Keresés

Részletes keresés

TotalCar címlap TotalCar fórumok
R!ck4 Creative Commons License 2 órája 0 0 55985

Szerintem a gyár olyat gyárt, amilyen elvisznek tőle. Ha az importőr nem kért  csak 300Ft/m-es csövet, akkor olyat kell gyártani. Igaz, ezt aztán majd 1500/m áron adják a vevőnek, ő pedig meg van győződve, hogy csúcsminőséget kap, szerintem nyugatról még beszerezhető minőségi cső, nincs ezzel gond.

Előzmény: MM. (55984)
MM. Creative Commons License 4 órája 0 0 55984

Nekem is főleg onnan van, meg szappanos mestertől.. a bácsgépkeres 10es gumicső már szétrühesedett 5 év alatt.. de még az se eresztett egyébként... csak a külső réteg volt szét..

De ez egy álltalános jelenség a gumi termékeknél: gumiharang, benzincső .... a gyári amit 20 éve beleraktak tartja magát, az új 1-2 év alatt lerohad... direkt így gyártják már őket manapság.

Előzmény: R!ck4 (55982)
MM. Creative Commons License 4 órája 0 0 55983

Én nemrég nekiálltam a motorvezérlőt optimalizálni kivancsi vagyok gázzal mit lehet kihozni..

már van egy átalakitott motronicom kivan vezetve szalagkábellel az eprom, és nemsokára lesz egy flash epromom mert a mostani kvarcablakos..

de az alapjáraton már én is dolgoztam és jobb lett:D lehet elvinnéd egy chiptuningoshoz a tiéden is lehetne javítani..

egyébként ilyen vezérlővel csak ez az 1 féle bmw volt, se előtte se utána, és pont ehhez nincsen map pack file neten, kb 10 gigányit leszedtem /gondold el egy vezérlő 64-512kb akkor hány db/ és nem volt egyben sem.. így nekiálltam én dekódolni:D

De barátnőmék daewoo lanos-ába ott van a keverős gáz landi vezérlővel és nincs hibalámpa:D igaz az még minőségi cucc bazi reduktor meg jófajta lambda szabályzó..

A suzukinál ha leveszed az akksit akkor is elmegy az alapjárat vagy 50km-t kell menni hogy jó legyen..

De itt tökmind1 mit irsz mert van aki belerakta és azóta jó:D tehet neked is meg nekem is jónak kéne lenni csak mi vagyunk barmok hogy szétgányoltuk:D

Előzmény: jocijocó (55980)
R!ck4 Creative Commons License 4 órája 0 0 55982

Érdekes, lehet porózus a cső? Meg kellene máshonnan vásárolttal is próbálni. Anno a bácsgépkertől vettem csöveket, meg mindent, sosem lehetett gázszagot érezni. Aztán hogy most ugyanaz van-e nekik, mint anno, ki tudja.

Előzmény: kornel8 (55971)
MM. Creative Commons License 4 órája 0 0 55981

a gufero nem jött be, meg a semperit se.. a gates egész jó csak drága

Előzmény: kornel8 (55977)
jocijocó Creative Commons License 5 órája 0 0 55980

Mivel nem benzinen mentem már eleve az 5,8 sem pontos érték, lehet hogy 6 L lenne. Tehát amikor azt mondjuk gázból 7.5 lett a fogyasztás, már ott sántít a dolog, mert a benzint nem számoljuk. Mivel nekem hideg indítás nincs, csak egy darab benne, vagy egy se,így az kizárva. Pontosan soha nem tudjuk meg hogy 20% vagy 25%, mert a benzint csak saccoljuk a régi tapasztalatokra. Sok Swifteshez hasonlóan az enyém is a 20-25% közötti szintet hozza, ez már csak ilyen. Volt akinél rosszabb a helyzet, mert benzinen az enyém alatt eljárt, de még alapjárat gondjai is voltak. Szappanos mester is bütykölte neki, vagy kurva jó lett, vagy a csávó mérgében kidobta belőle. Sajnos az elektromos gázpedálos Suzi még benzinen is képes bolondozni, kaptam már emailt én is,írjam már meg mit kell csinálni vele hogy ne essen be a fordulat. Leírtam de hogy jó e lett az illetőknek nem tudom. Ezekbe nem való a gáz, egyszerűen nem szereti. De mivel benne van már és olcsóbb mint benzinnel, használjuk ameddig megéri. Jelenleg kb. 240 felett akár benzinnel is mehet. Mind a kipufogó, mind a hengerfej, meghálálja.

