Keresés

Részletes keresés

elefantbaby Creative Commons License 5 órája 0 0 422117

A top 8-10-et gondoltam én is. A top 4 bravúr,de az EB győzelem még odébb lenne. Bár nőknél sosem tudni🙂

Előzmény: Sarq_ (422116)
Sarq_ Creative Commons License 6 órája 0 0 422116

A belgákat is oda kell venni az élcsapatok közé, tavaly Európa-bajnokok lettek.

A szlovákokat, szerbeket viszonylag simán, a cseheket szorosan vertük. A törököktől 1 ponttal kaptunk ki. 

A spanyolokkal tudunk szoros meccseket játszani, néha meg kellene őket verni tétmeccsen is.

Szóval ott vagyunk Európában a top10-ben mindenképpen, felkészülés, napi forma, sérülések dönthetnek arról, hogy éremért játszunk vagy tizedikek leszünk.

Előzmény: elefantbaby (422113)
kendeffy Creative Commons License 8 órája 0 0 422115

Nyilvánvalóan kisebb a verseny a női kosárlabdában, és Európában az elején vagyunk, talán a legjobb 8-ban. Számít az is, hogy Juhász Dorka rendelkezésre áll-e. Kiss Virág és Határral, plusz Dorkával bombaerős a centersorunk. Viszont sajnos a legfontosabb meccset, az olimpiai selejtezőt elbengáztuk... Jó lenne eljutni a VB-re.

birka_zoli Creative Commons License 10 órája 0 1 422114

Sztem a lényeg annyi, hogy nálunk van pénz lóvéra (a 14 év alatt elköltött 4400 Mrdból ide is jutott), míg másutt talán erre már nincs annyi, és a másik ok meg, hogy ezzel összefüggésben (pénz) vagy ettől függetlenül, de jó emberanyag gyűlt össze. A franciák (kábé 5 centin múlott, hogy az utolsó dobásuk nem 3 pont lett, és akkor foghatták volna az usát az olimpiai döntőben) és a belgák más szint szerintem, de utánuk tényleg ott vagyunk az elején.

Előzmény: elefantbaby (422113)
elefantbaby Creative Commons License 10 órája 0 0 422113

Én nem nagyon követem a női kosárlabdát, ezért nagyon meglepődtem azon,hogy EB győzelmet gondolnak egyesek.

1-2 meccset azért láttam,bnés ez alapján én nem lennék ennyire bizakodó.

Vagy a többi európai országban ennyire leépült a női vonal? Az oroszok nincsenek,de vannak azért a franciák,spanyolok,németek. De hova lettek a csehek,lengyelek,olaszok, görögök,törökök,balkán országok,stb?

Ennyivel jobbak lennénk az említett országoknál?

 

 

 

Előzmény: Sarq_ (422112)
Sarq_ Creative Commons License 12 órája 0 0 422112

Erősnek érezném az EB-győzelmet, de a 4-be jutás extra bravúr nélkül is realitás a mostani kerettel és hátországgal. Székellyel nem volt meg az átütőerő, de még így is összejött tavaly az elődöntő. Az alapanyag megvan, egy olyan edző kell, aki folyamatosan ki tudja hozni belőlük közel a maximumot. Meglátjuk, hogy Völgyi lesz-e az.

A valós előrelépés a rendszeres EB top4 lenne és az, ha ez a válogatott eljutna a vb-re. Az olimpia is az lett volna, hajszálon múlott, a következő hátha összejön.

Előzmény: pfffffffff (422110)
HDO Creative Commons License 25 órája 0 3 422111

Kezdődnek az edzőmeccsek.

pfffffffff Creative Commons License 29 órája 0 0 422110

A tanár úr sok évig volt más országokban szövetségi kapitány. Valamennyi rálátása talán akad 😀

Előzmény: birka_zoli (422109)
birka_zoli Creative Commons License 30 órája 0 0 422109

Ez magas labda, de aki tudja csinálja, aki nem az tanítja! 

Mindenestre erős mondás, de már az örömteli, hogy ilyen megfordulhat egy hozzáértő fejében!

Inkább reálisan örüljünk az európai top5-nek, és tényleg, ha még erősebb lenne a hátország, egy még jobb bajnoksággal akkor tényleg gondolkodhatunk még fényesebb eb éremben, vagy egy jó vb szereplésnek, habár most nyáron az up versenyeken nem jöttek a már-már megszokott jó eredmények...

