édes, és semmi keserű útóíz. Nagy meglepetésemre van amelyiknek kissé virágos lecsengése volt. Amit nagyon szeretek.

Ebayről is van pár teám. Ha odafigyelsz onnan is lehet jót kifogni. Figyelni kell a képet, hogy milyenek a tealevelek. Egészséges, egész, törmelék mentes legyen, és legyen megjelölve a forrása (ideje). Például csodás Tie Guan Yin teám van onnan. Tavaszi szedésű, édes, virágos. Két kis porcelán kanálnyit teszek a kannácskámba, és nemsokára szinte tele van a hatalmas levelekkel. Isteni finom, 10 felöntés után kezd gyengülni. Az idő nyújtásával mégis bírja a 15-t ami 2 napi tea fogyasztásom. 7 grammos kis vákum tasakocskákban van, így mindig friss a tea, nem veszít a zamatából. 25 tasak volt olyan 6000 ft körül, ami így belegondolva nagyon baráti.

Érdemes a kommenteket olvasni rendelésnél, vagy teszteket keresni interneten. Ha utána jársz a teáknak kincseket találhatsz. Viszont ne feledd itthon is van sok csodás teabolt, akik az utánajárást megcsinálják helyetted. Azok közül a Carpe Diem, a Flying bird és a Darlington amit én személy szerint ajánlok.

Előzmény: fixy007 (2190)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!