Keresés

Részletes keresés

TotalCar címlap TotalCar fórumok
combi27 Creative Commons License 11 órája 0 0 55650
Előzmény: Finom Leves (55649)
Finom Leves Creative Commons License 11 órája 0 0 55649

En is latni akarom a CNG-s fityot!

columbo67 Creative Commons License 12 órája 0 0 55648

126-os kis FIAT-ban?

És abban hol volt, hogyan tudtad elhelyezni a böszme CNG tartályt? Nincsenek róla képeid, beszúrhatnál 1-2  felvételt.

Nagyon érdekes!

Én még csak egy gázos 126-ost láttam, a Gyetvai Attiláét. Ő Gödöllőn volt gázautó-szerelő, ezelőtt 10 évvel, nagyon kreatív srác. Ez a kisautó LPG-s volt.

Előzmény: Csanak,p (55646)
jocijocó Creative Commons License 12 órája 0 0 55647

Volt??????? És most LPG vagy CNG????????????

Előzmény: Csanak,p (55646)
Csanak,p Creative Commons License 14 órája 0 0 55646
Szerintem is inkább tipús mint évjárat függő ez. Sőtt inkább futás függő .Azt viszont nem kell elfelejteni hogy a beépített alkatrészek átvihetők fiatalabbra váltáskor.Tudok több esetet is amikor a szivócsővel együtt tették átt az injektor sort.Nekem a Poszkiban gáz volt napi használatban .Ja 126-os volt és CNG....
Előzmény: Finom Leves (55638)
combi27 Creative Commons License 27 órája 0 0 55645

bakker..mindig elfelejtem hogy nem lehet szerkeszteni a hozzászólást...

én a karbis Mazdámon is használtam az egy évben legalább 1  tank benzin elpöfögését, plusz nyáron is rendszeresen úgy állítottam le hogy a karbit feltöltöttem benzinnel (nagy gázfröccs, majd átvált benzinre)

csak azért hogy ne ragadjanak meg a karbiban a golyók, rugók stb, és a tömítések se száradjanak ki...

Előzmény: jézus_szive (55643)
combi27 Creative Commons License 27 órája 0 0 55644

mert? a gázt olyan nem szerelteti be aki havonta 1000km-t megy, mert annak tényleg nem éri meg...(na jó én kivétel vagyok :D  )

aki meg havi 10-12 ezret megy annak 2 havonta 1 tank benzin nem a futásteljesítményének az 1/3-a...

és még mindig jobban megéri mint esetleg 1-2 év után teljes injektorsort cserélni....bár szerintem autótípusa válogatja.... egy LPG beépítéssel foglalkozó cég ezt biztosan jobban tudja az adott típusra a tapasztalatok alapján..

Előzmény: jézus_szive (55643)
jézus_szive Creative Commons License 29 órája 0 0 55643

"érdemes egyszer egyszer 1 tanknyi benzint is kihajtani 2 havonta"

Ebben a felfogásban az átlagosnak emlegetett futásteljesítmény harmadát elkocsikáznánk benzinnel. Ugyan már!

Előzmény: combi27 (55641)
W 211 Creative Commons License 30 órája 0 0 55642

Szia!

Ha nem kopott a motor, nem fogyasztja az olajat, stb. bátran szereltesd be, évjárat megkötés nélkül, nem fogod megbánni. Én két Fiat Brava 1.2-es, 2001-es évjáratú autót hajtok már négy éve gázzal, probléma nélkül....

Nem bántam meg, sőt azt kérdezem magamtól: miért nem hamarabb szereltettem be az autógázt.....

Az első Bravát benzinnel hajtottam, majd egy hirtelen gondolatól vezérelve gázosítottam.

A második Bravát már eleve úgy kerestem, hogy alkalmas legyen a gázüzemre, megvétel után egy héttel már gázos lett.....

A két autó azonos színű, azonos motorkódú, azonos kárpittal rendelkezik, stb.

Viszont jól írja Janika70, figyelj nagyon rá:

"Attól is függ, merre laksz, autózol, mennyibe kerül a gáz, ahol tankolni tudnád."

Ez kulcsfontosságú mondat a megtérülés számításhoz, ennek adatait Te ismered......

combi27 Creative Commons License 1 napja 0 0 55641

28 éves!!! Mazda 626-omba tetettem bele a gázt, köszöni szépen azóta is jól van... :D

a gázautó szervizekben megmondják mire kell figyelned ha gázossá alakítod a kocsit, és a tapasztalataik alapján ajánlják e az adott típusba..

az hogy megtérül e kérdéh hogy mennyi lesz a gázos fogyasztásod, és mennyiért veszed a gázt, és mennyi a bekerülési költsége...

