Keresés

Részletes keresés

Csokis Creative Commons License 2017.04.16 0 0 930

Előzmény: Csokis (929)
Csokis Creative Commons License 2017.04.16 0 0 929

Ma pakoltam, és találtam több, teljesen jó állapotban levő ufot. Fehér ház, fehér üveg. Van köztük dupla méretű is, amiben ugyan csak egy foglalat van, de egy másikból 2 perc alatt áttehető még egy, mert a helye megvan. Ha nem veted meg, és eljössz érte (56-os villamos vonala), a tied. Még tartalék búrád is lesz. 

Meg hármas spotokat (3*50 W), de az nem annyira fali. 

Előzmény: kovacs51 (928)
kovacs51 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 928

koszonom! 

ok, akkor az obival nagyon nem lőttem mellé. megnézem a bauhaus-t is.

Előzmény: Csokis (927)
Csokis Creative Commons License 2017.04.12 0 0 927

Még nem másztam utána a LED-eknek, úgyhogy azt passzolom. A hagyományosokkal tuti valamelyik olyan bevásárlóközpontnak mennék neki, ahol egy körzetben több bakácsáruház is van. Dunakeszi - Békásmegyer, vagy Budaörs - Törökbálint. Mindkét régióban jó a barkácsáruház felhozatal. (Én tuti Bauhausban kezdenék, aztán Obi, és csak a végén a Praktiker, de ez csak az én preferenciám.)

Előzmény: kovacs51 (926)
kovacs51 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 926

köszönöm!

Esetleg vmi boltot tudsz ajánlani, akármelyikre, ahol érdemes körül nézni?

Előzmény: Csokis (925)
Csokis Creative Commons License 2017.04.11 0 0 925

Ilyenből szokott lenni két izzós is. Ez általában nem fél-, hanem teljes ufó. (kerek) A teljesítmény korlátozás a hő- és áramerősség korlátozása miatt van, tehát ha kompakt fénycsövet teszel bele, mehet akármekkora, úgysem fogsz olyat méretűt kapni, ami tönkretenné a lámpádat. Egyre figyelj: még a boltban próbáld ki, hogy rárakható-e a búra az izzóra, mert az erősebb izzó nagyobb is, és sokszor ezen bukik meg a dolog.

Amiben még gondolkodhatsz, az a fénycső. (Ha például tükör fölé lesz, vízszintesen.) Nem csak ipari kivitel van, gyártanak bútorvilágító armatúrát is. Márpedig egy 36 W-os fénycső az elég tisztességes fényt ad.

A harmadik akkor is a LED. Felteszel pár méter öntapadós LED szalagot, rákötsz egy erre való tápot, aláteszel egy hungarocell díszlécet, hogy ne legyen ronda, és szerintem bőven belül leszel a 10000 Ft-on. Ehhez viszont menj el egy rendes LED boltba, ahol értenek hozzá, mert a LED-nél több dologra is figyelni kell. (Hány LED/fm, fényerő/fm, neked csak az egy oldalról beköthető szalag jó, ahol kétoldali tápellátás kell, az bukta, stb.)

Előzmény: kovacs51 (924)
kovacs51 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 924

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni lámpa-világítás témában.

adott egy ablaktalan fürdőszoba (kb 9 nm), aminek a világítás az egyik falán van (nem a mennyezeten).

kb egy ilyen: https://www.lampak.hu/philips-massive-81531-11-70-fali-lampa-promo-1xe27-60w-230v-img-m4431-fd-1.jpg

Mivel ebbe osszesen 60wattos izzot lehet tenni, gyakorlatilga felhomaly az eredmeny.

a helyzetet rontja, hogy a keret minimalis, vezeteket nem tudok athelyezni, tobb lampat nem tudok  berakni.

tudnatok ajanlani nagyon olcsó fali lámpát, ami rengeteg fényt bocsát ki, és világossá tudom tenni a fürdőszobát?

az obiban levo lampakba max 60 watt-os izzot lehetett tenni, az nagyon-nagyon keves. 

mi a létező legolcsóbb világítás, fali lámpa amivel világossá tudom tenni a fürdőszobát?

szuper led-fenyek, 10e nel dragabb csoda lampak sajnos nem igazan jatszanak.

egy sima, sok fenyt atereszto buras hosszukas lampa kellene, amibe nagy fenyereju izzokat lehet tenni.

ha esetleg tudnatok javasolni helyet, hogy hol keressek ilyet, azt is nagyon koszonom!

szep napot!