Előzmény: columbo67 (55978)
columbo67 Creative Commons License 5 órája 0 1 55979

Nagyon jó ! :-)

Ez tetszett.

Előzmény: R!ck4 (55966)
columbo67 Creative Commons License 5 órája 0 0 55978

7/5,8=1,2068

Ez mitől +25 % ?

Igaz a +21 % sem olyan jó. :-)

Előzmény: jocijocó (55961)
kornel8 Creative Commons License 6 órája 0 0 55977

Te milyen márkát használsz?? Mert már cseréltem nem rég, ezt le is írtam..

Előzmény: MM. (55976)
MM. Creative Commons License 6 órája 0 0 55976

cseréld ki a csöveket újra..

Előzmény: kornel8 (55975)
kornel8 Creative Commons License 7 órája 0 0 55975

Nem tudom, de azokon a ...... csöveket megszagolva rohadt erős szaga van, a kiszerelt csövet is méterekről érezni.

Előzmény: MM. (55973)
jocijocó Creative Commons License 8 órája 0 0 55974

E cigiről beszéltünk, hogy a szlovéneknél sem nagyon terjed, nézd csak micsoda hozzászólást írtak be. Sajnos másnak is tele a burája a sok szeméttel. Sajnos bizonyos hozászolásoknál is lemérhető, ki milyen szinten áll. Én is tudok káromkodni, de ettől, hogy 10 embert lehülyézek, vagy elküldöm az anyjába semmi sem fog változni. Néz szét az országban és utána személyeskedj. Aki idejön alkot egy képet rollunk, és az egyáltalán nem lesz kedvező. Kint még kerítést is alig látni, mindenük kint a teraszon, ezt próbáld meg itt. 

Balázs László Szlovéniában meg tényleg mumus... De Ljubljana már nem annyira. Olyan mint magyar (de csak ilyen szempontból,mert a Szlovénia 100000 x fejlettebb, jobb, barátságosabb hely) hogy vidéken azért más....

Előzmény: Nelson71 (55964)
MM. Creative Commons License 8 órája 0 0 55973

Én úgy jártam hogy szerelés után lett hónapokig gáz szag mert a merkaptán bevonta a motorteret, aztan mosás után lett jó...

Előzmény: kornel8 (55969)
MM. Creative Commons License 8 órája 0 0 55972

A benzincsövek általában nitrilből (NBR) vannak ami birja a propánt is butánt is..http://mykin.com/rubber-chemical-resistance-chart-4

Nekem bírja évek óta van egy szakaszon...  szerintem csak a minősítésben van különbség, hogy egy adott típus be van e vizsgálva gázra...

Lehet úgy jártál mint én, a benzincső a benzint nem bírta csak pár hónapig mert valami szar volt.. de mindenki vegyen gázos csövet a kocsijába, de ha nincs akkor legalább ne vízcsövet ami EPDMből van:D

Előzmény: jocijocó (55960)
kornel8 Creative Commons License 9 órája 0 0 55971

Igen, sajnos két autónál is ezzel szívok, egy ideig jó volt kb.1000 km, utána ismét büdös...

Előzmény: R!ck4 (55970)
R!ck4 Creative Commons License 9 órája 0 0 55970

A csőben áramlik a gáz, és a merkaptán lerakódhat, de biztos megfogja a szag. Az nem  feltétlenül jelenti azt, hogy gáz van benne. A reduktor előtti részen is szivároghat a hollandernél, sőt, az alsó cső is kaphatott követ, ha leállítod, ott még kijöhet ami a csőben volt. Ott is megnézted?

Előzmény: kornel8 (55969)
kornel8 Creative Commons License 10 órája 0 0 55969

De már cseréltem egy garnitúrát és ismét büdös van, szivárgásjelzővel is végignéztem, a csövet megszagolva érződik...

