Keresés

Részletes keresés

peli_w Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341954

Ha már végre egy Körmend meccset nem csak  ustream-en vagy youtube-on, hanem a helyszínen sikerült megnéznem, írok pár pontot, amit a legfontosabbnak érzek.

 

Richards: kezdetnek annyi, hogy ő egy magyar szinten viszonylag képzett játékos, aki háttal a palánknak is tud dolgozni (de kurvára nem szeret), dobni is tud, valamint inkább 4-es, mint 5-ös. A képességei alapján a jobb palánk alatti emberek között a helye Mo-n. De:

Amit tegnap produkált, akkora ámokfutást régen láttam magyar meccsen. Ha megkapta a labdát, onnantól az tovább már nem ment. Dobott mindent: triplát, 4 méteres fade-awayt emberről; palánk alól mikor éppen duplázva volt és közben Fepu ÉS Popadics is kérte üres triplára Richards oldalán (tehát mindkét passz sáv szabad volt). Folyamatosan rossz döntéseket hozott, ha ő nincs, szerintem nyerünk, minden más ellenére.

 

 

Védekezésben abszolut nem tette oda magát, az első félidőben 14-16 pont jött róla. A kaposvári magasok összjátéka egyébként élményszámba ment, magas-magas passzból ritkán látni ennyit (felkészül: Noah-Gasol), ezt kaposváriak jobban meg tudnánk mondani mennyire rendszeres, vagy mennyire írható inkább Richards számlájára.

 

Nem véletlen, hogy előző csapatától is jó számai (és képességei) ellenére elzavarták. Ez az ember azt hozza, ami Kobe Bryant 36 évesen: dob mindent játéktól, többiektől függetlenül és nem védekezik. Csak Kobe egy 5-szörös NBA bajnok legenda, ő meg éppen nem az.

 

Lemon: gyűrűig úgy megy, mint Körmend mezben kevesen valaha, az ütközéseket is kurva jól veszi fel a palánk alatt, kreatív, első lépése kegyetlen. Én őt több évig is elnézném Körmend mezben, ha 70% körül büntetőzne, halálos lenne. A távoli dobása kicsit esetleges, nem túl kimunkált, de tegnap még az is működött. Igazából az látszik, hogy vagy gyorsaságból/eurosteppel/elzárásból megoldja vagy Feput kereste, más nem nagyon volt a repertoárban, tehát ő azért nem vérbeli irányító. Viszont kegyetlen labdaigényes, off-the-ball ő nem működik, így kevésbé érvényesülne egy vérbeli irányító mellett.

 

Fepu: Lemon mellett az egyetlen, akin tegnap azt éreztem, hogy szétharapná a parkettát. Többet mozgott, mint a másik 3 nem labdás játékos a pályán együtt, folyamatosan futott, kereste az elzárásokat, igazából Fepun nem múlott.

 

Amin viszont még múlott, az az edzőnk, 3 nagy hibája is volt:

  1. Richards túl sokáig hagyta a pályán, az első félidőben ölte a játékunkat
  2. 2. negyedben 3 fault bent maradt, miközben 16-tal elhúzott a Kaposvár. Amikor megy el az ellenfél 6-8 ponttal, akkor érdemes 2-3 támadásban odaverni keményen (ha kivédekezni amúgy nem sikerülne), attól is meg tud akadni a lendület, nincs újabb pontszerzés, törik a játék, ez rengetegszer működik.
  3. Egész pályás letámadásokkal, kurva agresszív védekezéssel, némi szerencsével fordítottunk -20-ról +1-re (Richards és Govens nélkül, beszédes), még volt kb 6 perc, ekkor 2 percre le kellett volna ültetni a 3 kulcsembert + 1 időkéréssel még időt adni pihenésre. A végére már nem volt erejük lépni sem, 20 percet nem lehet végignyomni csere nélkül, letámadásokkal. Ez meg is látszott, viszonylag simán hozta a végjátékot a Kaposvár, pedig a lélektani előny itt volt.

+1: Govens-nek nincs meg a helye, erre sikerült még azzal rátenni, hogy a második félidőt ugyan ő kezdte, de 2 (!) támadás után lecserélte. Így aztán nem is fogja megtalálni, ezzel nehéz mit kezdeni.

 

Tóth Norbiról még annyi, hogy ha Richards folyamatosan rossz döntéseket hozott, akkor ő folyamatosan lassan döntött. Később passzolt, később reagált mint optimális, nb2-es sebesség. Benne ennél több van, nem tudom, ennek mi lehet az oka.

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341953

Pont tőle nem volt ekkora hiba várható :( Bár ahogy nézem amúgy sem lehetett igazán jó meccse.

