Keresés

Részletes keresés

nézek Creative Commons License 2016.07.25 0 0 12562

mától kezdődik a XIII.évad....egy kis lövöldözéssel....

nézek Creative Commons License 2016.07.21 0 0 12561

július 26-tól vetítik a XIII.évad első epizódját...   ma még a XII. évad 21 részt vetítik, pénteken a 22. résszel vége az évadnak.

felkavaró...

bendeguz90 Creative Commons License 2016.03.11 0 0 12560

Akit érdekel: március 21-től a Cool TV-n a 9. évadtól adják a sorozatot. 

zsanna Creative Commons License 2015.09.30 0 1 12559

Az M3-on ma elkezdték ez elejéről...

Hátha más is akar nosztalgiázni :-))

Mrs Tremond Creative Commons License 2012.10.09 0 0 12557

Most néztük meg a Good Wife c. sorozat 4/2. részét. A sorozat főszereplője ugye Julianna Margulies, aki anno Carol Hathaway volt a Vészh.-ben. Aztán amikor ő lelépett a Vészh.-ből, lett helyette egy új főnővér, Abby Lockhart, akit Maura Tierney játszott. Na ki kezdte most meg a vendégszereplését a Good Wife-ban? Persze, hogy Maura Tierney.

Még szebb az egész attól, hogy a céget, ahol a Good Wife játszódik, úgy hívják, hogy Lockhart-Gardner.

Nézzétek a Good Wife-ot egyébként mert jó. A magyar címe szörnyű, és ezek az ügyvédes-amerikaibíróságos filmek engem nagyon nem szoktak érdekelni, de a Good Wife még így is jó.

ysu Creative Commons License 2012.02.28 0 0 12556

Én videóról nézem, most értünk a családdal a 4. szezon elejére. Ahhoz képest a 14. mintha másik sorozat lenne, talán egy közös szereplő sincsen a kettő között. 

Előzmény: T. Ádám (12554)
ny63 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 12555

De jó! :-)))

Előzmény: T. Ádám (12554)
T. Ádám Creative Commons License 2012.02.28 0 0 12554

Visszatér a Vészhelyzet

Na persze nem az első évadtól. 14. évad keddenként 23:40kor.

http://rtlklub.hu/sorozatok/veszhelyzet/cikk/511391

Racilaci Creative Commons License 2011.07.09 0 0 12553

Ja, és a gondolat vége lemaradt: ezek a búcsúepizódok valahogy visszahozták a régi feelinget: a szereplők nagy része - legyen akármilyen élethelyzetben - vállalta azokat a kis szerepeket, nem kellett senki helyett mást szerződtetni. Ezt szimbolizálja a két felnőtt "gyerek" játéka is.

Előzmény: Racilaci (12552)
Racilaci Creative Commons License 2011.07.09 0 0 12552

Lehet, nagyon mellélövök, de velem az első hét-nyolc szériában sikeresen el tudták hitetni, hogy szeretik az alkotók is, amit csinálnak. És valahogy ez hiányzott a következőkből. Nekem ebből a szempontból Carter afrikázása nagy érvágás volt. Ott már látszott, hogy pl. ő arra ment, miszerint egy hónap alatt letudja az egész évadot: két-három epizód csak az övé volt, egy-kettőben még feltűnt, a többi meg futott nélküle. Aztán ez egyre gyakoribb megoldás lett.

Előzmény: Agassi Fan (12551)
Agassi Fan Creative Commons License 2011.07.08 0 0 12551

Nekem is tetszett, hogy az eredeti gyerekeket hozták vissza. Ritka az ilyen, általában másik színészt szoktak hozni.

Előzmény: bokor (12542)
Agassi Fan Creative Commons License 2011.07.08 0 0 12550

Isteni volt ez a videó! Az összes régi kedvencem szerepelt benne. :-))

Előzmény: T. Ádám (12543)
Agassi Fan Creative Commons License 2011.07.01 0 0 12549

Köszönöm, már keresem is! :-)

Tegnap este megnéztem amiben Ross és Carol volt. Olyan jó volt őket újra látni. Azért azt sajnáltam, hogy nem tudták, hogy Carternek ment az a vese. Több részben már nem szerepelnek?

Előzmény: BahnScorper (12548)
BahnScorper Creative Commons License 2011.07.01 0 0 12548

A 7. rész volt az.