Előzmény: R!ck4 (55968)
R!ck4 Creative Commons License 10 órája 0 0 55968

szerintem egy noname cső is lehet hibátlan. Ha gázszag van, ott valahol szivárog, az meg kideríthető. 

Előzmény: kornel8 (55967)
kornel8 Creative Commons License 10 órája 0 0 55967

Milyen márkájú, csak rohantam... Ki a gyártója? :)

Előzmény: R!ck4 (55966)
R!ck4 Creative Commons License 11 órája 0 0 55966

Az enyém nem márkájú, és nincs gázszag. :-)) A tied márkájú?

Előzmény: kornel8 (55965)
kornel8 Creative Commons License 13 órája 0 0 55965

Sziasztok. Itt a jó idő és ismét gázszag van van a kocsiban, szivárgás nincs. Esetleg megtudnátok nézni, hogy márkájú gázcsövetek van,amit megszagolva nincs merkaptán szaga? Már nagyon bosszantó. Előre is köszi.

Nelson71 Creative Commons License 18 órája 0 0 55964

OFF.

Én például nem dobálok el szemetet. SOSEM. Akkor nem vagyok magyar? Hülye gyerek.

Csanak,p Creative Commons License 20 órája 0 0 55963
Sajnos ez nem olyan. Mivel csak egy lambdaszabályozó van beleépitvel .
Előzmény: Janika70 (55958)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 20 órája 0 0 55962

Haszontalan szemetelni.

Haszontalan drága és szemetet képző csomagolást gyártani.

jocijocó Creative Commons License 29 órája 0 0 55961

Most folyamatosan pályáztam kb 2000 Km hosszan. 100-110 között nyomtuk a vasnak néha 120 előzés 130. Ez benzinen 5,8 körül lett volna. Gázon hozta 7 felett, sajnos megint + 25%. Mentem olyan szerpentineken ahol a 2 est nem bírta el az új Swift. Egyest kellett nyomni neki, próbáltam benzinen is ott sem volt jobb a helyzet. Igaz ezek egysávos kiállóhelyes erdei igazi mellékrendű utak voltak 1000 méter felett a Szlovénoknál, de a táj az gyönyörű volt. Gázminőségen én semmi változást nem éreztem. Mindenűt magamnak kellett tankolni, pisztoly rá, zöld gomb nyom, pisztoly le. Szinte mindenhol 0,623 Euró volt a gáz, átlépve a határt 240, Magyarország így szeretlek. Még valami, rendezett kis ország szemét nélkül, mikor asszony meglátott egy dobozt, meg is jegyezte......... na itt jártak a Magyarok.

jocijocó Creative Commons License 29 órája 0 0 55960

Nem tudom mi a különbség, de nekem a Német benzincsövet egy két nap alatt megette a gáz. Fáradt-olajhoz használva pedig még a 120 fokot is bírja.

Előzmény: MM. (55959)
MM. Creative Commons License 1 napja 0 0 55959

Igen, autógázhoz való kell... sima gumicsőbe is van benzinálló, olajálló, és hűtővízhez...

azt tudom hogy a benzinálló és az autógáz cső is NBR gumiból készül hogy mi a különbség nem tudom..

Előzmény: danekadoki (55957)
Janika70 Creative Commons License 2 napja 0 0 55958

Nem tudom be lehet-e állítani a vegyes üzemet. A képen lévő vezérlő van benne. Nincs semmi gondunk vele, néha igazítani kell az alapjáraton (gáz üzemben). 

Előzmény: Maketheworldabetterplace (55955)
danekadoki Creative Commons License 2 napja 0 0 55957

Hülyeség.A légnemű szűrő között.

Előzmény: danekadoki (55956)
danekadoki Creative Commons License 2 napja 0 0 55956

Kilyukadt a cső a reduktor meg a folyékony szűrő kőzőtt,betettem egy vízcsövet ideiglenesen.

Oda valami spéci cső kell vagy jó a sima vízcső? A régire az van írva 15x23 10 bar.