Előzmény: pfffffffff (422104)
kendeffy Creative Commons License 1 napja -1 3 422108

Szerintem irányító-poszton komoly csapatok ellen nagy bajban vagyunk/lennénk.

Előzmény: pfffffffff (422107)
pfffffffff Creative Commons License 2 napja 0 0 422107

Ezt nem viszont nem én állítottam. De azt én is állítom, hogy ha mindenki egészséges, akkor a mi keretünk korban és minőségben is kiváló. 

Előzmény: ptbbtb (422106)
ptbbtb Creative Commons License 2 napja 0 0 422106

Fúú, ezzel nagyon nem tudok egyetérteni. Oké, hogy vékony a belga keret, de akkor is ott vannak a franciák még, a spanyolok de még a németek sem rosszak. Szóval szerintem a top4, ami inkább a realitáshoz közelebb van, nem az EB győzelem.

Előzmény: pfffffffff (422104)
pfffffffff Creative Commons License 2 napja 0 0 422105

Nekem is nagyon tetszett. Aho Nina és Juhász Dorka nélkül.

Előzmény: Sarq_ (422103)
pfffffffff Creative Commons License 2 napja 0 0 422104

A tanárom szerint, ha mindenki elérhető a válogatott számára, és jól sikerül a felkészülés, akkor a női csapatnak meg kell nyernie az EBt.

Előzmény: Willie_3 (422102)
Sarq_ Creative Commons License 2 napja 0 0 422103

Nekem tetszett, ahogy a kellemetlen vereség után Völgyi átfordította a csapatot a kötelező győzelmekre és aztán a helyosztókon már magabiztosan kosárlabdáztak még a korábbi legyőzőjük ellen is.

Előzmény: pfffffffff (422097)
Willie_3 Creative Commons License 2 napja 0 0 422102

Szoval ez akkor olyan kvazi fajdalomdij, azoknak, akik nem jutottak ki az olimpiara... viszont igy akkor, ha sem mi, sem a montanegroaiak nem vegeznek az elso 8-ban, akkor  csak a legjobb 6 jut ki europabol... 

Előzmény: realfan (422101)
realfan Creative Commons License 2 napja 0 0 422101

A franciák és a szerbek ilyen olimpia nevezetű versenyen vettek részt augusztusban. A vb-előselejtezőkön mind a 4 olyan válogatott részt vett, akik nem tudtak kijutni az olimpiai selejtezőről a játékokra.

 

De igazából ez az előselejtező csak egy lehetőség volt, talán a fociban a Nemzetek ligájához tudnám hasonlítani. Így, hogy ezt a tornát megnyerte a magyar válogatott, nem kell 8 közé jutni jövőre az Eb-n ahhoz, hogy a vb-selejtező mezőnyében ott legyen. Ez már most pipa. (Ettől függetlenül persze jussunk ki az Eb-re és jussunk be a negyeddöntőbe.)

 

https://www.fiba.basketball/en/events/fiba-womens-basketball-world-cup-2026-pre-qualifying-tournament-kigali-rwanda/how-to-qualify

 

(A férfi válogatott kapcsán is ezért szoktam írni, hogy mindegyik selejtezőnek igazából dupla tétje van. Egyfelől az aktuális sorozatban számít, hogy versenyben maradunk-e, másfelől súlyosan befolyásolja a következő eseményre való kijutás esélyeit. Tehát ha pl a férfiak a csoport utolsó helyén végezve nem jutnak ki a jövő évi Eb-re, akkor "Eb helyett" már a világbajnoki selejtezősorozat első körében is részt kell venni.)

