Menetpróba: Infiniti Q50 2.0t - 2014.

Itt a második Lexus?

Ha igen, akkor még épp csak megrepesztette a tojás héját, kikandikált, és most kicsit csattogtatja a csőrét, veszélyesen. Névjegy letéve, de a durranás csak később jön.

Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
R!ck4 fél órája Creative Commons License 53404

Ez pont olyan, mint az összes többi pontgyűjtős szar, nem volt, és nem is lesz jó soha semmire.... Ezen a kúton drágább volt a gáz, mint máshol, és csak a pontok miatt jártál oda?

Előzmény: misbelief (53402)
Dreamer 4 órája Creative Commons License 53403

Magyarorszag, igy szeretlek!

En azert felhivnam oket es tajekoztatnam a felrevezetesrol, utana pedig a nyomatekositas kedveert irnek par szivelyes sort a toltoallomasnal talalhato vasarlok konyvebe!

Dreamer

Előzmény: misbelief (53402)
misbelief 5 órája Creative Commons License 53402

Szándékos tudatlanság vagy tudatos megtévesztés ?

A történet :

Még augusztus közepén lettem arra figyelmes, hogy az egyik szegedi üzemanyagkút LPG tankolás esetén a következő akciót vezette be. "Tankoljon alkalmanként legalább 20 L LPG-t 10 alkalommal, és Törzsvásárlói kártyát igényelhet, melyre a tankolás árából kedvezmány jár."
Sem a kútkezelő, sem a pénztáros nem tudta megmondani meddig fog tartani az akció, mennyi idő alatt kell összegyüjteni a 10 bizonylatot. Telt múlt az idő, mindíg ide jártam tankolni gyűltek a bizonylatok.
Minden egyes alkalommal tankoláskor megkérdeztem tart e még az akció, gyüjtsem e a bizonylatokat. Mindíg igen volt a válasz. Október elején meglett a 10. bizonylat, kitöltették velem az igénylőlapot és vártam türelemmel. Ma is voltam nálluk tankolni, kedvesen megkérdezték van e kedvezménykártyám, válaszoltam nekik, már egy hónapja igényeltem, gondolom hamarosan megérkezik. Ahogy hazaértem levél várt a postaládában a szegedi üzemanyagkút debreceni központja küldte a következőket írva :
"LPG autógáz törzsvásárlói akciónk időtartama 2014. szeptember 30-ig tartott. Az Ön által eddig összegyüjtött számlák az akció elvárásainak nem felenek meg ezért nem tudjuk elfogadni a kártya igénylését.
Kérjük, hogy továbbra is tankoljon töltőállomásainkon, gyüjtse havi rendszerességgel az LPG tankolásainak bizonylatait, mert a 2015 évben induló törzsvásárlói akciónk keretében a most visszaküldött számlákat is fel tudja használni a tözsvásárlói kártya igénylésére."

Trükkös mi ?

A kutasok nem tudták, vagy nem akarták tudni meddig tart az akció, még az októberi tankoláskor is ott volt a "kintfelejtett" rektlámtábla, mely az akciót részletzte, de mindenféle dátum, határidő nélkül. Természetesen ezt bizonyítani már így utólag nem lehet, így egy dolog maradt, elkerülöm őket a továbbiakban.

Dreamer 14 órája Creative Commons License 53401

Köszi, valami ilyesmire gondoltam én is!

Dreamer

Előzmény: columbo67 (53399)
t.lantos 18 órája Creative Commons License 53400

Molyfing az elautozott es elautozando CNG ahhoz kepest, hogy mennyit fustolunk el eromuvekben.

Előzmény: Dreamer (53396)
columbo67 25 órája Creative Commons License 53399

Jaj jaj !

Persze, hogy nem szabad kihagyni ezeket. Ezek áramlás-korlátozok, hogy a gáz "lassabban" haladjon át a forró reduktoron, vagyis legyen ideje elpárologni. Szóval félkörívenként maximum 1 db. "rugó"-t szabad kihagyni. "Néha" nem mindig "fér" vissza a helyére.

Aki egy darabot sem épít vissza az egy kontár !

Előzmény: Dreamer (53393)
columbo67 25 órája Creative Commons License 53398

Tulajdonos-váltás volt.

Ismét nyitva van már, 237 Ft/liter.

