Keresés

Részletes keresés

kiwancsi Creative Commons License 2006.08.23 0 0 10

 

Sziasztok!

 

Teljesen új vagyok az AA-ban. Lehet hogy nem is itt kellene kérdeznem.

Kérlek benneteket írányítsatok el, vagy válaszoljatok, vagy mondjátok meg hányadik hozzászólás körül keressem a választ, amit esetleg másnak már leírtatok.

 

Az a problémám hogy nem sikerül írnom egy PDF fájlba. A tulajdonságok szerint minden engedélyezve van. Egyrész nem tudok pipát tenni a pipa objektum/kocka-ba.

Másrészt ha írni akarok bele, pl. szövegmezőt betenni, vagy "írás a kurzor helyén" mindenfélét üzen, pl hogy nincs alapértelmezett betütípus. Próbálok betütípust változtatni, azzal is baja van. Sajnos még nem tudom hol kell beállítani, stb. Sajnálom ha nagyon primitív dolgot kérdezek.:-(

 

AA 6.0 CE professional van a gépemen, de nem én telepítettem, még azt is el tudom képzelni hogy nincs telepítve betükészlet(vagy mit tudom én!!!!)

Kéne dolgoznom, de nem akarok égni az IT előtt.

 

Köszönöm a segítséget!!!

kiw...

bigzed Creative Commons License 2004.02.27 0 0 9
Tulajdonkeppen nem ertem mi itt a gondja mindenkinek "osszekavarodnak a fontok" meg miegyeb. Az ATM egy profi font manager DTP-ben tobbek kozt ezt (is) hasznaljak! Felinstallalsz egy linotronic vagy mas nyomtatot, majd print fajlba, (lino ppd-vel), a ps-t meg disztillalni. Ennek mukodnie kell, minden rendszerben.
Előzmény: bigzed (8)
bigzed Creative Commons License 2004.02.27 0 0 8
win vagy mac?
Ahhoz nem kell nyomtato!
Mit akarsz atkonvertalni?
Előzmény: zoli79 (7)
zoli79 Creative Commons License 2004.02.26 0 0 7
Esetleg valakinek lenne megoldása a problémára így 2004-ben?
Holnap reggel ki kell nyomtatnom a terveket és elcseszi az ékezetes betűket...
Sajnos a fileba történő nyomtatás nekem nem müxik, mert nincs megfelelő nyomtatóm (ezért akarom átkonvertálni).
dicK Creative Commons License 2000.10.27 0 0 6
Aloha!:)
Dobjatok már + engem is egy maillal, hogy mi lett a vége, mert néha nálam is előjött a poRBléma. Magyaráztak egykor valamit a multi fontkészletekről, meg, hogy mi is a +oldás, de már ködös. Szerencsére nekem nem égető, de azért köszi...
Moby....
Jéggé dermedt enemies Creative Commons License 2000.10.20 0 0 5
Kalmika!
Ma este megnézem, milyen verzióm létezik, és dobok egy mail-t! Aztán majd kitalálunk valamit :)
Előzmény: Kalmika (1)
Jéggé dermedt enemies Creative Commons License 2000.10.20 0 0 4
...merthogy voltak olyan tanácsok a distiller helpjében, hogy ATM font menáger szükségeltetik, de mikor felraktam, a maradék fontok is összegabalyodtak, rosszabb volt, mint előtte... le is szedtem, fontok újrainstall, meg egyéb finomságok... De ha az általad említett módszer bejön... :)))))
...Akkor pezsgőt bontok! Ugyanis, ha minden igaz, ezzel megkíméltél egy nyomtató havi ide-oda hurcolásától!

Üdv:
Jéggé dermedt enemies

Előzmény: Jéggé dermedt enemies (3)
Jéggé dermedt enemies Creative Commons License 2000.10.20 0 0 3
Ma megpróbálom!

Ha sikerül, hálám örökké üldözni fog, Dr.5ker!!!! :)))))

Előzmény: Dr.5ker (2)
Dr.5ker Creative Commons License 2000.10.20 0 0 2
Nyomtasd ki file-ba egy PS nyomtató driverrel (pl. HP LaserJet 5P,M; Linotronic 300 vagy 930 amelyik szimpatikusabb), majd ebből csinálj PDF-et. Tuti módszer.
Előzmény: Jéggé dermedt enemies (-)
Jéggé dermedt enemies Creative Commons License 2000.10.17 0 0 0
Legalább egy nullával lőjétek már meg a distilleremet :(
Jéggé dermedt enemies Creative Commons License 2000.10.07 0 0 topiknyitó
Aki használja, biztosan tudja, hogy mekkora probléma bír lenni néha bizonyos fontok beágyazása egy pdf. doksiba... Én quarkból (.eps) próbálok sikertelenül pdf-et csinázni, illetve hülyeség, mert persze megcsinálja, de alapvető fontokat (mint példul a H-Times) az istennek nem akarja beágyazni. Nem találja. Holott a font szépen a helyén van, működik is minden progiban, egyedül a Distiller kekeckedik... És a times ugye fontos lenne....
Más fontokkal is gond van (ezek többnyire True Type-ok).
Nem tudja valaki a titok nyitját?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!