Keresés

Részletes keresés

i perseguitati_ Creative Commons License 7 órája 0 0 345638

Golomán Gyurinak, 2004 azaz 8 éves kora óta van MKOSZ játékengedélye, 2004 és 2012 között játszott is a magyar versenyrendszerben, magyar játékengedélye jelenleg is él a Körmendnél, tehát nála ez nem probléma.

Rosco Allen 2003 óta a MAFC-nál bír magyar játékengedéllyel, de ő a magyar versenyrendszerben nem tudom mennyi ideig volt jelen, de nála is lehet hogy elég az, hogy már több mint 11 éve élő magyar játékengedélye van.

Somogyi Gergő 2003 és 2012 között a Honvédnál volt a magyar  versenyrendszerben játékengedéllyel regisztrálva, így ez is pipa

Filipovics Márkó pedig 2005 és 2013 között a Kaposvárnál, úgyhogy nála is megvan a 30 hónap, és nála is élő a magyar játékengedélye a Kaposvárnál.

Előzmény: Adyno12 (345568)
- Marky - Creative Commons License 9 órája 0 0 345637

Igen, egy fontos pont kimaradt, a pályán lévő hazai nevelésűek minimális számát is illett volna szabályozni, mert tényleg lesz olyan, h csak a bírók lesznek magyarok a pályán, (ha fújna még Valovics akkor még azok sem :) ) ami azért gáz. Ezzel a magyar játékosok továbbra is peremeberek marad(hat)nak; kicsit kisarkítva: minden légiósnak lesz egy 10-15 perces cseréje, és meg is van egy 10es keret...  

Minimum 1 magyarnak mindig a pályán kéne lennie, ez sztem egy elég fontos pont, ami lehet, hogy nagyobb átgondolást igényelt volna....

Előzmény: happyman_ (345611)
Artúr Doki Creative Commons License 9 órája 0 0 345636

Akkor itt vissza is érkezünk az alaphelyzethez...anyagiak,pénzügyi lehetőségek.

Több pénz lehetőség az 5 légiós foglalkoztatására(mert nyilván lesz olyan,aki nem fog élni,nem tud élni a lehetőséggel) és nyilván cél lenne a minél jobb külföldiek csatasorba állītása...

Az Olaj monopol helyzete továbbra sem lesz veszélyben szerintem,a büdzséjüknek köszönhetően minőségibb/drágább(bár mint tudjuk ez nem mindig hozza meg a várt eredményt) légiósokat tudnak szerválni,bár Adria hiányában lehet,hogy nem lesznek annyira vonzó célpont...viszont a válogatott magyar sor/mag amúgy is erős alapot képez.

Nekem azért vannak félelmeim az 5 légiós dolog kapcsán,attól tartok hogy tovább fog hígulni a mezőny...olcsójánosok fognak érkezni szép számmal,a managerek meg majd kaszálnak.

Nálunk jelen helyzetben azt mondanám,hogy Dugat-Evans-Jones hármast tartanám(de azon sem csodálkoznék,ha egyik sem maradna),melléjük kéne társakat szerezni...

Gondolom az elkövetkező napok-hetek izgalmasan alakulnak majd minden csapat háza tájékán.

i perseguitati_ Creative Commons License 9 órája 0 0 345635

Mert elnök urunk ezt mondta keddi  bajnoki döntő szünetében a "Dunavöldön".

Előzmény: Francis_Drake (345634)
Francis_Drake Creative Commons License 9 órája 0 0 345634

miért lehetne csak kettőt cserélni?

Előzmény: i perseguitati_ (345631)
Sarq_ Creative Commons License 9 órája 0 0 345633

Endre,

az MKOSZ-nél van olyan, hogy a szponzori pénzek után jutalékot kap a szövetség elnöke? Csak azért jutott eszembe, mert másik szövetségnél pont aktualitása van a dolognak.

