Keresés

Részletes keresés

TotalCar címlap TotalCar fórumok
rng2 Creative Commons License 2 órája 0 0 56602

Hello,

Hátsó lökhárítót kellene cserélnem az Astrámon, de a töltőcsonk bele van építve. Házilag ezt lehetséges kivitelezni? A multiszelepen 1db elzáró csavart találok, ha elzárom, megbontható a töltőcsonk? (Tomasetto a multiszelep (at02) és a töltőcsonk is.)

Köszi, ha segít valaki.

R!ck4 Creative Commons License 2 órája 0 0 56601

Ja, megvan, Mr. Cool-nak van Jeepje. Oda kellhet a haspáncél, mert lemehet a betonútról, és kár lenne a tartályt odaverni. Neked nem kell. :-))

Előzmény: kiggyo (56598)
jocijocó Creative Commons License 4 órája 0 0 56600

Ki kell vetetni, és megnézetni miért nem zár le.

Előzmény: Dávid Molnár (56599)
Dávid Molnár Creative Commons License 6 órája 0 0 56599

Sziasztok!

Adott 2 egyforma autó Opel Astra H 1,6benzin , mind a 2 kocsi azonos gázrendszerrel van ellátva. Mind a 2-ő ben 45literes pótkerék tartály van. Miért van az hogy az én autómba 35liter gázt tudok tankolni, ismerősömnek 45liter gáz megy bele. létezik az, hogy neki a határoló neki nem szabályoz le 80%-nál? Hanem tele megy neki 100%-ig? ha így van akkor házilag lehet állítani a multi szelepen neki hogy neki is 80%-nál leszabályozzon? vagy ki kell hozzá a tartályból szerelni a mltiszelepet?

Köszönöm: Dávid

kiggyo Creative Commons License 8 órája 0 0 56598

Nem, összekeversz egy másik kérdezővel, nekem mazda5-öm van. De köszi, megoldódott az ügy. Üdv

Előzmény: R!ck4 (56597)
R!ck4 Creative Commons License 15 órája 0 0 56597

De neked egy Jeep-be kell, amivel ugye nem nagy kunszt lemenni a betonútról. tehát jó dolog a motor olajteknője alá is egy ilyen páncél, most meg arról beszélgetünk, hogy a többiek autójába hogy szerelnek.

Előzmény: kiggyo (56588)
kiggyo Creative Commons License 18 órája 0 0 56596

Egy kis érdekesség germán barátainktól, mily precízen szerelnek ott:

http://www.eu-neuwagen.ag/autogas/autogas_mazda_5.html

Egy kis magyarázat a képekhez:

Eredetileg van ott a csomagtartóban egy mankókeréknyi mélyedés a padlólemezben. Azt levágták, sík lemezzel befedték. Két menetes száron lóg a tartály, nem önzáró anyákkal felcsavarozva. Majd arra még hiltiszalagos megoldással feltuningolva egy hővédő lemez.

Asszem meggyôztem magam, nem lesz külső tartály, hiszen csak így fér el. Marad a padlószint magasítás a csomagtartóban. 

egon1111 Creative Commons License 18 órája 0 0 56595

Köszönöm, az jó cég az előző automat ott csinálták és szuper volt. Vizsgáztatnak(műszaki) is esetleg?

Előzmény: Ati_! (56593)
Ati_! Creative Commons License 19 órája 0 0 56594

A multiszelep a regi tartalybol kivett. Ha bele van rohadta stb. akkor nyilvan tobb cca.12-15e huffal.

Előzmény: columbo67 (56583)
Ati_! Creative Commons License 19 órája 0 0 56593

Molnárautógáz, Páhi

Előzmény: egon1111 (56578)
uhuhu Creative Commons License 19 órája 0 0 56592

4év / 95.000 km van már a gázszettben, hiba nélkül.

Vagys a reduktor hőmérsékelt jeladója szart be egyszer még a gari idő alatt, és a reduktoromból folyik a hütőviz pontosan a beszerelés óta... egyszer volt tömitéscsere is, de csak annyit segitett, hogy kicsit kevesebb folyik.

