Keresés

Részletes keresés

rfc Creative Commons License 2024.04.13 0 0 2643

Mi lett a történet vége? Kaptál újabb frissítést?

Előzmény: blackfriar (2635)
bta70 Creative Commons License 2024.02.02 0 1 2642

Most esett le, hogy a 655-ös legalább két generációval újabb. A fiókmegakadásos Denon-betegség mindazonáltal úgy tűnik, megmaradt;))

Előzmény: 22lr (2641)
22lr Creative Commons License 2024.02.02 0 1 2641

Hááát, szíjat azt nem találtam. Picit megkentem a fejmozgató fogaslécet, asse használt. Arra rájöttem, hogy ha nyitásnál egy picit rásegítek ujjal az egsz fejmechanika lebillentésére, akkor nyílik a fiók. kiszedtem az egész mechanikát, attól se lettem okosabb, a fiókmozgató fogaskerékhez nem fértem hozzá kenésileg, inkább összeszereltem. Azóta pöccre működik, gyorsan vissza is kötöttem a helyére, örömésbódottá, egyelőre legalábbis.

 

Előzmény: 22lr (2640)
22lr Creative Commons License 2024.02.02 0 0 2640

Köszi a válaszokat, megnézem a szíjat.

 

 

bta70 Creative Commons License 2024.02.02 0 2 2639

Az én egykori DCD1500-asomnak ugyanez volt a hibája, a fiókmozgató szíj nyúlt meg. Átmenetileg egy megfelelő feszességű befőttesgumi is megteszi.

Előzmény: somytomy (2638)
somytomy Creative Commons License 2024.02.02 0 2 2638

Szervizkönyvet elnézve a fiókot mozgató mechanikában van egy szíj, lehet csak az fáradt el

Előzmény: 22lr (2636)
kakibaki Creative Commons License 2024.02.01 0 1 2637

A mechanika kenésével lehet próbálkozni.

Előzmény: 22lr (2636)
22lr Creative Commons License 2024.02.01 0 0 2636

Uraim, mi lehet az oka, hogy a Denon DCD 655 lejátszóm fióknyitója egyre bizonytalanabbul műxik, már vagy egy éve az első gombnyomásra csak nyöszörög, a másodikra zár(na, ha nyitva lenne) a harmadikra nyitott csak. Vagy egy hete már egyre többször egyáltalán nem nyit, csak hosszas kikapcsolás után. Az előző Denonom is ezt csinálta anno, aztán végleg bekrepált. Ez valami Denon típushiba? Házilag javítható, ha igen hol keressem a hibát?

blackfriar Creative Commons License 2023.04.07 0 3 2635

Tanácsok Musician MDP-2 lejátszót vásárolni szándékozóknak avagy történetem a készülékkel

 

Mindenek előtt szeretném leszögezni, nem célom bárkinek vagy bárminek a lejáratása.

Az alábbiakban a puszta tények és személyes tapasztalataim kerülnek megosztásra.

 

I. Tanácsok leendő vásárlóknak:

Még a boltban ellenőrizni kell az alábbiakat (amik a magyarországi forgalmazónál 2023 márciusában készleten levő 3-4 készülék mindegyikére igazak voltak függetlenül azok sorozatszámától, pl. a 010-es ugyanazokat a jelenségeket produkálta, mint a 266-os azonos szoftver és hardver verzió mellett).

  1. a készülék azonnal felismeri-e a behelyezett SD kártyát, USB pendrive-ot vagy csak a készülék ki-be kapcsolása után
  2. az I2S port használata esetén DSD => PCM formátumváltáskor hallható-e masszív csattanás
  3. az I2S port használata és DSD fájl lejátszása esetén a távirányító elnémítja-e mindkét csatornát
  4. amennyiben a fenti problémák nem tapasztalhatók, akkor a készülék átesett már az FPGA chip újraprogramozásán a boltban (igen, jól olvastad a boltban), ekkor viszont ellenőrizni kell , hogy az egyes trackek közötti némítás nem ragad-e be véletlenszerűen, ami a track néma lejátszását eredményezi (lehet, hogy csak a 20. tracknél jön elő a jelenség)
  5. SD kártyáról hibátlanul működik-e a DSD256 fájlok lejátszása (akadozott
  6. a távirányító "start / pillanat állj" gombjának mindkét funkciója működik-e

 

II. Történetem a készülékkel

Szerettem volna elkerülni, hogy a történetem ide kerüljön. Nem sikerült, és hadd tegyem hozzá nem az én hibámból, de erről majd később.

Nos 2023. február 13-án megvásároltam a készüléket a hazai forgalmazótól.

A készülék otthoni használata során hamar belefutottam a tanácsok első 3 pontja alatt szereplő jelenségekbe, amit a vásárlástól számított 3 napon belül jeleztem is a forgalmazónak.