Sztem ne a saját szerelődnek higyj hanem egy profi gázautó szerviznek :D  nekem 10 ezer km alatt visszajöt az ára, igaz "csak" 136 ezer volt , mert karburátoros rendszerhez lett beépítve , és igaz az is hogy 450 volt a benya és 240 az LPG, túlfogyasztásom meg 20% LPG-ből... (benya 10 liter/100km, LPG 11.5-12 liter/100km) 1600 forintot spóroltam 100km-en :D

egy szekvenciális rendszer 250 ezer körül van, cserébe szinte ugyanannyit fogyaszt gázból mint benzinből..hátránya hogy 40 fokos vízhőmérséklet alatt benzinnel indul a kocsi, és csak 40 fok felett vált gázra..Előnye hogy az injektorok nem "égnek be". Viszont érdemes egyszer egyszer 1 tanknyi benzint is kihajtani 2 havonta, pont ezért.Plusz ha nem hidraulikus szelepemelős a kocsid akkor 2 évente szigorú szelephézag ellenőrzés!

egy 10 literes benzinfogyasztású kocsinál most kb ez a 250 ezer pénz 30-40 ezer alatt megtérül kb...

persze vannak plusz kiadások, mint a reduktor 100 ezrenkénti felújítása, gázszűrő kétévenkénti cseréje, és a kötelező szemle műszaki előtt (nekem ez 10 ezer forint volt utoljára gázszűrő cserével és a benzin és gázüzem ellenőrzésével együtt gázelemző készüléken...)

Janika70 Creative Commons License 1 napja 0 0 55640

Attól is függ, merre laksz, autózol, mennyibe kerül a gáz, ahol tankolni tudnád. Én kb 4 éve rakattam mind a 2 autónkba, nejem régi 1.0-s Swiftje most 21 éves, az én 1,6-s Picassom 10 éves. Igaz, én a szlovák határnál lakom, s kint, ahol tankolni szoktam 170 Ft 1 lityi gáz most.

Sajna, sok szerelő be van tojva a gázos autóktól. Volt, hogy rendetlenkedett a Suzi, s elvittem a volt márkaszervizes szerelőhöz. Mikor meglátta a gázrendszert, azt mondta, ha tudja, hogy gázos, nem vállalta volna. De mivel már ott voltam, megcsinálta... A hibának köze nem volt a gázos üzemhez! 

kacagógerle Creative Commons License 1 napja 0 1 55639

Ezeket a szerelőket elkerülném nagy ívben a jövőben...
Miért ne térülne meg? Egy 12 éves autót még jó pár évig lehet használni, a hibák meg gáz nélkül is kijönnek ha akarnak, egyszerű matematikai számítás hogy megéri-e neked vagy sem.
Nekem 15 éves autóban van a gáz, és 2-3 évig még biztosan megmarad, nem mellékesen tegnap 31 litert tankoltam 510km-re a 210Ft-os gázból. 

Finom Leves Creative Commons License 1 napja 0 0 55638

hello,

Egy 12eves autoba akarok LPG-t tenni,de azt mondtak,hogy ha beleteszem akkor elojonnek az utonak olyan hibai amik eddig nem,es allandoan szervizbe fogok jarni,mert egy 12eves autoba nem lehet mar gazt tenni es soha nem fog megeterulni.Meg ha evi 13-14ezret megyek is mint most.

A sajat szerelom is ezt mondta :(

buyer2 Creative Commons License 1 napja 0 0 55637

Köszönöm! Nem volna erről egy pontos bekötési rajz? (8 hengeresbe szeretném bekötni)

Előzmény: NEFILIM. (55635)
buyer2 Creative Commons License 1 napja 0 0 55636

Köszönöm, néztem, 7000ft a két db közösitő/adapter.

Van még egy opcióm, miszerint a kábelt is megkaptam hozzá. Gondolkozok azon hogy eme 2x6 vezetéket egy az egyben kicserélem (pin by pin) persze ez egy kicsit melósabb.

Viszont nem lenne meg valakinek a mátrixos injektor bekötési rajza? A normál megvan nekem is.(zavoli kézikönyv,panokhoz) De abban nem találtam a mátrix injektor pin kiosztására információt.(computer oldalon)

Előzmény: Szappanos -Autógáz (55634)
NEFILIM. Creative Commons License 1 napja 0 0 55635

citromsárga- A henger

narancssárga- B henger

fekete- gyújtás +

fekete- gyújtás +

piros- C henger

barna- D henger

Előzmény: buyer2 (55632)
Szappanos -Autógáz Creative Commons License 1 napja 0 0 55634

Ha nem tudod megvenni a közösítő kábelt: a két középső/ fekete/ a +., a másik 4 szál a vezérlés. Azt nem tudom pontosan melyik henger melyik szál/ szín/.

Előzmény: buyer2 (55632)
wdriver Creative Commons License 2 napja 0 0 55633
Krk sziget 4,24 Hrk
buyer2 Creative Commons License 2 napja 0 0 55632

Kicsit kutakodva, látom adapter létezik ha éppen nem szeretném a jelenlegi kábelköteget szétbombázni....Persze tudni kellene hogy mit mire kell kötni. 

