Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

jocijocó 4 órája Creative Commons License 53022

Fogadni lehet rá...........

Ártani nem árt, de nekem nincs.

Előzmény: FAQtyA (53021)
FAQtyA 4 órája Creative Commons License 53021

Közvélemény kutatást szeretnék tartani. Kinek mi a véleménye az egyes beszerelők által megkövetelt, mások által teljesen elutasított felsőkenő adalék rendszerek használatáról? Van aki szerint teljesen felesleges, van aki nélküle nem vállal átalakítást és garanciát. Pl. japán modellek esetén. Kell, avagy nem a mai spórolós anyaghasználattal készült blokkok esetén?

potyo2 6 órája Creative Commons License 53020

Azért ez is mekkora baromság már az autógyárak részéről, hogy az üzemanyag szintjelző nem az üzemanyag szintet jelzi, hanem majd a vezérlő számol valamit, és azt. Megane II ugyanezt csinálja. Nem értem, csak azért, mert lehet valamit csinálni, az nem jelenti azt, hogy annak értelmes is van, és kell is csinálni. Nekem a szintjelző az mutassa a tartályban levő szintet, ne valami számolt dolgot, maximum egy csillapítás legyen rajta, hogy a lötyögést ne kövesse a mutató.

Előzmény: jaki68 (53018)
Janika70 6 órája Creative Commons License 53019

Nekünk is megy le a Picassoban. Napi számlálòt nullázom LPG tankoláskor, igy kb látom, mikor kell tankolni gázt, mert annak a szintjelzője nem túl pontos. Benzint pedig 2-3 havonta tankolok, 5-10 lityit. Van pár ezerért valamilyen elektronikai kütyü, amivel megoldhatò a gondod, én nem rakattam be, nem is tudom, hol kaphatò. Én is Szappanosékkal szereltettem be a gázrendszert 3 éve, azòta semmi gondom nem volt vele. 1 éve cseréltem szűrőket, 35ezer km-t mentem azòta. 

Előzmény: jaki68 (53018)
jaki68 7 órája Creative Commons License 53018

Sziasztok!végre összejött a gázosítás !pug 407sw-ről van szó.utólag is köszönet Szappanos műveknek,megérte Nagykanizsáról leutaznunk.minden simán ment a megbeszéltek szerint.az autó viselkedése nem változott,szépen megy gázzal.44liter gáz ment bele ,azóta 428km mentünk vele de még nem tankoltunk gázt.igaz ég a piros lámpa.250km sztráda,100km közút.75km város.ami zavar (feleségemet),hogy a benzinjelző is megy folyamatosan lefelé. erre nem tudtok megoldást?sok gázos km mindenkinek!

PITTA 10 órája Creative Commons License 53017

Ez csak egy Duster, de persze simán lehet. Végülis nem nagy pénz feladni a szelvényt, úgyhogy ennyi belefér. Aztán az is lehet, hogy a posta jutalékából veszik, amit a sok levél után kapnak... mert ezt nem lehet a kúton bedobni a dobozba... csak posta...

Előzmény: nyuszifül2 (53016)
nyuszifül2 13 órája Creative Commons License 53016

Biztos velem van a baj, de az ilyeneknél mindig az a gondolat kerít magába, hogy a nyertes már a játék előtt megvan. Valamelyik havernak épp a nyereményre van szüksége és így a legegyszerűbb hozzájuttatni. :)

Előzmény: PITTA (53015)
PITTA 14 órája Creative Commons License 53015

Írtam a Molnak, megjött a válasz:

"A MOL Green kártya nem szerepel a kizárt fizetőeszközök között, azzal történő fizetés esetén a nyereményjátékban részt lehet venni."

akkor beküldöm én is az én szelvényem :-)

Előzmény: Josi01 (52980)
KrisszK7 15 órája Creative Commons License 53014

Sziasztok, eladó lett LPG-s autóm, hátha esetleg valakit érdekel:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/skoda/fabia/skoda_fabia_1.2_12v_cool_lpg._tempomat._navi._v.horog-8218795

Lolliii 29 órája Creative Commons License 53013

Szierintem.

