Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.27 0 0 340498

Papi bazmeg, csak az utolsó 30 másodpercben fújtak 2 orbitális undorító szarságot, ne égessed már magadat egy ilyen hülyeséggel.

 

szégyen

Előzmény: albamama (340497)
albamama Creative Commons License 2014.08.27 0 0 340497

1. Szép volt fiúk!

2. Kicsin múlott, pechünk volt.

3. Nem a bírókon múlt, korrekt fújás volt.

Winters_ Creative Commons License 2014.08.27 0 0 340496

Szép volt fiúk! Büszkék vagyunk rátok!

A bírók öltözőjében pedig remélem elzárják a melegvizet.

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.27 0 0 340495

+1

 

Minden elismerésem a fiúknak, és a stábnak!

Hiszek benne, hogy mindezért kárpótol minket egyszer a sors.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

( ezt a 3 majmot meg megbüntetik)

Előzmény: OazIs (13) (340492)
Bandre Creative Commons License 2014.08.27 0 0 340494

Kurva élet, nem hiszem el:-((((

 

Nagyon megérdemelték volna a fiúk.

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.27 0 0 340493

Minden elismerésem Szolnokra, meg a srácoknak!

ezt amit a bírók csinálnak ....

kell, hogy szerencsénk legyen! Muszáj!

 

Előzmény: Willie_3 (340489)
OazIs (13) Creative Commons License 2014.08.27 0 0 340492

A bírók elvették tőlünk ezt a meccset.

kecskeméti Creative Commons License 2014.08.27 0 0 340491

Mit mondjak "sporik"....

kecskeméti Creative Commons License 2014.08.27 0 0 340490

Az eredménytől függetlenül SZÉP VOLT FIÚK!!!!!!

Willie_3 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 340489

Nem hiszem el, hogy egy labdara vagyunk a tovabbjutastol...

Előzmény: Törölt nick (340488)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.27 0 0 340488

Azok akik vállalták, ma is fantasztikusak!

 

Egyetértünk, ennek a munkának a kluboknál kellene folyni. De azért nem folyik ott, mert sem nincsenek rákényszerítve, sem nem érdekük, mert van gyorsabb megoldás ( honosítás).

Ezért gondolom, hogy kellene szövetségi program rá- a klubok nem lesznek partnerek, nem lesznek rákényszeríthetők. Ahogy eddig se.

Előzmény: Willie_3 (340487)
Willie_3 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 340487

Nem azt magyaraztam, hogy mit miert nem lehet, hanem azt, hogy miert nincs ertelme ezeket a dolgokat a felnott valogatott szintjen csinalni. Tovabbra is mondom, hogy ezeknek a fejleszteseknek a terepe ev kozben a klub. Azt kell elerni, hogy ott folyjon olyan munka, aminek a hatasara lesznek nemzetkozi szintu jatekosok. Ha ez nincs, akkor kitalalhatsz te barmilyen programot, etrendet, akarmit nem lesz lathato elorelepes.

Előzmény: Törölt nick (340486)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.27 0 0 340486

Ahhoz képest, hogy bejártad szépen a világot, az a jó magyar szokás megmaradt, hogy elmagyarázzuk mit miért nem lehet, közben mások megcsinálják.

bocs :)

 

nyílván nem tökéletes egyik bedobott ötletem se, mert nem ez a szakmám, nem ezzel foglalkozom. Nem ebben élem a napjaimat.

 

Minden esetre Hangát 3 hét alatt megtanították, hogy magasabbról engedje el a dobásait. Annak idején 3-4 hét alatt a tempódobást. 

lehetne sorolni a példákat .....

 

Abszolut teoretikusan:

A szövetség vállalná, hogy elvégezteteti az orvosi vizsgálatokat, felméréseket, megszervezné a specifikus összetartásokat, képzéseket neves szakemberek bevonásával.

A kiválasztott játékosok vállalnák, hogy az előírt egyéni étrendet, edzéstervet betartják, és a válogatott rendelkezésére állnak ( ellentételezést kapnak ezért)

A klubok vállalják, hogy elengedik a játékosaikat, az egyéni fejlesztési tervben lévő dolgokban segítik a játékost, ezért az UP-jük szövetségi támogatást kap.

 

Pl egy centert megtanítani pozíció fogására, és 1-2 palánknak háttal végrehajtott játékra stb, nem évek kérdése, ahogy pl a rendes, labdabiztos betörést se kell egy nb1-esnek évekig tanítani. 2-3 hét elég kell legyen.

Aztán akkor ha nincs Báder, vagy Hanga, akkor is működik a játék, ha nem is azonos szinten is.

De nem adott elemek teljes hiányában.

 

persze lehet, csak én látom így.