Előzmény: Agassi Fan (12547)
Agassi Fan Creative Commons License 2011.06.30 0 0 12547

Köszi szépen!

Azt meg tudnád esetleg mondani, hogy a 15. évad melyik része az, amelyikben Greene, Weaver és Romano van?

Mert találtam olyan oldalt, ahol online meg tudnám nézni ezeket a részeket.

Cartert megtaláltam, azt ma meg is nézem. :-)

Előzmény: Racilaci (12546)
Racilaci Creative Commons License 2011.06.26 0 0 12546

Az évad legelején felrobban Pratt - ha ő réginek számít. Aztán elbúcsúzik Abby, akiért érte jön Kovac.

Aztán van egy rész, még nagyjából szintén az évad elején, amikor egy "álmodós" jelenetben előjön egy-egy pillanatra Green, Romano és Weawer. Ugyanebben (?) a részben Morgenstern hosszan búcsúztatja a nagy öreget.

Azután Neela vekengésénél előkerül Ray, meg Abby még egyszer, talán videótelefonon. Ekkor egyszer interjúztatja Elizabeth is Neelát.

Majd jön Carter transzplantációja - ekkor sokat szerepel Ross és a neje, valamint komolyabb szerepe van Bentonnak is.

Majd az utolsó hosszú epizód - Elizabeth-tel, Bentonnal, Weawerrel, Susannal, Carterrel.

A sorozat egyébként szerintem több drámai törést szenvedett el. A legnagyobbat kétségtelenül Green halálával, hiszen addig tényleg elképesztően jó volt. Utána egy ideig nem nagyon tudtak mit kezdeni, ez szinte természetes. ELvihette volna azonban a sorozatot jó ideig Romano, Carter-Abby-Mädchen Amick megformálta szép nő közötti háromszög, esetleg, ha egy kicsit előrébb tolják Carter későbbi nejét, de sajnos nem.

Nekem a második nagy törés Romano halála volt. Egyrészt azért, mert nagyon jó karakter volt, akinek egyetlen mondatáért érdemes volt nézni egy fél epizódot is. Másrészt mert egyszerűen szánalmasra sikeredett az a kiléptetés (újabb helikopter-szerencsétlenség).

További, kisebb törések voltak nálam: a meg-megújuló afrikai kiküldetések (talán lehetett volna máshová is küldeni egyiket-másikat), Abby neurózisa, Ray kiléptetése és ami a végén mindent vitt, Sam állandó nyekegése.

És az utolsó két éveadban alig lehetett érdekes karakterrel találkozni. Kínomban már Morris feltűnését vártam. Ehelyett kaptam nagy dózisban Gates-t, akitől idegesebb főszereplője nem volt a sorozat történetének.

Összességében: általában nagyon tudom sajnálni, ha valami véget ér, s a Vészhelyzet valóban életem részévé lett az elmúlt másfél évtizedben, de egy cseppet sem sajnálom, hogy ennek így vége.

Előzmény: Agassi Fan (12545)
Agassi Fan Creative Commons License 2011.06.26 0 0 12545

Én is nagyon szerettem ezt a sorozatot, ameddig még jó volt (Greene halála). Elizabeth távozása után már nem is néztem tovább. Annyi számomra színtelen, és nevetséges karaktert hoztak be, hogy már nevetséges volt a sorozat.

Az utolsó évadban mennyit szerepelnek a régi szereplők? Mert azokat szeretném megnézni. Előre is köszi a választ. :-)

Pár napja olyan szerencsém volt, hogy egy napon találkoztam Carterrel, és Elizabeth-tel. :-)

Előzmény: Szunya (12537)
Irsai Oliver Creative Commons License 2011.06.07 0 0 12544

Én is teljesen véletlenül vettem észre a műsorújságban még az ER alatt, és benyomtam rá a felvevőt, onnan néztem vissza, gondosan áttekerve a reklámokat előtte és közben ;-)

Ami viszont hiányzott, hogy jóformán csak a színészek szólaltak meg, senki pl. szakmai tanácsadók (orvosok) közül, így nekem nagyon vicces volt, amikor egy színész színészként (tehát nem a filmbéli orvosként) beszélt arról, mi a sürgősségi orvosi munka lényege. Én elhiszem, hogy sokat tanultak abból, hogy orvosokat játszottak, sőt, még véleményük is kialakulhatott, hogy milyen az orvosi munka, de speciel amit mondtak pl. a már említett sürgősségi osztályról, az olyan dokumentarista dolognak hangzott, nem véleménynek, hiszen a következő mondatban már mondjuk a csapatot dícsérték, és elmesélték, mennyit nevettek a forgatás alatt.

