Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

zlezak Creative Commons License 13 órája 0 0 59084

Szelephézag ellenőrzésben ki tudna segíteni Pesten vagy környékén? és milyen árban mozog egy ilyen művelet?

bigboss00 Creative Commons License 17 órája 0 0 59083

Stag-300-8

Előzmény: Szappanos -Autógáz (59070)
jocijocó Creative Commons License 17 órája 0 0 59082

Gombot nyomod folyamatossan, majd gyujtas ra es inditasz.

Előzmény: Straniero..71 (59078)
Straniero..71 Creative Commons License 23 órája 0 0 59081

Bocs,valóban nem válaszként kellett volna írnom....

Előzmény: R!ck4 (59080)
R!ck4 Creative Commons License 24 órája 0 0 59080

És ezt a Norbi honnan tudhatná?

Előzmény: Straniero..71 (59078)
Én és én, meg az Irén Creative Commons License 27 órája 0 0 59079

Köszönöm!

A Maxiline-t ismerem, csak Dreamer Totallinet-t írt :) Ezért kérdeztem rá.

Előzmény: Resolve (59072)
Straniero..71 Creative Commons License 29 órája 0 0 59078

Üdv Urak!

Ma elkezdett szórakozni az AC-m, lehet, hogy nem fog reggel benzinnel indulni.

Stag -al is van lehetőség gázzal vészindítani?

Előzmény: norbi.sz_80 (59077)
norbi.sz_80 Creative Commons License 30 órája 0 0 59077

Szerintem hiába állítják be úgy, mivel nem kap feszt a vezérlő, ezért nem is aktív a gázrendszer gyújtás ráadásakor... Ezért nem lehet vészindítást sem használni, mivel nem kap feszt a vezérlő/kapcsoló...

Csak a motor beindulását követően működik a gázrendszer... Ezután lesz aktív a szintjelzős kapcsoló...

Előzmény: Pompiere (59075)
Pompiere Creative Commons License 30 órája 0 0 59076

Ritkán jársz arra! :-) Már vagy három hete ennyi.

Más.

Csináltam egy kis számvetést: 4 éve járok gázzal és annak ellenére, hogy a tankolásaim 90 %-át az Etelka soron ejtem meg - ami országos szinten az egyik legolcsóbb hely - még így is 210 forint a literenkénti gáz átlagáram.

Előzmény: R!ck4 (59074)
Pompiere Creative Commons License 30 órája 0 0 59075

Miért nem állíttatod be úgy, hogy egy bizonyos vízhőfok felett automatikusan gázzal indul. Nálam ez most 60 °C-ra van állítva, de lehetett volna lejjebb is.

Előzmény: norbi.sz_80 (59073)
R!ck4 Creative Commons License 1 napja 0 0 59074

Szegeden az etelka-sori Agip megunta, hogy ők voltak a legolcsóbbak, és levitte a gázt 154.90-re. Lehet számolni. :D

norbi.sz_80 Creative Commons License 1 napja 0 0 59073

Sziasztok!

Adott egy 2004. Octavia I. melyben Landi Renzo gázszett található. A Medic-Car-nál szerelték be még 2011-ben, szerencsére azóta is jól működik, de egy kis segítséget szeretnék kérni, mert a vészindítás funkciót nem tudom használni (ugye így nem indul gázzal az autó), ugyanis a VW konszernes autók elveszik a delejt az injektorról, hiába adom rá a gyújtást - csak indítózáskor kapcsolja vissza...

Szóval olyan megbízható és hozzáértő szerelőt keresnék, aki átkötné a gázvisszajelző-kapcsoló pozitív szálát a megfelelő helyre, hogy melegen tudjam egyből gázzal indítani az autót...

Ezt hiába jeleztem a Medic-Car-nak bekötés után, szerintük nem lehet megcsinálni, pedig a Landi Renzo fórumán is megerősítették, hogy ezen konszern autóinál máshová kell a pozitív szálat kötni (olyan helyre, ahol gyújtás ráadása után folyamatosan van áram)...