Thomas viszont extra volt megint, Takács meg az egyetlen kosarát a legjobbkor dobta...

 

Kétszer kap ki így a Pécs egymás után otthon, nagyon durva.

Előzmény: A Sporttárs (341952)
A Sporttárs Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341952

Ó, Budimir, megköszönheti neked a Sopron...

A Sporttárs Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341951

Egyértelműen tesz rá klubedzőként, mi a válogatott érdeke. A pénzt ezért Kecskemétről kapja. De legalább idén nincsenek "kiscsápát vágyunk, fiátál mágyár tehetségekkel" duma. Légiósokkal és honosítottakkal hasítanak, a magyarok meg gyakorolhatják a padozást.

Előzmény: szavard (341945)
szavard Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341950

Hegedüssel együtt kaptak rá összesen 16 percet. Nem tudom, hogy szabadulunk meg tőle. Nézőszám még Zsoldoshoz képest is a fele, de a tulajok isszák minden szavát. 

Előzmény: Artúr Doki (341948)
i perseguitati_ Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341949

Egy fokkal jobb (lehet)mint az előző muksók, de "világmegváltó" ő sem lesz. Nekem ő még a Pau-ból ismerős, arról eddig nem tudtam hogy az utóbbi 2 éve ennyire "zaklatott" volt, talán csak ez lehet aggasztó, de amúgy megbízható kellő nemzetközi rutinnal bíró profi.

 

Azt viszont nem teljesen értem, illetve csak sejtéseim vannak a tekintetben, hogy a szolnoki menedzsment, legalább az igazolások tekintetében, miért nem képes az ABA-n túl tekintetni?

Vagy mi szükség volt a Nyerges féle amerikás hülyítésre? Ha azt akarta bebizonyítani hogy mégis kaphat amerikai vízumot, szelfizett volna egyet Szabadság szoborral a háttérben vagy Miamiban két luvnyával a "bícsen" oszt annyi, miért kellett ez így előadni?

Előzmény: Szulita28 (341947)
Artúr Doki Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341948

Közte 10 van a vendégeknek,a Falco ismét védekezéssel találta magát szemben...)))

A Kecskemétnél a fiatal magyar tehetségek nem nagyon szórják meg magukat,szerencséjükre van pár jó külföldijük...)))

Előzmény: Törölt nick (341946)
Szulita28 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341947

Mi a véleményed Gipson-rol? Kicsit mintha késve igazoltuk volna le. Emlékszem, a Pau ellen 3 éve nagyon jó híre volt, vajon mit látunk majd belőle?

Előzmény: i perseguitati_ (341941)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341946

"Úgy saccra 1865 egyéb esetet lehetne hozni arra hogy valaki 25 éves kora után vált országot és bajnokságot, miért pont ez a Batka jött elő :O ?  :))"

 

Hirtelen ő jutott eszembe, na. ;)

 

------------------

 

Nézi valaki rajtam kívül a Falco-KTE meccset? :) Nem tudom adja-e TV, szerintem nem, én élőképen nézem. Nagyon szoros, kíváncsi vagyok, a végén ki bizonyul majd jobbnak.

Egyébként most játsszák a PVSK-Sopront is, ami szintén nagyon szoros.

szavard Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341945

Mivel Wittmann elment, 2 válogatott játékosa van a KTE-nek. Mészáros - szezonban nem játszott, és nagy Pongó most éppen játszatja 10 perceket. Ivkónál lettek válogatottak-a nyáron. Lehet, hogy szarok, csak ezt honnan tudja Ivko, ha 0 perceket játszanak.

Szerintem a legtehetségesebb kis Pongó szintén kispadoztatja.

killpák Creative Commons License 2014.11.23 -1 0 341944

de valójában sehova nem küldeném, fasza helyen van...:)

Előzmény: killpák (341943)
killpák Creative Commons License 2014.11.23 -1 0 341943

Szerencsére nem vagyok a managere, de én őt Zvezdába küldeném (ők figyuszgatták is) vagy más EL középcsapathoz...

Előzmény: i perseguitati_ (341939)
szavard Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341942

Most éppen 5 szerb játszik nálunk. 

i perseguitati_ Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341941

Azért vannak meredek párhuzamaid :)) Nem megbántva ezt a derék tót válogatottat, de hogy jön ide hogy ő elment egy lengyel középcsapat cserepadjára? Úgy saccra 1865 egyéb esetet lehetne hozni arra hogy valaki 25 éves kora után vált országot és bajnokságot, miért pont ez a Batka jött elő :O ?  :))

Előzmény: Törölt nick (341938)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341940

Zaragoza? Nem is rossz. A 221 centis magyar válogatott Dobos László játszott abban a csapatban, bár azt nem tudom, mennyire járt sikerrel.