Kavreka Creative Commons License 2016.12.30 0 0 923

Sziasztok!

Tanácsolt szeretnék kérni padló burkolás kérdésben. Adott egy 50m2-es panel lakás. A fürdő burkolata világos bézs lesz, szinte fehér (egy kis szurke mozaikkal kombinálva). A szobákba valamilyen tölgy burkolatot szeretnénk, nem tul világosat, nem tul sötétet. A kérdés, milyen legyen az eloszoba+konyha burkolata:

a.) olyan fehér es-bézs, mint a fürdőben (alul sötét felül világos konyhabutorral)

b.) egész sötét. (Világos falakkal es konyhabutorral)

Eloszoba keskeny, hosszú, ablaktalan, a konyha ra meroleges, szinten hosszúkás es a szembe rövid falon van az ablak. 

Van jelentősége optikailag, praktikum szempontjából vagy csak ízlés kerdese?

Köszönöm. 

Csokis Creative Commons License 2016.11.11 0 0 921

Ezzel szerintem nézz át az Építkezés-felújítás topikba, mert itt láthatóan tartófalakat kell kigyomlálni (kiváltani), ahhoz meg statikus kell. Mert szép egy belsőépítész rajz, de ahogy az egyetemen mondták: a papír mindent elvisel. :-)

Előzmény: ENGINEER (920)
ENGINEER Creative Commons License 2016.11.10 0 0 920

Sziasztok!

Segítséget, ötletek szeretnék kérni. Van egy kinézett ház (alaprajz mellékleve) amit át szeretnénk alakítani úgy hogy legyen

- külön gyerekszoba

- külön WC

- külön fürdő

- külön szülői háló

- étkezőnek hely

- nem gond ha "amerikai konyhás" a kialakítás és ha falakat kell kiszedni, nyílásokat vágni, stb.

A fotón lévő KÉK épületről van szó.

Előre is köszönöm.

E.

kogersara Creative Commons License 2016.07.15 0 0 918

Sziasztok! Én rendszeresen csináltatok egyedi vászonképet a Fotoplusnál ajándéknak, de lóg már a gyermekem szobája falán tőlük vásárolt falikép is :) Rengeteg variációban rendelhettek tőlük! Linket itt találtok: http://fotoplus.hu/vaszonkepek

Andrav33 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 917

Sziasztok,

sajat meretre gyartott konyhat tervezek venni, az elkepzeles, tervek megvannak, L alaku, kb 4 x 2 meters konyha, modern letisztult stilus, matt frontok, laminalt pult, tud valaki ajanlani egy olyan ceget akik jo minosegben, es jo ar ertek arannyal dolgoznak? Ha gepeket, komplett osszeszerelest is vallalnak az se lenne rossz.

Koszi

B.Nati Creative Commons License 2015.09.17 0 0 915

Sziasztok! Nemrégiben vettünk a férjemmel egy lakást, és szeretnénk modern stílusban berendezni! Eddig a http://lakberinfo.hu/lakberendezes/nappali/ oldalon találtunk olyan információkat, amik számunkra megfelelnek, de kicsit körültekintőbben akarjuk a lakást berendezni, mivel mégiscsak olyan dologról van szó, ami egyszerűen bonyolult! :) Köszönöm a válaszokat! 

Csokis Creative Commons License 2015.02.13 0 0 910

Én ezt első blikkre nem darabolnám tovább, inkább a nagyobbik szobát osztanám ketté bútorokkal a két srácnak. A 7 éves például elvan már az emeletes ágyon, amit ketté lehet bontani úgy, hogy a két szint bejárata két különböző oldalon van, a másik oldalon meg le van zárva az egész tömören (fa, vagy gipszkarton). Persze a kicsi lenne kifelé, hogy éjjel át tudjon menni a szülőkhöz, ha kell (bár nálunk még a 10 éves is megjelenik néha, hogy rosszat álmodott :-) )

De a folyosó méretétől függően bevihető oda is a konyha, és akkor nyertek egy szobát, csak ehhez érdemes lenne tudni a lakás állapotát. Ha 10 éve újították fel, nyilván nem veri szét az ember...