Budapest-Debrecen környéke is megfelelne...

THX

Idézet a landi Renzo fórumról:

"Kérdés:

Tisztelt Landirenzo! Olyan problémával fordulnék Önökhöz, hogy állítólag VW csoportos autók esetében a Landirenzo Omegas rendszer vezérlőjének pozitív szálát nem az injektorra kell kötni, hanem a gyújtótrafó pozitív pólusára, mert a VW csoportos autók ajtónyitáskor (valamint gyújtás ráadásakor) is adnak feszültséget az injektor áramkörére, de csak 1-1 másodpercre. Állandó feszültséget csak indítózáskor, valamint a motor beindulását követően kap az injektor... Így az ajtó nyitásakor, valamint a gyújtás ráadásakor is csak 1-1 másodpercig világít a szintjelzős kapcsoló (ennek következtében a vészindítás sem használható). Ez a bekötési mód ténylegesen így van? Nekem az injektorra kötötték a pozitív szálat, és a leírt módon ténylegesen többször kap 1-1 másodpercre feszültséget a gázrendszer... Várom mielőbbi válaszukat! Üdvözlettel: Norbi

Válasz:

Kedves Norbi!

Valóban így van a bekötési mód. Az oka pedig az, hogy a VW csoportos autók felkészülnek arra, hogy ajtónyitás után valószínűleg indítani fogják az autót, ezért feszültség alá helyezi az üzemanyag ellátó rendszert, hogy a szükséges üzemanyag nyomás rendelkezésre álljon indításhoz, azonban ha a nyomás megfelelő értékű, akkor nincs szükség további nyomást biztosítani. Sajnos emiatt a vészindítás nem használható. 

Üdvözlettel:

Landirenzo Team"

Resolve Creative Commons License 1 napja 0 0 59072

http://maxiline.hu 

4002 Debrecen, Balmazújvárosi út 10. /  0-24 óráig  / 165.90 

Több kút is van Debrecenben, de még Szegeden is.

Itt tudod megnézni az aktuális árakat:

http://www.debrecen-portal.hu/ajanlok/maxi-line-üzemanyagkutak-aktuális-árai

Én és én, meg az Irén Creative Commons License 1 napja -1 0 59071

Ez merre van Debrecenben?

Előzmény: Dreamer (59068)
Szappanos -Autógáz Creative Commons License 1 napja 0 0 59070

Milyen rendszer van benne?

Előzmény: kalmár-bp (59067)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 1 napja 0 0 59069

Valaki hozzon nekem Debrecenbol sok palackot.Jo gazt, olcson vagy meg olcsobban.

Előzmény: Dreamer (59068)
Dreamer Creative Commons License 2 napja 0 0 59068

Debrecen Totalline 166, palack 2850.

Dreamer

kalmár-bp Creative Commons License 2 napja 0 0 59067

A volt tulaj szereltette be Biatorbágyon.Valahol a városból kivezető főúton,de ott már más brigád van.Valahol találkozón a gázos anyacég.Utoljára gyömrői úton..Valaki Pesten vagy környékén segítene esetleg?

Előzmény: R!ck4 (59064)
kiggyo Creative Commons License 2 napja 0 0 59066

Mondjuk a prius tényleg zseniálisan kitalált és egyszerű szerkezet.

Van több az ismeretségi körben, és mivel mindent loggol, nem nehéz megnézni mikor mennyit eszik. Tényleg nem kell kamuznia a tulajnak.

A 3. gen óta pályán is takarékosak, csiszolgattak rajta sokat.

Régóta szemezek velük, de egyelőre nagyobb autó kell a családnak.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (59065)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2 napja 0 0 59065

Ja.

Igy a Lada se fogyaszt sokat Kekestetotol Gyongyosig lefele.:-))))

Előzmény: jocijocó (59061)
R!ck4 Creative Commons License 2 napja 0 0 59064

Kik voltak azok? Fordítsák el a reduktort, menetirányra merőlegesen álljon a membrán.