 

Egébkét az orosz meg a török bajnokságot illetően teljes mértékben egyetértek veled.

Előzmény: i perseguitati_ (341939)
i perseguitati_ Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341939

Egy Zaragoza, Badalona vagy Sevilla, egy Roma vagy Cantú, egy Limoges , vagy egy Bamberg szintű klub, ahol már lehetne  minimum 20-25 perces ember a rotációban, Oroszország vagy Törökország már veszélyesebb kaland ilyen fiatalon.

Előzmény: killpák (341936)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341938

Na jó, igazatok van, a lett meg a lengyel egy kicsit tényleg túlzás volt... De a lényeg, hogy eddigi teljesítménye alapján egy a magyarnál sokkal erősebb ligába való.

Vojvoda jövőre lesz 25 éves, és az egyi kosarasportálon egy véleményező szerint már öreg lenne beállnia légiósnak. Szerintem nincs teljesen elkésve, Michal Batka 27 éves szlovák válogatott center, idén igazolt külföldre, Lengyelországba, és előtte csak a saját bajnokságában játszott.

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341937

Mivel Perlnek egyelőre nem megy a játék ma, így a magyar pontok száma a Falco-Kecskeméten a félidőben 4-2...

killpák Creative Commons License 2014.11.23 -1 0 341936

A lett vagy a lengyel bajnokság egyértelműen visszalépés lenne neki az ABA-hoz képest... Egy jó francia v olasz csapat, aki nemzetközi kupában is indul, és a játékperceket is bőven megadja, na az már előrelépés...

Előzmény: Törölt nick (341934)
Artúr Doki Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341935

Remélem a lett és a lengyel bajnokságot viccnek szántad...

Egyébként nyilván olyan csapatot is kell neki majd találni,ahol játszani is fog és nem csak 5-10 perceket...

De hát ez még jelenleg odébb van...bizonyára szerepel a neve sok kívánságlistán,de egy esetleges átigazolás majd csak a szezont követően lesz esedékes.

Előzmény: Törölt nick (341934)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341934

"Drukkolok mindkettőnek, remélem Ádám hosszútávon egészséges tud lenni, Voja pedig fejlődik tovább ( jövőre valahol Európa komoly bajnokságainak egyikében), ez volna jó a válogatottnak."

Én is reménykedem abban, hogy Vojvodának sikerül a közzeljövőben szerencsét próbálnia külföldön. Értelemszerűen egy ilyen játékosnak nem a magyar bajnokság való. Szerintem lett, olasz, francia, lengyel bajnokságokba simán mehetne.

Előzmény: Törölt nick (341931)
killpák Creative Commons License 2014.11.23 -1 0 341933

Tavaszig játszhat Voja az ABA-ban, ami ha kétségtelenül nem is éri el az olasz 1. osztály színvonalát, de valamiben erősebb: mivel kurva sok ott a még ismeretlen tehetség, a legnagyobb merítési lehetőség, azaz a játékosmegfigyelők számára elsőrendű. Itt remélhetőleg a legjobb 8-ba kerülünk (gyengült annyit ez a bajnokság, hogy reménykedhessünk) így a jövő évi EC indulási jog vélelmezhető. Vagyis Vojvodán múlik, hogy olyan szezont produkál, hogy elviszik egy erősebb csapatba, vagy a MB-ban rövid levezetés közben, elkezdi a felkészülést a következő európai szezonjára, ahol remélhetőleg erősebb, jobb képességű légióstársakkal tovább léphet.

Előzmény: i perseguitati_ (341930)
i perseguitati_ Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341932

Ezzel egyetértek.

Viszont hiába ez a folyamatos fejlődés, ez ezen a szinten, hacsak az Olaj valami nagyon extrát nem tervez jövőre, tavaszra eléri majd az itt lehetséges maximumát, ezért váltani kell, és akkor fog eldőlni minden, amikor kikerül a megszokott közegéből, amikor nem ő lesz a kedvenc, amikor ezek a remek adriás és Ec statok maximum az időleges belépőhöz lesznek elegendőek egy nagyobb liga csak kicsit is komolyabb csapatánál, és minden egyébért ott és akkor kell majd vért izzadni, amikor nem az adria ligás "sztárt" látják benne, hanem a magyar játékost, akit most sajnos nagyon sok helyen max levegőnek néznek.. Ez sajnos Dávid Kornéltól Hanga Ádámon át nagyon szomorú tapasztalata a magyar kosárlabdának, ezért például minden egyes pozitív vélemény, jó játék, siker és elismerés amit Hanga Olaszországban is elér, Vojvoda további nemzetközi karrierjét is olajozza, talán nem is kicsit.