Jó ez a Mátrix egyébként? Mitől másabb?

Előzmény: buyer2 (55631)
buyer2 Creative Commons License 2 napja 0 0 55631

Szép estét!

Páran biztosan emlékeznek, irtam itt az állandó visszakapcsolgatásról benzinről gázra, mindenféle hibaüzenet nélkül....Ugye a computerről készitettem képeket hogy valami pörkölődés volt benne, de a lényeg.

Ma sikerült szereznem egy másik Zavoli computert, egy X5-ös 8hengeres 4.4-es BMW-ben volt benne. Az injektorok Zavoli matrix tipúsúak. Namármost nekem S Pan ok vannak, voltak benne, és tervezem hogy berakom ezt a mátrixot. Viszont nem értem a bekötését, mivel ezekben csak 6-6 vezeték van ellenben a panokkal ahol ugye 8-8 vezeték volt kivezetve az ECU-tól az injektorokig. Ilyen esetben mi van? 

Köszi ellőre is ha segit megérteni ezt a fel állást.

jocijocó Creative Commons License 2 napja 0 0 55630

Mert nagyon kis % a gázos autók aránya. Most a legtöbb kúton két pénztáros, és max. egy biztonsági őr van. Ahhoz hogy egy ember legyen a kúton még egy fő kellene. Lengyeleknél elterjedt az autógáz, gondolom az olaszoknál is kapsz a bevásárló centrumoknál. Csóró ország vagyunk ők is így állnak hozzá.

Előzmény: W 211 (55623)
wdriver Creative Commons License 2 napja 0 0 55629
gorican 4,22 Hrk. és magamnak tankolhattam :-)
W 211 Creative Commons License 2 napja 0 0 55628

Hát ez az, Én is ezt kérdezem....

Ráadásul Lengyelországban nemcsak az Auchan árul LPG-t, hanem a TESCO is....

Előzmény: Sony Black (55624)
W 211 Creative Commons License 2 napja 0 0 55627

Van ott autógáz 150.-Ft-ért is.....

Szlovákiára is érvényes:

"Mindenhol a kutasnak kell tankolnia. Az más kérdés, ha esetleg elnézik, ha Te tankolsz magadnak, de ezt jelzik is előre......"

Ezért van az, hogy az éjjel-nappal nyitva lévő benzinkúton pl. este 10-től reggel 7-ig nincs autógáz.....    Nincs megfelelő képesítéssel rendelkező személyzet az aktuális műszakban.....

Előzmény: Janika70 (55625)
wdriver Creative Commons License 2 napja 0 0 55626
diósd 195
vecsés agip 202
Janika70 Creative Commons License 2 napja 0 0 55625

Szloviban is mindig magamnak tankolok ( és a többi autós is), és 170 Ft az autógáz. :-D

Előzmény: W 211 (55622)
Sony Black Creative Commons License 2 napja 0 0 55624

Nálunk az Auchan kúton miért nincs LPG?

Előzmény: W 211 (55623)
W 211 Creative Commons License 2 napja 0 0 55623

W 211 Creative Commons License 2 napja 0 0 55622

Aki ezt az információt írta Neked, az fals információt adott. Az egész volt Jugoszláviában a kutas segítségét kell kérned, ha tankolni akarsz. Nincs sehol önkiszolgáló kút! Mindenhol a kutasnak kell tankolnia. Az más kérdés, ha esetleg elnézik, ha Te tankolsz magadnak, de ezt jelzik is előre......

Még régen,  évekkel ezelőtt Boszniában olyan faluban, ahol szinte csak két ház maradt épen, a falu végén lévő benzinkúton sem engedte a kutas hogy Én tankoljak.... Pedig ha elcsesztem volna, elbontottam volna a kutat észre sem lehetett volna venni, a többi rom mellet....

Ilyen szempontból érdekes a Méta utcai Agip hogy önkiszolgáló, nagyon kilóg az európai trendből.

Lengyelországban az önkiszolgáló Auchan kúton is ott áll a gázkútnál egy kezelő, és Ő tankol autógázt....  Ráadásul náluk 140.-Ft-ban jön ki egy liter autógáz......

Nálunk ez miért nem megoldható? Miért nincs az Auchan kutakon autógáz? 

Előzmény: Bor István (55616)
jézus_szive Creative Commons License 2 napja 0 0 55621

Monostoron a két színesen, Valpón, Miholjácon nincs kiírva semmi. Fogom magam azt töltöm. Még sose szóltak, mondjuk úgyse érteném mit akar és a tetejébe még jól pofán is verném. :)

Komolyra fordítva nem kell ezt túlaggódni, szépen megkéred őket, hogy plííz fill autoplin, aztán biztos megtankolja. Az nagyobb gáz, ha lövésed sincs hogy kéne és esetleg felrobbantod fél országot. :)

Előzmény: wdriver (55619)