Előzmény: Willie_3 (422100)
Willie_3 Creative Commons License 2 napja 0 0 422100

Valaki el tudja nekem magyarazni ennek az eloselejtezo mezonyenek a kivalasztasanak a logikajat? Miert is pont mi jatszottunk es miert nem pl. a franiciak vagya szerbek?

mögb Creative Commons License 2 napja 0 1 422099

maximálisan egyetértek + Varga Alíz nem játszatása + a mindhárom meccsen bűngyenge Goree pályántartása

Előzmény: pfffffffff (422097)
Milo_99 Creative Commons License 2 napja 0 2 422098

A Hamburg az első edzőmeccsén 1ponttal győzte le az Oldenburgot. Maronka 13pont 4lepattanó. Érdekesség, hogy az ex Albás/Soproni/Zegi Barnett csapattársa és poszttársa lesz, ő 4pont 4lepattanót tett a közösbe. Jó lenne, ha végre Maronka elég lehetőséget kapna és tudna is élni vele, mert a tavalyi litván szezon nem hozta meg neki az áttörést semmilyen szinten.

pfffffffff Creative Commons License 2 napja 0 2 422097

Rengeteg vélemény van, én a sajátomat fogom előadni. Miszerint Norbi beparázott, és lefagyott. Igen, az is hiba, hogy nem volt válasza a spanyol zónára. Nagyon fontos lett volna tördelni a játékot. Sok csere, faultok, dobjanak bűntetőt, de ne legyen ritmusa a játéknak. 

Ehelyett üveges tekintet, és több, mint 6 percig nem cserélt. Határ és Studer már rég rottyon volt. Kiss Virág meg kihült a padon. Studer nagyon fontos két labdát adott el, Határ kihagyta a 2 pontost. És erről az edző és a stábja tehet, senki más. Mert összeomlottak és magára hagyták a csapatot.

Völgyit nem fogom isteníteni, de már biztos győzelemnél sem ünnepelt, hanem tombolt a durva hibáknál és folyamatosan forgatta a csapatot. Nem a kosaraknak örült, hanem fókuszban maradt és végezte a dolgát. Jakab Máté közben folyamatosan irányította a védekezést, h kit hogyan kell védeni.

Szóval szerintem megfelelő edzői munkával Határ hulla fáradtan nem került volna olyan sorsdöntő dobáshoz, amihez már nem volt ereje. Nem a játékos hibája, a stábé.

Előzmény: HDO (422096)
HDO Creative Commons License 3 napja 0 0 422096

Szívesen venném, tényleg. De azt előre leszögezem, hogy edzőhibára levezetni azt, hogy egy rutinos játékos miért az alibit választja bizonytalan kézzel, vitakérdés lesz.

 

Azt amúgy tudni, hogyan alakul a selejtezés?

Előzmény: pfffffffff (422095)
pfffffffff Creative Commons License 3 napja 0 4 422095

Edzőként szívesen levezetem, hogy az miért nem Határ hibája, mint ahogy Studer eladott labdái sem. De az már történelem. 

A mait jobb volt nézni, bár voltak érthetetlen részek.

De így kell egy tornára formát időzíteni. És még egy csomó hasznos dolgot láttam, ami eddig nem volt.

Előzmény: HDO (422094)
HDO Creative Commons License 3 napja -2 1 422094

Az, hogy +22-ről nem tudtuk behúzni nyilván edzőkérdés is. Az, hogy Határ Betti meg a lehető legrosszabb megoldást választotta 5mp-vel a vége előtt, az meg nem.

 

A mai viszont rendben volt, grat nekik!

Előzmény: pfffffffff (422088)
HDO Creative Commons License 3 napja 0 2 422093

Így van. 24 csapat fog tekerni 15 kiadó helyért. 

Előzmény: attailor2 (422092)
attailor2 Creative Commons License 3 napja 0 2 422092

63-47 a végeredmény Magyarország javára, ráadásul minden negyedet megnyertünk!

De gondolom ezzel még nem a VB-re jutottunk ki, hanem csak a következő selejtező körbe.

pfffffffff Creative Commons License 3 napja 0 3 422091

Szépen kontrollálva, magabiztosan behúztuk. Gratulálok!

attailor2 Creative Commons License 3 napja -1 1 422090

Hazánk 33-26-ra vezet az 1/2 időben!

Szerencsére Senegal-ban nem játszik Csacsuang!

pfffffffff Creative Commons License 3 napja 0 1 422089
pfffffffff Creative Commons License 3 napja 0 3 422088

Az Székely Norbi hibája volt. Akkor is ezt mondtam, most is. És azóta is bújkál. Én egyébként csíptem, de az én szememben teljesen megbukott. És főleg, mint ember.

Előzmény: HDO (422087)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!