Nem tudom, érthető-e, amit mondani akarok.... ;-)

Összességében szerintem kevesebb volt, mint a legátlagosabb film legátlagosabb "így készült" filmecskéje, de azért jól esett benne látni Romanot, Greent meg pár régi jelenetet.

Ahhoz képest, hogy én is kb. Carter afrikai kalandozásáig néztem fixen, onnan fel-felbukkanva megint pár részt, aztán megint sokat nem, tényleg "megrázó" volt, hogy vége. Még akkor is, ha bőven voltak az utóbbi évadokban olyan pontok, amikor már azt mondtuk, kár így húzni, jobb lenne befejezni....

Előzmény: T. Ádám (12543)
T. Ádám Creative Commons License 2011.06.07 0 0 12543

Én nem tudta hogy az RTL is leadta. Amint vége lett ki is kapcsoltam a tv-t mert eléggé bosszantó volt az a kb 8 reklám.

Előzmény: Irsai Oliver (12541)
bokor Creative Commons License 2011.06.07 0 0 12542

Igazad van, ők voltak, szerintem ez baromi jó volt, hogy valahonnan előkotorták azt a két gyereket...

Előzmény: Irsai Oliver (12541)
Irsai Oliver Creative Commons License 2011.06.06 0 0 12541

Leadta a retek is, kb. egy órával az utolsó rész után. Sok-sok ömlengés, szinte csak a színészek beszélnek, és nagyon röhejes, amikor arról, hogy mi az orvosi munka lényege...

Ahogy láttam, újraszinkronizálták a jeleneteket, amik benne voltak, így pl. Ross magyarhangja már nem Szabó Sipos, aki ugye kb. egy éve nem vállal szinkront, hanem Csankó Zoltán. És Alföldi is olyan modorosan szinkronizálta Cartert, hogy fájt hallgatni (holott a rendes adásban még sikerült kordában tartani)

Jó, tudom, nem szinkronosan kell nézni.

Egyébként az összefoglalóban is bejátszották a "kereketet": amikor Lídia kelti Greent az ügyeletben.

És vessetek a mókusok elé, de nekem most tűnt fel, (bár, lehet, hogy nincs is igazam???),d e ind Rachel, mint Benton fia ugyanaz volt az utolsó részben, mint akik kicsikként anno játszották a szerepeket.

Előzmény: T. Ádám (12540)
T. Ádám Creative Commons License 2011.06.06 0 0 12540

Neten rátaláltam najó az utolsó rész helyett véletlenűl letöltöttem egy dokuemntum filmet a Vészhelyzetről. Töltöm fel YT-ra ha fennt lesz majd belinkelem.

Roxer17 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 12539

Ez az utolsó rész,nagyon ütősre sikerdett!Komolyan könny szökött a szemembe,hogy vége,pedig az utóbbi pár évben ,már nagyon nem tetszett!

T. Ádám Creative Commons License 2011.06.03 0 0 12538

Ez az örök megunhatatlan jelenet :) Első részben asszem Lidia ébresztette Greenet. Aztán Carterral is le lett egy ilyen forgatva a harmadik évadban is.

Előzmény: Szunya (12537)
Szunya Creative Commons License 2011.06.03 0 0 12537

Én az első négy évadot néztem rendszeresen, utána Green halálát és Carter afrikai kalandjait, most pedig a végét.

Mintha az első epizód is úgy kezdődött volna, hogy valamelyik nővér benyit az alvó Greenhez, hogy eset van... ?

