Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

spider8 6 órája Creative Commons License 341414

Nem tudom, hogy melyik információ kinek és mennyire új, vagy tényleges információ tartalommal bíró...de néhány itt megforduló külföldi jelenlegi állomáshelye a következő...

Deonta Vaughn (Anwil Wloclawek - lengyel 1.), Muhammad El-Amin (AS Apollon Patras - görög 1.), Damon Williams (Pyrinto Tampere - finn 1.), Justin Safford (ESSM Le Portel Cote d'Opale - francia 2.), Kyle Barone (Tochigi Brex - japán 1., keleti-csoport), Chad Timberlake (Crailsheim Merlins - német 1.), Scott Morrison (Aishin Sea Horses - japán 1., nyugati-csoport), Joseph Taylor (Forex Time Apollon Limassol - ciprusi 1.), Milos Markovic (Forex Time Apollon Limassol - ciprusi 1.), Ivan Stefanovic (Mladost SP - szerb 2.), Ramone Moore (Khimik - ukrán 1.), Braydon Hobbs (Nuernberg - német 2.), Aleksandar Vlahovic (Cherno More - bolgár 1.), Zeljko Zagorac és Boban Tomic (Grosupolje - szlovén 1.), Hrvoje Puljko (Peja - koszovói 1.), Mihailo Sekulovic (Zrinjski - bosnyák 1.), Bennet Davis (Chartres - francia 2.), Devon Moore (SC Kryvbas - ukrán 2.), Damen Bell-Holter (Pertevniyal - török 2.), Malik Cooke (Pyrinto Tampere - finn 1.), Zarko Rakocevic (Al Muharraq - Bahrein 1.), Paul Jones (Hub Jets, új-zélandi 1.) Matija Poscic (Vanoli CR - olasz 1.), Patrick Rembert (Nasr - líbiai 1.), Marino Sarlija (KK Zagreb - horvát 1.), Todd Hendley (SW Slammers - ausztrál 2.), Jerrell Williams (Basket Esch - luxemburgi 1.), Radenko Pilcevic (Pitesti - román 1.), Doug Plumb (GAZ Metan - román 1.)

lenszblenksz 16 órája Creative Commons License 341413

Nem azt mondtam, hogy egyáltalán nem sokkldalú, hanem hogy nem a legjobb ( messze nem) az alapszakaszban, amit Te állítottál.

Kromah egy tipikus 2-es, akinek középtávolija csak-csak akad, de kinti dobása szinte egyáltalán nincs. Erősen gyakorolnia kell. Azzal a szinttel, ahogy Skyvory megtanulta, mire az Olajba került,ár boldog lennék :)

Védekezésben sok csapat ellen működni fog ő, de pl Boriszovra ráengednéd?

Tóth Peti hiába 2m, ha csak 78 kg, Thomas pl a Sopronból simán leveszi, már egy Healy is fingatta alaposan.... Thomas-al szvsz pl a mi mezőnysorunk minden tagját lehet fogatni, és elöl meg bemegy, ha kell, bedobja kintről, középtávolról. No és ugye ott van Edwards is náluk, meg Ruji, hogy csak 1 komplexebb, jobban variálható mezőnysort említsek..

Persze lehet, rövidesen jön majd a cáfolat, és az eddig 2x 24 pontot pötyögő, de kintről veszélytelen Kromah elkezdi majd hányni a triplát, Melvin is belelendül, Levi is hoz néhány 9/9-et, Tóth Peti meg lenullázza Thomast 31.-én..  :)

(Csori Simon visszatértével biztosan jobb lesz majd.)

Kívánom, hogy neked legyen igazad, legyen a mienk a leghatékonyabb mezőnysor az alapszakaszban ... A center sor nehezebben lehetne az :)

Előzmény: Demetrius#8 (341412)
Demetrius#8 18 órája Creative Commons License 341412

Nem az eufória mondatja ezt velem.