Közben sokat kísérleteztem a készülékkel, hátha én rontok el valamit, de a jelenségek makacsul tartották magukat. Mivel a forgalmazó hitetlenkedve fogadta a dolgot, ezért a készüléket visszavittem a boltba, ahol kiderült, nem voltak alaptalanok az észrevételeim.

A gyártó (Musician) felé elküldésre került a hibajegyzék egy demonstráló videóval egyetemben.

A gyártó írt egy új programot az FPGA chipre, amit hosszas tesztelés után elküldtek a forgalmazónak, hogy töltse fel a készülékre.

A vásárlás után kb. 1 hónappal mehettem az átprogramozott készülékemért, amit a helyszínen ki is próbáltam. Az első 3 pont alatti jelenségek megszűntek, így hazavittem a készüléket. Az otthoni tesztelés során derült fény azonban arra, hogy valószínűleg az újraprogramozás következtében (a csattanás elkerülése érdekében a trackek között némítást alkalmazva) időnként, véletlenszerűen a némítás "beragad" és az illető track némán kerül lejátszásra.

A jelenségről természetesen azonnal tájékoztattam a forgfalmazót.

Jelen pillanatban tehát (2023. április 7.) van egy készülékem, ami a fenti lista 4., 5. és 6. pontjában leírtakat produkálja és nem tudom, hogyan tovább. Azért nem tudom, mert nem szívesen válnék meg az egyébként jó hangú készüléktől.

 

Szorult és nonszensz helyzetemben a forgalmazónak az alábbi opciókat vetettem fel a helyzet megoldására.

  1. a legkorrektebb megoldás, ha kapok egy hibátlan, új készüléket és nem írom meg a történetem
  2. kompromisszumos megoldásként megtartom a hibás készüléket, de visszakapom a vételárat (másfél hónapig teszteltem a készüléket ingyen) és nem írom meg a történetem
  3. a legrosszabb megoldás, ha visszaadom a készüléket, a vételárat pedig visszakapom, viszont a történet megírásra kerül

Kb. 10 nap telt el, de választ nem kaptam a felvetéseimre, ezért döntöttem a történetem megosztása mellett.

 

III. Lábjegyzetek

  • fontos megemlíteni, hogy a készülék meghibásodásáról nem beszélhetünk egyrészt a hibák jellegéből adóddóan (FPGA újraprogramozása volt szükséges), másrészt az összes bolti készülék érintett volt, így joggal feltételezhető, hogy ezek a készülékek eleve hibásan hagyták el a gyárat
  • a neten elég kevés információ lelhető fel a készülékről, a tapasztalt jelenségekről pedig semmit nem találni
  • a magyar av-online.hu oldal tesztelte a készüléket (https://www.av-online.hu/lejatszo/musician-mdp-2-digitalis-futomu-teszt_3821), ám ők semmilyen hibát nem észleltek
  • a forgalmazó nem tudott hibátlan cserekészüléket adni, a nála levő különböző sorozatszámú készülékek mind hibásak voltak, pedig új szállítmányból származtak
  • ezzel kapcsolatban felmerül a kérdés, a gyártó képtelen hibátlan készüléket produkálni avagy más okból van csupa hibás készülék a forgalmazónál ?
  • a fő disztribútoron kívül (Aoshida Audio) még 13 másik létezik szerte a világban (az USA-t is beleértve), mégis csak mi magyarok futottunk bele az említett problémákba ?
  • a mai napig is elérhető és megvásárolható az MDP-2 készülék a forgalmazónál, persze teljes áron, nem hibás készülékként
exhighand Creative Commons License 2022.02.25 -2 0 2634

Igazad van, köszönöm a kijavítást. A fluort mindig külön kiemelem, mert szinte mindent haza tud vágni, így tapasztaltam.

Előzmény: 22lr (2609)
exhighand Creative Commons License 2022.02.25 -2 0 2633

Azon nem tudok segíteni, ha szándékosan félreolvasod amit írok. 

Előzmény: Necro-Phil Collins (2611)
btamas70 Creative Commons License 2022.02.25 -4 0 2632

"a lényeget illetően..."

 

Levikókler fene nagy "igazságaihoz" (szarul szól, hány centis a hangszóró, stb.) nem kell technikai tudás. Sasszemével azt is kiszúrta, hogy a felűnően könnyű állódoboz tényleg nagyon vékony pozdorjalapokból készült, nahát!   Az egész egy jó nagy semmitmondás, kocsmai proli módjára előadva.

Előzmény: Strauch, a festő (2628)
Mono SE Creative Commons License 2022.02.24 -7 1 2631

csárlikoma, te mint az audiolandról többszörösen kitiltott tahó legújabb fikanikkje, nyugodtan lehúzhatod magad a retyón ismét- a kókler leventéddel együtt, csá

Előzmény: Törölt nick (2629)
Strauch, a festő Creative Commons License 2022.02.24 -2 0 2630

Chill... ;-)

Előzmény: Törölt nick (2629)
Strauch, a festő Creative Commons License 2022.02.24 0 1 2628

Elnézést, fogalmam sem volt, hogy szó esett már róla itt. Igazad van, tényleg primitív, de ettől még a lényeget illetően igaza lehet, feltéve, ha nem házi kendács...