Előzmény: Törölt nick (341931)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341931

bár én nem tudnám bármilyen szinten Ádi és Voja fejlődését, nemzetközi teljesítményét valamiféle vetélkedésnek tekinteni, jelenleg szerintem is Voja tart előrébb.

Nem a nemzetközi tapasztalat miatt, vagy hogy ki játszik jobb bajnokságban. Ezekben a témákban Ádám van előnyben.

 

Voja viszont durabilitás terén jóval előrébb tart, folyamatos a fejlődése, folyamatosan növekvő meccsterhelés mellett is, míg Ádám az elmúlt 4 szezon mindegyikében bajlódott ilyen-olyan problémákkal, a tavalyi év kiemelkedően rossz hatással bírt a karrierjére, és csökkent a meccsrerhelése az elmúlt időszakban.

 

Drukkolok mindkettőnek, remélem Ádám hosszútávon egészséges tud lenni, Voja pedig fejlődik tovább ( jövőre valahol Európa komoly bajnokságainak egyikében), ez volna jó a válogatottnak.

i perseguitati_ Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341930

Egyetértek, sőt továbbmegyek, ez az Olaj 3-4 mégcsak nem is extra, de normális légióssal, szinte semmivel nem lenne rosszabb mint ez az Avellino, de lényeget még mindig nem érted :)

Milyen céljai lehetnek most és még Dávidnak? Magyar bajnoki cím, és magyar kupa győzelem. Ehhez a Himkit, a Besktast vagy a Zvezdát kell legyőzni?  Szerintem nem.

 

Ezzel szemben Ádáméknak a play offért vagy a Coppa Italia részvételért nem a Zalaegerszeg vagy a Kaposvár ellen kell pontokat gyűjtenie, hanem a Milano, a Sassari, a Reggio Emilia, a Roma,  a Cantu, a Velence vagy a Varese ellen. Hétről hétre nyomás és elvárások alatt játszik.

 

Előzmény: killpák (341928)
albagabi Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341929

Az Adria Liga népszerűsége a volt jugó népek megbékélésével egyenes arányban esik sztem. Lassan felnő egy nemzedék,akinek már nem sokat jelent a másik ország csapata elleni mérkőzés.Ez a liga indulásánál még nem így volt.A másik visszahúzó tényező a színvonal esése.Nincs pénz.Rengeteg játékos elmegy Európába,csak utánpótlás nevelésből tudják jórészt pótolni a távozókat.Van ahol sikeresen,de inkább nem.

Előzmény: i perseguitati_ (341927)
killpák Creative Commons License 2014.11.23 -1 0 341928

Egészen biztos vagyok abban, h az Olaj 0-6al jön ki ebből, mint ahogy abban is, hogy az Avellino se lenne jobb mondjuk 1-5-nél ezek ellen...

Előzmény: i perseguitati_ (341927)
i perseguitati_ Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341927

Csak annyi a különbség hogy ezek a meccsek, nem Dávid, hanem az Olaj szereplése/ereje miatt (megint egy picit túlzok) szinte érdektelen meccsek, az is egy dolog hogy ebből nagy valószínűséggel 0-6-tal jön majd ki a Szolnok, de a nagyobb baj az, hogy így nincsenek komoly célok, igazi elvárások, ami pedig a legnagyobb különbség hogy nagyjából és minimum kétszer annyi komolyabb magasabb színvonalú és éles meccset játszik Ádám  mint  (egyelőre ) Dávid. Tényleg nem tudok mást mondani, nézz meg majd 1-2 olasz bajnokit, és mondjuk vesd össze az Olaj legutóbbi két meccsével a Mega Vizura  és a Zadar ellen, és látni fogod hogy van különbség..

Előzmény: killpák (341926)
killpák Creative Commons License 2014.11.23 -1 0 341926

Azt csak összehasonlítás miatt, Vojvoda játszik a Khimki, Besiktas v Crvena Zvezda ellen, Hanga meg Milanóval vagy Sienaval, nem érzem észveszejtőnek a különbséget a lehetőségekben...

Előzmény: i perseguitati_ (341925)
i perseguitati_ Creative Commons License 2014.11.23 0 0 341925

Az európai kupákat, az euroligát itt hanyagolhatjuk, eszembe sem jutott figyelembe venni, mert az más tészta, azokat több ok miatt sem vetném össze a különböző nemzeti, vagy több nemzetű ligákkal.

Előzmény: killpák (341922)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!