Sajnos a méretek nem egyértelműek (a sarkokon levőkön nem mindig tudom, hová tartoznak, és pár rajta van a falon, ezért nem látszik)

Előzmény: Matuta (906)
Csokis Creative Commons License 2015.02.13 0 0 909

Egy alaprajz azért nem ártana ehhez... :-) Természetesen méretezett, ahol még a sarkok beugrói is megvannak. 22 m2-nél nincs nagy mozgástér, kell a pontosság, mert minden centi számíthat, amikor az ágyat be kell súvasztani az alkóvba.

Előzmény: Sándor Balogh (908)
Sándor Balogh Creative Commons License 2015.02.12 0 0 908

Sziasztok

Hatalmas dilemma közepén állok....

A párommal egy 22nm es szobában lakunk ...

Mivel édesanyám is velünk lakik a félszobában így gyakran látogat minket a család többi tagja, ami adott esetben este 10 órakor elég zavaró...

Az a tervünk, hogy a 22nm ből alakítanánk ki egy hálót, nappali+ebédlőt, hogy amikor úgy gondoljuk el tudjunk vonulni a látogatóktól....

A térelválasztást lehetőleg beépített bútorral oldanánk meg, ill. tolóajtóval, viszont szeretnénk ha a nappali is kapna természetes fényt....

A szobában 3db 120*150 es ablak van közös tokban....

Ti milyen megoldást tartanátok élhetőnek??

Matuta Creative Commons License 2015.01.03 0 0 907

Ja,és persze az alaprajz

Matuta Creative Commons License 2015.01.03 0 0 906

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, ötleteket lakásunk átalakításához. Röviden: 3 tagú családunk 7 év után 4 tagúra bővült. 65 nm-es, 3 szobás a lakásunk, de amikor beköltöztünk, a nagyszobát nappalinak alakítottuk ki, ebből nyjlik a hálónk, és külön bejáratú a gyerekszoba. Viszont a gyerekeket külön kellene tennünk, (7 éves, 2 éves, és fiú-lány), de szeretnénk úgy megoldani az egészet, hogy egy közösségi terünk is maradjon (ami most a nappali), hiszen itt lehetünk együtt.Sajna ehhez a konyhánk elég kicsi.Szóval ha van ötletetek, megköszönném :) 

Norbi mohács Creative Commons License 2014.12.06 0 0 905

Üdv.

Új vagyok itt és érdeklődni szeretnék.

Ha küldök egy fényképet egy szobáról,ami kissé kopár,van aki esetleg photoshoppal othonosabbá teszi és visszaküldi a képet? 

Szeretnék változtatni...

hantorish Creative Commons License 2014.07.23 0 0 903

Szaisztok!

Fürdőszoba esetén vagyunk nagy dilemmában, a segítségeteket szeretnénk kérni.

Az alaprajz:

http://kepfeltoltes.hu/view/140723/F_rd__alaprajz_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Két alternatívát készítettünk az elrendezésre. A kérdés igazán a füdrőkádra vonatkozna. Mindenképpen úgy szeretnénk megoldani, hogy zuhanyozni is lehessen benne könnyen. 

http://kepfeltoltes.hu/view/140723/F_rd__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az egyik verzió (Fürdő 1), hogy a kád mindkét rövid oldala falazva lenne, így az egyik oldalán lehetne a fekvő fele, a másik oldalára pedig kerülhetne a zuhanyzó és a csaptelep. Előnye, hogy az üvegajtót könnyen lehetne nyitni (ezt sajnos nem tudtam a képre szerkeszteni...), és a csaptelepek könnyen hozzáférhetőek lennének. Hátránya, hogy leszűkíti igencsak a teret. 

A másik verzió (Fürdő 2), hogy nem húzok felesleges falat az amúgy sem nagy fürdőben, hanem nyitottan hagyom a másik oldalát és csak egy 80-90 cm-es falat húzok a végére, ami eltakarja majd a mosógépet. Itt viszont a zuhanyzót a sarokba kell raknom, így az üveglap is oda kell, hogy kerüljön. Tekintve, hogy a mosdókagylót és szekrényt a megadott módon a kádtól kb 40 cm-re indulna, az üvegajtót már nem nagyon tudnám szerintem kényelmesen nyitni. (De nem is nagyon akarom, elsősorban fix üvegre gondoltam volna). (A kép itt sem tökéletesen méretarányos, sajnos olyan kádat nem találtam ami zuhanykabinos lenne és 150 cm-nel nagyobb. Ide 180 cm-es kád kerülne, így a képen látható díszfal sem lenne olyan széles a kád végében).