Előzmény: Csacsiterelő (53397)
Csacsiterelő 27 órája Creative Commons License 53397

Mi történt a Jászberényi úton lévő kúttal, hogy bezárt nyár óta? Ott volt e leg olcsóbb a gáz.

Dreamer 27 órája Creative Commons License 53396

Csak egy dologra gondolj, most boldog boldogtalan CNG autót vesz? Akkor az az irgalmatlan sok is hamar kevés lehet.... :(

Dreamer

Előzmény: t.lantos (53395)
t.lantos 27 órája Creative Commons License 53395

Irgalmatlan sok kiaknazatlan gazkeszlet van.

Előzmény: Dreamer (53394)
Dreamer 1 napja Creative Commons License 53394

"hogy Európa közlekedése szabadulhasson a 94 százalékos kőolaj-függőségtől, amely az Unió számára napi egymilliárd euró importköltséget eredményez."

Hehe, miért földgáz honnan lesz? :D :D

Agyamentek ezek is! :) Aztán jön Magyarország és szabadságharcos módon majd beint az EUnak :)

Érdekes, néhányszor már leírtam, a 80-as években szinte egyedülálló módon a Hajdú Volánnál CNG-s buszok voltak, kétezres években meg metánbuszokkal kísérleteztek.

Aztán a CNG töltőállomás leszerelték elvitték (pedig nem kis összeg volt tárolós kompresszorállomás).

Ma a helyi közlekedési vállalat üzemelteti a helyi buszjáratokat természetesen dízel buszokkal (sőt sokszor még a trolibuszokat is szinte "indokolatlan" módon buszokkal helyettesítik).

Egyet előre, kettőt vissza... :(

Dreamer

Előzmény: zlota (53392)
Dreamer 1 napja Creative Commons License 53393

Valaki tud a következőre magyarázatot? Zavoli Zeta N reduktorokban vannak réz színű rugóra hasonlító alkatrészek.

Úgy hallottam, hogy van olyan szerviz aki ezeket nem építi vissza.

Feltételezem Zavoliék nem véletlen tették bele. Másnak erről mi a véleménye?

Dreamer

zlota 2 napja Creative Commons License 53392
Josi01 2 napja Creative Commons License 53391

Na elkészült a V2 verzió az lpg kutakból. :)

Itt elérhető:

http://data.hu/get/8176778/LPG_kutak_V2_20141029.zip

jaki68 2 napja Creative Commons License 53390

jó hogy szerencsés vagyok ,hogy horvát közelben lakok, mert ha kanizsán kellene gázt tankolnom nem igazán jönne vissza az átalakítás- 10x267 ft gázzal,7.8x383 ft benzinnel. 

Előzmény: dokeee (53387)
jaki68 2 napja Creative Commons License 53389

igen ,működik.

Előzmény: dokeee (53387)
Josi01 2 napja Creative Commons License 53388

:)

Hamarosan felrakom az újabb, módosított verziót a Primo-hoz.

Előzmény: wdriver (53384)
dokeee 2 napja Creative Commons License 53387

Emlékszem még a sztráda sem volt kész, mikor jártam arra  gyakrabban, csak utána a régi átkelőt lezárták csak a sztrádán lehetett átmenni, és kicsit macerás volt visszamenni, az asszonyt nem zaklatnám vele, de ezek szerint most működik a régi átkelő?

Előzmény: jaki68 (53386)
jaki68 2 napja Creative Commons License 53386

szia!most voltam tankolni .a kicsi határnál menjél ki,mindjárt ott a kút.letenyén át mész ,körforgalom ,határ.a sztrádáról is meg tudod közelíteni.át mész a sztrádáról a nagy határon ,kb 200m múlva vissza a kis határ felé. 4.52kuna

Előzmény: dokeee (53385)
dokeee 2 napja Creative Commons License 53385

Srácok, hogy is van most az a letenyei gázkút? Vagy 3 éve jártam arra utoljára, most a nejem jár majd ott, ha nem bonyolult, megmondom neki, hogy menjen át tankolni. A falun át, a régi határátkelő működik?

wdriver 2 napja Creative Commons License 53384

srácok mostanában nem használom az autót sokszor, ezért nem is tankolom sokszor, ezért nem is frissítem sűrűn a környékemen a kutakat.

viszont most sikerült a telómra a primót feltenni, és rátöltöttem a kút listát.

ezért köszönet!