Előzmény: winotto (53012)
winotto 1 napja Creative Commons License 53012

Szia Agis rendszerhez tudnál  Bluetooth kábelt  csinálni ?

Jelenleg egy usb-s van de ez jobban tetszene. :-)

Előzmény: Lolliii (52928)
columbo67 1 napja Creative Commons License 53011

Keresd Debrecenben a First-Credit Kft.-t. Ők elég jók.

Előzmény: zsolti930621 (53010)
zsolti930621 1 napja Creative Commons License 53010

kaba lpg szervíz.

Előzmény: columbo67 (53002)
Maketheworldabetterplace 1 napja Creative Commons License 53009

A lekapcsolt embör lopta a gázt és az áramot. Metánt sűrített, nem LPG-t.

Mind az LPG, mind a metán drága üzemanyag, főként egy gyér hatásfokú belsőégésű motorban elégetve, ami a gáz energiájának kétharmad részét veszteséghőként sugározza szét.

Olyan ez az üzemanyagvásárlás, mint mikor kalapáccsal ütöd a saját kezed. Ha olcsóbban veszed, kisebbet ütsz, de akkor is fáj. :-)

Előzmény: Maketheworldabetterplace (53008)
Maketheworldabetterplace 1 napja Creative Commons License 53008

Évekre lecsukják, mert drágábban tankol, mintha a kúton megvenné az LPG-t, vagy a palackos gázt? :-DDDDDDDDDDD

1000Ft/m3

11,5kg-os palack 20,5 liter=4715 liter gáz. Ft-ban is kb ugyanannyi. Nem kell se sűríteni, se berhelni, csak használni.

Előzmény: Sony Black (53005)
Sony Black 1 napja Creative Commons License 53007

:D

Előzmény: nyuszifül2 (53006)
nyuszifül2 1 napja Creative Commons License 53006

Nem is rossz ötlet, elkezdem reklámozni, hogy kibaszásból jól lyukra futtassam az összes haramia harácsoló kiskirály szervezetet. :)

Előzmény: Sony Black (53005)
Sony Black 1 napja Creative Commons License 53005

Nem tudom hol laksz, de Pesten most 235Ft az LPG. Még ha 270ft se éri meg szerintem.

Komolyan ezzel akarsz szórakozni otthon? Éveket kaphatsz ezért...

Ha lehet egy jó tanácsom, ilyen témával kapcsolatos kérdéseidet leggközelebb privátban intézd, még ha elméleti szintű is, mert a "nagy tesó" mindent lát, és hiába van nick neved, az IP cím alapján mindenki beazonosítható. ;-)

Jó hogy nem teszed ki a facebookra esetleg, hogy otthon kutat akarsz csinálni magadnak.

Egy picit ésszerűbben....

Előzmény: gaben711 (52994)
Csanak,p 1 napja Creative Commons License 53004

Progi van , vezeték az próbálgatós mert  még nem használtuk arra.

Előzmény: Tomi555 (52992)
kozgab 1 napja Creative Commons License 53003

Hali.

Sztem kérdezd meg :)

lpgdoktor.hu

Gyorsan válaszol, amúgy a gázszettet teljesen rendbe teszik. Ha rosszak fúvókák cserélik vagy felfúrják (nekem utóbbi volt, mert katalógus szerint is rosszatt tett bele medicar)

Ilyen beállítást senki nem csinál, ebben biztos lehetsz...

Computeres és menet közbeni beállítás lesz plusz felülvizsgálják az egészet.

Üdv

Előzmény: zsolti930621 (53001)
columbo67 2 napja Creative Commons License 53002

és melyik szerviz állította be, ha nem titok?

Előzmény: zsolti930621 (52988)
zsolti930621 2 napja Creative Commons License 53001

értem és gyújtást is betudják állítani?

Előzmény: kozgab (53000)
kozgab 2 napja Creative Commons License 53000

Figy, ha be akarod jól állíttatni, akkor muszáj lesz eljönnöd. Garantálom, hogy jó lesz és nem dolgozok nekik.

3x mentem a beszerelő céghez (Medicar, azaz nem is kicsik), hogy rángat, finomhangolják már, csavartak rajta egyet felfele oszt csók, most jó lesz. Naná, hogy nem így lett.