Ennek a verziónak az előnye, hogy tágasabb marad a tér, nem szűkül le feleslegesen. Hátránya viszont, hogy nem fogok hozzáférni a kádtöltő csaphoz, ha a sarokba rakom... (Az üveglap miatt). Kérdés, hogy mennyire lehetne szerintetek kitenni a kádtöltő csaptelepet a kád közepe felé, hogy még ne legyen zavaró és könnyen elérhető is maradjon? Mekkora üvegfalat célszerű raknom minimum, hogy a zuhanyzás során ne pacsáljuk szanaszét a vizet?

Előre is köszönöm a tippeket és segítséget. 

kisidi Creative Commons License 2014.06.27 0 0 902

Alaprajzot tegyél fel, így látatlanban nehéz. 

Előzmény: Jay28 (897)
kisidi Creative Commons License 2014.06.27 0 0 901

Vízszintes osztás,  fiókok ajtók helyett,  felnyíló felsőszekrény, magas fény, inox. Ezek ugranak be, és alkalmazni is fogjuk, lakásfelújítás van. 

Előzmény: Jay28 (897)
tsatsi91 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 900

Sziasztok ! 

www.facebook.com/butortech

Vállalom elavult bútorainak cseréjét, konyha szoba, fürdőszobabútorának, gardróbjának, irodabútorának elkészítését, kedvező áron. 

Tel : 06-20-239-44-58

email: butortech@gmail.com

Üdv. G

Jay28 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 897

Sziasztok ! 

Konyhát szeretnék a családi házunkba. Modern stílusút. Ebben kérném valaki hozzáértő segítségét,h milyen színt ajánl és milyen elrendezésben. Nekem a bézs és árnyalatai tetszenek a sötétbarna (wenge) színel kombinálva. De ha valakinek van jobb ötlete szívesen veszem. No és milyen anyagokat használjak. Elrendezésben van pár ötlet,de ebben is elfogadok minden jó tanácsot. Ha kell bemásolok majd a konyháról egy alaprajzot. 

Segítségetek előre is köszönöm.

Csokis Creative Commons License 2014.06.17 0 0 896

Nem kicsit vagyok hülye. Azt hittem, a Citroen topikot olvasom. Bocs!

Előzmény: Csokis (895)
Csokis Creative Commons License 2014.06.17 0 0 895

"A kék. Ja, nem, a barna. Áááá...."

De viccen kívül: bár nem sikerült, de nem is érdemes beraknod a színt, mert még a legjobb CRT monitor is annyit torzít, hogy úgysem ér semmit. De a javítószínt kikeverik neked szinte minden festékboltban. Nekem a faszi megkérdezte az évjáratot, elővette a nagykönyvet, kikereste a kódot, utána elővette a megfelelő skálát, kikereste az alapszínt, és hozzánézte a kocsihoz. Aztán addig nézegette a szomszédos árnyalatokat, amíg meg nem találta a megfelelő fakulást, majd azt kikeverte.

Előzmény: Ákos92xsara (893)
béci26 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 894

Sziasztok

Hozzáértő segítségét szeretném kérni.

Egy 16 négyzetméteres konyhát szeretnék berendezni amiben fényes fehér fronttal és palaszürke munkalappal készült bútor lenne. A hűtő és a gépek inox felületűek lennének.

A kérdésem a következő lenne, milyen szinű járólap passzolna leginkább ehhez a bútorhoz?

A konyha sajnos elég sötét mindössze egy mindössze egy 60*120-as ablak van benne .

Ákos92xsara Creative Commons License 2014.05.25 0 0 893

.

Előzmény: Ákos92xsara (892)
Ákos92xsara Creative Commons License 2014.05.25 0 0 892

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Keresek egy festéket, de nem tudom, hogy mi a színnek a neve.

Válaszokat előre is köszönöm.

mikkkro Creative Commons License 2014.04.19 0 0 891

Sziasztok,

Eladó az alábbi könyv:

Francisco Asensio Cerver: MODERN LAKBERENDEZÉS - 2.000 Ft

Eredeti ára 5995 Ft volt, 2007-es kiadás, a borítókat kivéve újszerű állapot. A hátsó borító egyik sarka meghajlott. Rengeteg képpel! 1000 oldal

Érdeklődni mailben lehet: mikkromakka@gmail.com 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!