 

Előzmény: Willie_3 (340485)
Willie_3 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 340485

Megint osszekeversz dolgokat. Itt mas dimenziokrol van szo. Az altalad emlitettek napi 4-6 orat edzenek, ellenben a javaslatodban van evi 2-szer 3-szor 1 het. Erzed a kulonbseget? Arrol nem beszelve, hogy nem a valogatott edzotaborban tortennek ezek a dolgok es nem is a valogatott miatt csinaljak, hanem azert hogy jobb es sikeresebb jatekosok legyenek es ezzel esetleg tobb penzt keressenek. Persze nyilvan barkit meg lehet tanitani 1-2 szezon alatt pozicios centerjatekra, de ez nem evi 2-3 osszetartason (de meg hetenkenti 1-en sem) fog bekovetkezni, hanem rendszeres napi gyakorlas utan. Meg persze akkor, ha ezt a tudasat hasznalja is evkozben.

Előzmény: Törölt nick (340484)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.27 0 0 340484

Mondd ezt mondjuk Dávid Kornélnak, vagy Hangának.stb.

Vagy mondjuk Kevin Durant-nek ( esetleg a többi NBA playa-nak) aki épp valamilyen új dobáson dolgozik, vagy a labdavezetését fejleszti, vagy épp izmot pakol magára...

Vagy LeBronnak, aki leadott pár kilót, hogy a 3-as poszton jobban tudja kamatoztatni az adottságokat.

nekik ment/megy ez maguktól is. 

 

nem kellene ezt nálunk se a nulláról kezdeni, ki kell mozdítani a posványból, az érdektelenségből az érintetteket.

Előzmény: Willie_3 (340483)
Willie_3 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 340483

Ezt 20-24 eves korban elkezdeni mar keso. Ott mar nem tudod javitani az elemi hibakat.

10-12 eves korban kell ezt elkezdeni, amikor az alapokat lerakjak es csinalni egeszen 20 eves korig. Annak, hogy egy 24-25 eves jatekost meg tudsz tanitani valami olyasmire, amit nem tanult meg addigi palyafutasa soran, eleg kicsi a valoszinusege.

Előzmény: Törölt nick (340482)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.27 0 0 340482

Az utolsó bekezdésben leírod, mi lenne jó, én meg azt írtam le, hogy szerintem hogyan lehetne azt elérni/megcsinálni ....

 

Vedd már észre, a bajnokság mostani rendszerében, a honosítás ilyen mértékű szabályzatlanságával sem a klubok, sem a játékosok nem érdekeltek a magyar 20-24 éves játékosok fejlesztésében.

Ezért kéne erre egy szövetségi erőteljesebb reguláció, vagy pedig egy szövetségi fejlesztő program, hogy legyen backup a válogatott mögött.

 

 

Előzmény: Willie_3 (340481)
Willie_3 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 340481

Nemetorszagban van eleg jo focista ahhoz, hogy a 3. vonalba tartozokat nem kell meghivni a valogatottba. Azt el tudom kepzelni, hogy az u20-oknak esetleg tartanak valami osszetartast, hogy megtanuljak a nagyok jatekrendszeret, hogy ha esetleg odakerulnek ne legyen nekik ujdonsag, de ott sem fognak foglalkozni technikai kepzessel...

 

"kell egy játékrendszer. Ehhez kellenek a játékosok"

Ez mukodik a gazdag kluboknal, ahol vagy mar utanpotlas kortol kezdve arra kepzik a tehetsegeket, vagy megveszik azt, aki beleillik a rendszerbe. A szegeny klubok, meg a gyenge eresztesu bajnoksagok valogatottjai, meg kidolgoznak olyan jatekrendszert, ami a legtobbet hozza ki a rendelkezesre allo keretbol. En igazabol azokat tartom jo edzonek, akik ezt meg tudjak valositani.

 

A megoldas az lenne, ha jatszana az Mb1-ben minden poszton 4-5 valogatott szintu jatekos es akkor a mindenkori kapitany kivalaszthana, hogy az o elkepzeleseibe ki es milyen poszton fer bele.

 

Előzmény: Törölt nick (340475)
Demetrius#8 Creative Commons License 2014.08.26 0 0 340480

Az a baj, hogy a szövetség a pénzek bizonyos szintű újraelosztásán túl nem sok mindent tesz, sőt néha bábszerepbe kényszerül. Amíg ez így marad, és nem sikerül odafent globálisan nézni a magyar kosárlabdát, addig aligha lépünk egyről a kettőre. Nem ismerem a vízilabdát annyira, hogy le merjem írni, ott ez biztos így van, de valamit jobban csinálnak (azon kívül, hogy az általuk játszott játékot 4 országban ismerik).