Előzmény: bigboss00 (59062)
R!ck4 Creative Commons License 2 napja 0 0 59063

Pont ezért van az, hogy ha felhúzom a szorzót 1.8-ra, akkor negyed gázzal megkapom ugyanazt a tempót. Ha meg kevésbé nyomom a gázt,  kisebb szögben lesz nyitva a pillangószelep, kevesebb levegő áramlik be. Nem logikus, de erre tudok csak gondolni.

Előzmény: MM. (59057)
bigboss00 Creative Commons License 2 napja 0 0 59062

Üdv.

Az a gáz ,h 166 -ért töltöm/L..nem az tökjó..de 3 helyen nemtudták beállítani ,h ne álljon le már közepes fékezésnél..

pedig rácsavarták ezt a vészprogramot ,h ha sokkot kap kapcsoljon át benzinre..leáll.Ram 4.7 v8.A  gyári E85 motorra fogták állítólag a beszerelők(Biatorbágy) Mi lehet trafó,elektrónika?

jocijocó Creative Commons License 2 napja 0 0 59061

Nem tudok erre mit mondani, ha az aksiban van töltés, valóban keveset fogyaszt. Országúton nem sokkal tud többet egy normál autónál, kivéve ha kanyargós vagy emelkedős, lejtős a terep, mert fékezéskor tud visszatáplálni. Ha pályát nézzük nem eszik kevesebbet, mert 130-nál nagyon meredek lejtő kell hogy el lehessen engedni a gázt. Ezek az autók igazából városban tudnak sokat spórolni. Országúton és pályán sajnos a dízel verhetetlen. Persze forintosítva az LPG már megszorongatja. 

Akinek van fogyasztásmérő az autójában, az jól látja hogy a tartót sebesség esetén, egy nagyon gyenge gyorsítás is milyen nagy fogyasztásemelkedést okoz. És a Prius itt tud sokat megtakarítani. 

Mivel országúton nem tudna túl sokat felmutatni, ezért a tervezők nagyon áramvonalas formákat terveznek hozzá, ami szerintem elég rondácska, de ez már ízlés dolga. 

Előzmény: Maketheworldabetterplace (59060)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2 napja 0 0 59060

130 as palyazaskor hany kmt birnak a Prius kipufogoszelepei 6.6os gazfogyasztas mellett?

Előzmény: Maketheworldabetterplace (59059)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2 napja 0 0 59059

Hany kw kell egy Priusnak 130km/hhoz?

6.6l gaz kb. 5.5 liter benzin.

Sacc 20kwtal 0.275l benzin es 209g/kWh benzinfogasztas.

Kevesnek tunik.Dizelek tudnak hasonlo fogyasztast.

Előzmény: jocijocó (59032)
jocijocó Creative Commons License 3 napja 0 0 59058

Minden lehet, ha egy henger több gázt kap, akkor a többi keveset.

Előzmény: Bubuka10 (59056)
MM. Creative Commons License 3 napja 0 0 59057

A lambda szonda nem tudja milyen terhelésen, fordulaton, gázpedál állásal mész...

1 valamit tud, egy adott levegőmennyiséghez adott üzemanyagmennyiséget követel ki.

A levegőt te szabályzod a lábaddal, a szonda meg eléri hogy mindig tökéletes égéshez megfelelő benzint kapjon a motor..

Előzmény: R!ck4 (59054)
Bubuka10 Creative Commons License 3 napja 0 0 59056
hali! kopott gázinjektor miatt lehet egyenetlen az alapjárat?
Lolliii Creative Commons License 3 napja 0 0 59055

Nyílt hurokba nem megy ennyitől át.

Kb 3/4 gázpedál állásnál, illetve nagyobb terhelésre.

Rick  módban vezetve vígan bentmarad zártban, még ilyen szorzóval is.

Próbáltam.

Előzmény: kiggyo (59053)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!