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.02 0 0 12536

Én az összes részt láttam, az első résztől a mostani utolsóig. És ezt hogy tehettem meg? mikor az embernek dolgoznia kell és sok más egyéb dolga van...Videóról kéremszépen, én élőben már nem nézek tv-műsort amit meg akarok nézni felveszem kazettákra, és a nekem tetsző időpontban lejátszom.Ezzel egy csomó időt spórolok meg pld. reklámokat átugrom.Volt olyan hogy négy videóm is vett fel egy időpontban programozva, és 20-30 db kazettán és dvd lemezeken megnézendő filmek.Szóval lement az utolsó is, méltó befejezése volt ennek a nagyszerű filmsorozatnak. Ha kedd este 21.20 akkor Vészhelyzet, hát most már nem lesz. Hiányozni fog...az ereimet nem fogom felvágni... de hiányozni fog. Hiányozni fog az élet és halál, a születés és az elmúlás, ebben a filmsorozatban oly nagyszerű bemutatása.Legjobban az érzelmes jelenetek tetszettek benne, amelyek sokszor megborzongatták az ember lelkét és néha könnyet csaltak a szemébe.Mint pld. ez az utolsó rész is, amelyben a régebbi nagyokból néhány, már csak hab a tortán volt.Végül a nagy díjátadó ünnepségekhez híven stílszerűen én is szeretném megköszönni szüleimnek, családomnak, a sorozat szereplőinek-készítőinek és nem utolsósorban a technikának, hogy élvezhettem eme remek filmsorozat látványát. Goodbye Emergency Room!    

arnys Creative Commons License 2011.06.02 0 0 12535

Csípőprotézist kapott.

Előzmény: Törölt nick (12534)
BahnScorper Creative Commons License 2011.06.01 0 0 12533

Azt hiszem, a végjátékra egyáltalán nem lehetett panasz. Már a nyitás is nagyon jó volt, ahogy előszedték a régi főcímet, amelyben mindenki helyet kapott (de mikor cserélték le Méla szinkronhangját?) aki most jelen volt, és valaha is főszereplőnek számított... és az is nagyon jó volt, hogy hosszú idők után megjelent Lidia nővér is egy-két snitt erejéig.

És persze mi mással is lehetett volna Fánkzabáló Frenktől búcsúzni, minthogy reklamálja Móricka adományát a fánkperselyből... :-) s még ha most sem ő, sem Jerry sem volt előretolva, mégis azért hagytak nekik annyi levegőt, hogy mindenkinek tiszta legyen: talán nemcsak nekem voltak ők a leginkább szerethető mellékszereplők...

Szerencsére nem maradtunk gonoszkodó jelenetek nélkül sem a betegek kapcsán, a péniszsérülést szenvedő kanos öregúr illetve a merevedési problémáit szilikonnal kezelő fickó legalább annyira tudott odavágni, mint az összeverekedett menyasszony és anyósa, illetve az ott megjelenő ifjú férj... az emberben egyszerre rémlik fel két zseniális film, a Jól áll neki a halál és az Anyád napja... :-) meg azért az is súlyos volt, ahogy megint minden teli van betegekkel, és van sugárban hányás, rohadó láb, meg zavaros figurák minden mennyiségben... a különös néni akit Móricka nyer meg magának, már el is halványul ezek mellett...

Volt persze bőven vég is... a rákbeteg AIDS-es Mahatma Gandhi (aki ráadásul még hasonlít is egy kicsit az indiai politikusra), és a súlyos visszaemlékezése mindazon barátaira, akiket már elvitt a kór 20 év alatt (lehet itt nem Freddie Mercury-ra gondolni?) meg a sok évtizedes kapcsolat után eltávozó feleség, és még az se zavaró, hogy ezek után ellenpontként valaminek a kezdete is feltűnik, ahogy Samu ismét megfogja C. Gates kezét...

És durva dolgokért sem kell a szomszédba menni... szülők, akik hagyják a porontyaikat alkoholizálni - mert addig sem keverednek diszkóbalesetbe - meg egy elég durva vérben tocsogás kifordult méhhel (még szerencse, hogy legalább a belsőségek premier plánban mutogatását megúsztuk a végére), aztán a gyerek, aki hiányolja anyut a kistesók mellől... hideg és csendes, de mégis kemény...

Ennyi esemény mellett - amely ráadásul mind a kórházban zajlott - már szinte el is törpül Kártékony központnyitása és a régi szereplők visszatérése, nosztalgiázása meg a "mi van veletek"... azt viszont nem tudtam hová tenni, hogy Wíver miért jár bot nélkül. Az ifjabbik Beton viszont egy kicsit megrázó volt, mert a fején is szinte az látszott, hogy ott nemcsak a süketnémasága lehet. A kis Grün viszont mennyire hasonlít Kordélyra, és persze érdekes volt, ahogy visszatért abba a közegbe, ahol szintén ismert volt... ráadásul úgy, hogy Protty öcsikéje vitte körbe. De azért jó, hogy ezt a vonalat már nem akarták tovább erőltetni...