Előzmény: Törölt nick (340478)
Adyno12 Creative Commons License 2014.08.26 0 0 340479

Ehhez az egész képzettség, alapok témához annyit, hogy kell(ene), hogy a játékosok részéről legyen hajlandóság arra, hogy a gyengébb elemeken javítsanak és kell(ene), hogy az edzők többsége (mind) segítse ezt a törekvést. Amíg 1-2 ember szánja erre rá magát mindkét oldalról, addig ne várjunk csodát.

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 340478

Nyilván nem reális ez a jelen körülmények között, ezért írom, szöv program kéne rá. Felülről szabályzás.

szerintem e nélkül nem lesz sok változás, lehet büntetgetni játékosokat, akkor se.

 

Addig is, respect a játékosoknak, akik tudásuk legjavát adva próbáltak eredményt csinálni, meg a "séf"-nek is, hogy főzött ebből az anyagból valami ehetőt...

Előzmény: egerszegi (340476)
nisavic Creative Commons License 2014.08.26 0 0 340477

Oké, ennyi!

Előzmény: Artúr Doki (340473)
egerszegi Creative Commons License 2014.08.26 0 0 340476

A cel jo amit megfogalmazol, a megvalositasa szerintem nem eletszeru ugy ahogy te irod.

 

Nagyon egyszeru, banalis, de felek nalunk megis nagyo nnehez a megoldas.

 

Olyan viszonyban kell lennie a szov kap-nak a klubokkal, hogy tudjon konkret dolgokat kerni konkret jatekosokkal kapcsolatban az edzoktol, es azok azt hajtsak is vegre. Ehhez kell az, hogy legyen egy reszletes, komoly koncepcio, tudja a szk hogy mit ker, es legyen is ertelme.

Vizilabdaban Benedek nyilatkozta egyszer hogy o pl megteszi, ker dolgokat.

Előzmény: Törölt nick (340475)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 340475

Nem, nem ezt mondtam.

ellenben vannak technikai elemek, amit a 3. vonalba tartozó játékosok ott tanultak meg, ez tuti.

 

Én nem mondtam, hogy hetente legyen összetartás. Ha egy szezon alatt van 2-3x1 hét olyanoknak, mint pl Tóth,Ruják,Supola, Perl,Váradi,Juhos,Pongó,stb ... Meg egyéni képzés a hiány posztokon, előrelépés volna.

 

kell egy játékrendszer. Ehhez kellenek a játékosok. Ha a klubok nem fejlesztik őket ( mert engedékeny a rendszer), akkor szövetségi program kéne erre, hogy a válogatott ne ekkora kompromisszumok mentén kelljen játsszon.

ennyi

Előzmény: Willie_3 (340474)
Willie_3 Creative Commons License 2014.08.26 0 0 340474

Azert ne probald mar elmagyarazni, hogy a nemeteket a valogatott osszetartasan tanitjak meg focizni. Meg azt se, hogy ott hetente osszetartast tartanak. Azt el tudom kepzelni, hogy ket-harom havonta felmerik, hogy ki mire kepes (mert a nemetek szeretnek mericskelni), de most itt arrol beszelunk, hogy Kellert meg Toth Adamot meg kene tanitani a palanknak hattal dolgozni... ez kb. olyan mintha a fociban a labdalevetelt kene gyakorolni a nemet valogatott edzotaboraba...

Előzmény: Törölt nick (340472)
Artúr Doki Creative Commons License 2014.08.26 0 0 340473

Azt nem tudom,hogy mi áll Robi munkaköri leírásában,de mivel nem konkrétan a felnőtt csapatnál dolgozik,így szerintem biztosan nincsen benne Ádi és a többi cenya képzése.

Viszont van a mostani csapatban is olyan(nem center)akivel tudtommal dolgozgattak együtt,és ha jól emléxem azért, mert a játékos igényelte.

Valóban nem a legjobb példa volt Gulyást a szorgalom mintaképének beállítani(és tényleg)és nem is akartam,de attól még anno működött a dolog.

Most meg nem.

...és az meg nézőpont kérdése,hogy kinek kéne megtenni az első lépést az ügy érdekében.

Előzmény: nisavic (340458)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 340472

Más sportág példája, kosárlabdában ugyanúgy működne.

 

A foci válogatott bővített kerete ( honi bajnokság, u20 feljátszók) összetartást tartanak, specifikus feladatra készítik fel őket technikailag, taktikailag.

Azért kell ez, mert gyenge a merítés.

 

Aztán mikor jönnek a tétmeccsek, és nemzetköziben terhelt, vagy külföldön játszó nem tudja valamiért vállalni, akkor a helyére tudják tenni azt, nagyobb kompromisszum nélkül, akit az évközi összetartáson felkészítettek. 