;-)

amikor engedi időm és szemem amerre járok frissítek árakat :-)

golfdva 2 napja Creative Commons License 53383

Hello!

Arra azért vigyázz a vásárlásnál,hogy milyen lambdád van éppen bent mert az én x18xe motoromhoz nem a hagyományos "1V"-s ha nem az "5V" párosították és ezt nem mindegyik kütyü tudja.Tapasztalatból mondom :)

Előzmény: mumtaz (53376)
buyer2 3 napja Creative Commons License 53382

Igen, igy nem "bántja" a fület...

Az oldalon is azt irja: irányítja a gázáramot a lambda szonda és a TPS jelzései alapján. A jelzés egyenlő a lambda szodna jelével amit feldolgoz.

A Te problámádra nem tudok ötletet adni nem ismerem a keverőfejes rendszert.

dokeee 3 napja Creative Commons License 53381

Most jöttem haza külföldről, de elvileg már eladták a Multiplámat, remélem nem jött közbe semmi.

Előzmény: R!ck4 (53364)
Dreamer 3 napja Creative Commons License 53380

Nem lett volna olcsobb beszerelni egy visszarobbanas gatlot?

Dreamer

MM. 3 napja Creative Commons License 53379

Még valami: lambda vezerlő nélkül se szabad visszagyujtania, sztem nem érdemes belelocsolni 20 ezret..

reduktor és a keverőfej közé kell ez a sima gázszabályzó csap azzal be lehet állítani..

De ha régi a reduktorod attól is lehet szar keverék, akkor meg fel kell ujitani vagy újat venni.

danekadoki 3 napja Creative Commons License 53378

Van egy Landi Renzo Omegas rendszerem egy Opel comboban,de nem tudok vészindítani mert amikor a gyújtást ráadom nem égnek a ledek az átváltó kapcsolón.Csak indítózáskor kap áramot,így nem lehet használni ezt a funkciót.Hová van bekötve a gyújtás + eredetileg?

MM. 3 napja Creative Commons License 53377

Én csak gyujtás gondnál tapasztaltam ilyen visszagyujtást...

esetleg nagyon szegény keveréknél, vagy szelep problemanal lehet még ilyen.

mumtaz 3 napja Creative Commons License 53376

Jobb, ha úgy mondom, hogy lambda jel alapján gázmennyiség vezérlő?

http://www.autogas-autogaz.hu/Autogas/s/trade/#!store/c-lambda-vezerlok-2

Egyébként nagyon érnek nálam a gondok. Egyfelől mostanában rengetegszer visszadurran. De már akkorákat - és főleg alapjáratról hirtelen gázadásra -, hogy a szívósoromat cserélni kellett, mert simán lerobbant az oldala. De volt olyan, hogy leküldte a légszűrő fedelét, illetve volt egy olyan, hogy az alig 22000 km-t futott motor szelepfedele alól kifordult a tömítés. De az az érdekes, hogy akár két egymást követő indítás között is drasztikus különbségek vannak. Egyik indítás után megy minden rendesen, a következő után meg remeg minden, nem húz, erőtlen, visszadurran. Gyújtásom jó, lambda szondám jó, gyakorlatilag minden jó. Csak a gázra tudok gyanakodni. Ott is elektronikai gondokra. Ma is, mikor épp álltam be a parkolóba, leállt.Beindítva csak egy pillanatra indult be. Mikor picit tapostam a pedált, mindig világított a gáz LED-je, hogy gázüzemen van, majd úgy állt le fordulatról, hogy a LED átváltott villogásba.

Ezért szeretnék tanácsot kérni a korábban említettek alapján, hogy milyen vezérlőt vegyek? Mi lenne a jó egy keverőfejes cucchoz?

Előzmény: buyer2 (53335)
jocijocó 3 napja Creative Commons License 53375

Itt nem lesz ilyen paradicsom, lásd internet adó. 

A Valtekkal nekem sem volt ilyen gondom. Viszont ha időnként nem pucoltam ki, hajlamos volt leragadni. Viszont amióta bent van az AGIS, én hozzá sem nyúltam. Most hogy bejött a hideg 20 kilométer után, alapjáraton mintha néha egyet egyet kihagyna. Na de a gyertyákban is 80 ezer van. Most már be kell ruháznom arra is, vagy berakni az LPG-s gyertyákat. Anno nem  nagyon tetszett, így ment a polcra.

Előzmény: MM. (53374)