Szerintem Kromah nem lesz rossz hármasban. Nyilván gyakorolnia kell a kinti dobást, mert csak akkor lesz esélye lábon megverni a nálánál amúgy lassabb védőit, de szerintem jönni fog az. Gondolj Clarkra. :)

Több dimenziós lenne a többi csapat mezőnysora? Ezzel nem értek egyet. Simon gyors, jól ziccerezik, jól kettő-kettőzik, van egy gyilkos középtávolija. Az ő cseréje az a Tóth Peti, aki a két méterével irányítót játszik. Ez már egy nagy előny, csak jól kell használni. Kettesen ott van Wood, aki gyakorlatilag mindenhonnan veszélyes, a cseréje az extra védő és egyre jobb kezű Supola. Hármason pedig valószínűleg Kromah fog játszani, akiről már fent írtam. Az ő cseréje meg az a Kovács lesz, aki elég jól dob, és magyar szinten kiváló alkat a posztjára. Ha mindenki beleteszi amit tud és okosan használjuk, ez egy igenis sokoldalú sor, kintről-bentről veszélyes, és ha akarom, csupa két méter körüli játékost tud beküldeni az edző 1-3-ra. És mindenki piszok gyors, Simont kivéve jó védők is (Wood bebizonyította anno, hogy ő inkább nem szeret védekezni, de nagyon tud, ha kell)!

Szóval ettől a részétől nem tartok, mondom, okosan kell meccselni és a játékosoknak profin kell hozzáállniuk. Belső posztra persze továbbra is kell az erősítés/javulás.

Előzmény: lenszblenksz (341410)
killpák 18 órája Creative Commons License 341411

Oké, az lehet, hogy nem vagytok a legjobbak között (legjobb három), viszont az kétségtelen tény, hogy a legtöbbet ti költöttetek a csapatotokra... Többet, mint a Paks, a Kecsó, vagy éppen a Sopron.

Ez IS egy ilyen sport, meglátjuk, hogy az ár/érték arányból mi jön ki.

Előzmény: lenszblenksz (341410)
lenszblenksz 18 órája Creative Commons License 341410

értem én a Wood miatt érzett eufóriát, de ne vicceljünk már.

Az Alba mezőnysora vele sincs a legjobb 3-ban, főleg, ha figyelembe vesszük a további szerkezeti gondokat.( Kromah pl egy egydimenziós kettesként kell majd 3-ason játsszon, miközben a jó védő, kintről jól dobó Supi sokat fog padozni)

A Kecsó, és a Sopron, de szerintem a Falco mezőnysora is jobb, mind szerkezetileg, mind pedig abban, hogy jobb védők, és többdimenziós játékosok alkotják.

Mindemellett szerintem az igazi probléma, hogy felesleges a mezőnyt külön elemezgetni, a citált 3 csapat, de a Paks is jobb jelenleg szerkezetileg, és rotációs lehetőségeket tekintve is, mert nem csak több posztos, de nagyobb repertoárral rendelkező játékosok alkotják.

Az Albának szerintem Wood-al is max 4-6 hely a valós, egy Melvin cserével ( egy 4-5 kombó atléta, kintről is veszélyes centerre), meg a feljavuló Juhos,Djapa,Csori trióval esetleg lehet majd esély felfelé tekintgetni...

lehet, pesszimista vagyok, de az eddigiek alapján én így gondolom. Bocs

Előzmény: Demetrius#8 (341409)
Demetrius#8 19 órája Creative Commons License 341409

A mezőnysorunk szerintem az alapszakasz csapatai közül így már a legjobb, mert az említett hármas mögött ott van Tóth Peti, Supi és Kovács Ádám, bármelyikük bele tud tenni 10-15 pontot meccsenként.

A probléma ettől fölfelé van. Djapa és Csori lassú, utóbbit egyelőre nem használjuk jól. Juhos formán kívül van még, Melvin pedig továbbra is vékonydongájú. Kevés a lepattanónk, kevés az atlétika.

Ettől még szerintem is lehet esélyünk a döntőre, de ahhoz sok mindennek klappolnia kell. 

Előzmény: nbabasket (341406)
Winters_ 20 órája Creative Commons License 341408

Én azt sajnálom egyedül, hogy ha Djapa magyar lesz (amitől valószínűleg hetek s nem hónapok választanak el), akkor egy fiatalt ki kell majd rakni a felnőtt keretből, Supi játékpercei pedig jelentősen vissza fognak esni.