Demetrius#8 Creative Commons License 9 órája 0 0 345632

Biztos hogy az lesz, hogy a csapatok jelentős része (szerintem mindegyik) 3-4 légióssal kezdi a szezont, és akkor hoz 5.-et, ha látszanak a célok. Persze az izgi, hogy a csere ilyen drága lesz, de legalább alaposabban válogatnak majd a csapatok, gondolom a többség próbajátékoztatni fog.

Előzmény: i perseguitati_ (345631)
i perseguitati_ Creative Commons License 9 órája 0 0 345631

Azt gondolom, az a 3-4,  végül minimum 8-9 lesz, viszont mindenki igyekszik majd sokkal alaposabban kiválasztani azokat a légiósokat akikre játékengedélyt fog majd kérni, mert az 5-ön felül csak kettőt lehet majd menet közben is cserélni, és az is nagyon drága lesz. Az valószínű, hogy rajtra még kevesen lesznek teljesen "feltöltve".

Előzmény: Aurora Borealis c (345630)
Aurora Borealis c Creative Commons License 10 órája 0 0 345630

Gondolom ezt azért találták ki, hogy a csapatok inkább a magyar játékosokat játszassák, és szerintem a csapatok többsége így nem is fog élni az 5. légióssal. Csak ez egy nagy baromság, mert a tehetősebb klubok így még újabb plusz előnyben lesznek, hiszen a játékos fizetését még esetleg tudná állni több csapat is, na de így hogy még pluszban leperkálni 4 milliót... Ja, és akkor még ráadásul a nemzetközi kupákban indulóknak (általában ugye nem a csóró csapatok) nem is kell ezt kifizetni. Tehát 3-4 csapat a többiekhez képest minimum plusz egy légióssal fog szerepelni.

Előzmény: i perseguitati_ (345628)
i perseguitati_ Creative Commons License 10 órája 0 0 345629

akkor azt hiszem jól írtam

Előzmény: ZollerMTE (345627)
i perseguitati_ Creative Commons License 10 órája 0 0 345628

Magyarul a 4 milla az nagyon kemény ár egy játékengedélyért, és értelemszerűen  már akkor is 4 milliót fizet egy (4- vagy 5 légióssal bíró) klub az újabb játékengedélyért, ha szezon közben akarja lecserélni egyik vagy másik külföldi játékosát

Előzmény: i perseguitati_ (345626)
ZollerMTE Creative Commons License 10 órája 0 0 345627
Előzmény: i perseguitati_ (345626)
i perseguitati_ Creative Commons License 10 órája 0 0 345626

Eddig úgy működött, hogy a 9 magyarért + 3 légiósért 1.4 milliót fizetett összesen egy klub, ezen felül minden plusz (1990 előtt született) magyar 100 ropi, a 4. légiós 300, az 5.-től felfele 500 rugó/ db :)

Ha nem így, akkor javítsatok bátran :)

Előzmény: Aurora Borealis c (345625)
Aurora Borealis c Creative Commons License 10 órája 0 0 345625

Amúgy mennyibe kerül egy játékengedély?

Előzmény: i perseguitati_ (345624)
i perseguitati_ Creative Commons License 11 órája 0 0 345624

Apró kiegészítés, hogy az 5. légiós  játékengedélye 4 millió forint lesz, de ezt a nemzetközi kupainduló csapatok visszakapják.

Előzmény: Balerion (345623)
Balerion Creative Commons License 11 órája 0 0 345623

5 légiós közé azért férjen már el pár honosított is, vagy pl, Török R.

Magyaros mindig belekötni mindenbe, de szerintem ez egy kimondottan jó döntés volt.

Ha valaki jól csinálja, ezzel a szabállyal még akár a Szolnok is fogható lesz - pár napig úgyis az ment itt, hogy unalmas a bajnokság, mert az Olaj elvitt minden magyart. Na most a magyarok értéke erősen csökkenni fog (nem is baj), jó légiós meg ezerszámra található.