Mindegy mert fagyálló van dögivel, és amig nem csurog addig jó ez így.

A motor egyenlőre müködik, pedig benzint nem sokat látott az elmult 4 évben.

az enyémet beállytották úgy hogy melegen már gázzal indul.

most jártam meg vele Budapest - Kehidakustányt 4 fő + teli csomagtartó 9 literes fogyasztással. ( max 120 as tempo )

Előzmény: Csanak,p (56584)
Lugi-001 Creative Commons License 20 órája 0 0 56591

Sziasztok!

Ha az LPG szettet átrakatom egyik autóból a másikba, akkor üres tartállyal kell vinnem, vagy nem baj, ha van benne? Köszi!

Lugi

Lolliii Creative Commons License 20 órája 0 0 56590

Hazafelé keresd meg Győrben Csanak mestert, ide is irogat, ott eléred.

Előzmény: Jamborj (56589)
Jamborj Creative Commons License 20 órája 0 0 56589

Sziasztok!

E46 330i autómban BRC gázszett van, nemrég vettem kint németben, kezdettől fogva a következőkkel találkoztam...

indítás után fél perccel átvált gázra ha hideg a motor akkor is ( persze rögtön visszadobja benzinre ) , jó, ez még nem gond, kézzel váltok majd mindig...

másik...ha átváltom amikor már üzemmeleg, akkor előfordul, hogy motorfék, vagy csak szabadonfutás pillanatában visszadob benzinre...akkor újra ki-be, amíg húz a motor megy, ha leveszem a lábam a gázról, akkor visszadob benzinre...

hosszútávon általában jól megy gázzal, de van úgy hogy nem bírom átváltani gázra fél óra autózás után sem, olyankor megállok, leállítom az autót, az majdnem mindig segít...( pl autópályán hosszú úton is megesik, ha kifogy a gáz és csak később tudok csak tankolni gázt )

Nos kint vagyok németben, itt drága a szerviz, ha van valakinek ötlete mit kezdjek vele, megköszönném :)

megoldok bármit ha csak szerszám meg két kéz szükséges hozzá...:)

Kérlek segítsetek...Köszi

Jocó

kiggyo Creative Commons License 26 órája 0 0 56588

Bakker nem akarok én feleslegesen semmit se felszerelni, de te írtad ezt nekem tegnap, ez vitt félre:

"de ha alulra  szereled a tartályt, egyébként is érdemes egy haspáncélt feltenni, egy lyuggatott lemez, meg az alvázra felcsípve pár db csavaranya. "

Szóval nem kell, ennek örülök. Lemérem ma hogy egyátalán mi fér oda.

Előzmény: R!ck4 (56587)
R!ck4 Creative Commons License 26 órája 0 0 56587

Minek védőlemez? A tartály 3-4mm vastag acéllemez, a motor olajteknője meg fél mm-es préselt lemez. Ha utóbbi se szokott kilyukadni, mégis mi történhetne az előbbivel? Ha neked megnyugvást hoz, tegyél fel lemezt, de ahhoz hogy egy beszerelés jó, és alapos legyen, nincs köze a védőlemeznek. Máshol nem ilyen fémkerettel, hanem 1mm vastag(vagy inkább vékony?),  30-35mm széles   acélpánttal teszik fel. És azokkal sincs semmi baj.

Előzmény: kiggyo (56574)
Pompiere Creative Commons License 27 órája 0 0 56586

Nincs azzal a betöltő csonkkal semmi baj. Nekem az Astra G-nél ugyanígy van megcsinálva. Sok variáció nincs mert vagy a benzintank kupakját nem tudod kitekerni vagy a gázpisztoly "letöri" a gyengén rögzített csatlakozót...

Előzmény: kiggyo (56585)
kiggyo Creative Commons License 28 órája 0 0 56585

Na ezért jók a szakik, rögtön kiszúrnak minden turpisságot. Nekem csak a betöltőcsonk nem tetszett, kicsit a fémépítős korszakomra emlékeztet (5 éves voltam akkor). :-). Meg lehetett volna szebben csinálni.