Sebaj, éljünk a mának...

lenszblenksz 20 órája Creative Commons License 341407

Eh, dehogy, szerkezetileg elég kaotikus ez még, és Wood mellett nincs tripladobó...

talán jó esetben a 4 meglehet, de nem tuti az se.

nbabasket 20 órája Creative Commons License 341406

Szépen bejelentkeztetek a döntőre Wood leigazolásával..

Mezőny poszton a Simon, Wood, Kromah klasszis (mint ahogy a Sopron is: Thomas, Ruják, Edwards, Boriszov).

Tavaly szerényebb keretetek volt szerintem, idén most már tényleg csak a szakmai munkán múlhat:), a 4-ben mindenképpen ott a helyetek. 

Előzmény: aRedick (341405)
aRedick 24 órája Creative Commons License 341405
Authentik1 26 órája Creative Commons License 341404

Elnéztem, azok a csapatonkénti összindexek voltak. :D

Partizan 58, Metalac 59,25 Olaj 60,25 Igokea 62,25, mindenki más 70 felett.

Authentik1 26 órája Creative Commons License 341403

Az Olimpija Ljubljana 30 pontos győzelme a Partizan felett kicsit más megvilágitásba helyezi az Olaj eddigi ABA-s szereplését. Szerencsés sorsolást kaptunk. Három hazai meccs kezdésnek, talán az idei szezon három leggyengébb csapata ellen, és hétvégén jön a negyedik a Levski. Ebből lehet önbizalmat meríteni. Ha három idegenbelivel nyitott volna az Olaj, plusz mondjuk a Zvezda itthon, valószinüleg 0:4-el állna. Már a szezon elején romokban lenne a játékosok önbizalma. A Partizan eddig 49,5! pontot átlagol meccsenként. Siralmas. A Metalac 51! pontot, nekik talán már most oda lehetne adni az utolsó helyet. Aztán jön az Olaj 57,25-tel, ami jócskán elmarad a tavaly szezon 70 fölötti átlagától. Majd az Igokea következik. Az eddigi hazai ellenfeleink.Van egy olyan érzésem h a Szófiával kiegészülve ez az öt leggyengébb csapat.

Miközben a Zvezda meccsenként átlag 100 pontot ver.

Artúr Doki 1 napja Creative Commons License 341402

Sikerült lemásolnunk a pécsi meccset,csak ezúttal a rosszabbik végén álltunk.

Borisov szinte egyedül nyírta ki a hazaiakat,sajnos nagy űr tátong a paksi hármas poszton...

Townes érdekes volt,végig ülte a meccs második felét,nem tudtuk miért.Mára kiderült...Egyébként szerintem a SKC így jobban járt,vele nem húzták volna be...

Érdekesen indul a bajnokság,lesz itt egy-két huszáros meglepcsi,a bdsrstnt neki..

Adyno12 2 napja Creative Commons License 341401
Előzmény: kendeffy (341400)
kendeffy 2 napja Creative Commons License 341400

Ne legyen igazad. És messze még a szezon vége.

Előzmény: Bandre (341397)
KámánMVP 2 napja Creative Commons License 341399

Gáspár nem NB1-es játékos, na.

:)

Adyno12 2 napja Creative Commons License 341398

Azért arra vigyázni kell, csalós lehet arra a MAFC. De csodás is lesz az a november 8. :-/

Előzmény: Bandre (341397)
Bandre 2 napja Creative Commons License 341397

Tisztára olyan eddig a Körmend szezonja, mint tavaly a Falcóé. Hosszabbítások, szoros meccsek, de mindig vereség. Lehet, tovább is megyünk, mint 7 zakó. Azért a 11. fordulóban a MAFC-ot  hazai pályán behúzzuk.

vanekúr958 2 napja Creative Commons License 341396

Itt még ok,

ha rákattintok, ennyi:

Előzmény: Barosspista (341395)
Barosspista 2 napja Creative Commons License 341395

mndenhol v mint Vanek

Előzmény: vanekúr958 (341394)
vanekúr958 2 napja Creative Commons License 341394

Miért nem mennek a fullcourtok?