Legyen egy izgalmas, jó bajnokság, ez az első lépés, hogy a fiatalok kosarazni akarjanak. Hajrá!

albagabi Creative Commons License 11 órája 0 0 345622

Én értelek Téged,és ne haragudj,de én nem látok lényegi problémát ebben az új kiírásban.Persze mindig lehetnek esetek,amire nem nagyon lehet felkészülni,mert annyira valószínűtlen.Nagy dologban nem hinném,hogy engednének,rendkívüli apró engedményt meg senki sem ellenezne sztem. Ne hasogassuk már a szőrt.De ha Te tovább akarod.....

Előzmény: happyman_ (345621)
happyman_ Creative Commons License 11 órája 0 0 345621

De megnyugtatlak, erre az esetre szerintem könnyű a válasz, és ehhez még talán jogásznak sem kell lenni.

Nagy valószínűséggel ha az a gyerek itthon kezdte meg a tevékenységét a sportágban, és más országban nem játszott, ő akkor is hazai nevelésnek fog számítani, ha éppen csak 28 hónappal az előtt állították ki az igazolását, vagy játékengedélyét.

Mi más lehetne, mint hazai nevelés, ha csak itthon kosarazott?

Szerintem ilyen egyszerű a válasz.

Én csak az egyedi elbírálással kapcsolatban írtam, hogy az nem volna jó gyakorlat.

Előzmény: albagabi (345619)
happyman_ Creative Commons License 11 órája 0 0 345620

Az én aggodalmaimnak? Nem igazán értelek.

Vagy te nem értesz engem?

Előzmény: albagabi (345619)
albagabi Creative Commons License 11 órája 0 0 345619

Szia!Te olyan boldog vagy,hogy nem akadhatsz fenn csip-csup ügyeken! Komolyabban:ha véletlen valahol sérülés miatt be kellene  majd vetni egy 16 éves magyart,aki esetleg 1-2 hónappal eltér a kívánalmaktól,nem hinném hogy sztrájkba lépne tőle az egész mezőny. Kb. ez a nagyságrendje az aggodalmaidnak.Nem kell túlspekizni.Szép estét!

Előzmény: happyman_ (345614)
i perseguitati_ Creative Commons License 12 órája 0 0 345618

Az a baj hogy már csak légiósként :(

Én meg a litvánt választanám, ha már külföldinek kell lennem egy hazai bajnokságban :)

Előzmény: Sarq_ (345617)
Sarq_ Creative Commons License 12 órája 0 1 345617

Ezzel a mondattal bármikor beférnél Ivkovics vagy Alekszics mindenkori csapatába :)

Előzmény: i perseguitati_ (345616)
i perseguitati_ Creative Commons License 12 órája 0 0 345616

Ezt nem értem, már megint kezdesz, hogy tesznek téged ide?!

Előzmény: Sarq_ (345615)
Sarq_ Creative Commons License 12 órája 0 1 345615

Fasz kivan ezzel a jogászkodással. Leszarom, hogy kinek a nagyapja hol született vagy hogy jól ragozza-e az ikes igéket. Nem lehetne inkább kosárlabdát csinálni?

Jó, tudom, sokat kérek.

happyman_ Creative Commons License 12 órája 0 0 345614

Oké, én nem ezekről írtam, hanem arról, miért nem jó, ha egyedi megoldás születik bárki esetében. Mert az már joggal veti fel másokban is ennek az igényét.

Én "tudomásul vettem", hogy Török külföldinek számít. De az más, hogy mit gondolok erről, és azt már le is írtam korábban.

Az meg megint más, hogy ő nálam is simán beleférne az öt légiós alkotta keretbe, ez nem is kérdés.

Előzmény: Winters_ (345613)
Winters_ Creative Commons License 12 órája 0 0 345613

Török Rollandon kívül nem tudom hány momentán magyar bajnokságban játszó echte magyart érint még ez a határ túloldala dolog.