 

Mielőtt Pintérre asszociálnál( aki hasonlót csinál ..) Jogi Löw csinálta ezt a hyper edzőközpontban, a fizakális, és technikai képességeket grammra, centire, posztra kímérve.

Nem is volt gondjuk.

 

nyílván nem Bádernek van erre szüksége, de ha ilyen gyenge a merítés, a válogatott szakmai stábjának kutya közelessége lenne dolgozni azon, hogy ha Báder nem jön, legyen alternatívája.

persze amikor júniusban elkezded a válogatást, aztán rájössz, a meghatározó játékosok nem jönnek, akkor már késő, az 1 hónapos felkészülés alatt ezt nem

oldod meg...

 

ezért kéne tudatosság a szövetség/szakmai stáb részéről. Szerintem

 

a honosítgatást meg be kéne fejezni, mert nagyon rossz dolog, hogy engedve van: ezáltal könnyebb/gyorsabb/rövidtávon eredményes egy a részfeladatra alkalmas játékost honosítani a kluboknak, mint a 20-24 évest képezni .... 

Előzmény: Willie_3 (340469)
Willie_3 Creative Commons License 2014.08.26 0 0 340471

"Szerintem meg nem példanélküli,"

 

Akkor biztosan tudsz ra peldat is hozni...

Előzmény: Törölt nick (340470)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 340470

Szerintem meg nem példanélküli, hogy a (európai szinten) silány bajnokságból időről időre kiveszik a válogatott játékosokat, és a konkrét feladatra technikailag, és taktikailag is képzik. Kvázi az u-s csapatok munkájának folytatásaként.

 

A válogatottnál jó esetben csak be kéne hívni az adott feladatra alkalmas játékost. DE Magyarországon évek óta nem ez van, hanem azt hívják be, aki vállalja, és ahelyett, hogy a hiányosságokon erőteljesen dolgoznának, a taktikát finomítják rá. 

Ez is jobb, mint a semmi, meg lehet hivatkozni is a keret erejére... Csak nem leszünk előrébb.

 

Számomra enyhén ellentmondásos egy ingerszegény bajnokságot fenntartani ( mert a 3 légiós miatt a magyar közepes játékos is szerződést kap, nem kell küzdeni), majd a kluboktól elvárni a nevelést, akiknek szövetségileg meg van engedve, hogy honosítás útján akár 6 külföldit is alkamazzanak, vagy a top csapat kikölcsönzéseiből éljenek. 

Majd homokba dugva a fejet, ugyanez a szövetség nem követeli meg a fentiek korrekcióját célzó szakmai munkát a válogatott szakvezetésétől se...

Előzmény: Willie_3 (340464)
Willie_3 Creative Commons License 2014.08.26 0 0 340469

Megint osszekeversz ket dolgot.

a ket hetes gondolatot arra irtam, hogy pl. Kellerbol, aki ahhoz van szokva, hogy lenduletbol erkezik es az erejet + a rugalmassagat hasznalva bebrutalizalja a labdata gyurube (orulok, hogy most mar sima ziccert is megtanult dobni), nem csinalsz ket het alatt Abeljanovot, vagy Ivkovicst, akik hatal a gyurunek bekertek a labdat, es vagy dobtak egy horgot egy leutes utan, vagy ugy beforgattak ket-harom leutessel az emberuket, hogy az meg az oltozoben is a labdat kereste. Ahhoz, hogy ezeket a mozgasokat meccshelyzetben magabiztosan vegre tudd hajtani, hosszu evek gyakorlasa szukseges.

A masik dolog arra vonatkozott, hogy a mindenki altal ismert elemekbol osszerakott taktikat nem egy nagy ordongosseg begyakoroltatni (mar ha a jatekosok keszseg szinten tudjak ezeket az elemeket).

 

"Olyan nincs, hogy kihagyjuk a pozíciós centerjátékot, mert Báder hiányában "alkalmatlanok vagyunk rá" "

 

Pedig van. Ezt ugy hivjak, hogy a kerethez szabjak a taktikat. He egyszeruen nincs olyan jatekosod, aki kepes megvalositani az adott feladatot, akkor azt nem bizhatod ra olyanra, akit ket het alatt akarsz megtanitani a jatek alapjaira. vagy az jobb lett volna, ha Keller dobalja a teglakat horogbol, vagy sorra adja el a labdakat, mert nincs ahhoz szokva, hogy hattal a dolgozzon a palanknak.

 

Egyebkent ez az, amiben a delszlavok sokkal jobbak nalunk. Ott ugyanis nagyon sokaig nincsenek poziciok. Mindenki jatszik mindent az eppen aktualis jatekhelyzettol fuggoen.

Előzmény: albamama (340468)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!