Elmentem lpgdokihoz, be lett lőve. 1 évig gyak szegénykeverékkel jártam, ami ki is nyírhatja a motort. Fizettem asszem 12000 forintott az állításért, utána ég és föld lett. Sehol rángatás, lent sokkal jobb lett, mint benzinnel, jó fogyasztással...

Mindenképp javasolnám neked is, ennyit simán megér. Egy motorjavítás többe fáj, mint ez a kis kiruccanás.

Üdv

G

Előzmény: zsolti930621 (52999)
zsolti930621 2 napja Creative Commons License 52999

köszi de az nekem nagyon messze van , én inkább Szolnok-Debrecen vonalon járok ...

Előzmény: kozgab (52996)
dokeee 2 napja Creative Commons License 52998

Hagyd a faszba, még gondolatkísérlet szintjén se éri meg.

jocijocó 2 napja Creative Commons License 52997

Nos én nem vágom a lefújási nyomást, de 20 bár környékén van, a tartály 30-at kibír. De rajta van a tartályon IS.

Ha nem hűl le a tartály előtt, a tartályban fog, de így a kompresszornak nagyobb nyomást kell csinálnia. A tartály is fel fog melegedni, ha elér egy hőfokot ajánlatos a töltést megszakítani. A töltés végét nem a nyomás szabja meg, hanem a tartály úszója. 

A visszahűtésre rézcsövet lehetne használni, akár az LPG- szerelők amit árulnak az is jó lenne. Nem drága és 2x 5 méter egy kis ventivel tuti elég lenne.

Télen kisebb nyomás kell mint nyáron, ez 5 -10 Bár eltérést is jelenthet.

kozgab 2 napja Creative Commons License 52996

Hali.

Én neki se fognék a helyedben, mert ha kiderül nagyon nagy a bukta.

És nem csak a gázszolgáltató fog csúnyán nézni, nav is jönni fog elég gyorsan...

Mint ha pont egy ilyen cikk lett volna egy másik emberről, akit le is csuktak :)

Üdv

G

kozgab 2 napja Creative Commons License 52995

Hali.

Alapos munkával :)

No ilyet sokan nem csinálnak sajnos, akit jószívvel javaslok az az lpgdoktor.hu. Nekem hasonló gondjaim voltak anno ignissel, csak az rángatott, fent nem ment. Beállította 3 óra alatt és hihetetlen módon utána minden jó volt és erősebb lett gázzal, mint benzinnel :D

Másik a Szappanos autógáz. Máshoz ne is menj, mert felesleges.

Üdv

G

Előzmény: zsolti930621 (52988)
gaben711 2 napja Creative Commons License 52994

Nincs nyomáscsökkentő a házon.

Abban az estben ha nem hűl le a kompresszorból kijövőa gáz ami az autóba megy, akkor mitörténik?

Max mennyi a legmagasabb nyomás amire lehet tölteni az autóban lévő gáztartályt szerinted?

Előzmény: jocijocó (52993)
jocijocó 2 napja Creative Commons License 52993

Így 4,34 litert kapsz 230 Ft/L áron. Megéri ezzel kínlódni.

Mint írtam, én soha nem kompresszoroztam LPG-t. Ha elég hosszú a nyomócső a kompresszor után, és jó hőátadó anyagból van, talán nem kell külön tartály. Elvileg mehet egyből a kocsiba, de itt a nyomásra nagyon kell figyelni. Elvileg 10 BÁR az elég kell hogy legyen, de ha 20-at tud az már biztos elég. Mielőtt viszont belefogsz pár dolgot tudni kell. Van e nyomáscsökkentő a házakon, ha van bírja e a kompresszor szívási rezonanciáját. Vissza áramlást a kompresszor felől meg kell akadályozni, mert könnyen gázóra csere lehet a mutatványból. 

Én földgázon megértem hogy ilyennel foglalkoznak, ott nagy az ár különbség a kúti, és az otthoni gáz között. Van ahol kút sincs, de LPG-n nem tudom megéri e. Az anyagi beruházás sem öt forint, és a villany sem apró pénz.

Előzmény: gaben711 (52991)