Vannak most is határon túl született kosárlabdázok most is pl. Romániában, de ők az ottani bajnokságban játszanak.

Abban is biztos vagyok, hogy ez a helyzet nem egyedülálló. Más országtól is csatoltak el területeket (ld. Dél-Tirol), nyilván máshol is előfordult már hasonló szitu.

Ezzel nem lehet mit csinálni.

Szarul hangzik, de ha aközött kell választanom, hogy szerb instantmagyar ics-ek lepik el (még jobban) a bajnokságot, vagy egy-két ember a fenti okok miatt sajnos külföldinek minősül, akkor utóbbit választom 10-ből 10-szer. Nyilván az érintett játékos, vagy az ő csapata meg az előbbit, de itt a bajnokság érdekeit kell szem előtt tartani. Ennek sok szempontja van, amelyből az utánpótlás ebből csak az egyik.

Azt se felejtsük el, hogyha Török Rolland tényleg jó játékos, akkor légiósként is alkalmazni fogják.

5 légiós slot mellett ez amúgy is belefér.

Előzmény: happyman_ (345611)
spider8 Creative Commons License 12 órája 0 0 345612

2015. június 1., hétfő 11 óra 27 perc, Budapest, Istvánmezei út

Érkezik a postás. Kétszer csenget. A titkárnő beengedi.

- 13 ajánlott küldeményt hoztam Gizike! Itt írja alá, már rohanok is.

- Szalay úr a posta - kiabál be a titkárnő.

- Mi ez a sok levél, Feri?  Ilyen sokan gratulálnak az új dolgokhoz? - kérdezi kissé talán meglepetten Péter.

- Az elnök úr végig fut a feladókon...Jászberény, Szeged, ZTE, Körmend...te, minden, minden csapat...

- Mi, mi, minden csapat gratulál? - kérdez ismét Péter, miközben Ferenc izgatottan tépi fel a vastag borítékokat...

- Na, olvasd már...

- Te Peti! - torpan meg az elnök nyelve egy pillanatra. Az összes csapat indulni szeretne nemzetközi kupában, írásos formában el is küldték erről a nyilatkozataikat...

- Ezt nem értem. - mondják szinte egyszerre.

Na, jó...csak a móka kedvéért! ;) :)

happyman_ Creative Commons License 13 órája 0 0 345611

Khm, szarrágás részemről, de - szerintem -  azért nem jó a hasonlat, mert a meteorhullás amúgy nincs szabályozva, elvileg egyértelműen.

A játékosok szerepeltetése meg igen.

Ha már egyedi megoldásról beszélünk, az egyrészt azért nem jó, mert megint precedenst teremt, másrészt meg akkor máris jöhetnének a valóban magyarok, akiknek csak az a "hibájuk", hogy a csíkon kívül látták meg a napvilágot... Akkor ők is kérhetnének egyedi megoldást.

Amúgy nem tudom, mennyiben szolgálja a hazai utánpótlás érdekeit az öt nem hazai nevelés szerepeltetése, különösen így, hogy nincs korlátozva az egyszerre pályán tartható "légiósok" száma. Lesz meccs, amikor a feldobáskor csak a játékvezetők lesznek magyarok a pályán. (Aztán hogy ez jó eset, vagy sem, azt döntse el mindenki maga, mert lehet, hogy jobb lenne inkább ott bevezetni a "nem hazai nevelésű" delikvensek szerepeltetését...)

Ez előmozdítja az utánpótlás motiválását? Nem tudom...

Előzmény: Winters_ (345607)
i perseguitati_ Creative Commons License 13 órája 0 0 345610

* szezonra 

( a prediktív szövegbeviteli funkció nevében is bocsánat :) ) 

Előzmény: i perseguitati_ (345609)
i perseguitati_ Creative Commons License 13 órája 0 0 345609

Na akkor a Szolnoknak máris van egy a következő szezonta is szerződéssel bíró légiósa, már csak négyet kell igazolniuk. SZKOSZ!!!