...és ha nem is hagytak semmi elvarratlan szálat, azért látszott, hogy az élet megy tovább. Mint minden nagy filmben, ahogy felkészülnek a végső csatára, vagy ahogy Butch Cassidy és a Sundance Kid kiront az üldőzői közé... de itt mégsincs semminek sem vége, sem Kártékony, sem a többiek számára, ahogy rájuk zúdul a rengeteg durva eset... majd ahogy ez a rész is egy élettelen, de sokszor fontos szereplő, a kórház mellett haladó metró látványával kezdődik, azzal is ér véget... végleg!

Nos, ezennel számomra is véget ért a Vészhelyzet, és vele együtt ebben a topicban is a tevékenységem. Közel 14 évnyi kisebb-nagyobb kihagyásokkal folytatott sorozatnézés, tíz és fél évnyi itt-hozzászólás (178 db) után remélem, hogy sikerrel osztottam meg a többi olvasó közvéleményét. Most pedig búcsúzok, Rossz, Grün, Beton, Levi's, Kártékony, Haddaway, Aspang, RomaNo, Manuccsi, Wíver, Kordély, Kovács, Abbey, Clio, Protty, Méla, Galand, Rája, Móricka, Samu, C. Gates, Juscsenko, Szörnyella, Mellik, Bráner, Dr. Parkinson és persze a leginkább Fánkzabáló Frenk és Jerry, valamint az összes magyar és angol hangjuk nevében...

Aszisztolé!

A halál ideje: 11 óra 05 perc...

Irsai Oliver Creative Commons License 2011.05.31 0 0 12531

Előre bocsátom, hogy elég sok kimaradt az előző évadokból, ebből a mostaniból egy-egy rész megvolt, nem nagyon tetszett, de ezt az utolsó duplát látnom kellett. Nekem tetszett ez a búcsú (a korábbiak, amikor a közepesen régiek, mint Neela, Pratt "búcsúztak így vagy úgy nem!), még akkor is, ha tudatában vagyok a manipulálásomnak, a mindenki párra talál megnyugatató lezárásnak ;-). Ross és Carol beugrását még elcsíptem, Green dokit már nem. De most megint jó volt Susan, Weaver, Elizabeth...

A sok régi arc előhozta a régi ER fílinget: a Carter- Benton évődés pláne, a végén a zene meg -lehet köpködni miatta- tényleg megidézte az elmúlt 15 (?) évet.

Mondjuk, nem hiszem, hogy ha nem ez lett volna az utolsó rész, akkor  a pár régi arc megjelenése miatt tovább néztem volna.

Szóval, alighanem tényleg ideje volt bevégezni.

BahnScorper Creative Commons License 2011.05.26 0 0 12530

Annyira azért nem volt rossz, még ha valóban szokatlan volt ez a teljesen lekerekített, biztonságos, polkorrekt világ, ahol minden jóra fordul. Senki nem hal meg, két ifjú géniusz egymásra talál (és az egyiknek a párkapcsolati, a másiknak a társasági problémái oldódnak meg), Móricka révbe ér, Szörnyelláék végül örökbe fogadhatják a gyereket úgy, hogy a biológiai anyukának is jó legyen... (ráadásul ehhez több megmentett beteg árán jutnak el) - Méla meg köszöni jól van odaát, persze Rája miatt is. A két fekete bárány meg, aki belerondítana ebbe - azaz Bráner és az antiszoc kövér gyerek - egymásnak köszönhetően oldódik fel. Valóban furcsa ez, mert eddig minden alkalmat felhasználtak a csipkelődésekre, az ünnepeket ráadásul hatványozottan. Úgy látszik viszont, muszáj volt inkább itt elvarrni ezeket a szálakat, mert a legeslegutolsó részbe már tényleg túl szirupos lett volna ennyi pozitívum, de közben valószínűleg a nézőknek sem akartak megválaszolatlan kérdéseket hagyni. De valóban ezek alapján még jobban lehet készülni az abszolút végre... de talán egy kicsit nyugodtabban is.

Előzmény: Roxer17 (12529)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!