szavard 2 napja Creative Commons License 341393

Még annyit a tegnapi Mészáros, Pongó mellőzéséről, hogy Rakity kifejezetten gyenge volt.  félek tőle, hogy csak akkor játszhatnak és fejlődhetnek, ha elmennek. Pécs, Paks, Nyíregyháza, ZTe stb. Aki elment innen Kecskemétről magyar magyar Ivko regnálása alatt valahogy, valami miatt játszanak. Tóth Norbi, Tóth Peti, Kovács Ákos, Csoriék,  Csabay. Dénest nem írom, mert ő családi ok miatt ment el, habár válogatott játékosból egy szürke vízhordó lett belőle nálunk.

lenszblenksz 3 napja Creative Commons License 341392

Igaz.

ezért kéne egy olyan szabály, hogy egy csapatban maximum x légiós, és 1 honosított szerepelhet, és hogy magyarnak mindenképp kelljen pályán lennie.

Ameddig ez nem így van, a tehetősebbek teletakják a csapatot honosítottal, akikkel az a gond, hogy nem fognak a válogatotton segíteni. 

ha lenne a fenti szabály, mindekinek ugyanannyi "nem magyarja" lenne, csak a minőségben lenne különbség, mivel jelenleg létszámban is van, ez az, ami nem korrekt, és ami a válogatott szempontjából is rossz.

( arról nem beszélve, hogy ivko szánalmasan hiteltelen az idei keretétől...)

Előzmény: Tökmindegyis (341391)
Tökmindegyis 3 napja Creative Commons License 341391

Szerintem semmivel sem lennék előrébb a légiós korlát feloldásával, mert a kluboknak több pénze nem lenne játékosra. A honosítottak helyett ugyanilyen tudású töltelék légiósok jönnének.

Csöbörből vödörbe.

Előzmény: A Sporttárs (341390)
A Sporttárs 3 napja Creative Commons License 341390

Nem tetszik egyik példa sem, és tudom, hogy a magyar játékosok hiánya az oka, de előbb oldatnám fel a légiós korlátot, mint engedném ezeket a röhejes honosítgatásokat. És hát igen, a Kecskemét azért első a röhejesek között, mert mást se lehetett hallani, mint hogy ott mennyit fejlődhetnek a magyar fiatalok.

Persze egy edzőnek eredményt kell elérnie, ezért ha a szabály lehetővé teszi, érthető, ha teletömi a csapatát honosítottakkal, akik jobbak mint a magyarok. Csak akkor nem kell olyanokat mondani, hogy utóbbiak milyen remekek.

Előzmény: nisavic (341388)
R Bell 3 napja Creative Commons License 341389

Körmenden 7 csak számoljál utána!Zegen meg 5 a hoz neked is közöd van hogy annyi,remélem már nem sokáig!

Takarodó van!

Előzmény: nisavic (341388)
nisavic 3 napja Creative Commons License 341388

Körmenden 6, Szombathelyen és Zalaegerszegen 5, Fehérváron hamarosan 4 külföldi játszik (és sorolhatnánk még), szóval nem szerencsés ezt Kecskemétre kihegyezni. Más kérdés, hogy Ivkovics a magyar fiatalság szószólója, de hát aki akkor elhitte neki azt (ugye szóba került már korábban pár név), és most elhisz neki mást...

Előzmény: A Sporttárs (341386)
A Sporttárs 3 napja Creative Commons License 341387

Vegszohoz: Vagy ha honositanak. Mint latjuk, az egyszerubb.

Előzmény: szavard (341381)
A Sporttárs 3 napja Creative Commons License 341386

Jo lesz a Kecso, a 80 pontbol mar 17-et magyar jatekos dobott (marmint igazi), hiaba, ott megkapjak a lehetoseget a fiatalok. Pongoknak osszesen mennyi radobas jut?

Kecskemetics, rossz vicc az egesz. Ha valaki elmeseli, ez hol szolgalja a fejlodest, megkoszonom.

aRedick 3 napja Creative Commons License 341385

Ez nekem kimaradt. 

"Nékünk ném olyán lehetoségeink mint Szolnok, vágy Álbá, mi vágyunk kis csápát. Két éve még másodosztály, de mi építeni fiatal magyar tehetségek, ezért tártunk most itt"

Előzmény: vaidoo (341384)