Előzmény: Mono SE (2624)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2022.02.24 -4 1 2627

Kovács Kati és a kerekperec, LOL. Én a Süsüt is szeretem, meg az egyszervoltkirályfit is, bebe...

Előzmény: 22lr (2626)
22lr Creative Commons License 2022.02.24 0 0 2626

A Kovács Kati és a kerekperecet azt én is nagyon szeretem, de sajnos apukámtól csak egy elég húzós harmónikát örököltem, az is hifin szórja a hangokat.

Előzmény: Necro-Phil Collins (2622)
Mono SE Creative Commons License 2022.02.24 -5 0 2625

jobb lenne, ha a bátyád ütné a klaviaturát, ha már úgyis nála tartod a sütnivalót

Előzmény: Necro-Phil Collins (2617)
Mono SE Creative Commons License 2022.02.24 -5 1 2624

Nem kellene ennek a primitív faxkalapnak a gagyi videóival telexarni ismételten audiolandot. Ha csak ennyit bírsz, kösz, csá ;(

Előzmény: Strauch, a festő (2623)
Strauch, a festő Creative Commons License 2022.02.24 0 0 2623

Ide akartam, elnézést:

 

Ez lett volna a Pioneerból?! Szerintem ez csak egy házi tákolmány:

 

https://www.youtube.com/watch?v=hlnaD9TWFVM&ab_channel=Hangsz%C3%B3r%C3%B3jav%C3%ADt%C3%A1sSmoKingElektronic

Necro-Phil Collins Creative Commons License 2022.02.23 -4 1 2622

Szia Huszonkételer!

 

a bátyám szerint nem értem, bár lehet, hogy valami másra mondta, hogy nem értem. Sokszor nem értek dolgokat, máskor pedig igen. Remélem ennek nincs köze az Iron Maidem zenekarhoz, mert a bátyám azt sokat hallgatja és nekem mindig megfálydul a fejem tőle. Én inkább az igazi Magyar zenéket hallgatom, Emil Rulez! meg Kovács Kati és van is elég jó hangszóróm is hozzá, apukámtól van, sajnos ő már nem él, azt írja rajta, hogy Tannoj Ardem vagy Arbem, de szoktam még O-Zone-t is hallgatni (Dragostea din Tej). 

Előzmény: 22lr (2619)
Necro-Phil Collins Creative Commons License 2022.02.23 -4 0 2621

Szia B. Tamás (70) !

 

igen, sajnos néha nem sikerül :(

Előzmény: btamas70 (2618)
btamas70 Creative Commons License 2022.02.23 0 0 2620

Nikkneve, illetve exhíg olvtárshoz intézett "riposztja" után nem kérdés, hogy tudja. Amit nem ismert fel szegény, hogy egyfajta trollkodásra reagált;)) Talán, ha előtte konzultál a bátyjával..?):))

Előzmény: 22lr (2619)
22lr Creative Commons License 2022.02.23 0 1 2619

Te most vagy nem érted az iróniát, vagy nagyon is :-D

Előzmény: Necro-Phil Collins (2617)
btamas70 Creative Commons License 2022.02.23 -2 1 2618

"régi hig hand"

"igyekszem Magyarul írni"

 

Hát ez nem jött össze.

 

 

 

Előzmény: Necro-Phil Collins (2611)
Necro-Phil Collins Creative Commons License 2022.02.23 -5 0 2617

Szia Mono Sport Egyesület!

 

megkérdeztem a bátyámat, hogy mi az a kalatizátor, erre csak csúnyán nevetett, hogy nincs is olyan az elektromos autókba. Véleményem szerint te nem mondol igazat és szerintem csúnya dolog másokat becsapni :( 

 

Előzmény: Mono SE (2613)
22lr Creative Commons License 2022.02.23 0 0 2616

Nem minden elektrolitikus eljárással előállított rezet akartál írni?

Előzmény: big-dewil (2612)
big-dewil Creative Commons License 2022.02.23 0 0 2615

minek az? Ugyis kivágják a buckalakók...

 

Előzmény: Mono SE (2613)
big-dewil Creative Commons License 2022.02.23 0 0 2614

bocs, elirtam. 99,99 a tisztaság. 

Előzmény: big-dewil (2612)
Mono SE Creative Commons License 2022.02.23 -5 0 2613

"ha van benne szennyeződés, akkor nem töltődik fel az autó?"

 

feltöltődik, csak hamarabb kell cserélni a katalizátort

Előzmény: Necro-Phil Collins (2611)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!