Előzmény: Csanak,p (56584)
Csanak,p Creative Commons License 1 napja 0 0 56584

Hy , ez a beszerelés garanciás még neked?  Csak mert ezen az injektorok végére saját landis  nyomásérzékelőt tettek és ez kb 1 év után beadja a kulcsot. Más,  ehhez a motorhoz  sajnos kellene felsőkenő mert voltak bajok .....Vagy talán klasszabb lehet a benzin hozzáadás beállitása  amúgy tudok hozzá új firmware-t amin hozza ezt is továbbá a hot startot is.

Előzmény: uhuhu (56577)
columbo67 Creative Commons License 1 napja 0 0 56583

Tényleg, melyik szerviz ára ez? Az új tartály és multiszelep a munkadíjjal, remek árnak tűnik a 35'000.

Előzmény: egon1111 (56578)
columbo67 Creative Commons License 1 napja 0 0 56582

Illetve a STAKO is készít 39 literest, mérete: 600x190 mm.

Előzmény: Szappanos -Autógáz (56567)
columbo67 Creative Commons License 1 napja 0 0 56581

Egynapos beszerelés volt?

kiggyo Creative Commons License 1 napja 0 0 56580

Köszi a képeket! Holnap megnézem hogy mennyi hely van alatta, aztán kiderül járható út lehet-e. Annyiból szimpatikus hogy nem kellene a meglévő csomagteret szétbarmolni, eldarabolni a műanyag tárolóelemeket a mostani mankókerék felett ami van. A neten nézegetve (és sajnos élőben is) sok szépséget láttam, csomagtér kibelezve, a tartályon billegő padozat, a motor tetejéről a műanyag burkolat elhajítva, stb. De vannak szépen megcsinált ellenpéldák is, sajnos kissebb számban.

Mr. Cool Creative Commons License 1 napja 0 0 56579

Nem cserélném le, szeretek egy tele tank benzint is magamnál tartani. Az autó meg már most gázos (így vettem), csak zavar a helypazarló tartály, ami miatt nem használható a csomagtartó.

Előzmény: R!ck4 (56572)
egon1111 Creative Commons License 1 napja 0 0 56578

Köszönöm a tájékoztatást, ez az ár melyik műhelyben  érvényes?

Előzmény: Ati_! (56570)
uhuhu Creative Commons License 1 napja 0 0 56577

Szia!

Pótkerék tartályom van, semmi burkolat, semmi bonyodalom :)

Itt vannak fényképek róla:

https://picasaweb.google.com/sakos77/ZafiraGazzal?authkey=Gv1sRgCJ34sM2ayuWX4wE

kiggyo Creative Commons License 1 napja 0 0 56576

A hatóságok ötleteinek tárháza hatalmas :-)

Előzmény: t.lantos (56575)
t.lantos Creative Commons License 1 napja 0 0 56575

Vedolemez? Minek?

dog vastag vasbol van :)

kiggyo Creative Commons License 1 napja 0 0 56574

Szia uhuhu! Ha jól olvastam a zafirádban is alváz alatti tartályod van? Volt vele valami extra bonyodalom? Védőlemez, ilyesmik kellettek vagy csak lóg a kocsi alján?

Köszi

Előzmény: uhuhu (54790)
R!ck4 Creative Commons License 1 napja 0 1 56573

A szabad hasmagasság nem lehet kevesebb, mint a diffi alja, de ha alulra  szereled a tartályt, egyébként is érdemes egy haspáncélt feltenni, egy lyuggatott lemez, meg az alvázra felcsípve pár db csavaranya. Ha ez torziós rugóval szerelt darab, akkor azon is lehet tekerni...

Punto2-esben nekem a pótkerék helyére volt betéve a tartály, bruttó 56 literes, 600X250-es, vettem 5 centis hungarocell lapot, és dupla magasságban a tartály köré faragtam, a kárpit meg 10 centivel feljebb került. Nem tűnt fel senkinek..

Előzmény: kiggyo (56571)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!