Keresés

Részletes keresés

becko9 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 21375

Sziasztok!Érdeklődni szeretnék, hogy mi lenne ideális kerékpár ironman teljesítéséhez, edzéshez, mik a kritériumok, illetve valami kompromisszumos kerékpárt szeretnék, hogy valamennyire hétköznapi használatra is alkalmas legyen. 100E környékén max, és 185 cm magas vagyok... Köszönöm, D.

vodaqua Creative Commons License 2016.07.29 0 0 21374

Sziasztok, a képen látható 2 db telikereket szeretném elcserélni egy darabra.

A csere oka, hogy mind a 2 db kerék 26" és az sajnos nem jó a vázamba. Triatlonosoknak ajánlom elsősorban.

az egyik kerék teljesen újra lett agyazva, és kapott alig használt 8-as racsnisort.

 

Eladásra ára 80.000 Forint / darab

Érdeklődni lehet: nemethdaniel@nemethdaniel.hu címen lehet.

 

olomana Creative Commons License 2016.04.05 0 0 21373

Hát mezt már nem mernék rendelni online. Én Orcát rendeltem, a saját táblázatuk minden méretem alapján erősen M-es méretet hozott ki nekem, ami gyanús volt, mert általában L-eseket hordok. Bedőltem nekik, de persze olyan kicsi volt, hogy esélyem sem volt felvenni, cserélni kellett, az L-es lett jó, de még az is passzentos.

Sajnos egy jó mez vagy neoprén drága és hosszú távú befektetés, és fontos, hogy jól passzoljon. Az is lehet, hogy különböző márkákat ki kell próbálni, hogy találj egy igazán jót. Szóval szerintem próba nélkül elég kockázatos. Vagy tényleg rendelj többet, ha vissza lehet küldeni. 

Előzmény: DrFaustus (21371)
luiapple Creative Commons License 2016.04.04 0 0 21372

Rendeld meg többféle méretben, és ami nem jó küld vissza. Így csak a visszaküldés költségét bukod. 

Előzmény: DrFaustus (21371)
DrFaustus Creative Commons License 2016.04.03 0 0 21371

Sziasztok!
Triatlonmez méretének kiválasztásához (online rendeléshez) kérnék tanácsot. Olyan a testalkatom, hogy a Rose mérettáblázata (https://www.rosebikes.hu/tartalom/segtseg/helyes-meret-megkeresese/merettablazat/) szerint a méretem magasság alapján XL-XXL, mellkas és derékbőség alapján XS (amilyen méretben egyébként már nem is gyártanak mezeket). Mit tudnátok javasolni? Azon kívül persze, hogy illene egyet felpróbálni, de mivel nem sűrűn járok a fővárosban, ezért ez kiesett. Esetleg köztesként megpróbálni egy M-est? (Felsőruházatból ilyet hordok.) Vagy számomra felejtős az egyrészes mez?

hant90 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 21370

Kedden megyek a kardiológushoz, majd azért megírom mi történt.

olomana Creative Commons License 2016.02.04 0 0 21369

Nekem volt már napközbeni EKG vizsgálaton 37 a pulzusom, alig volt 1-2 tüske a 20 centi papíron :-). A nővér kicsit felvonta a szemöldökét, de az orvost már ismertem, tudta mire számítson. Most, hogy ülök a gép előtt és dolgozom is 40. Most mértem. Azért ezt egy orvosnak illene tudnia. Ne aggódj, nem ettől fogsz meghalni, esetleg ha adnak rá gyógyszert attól igen!

Előzmény: hant90 (21365)
pudingman Creative Commons License 2016.01.30 0 0 21368

De azzal az indokkal elküldeni, hogy túl alacsony a nyugalmi pulzusa?

Egy sportorvos nem szégyelli magát, ha ilyen hüjjje? :D

Előzmény: luiapple (21367)
luiapple Creative Commons License 2016.01.30 0 0 21367

Ha ez a sportkórház, akkor előszeretettel küldenek különböző vizsgálatokra, így finanszírozzák a TB-vel a működésüket. Az első alkalommal én is beszéltem az allergiámról, de mondtam ura vagyok a helyzetnek. Mehettem vissza párszor mire megkaptam a "versenyezhet" pecsétet. Tavaly előtt a szokásos EKG-n felül engem is elküldtek rá, nem találtak semmit. Ártani biztos nem árt.

Előzmény: hant90 (21365)
pudingman Creative Commons License 2016.01.29 0 0 21366

És ez egy sportorvos volt? Miért kéne gyógyszert szedned, azt nem mondta? Ez egyáltalán nem kirívóan alacsony, ennyi edzéssel az lenne a baj, ha magasabb lenne :D

 

Nekem régebben 42-44 volt (most 52-54), és a félhülye háziorvosom azon a véleményen volt, hogy ez veszélyes lehet. Elmeséltem neki, hogy mit jelent a sportszív és orvost váltottam:)

A sérvmütétemnél a pulzusom lement 35-re, de szerencsére a mütössráccal beszélgettünk a mütét elött, ahol megemlítettem neki, hogy alacsony a nyugalmi pulzusom, ö meg elmondta a dokinak, mert kicsit megijedtek. 

 

Előzmény: hant90 (21365)
hant90 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 21365

Sziasztok!

Nem tudom jár-e még erre valaki, én azért fölteszem a kérdésem. Ma sportorvosnál voltam a versenyengedélyem meghosszabbítása miatt, de nem írta alá, elküldött kardiológiai vizsgálatra, mondván, hogy túl alacsony a nyugalmi pulzusom (46; tavaly 53 volt). 50 éves vagyok, 15 éve több-kevesebb rendszerességgel végzek aerob edzéseket, öt éve komolyabban triatlonozok, heti 6-12 edzést tartva. Két hetente tartok egy hosszú futást (6 óra, kb. 50km). Gondolom a többség (legalább időnként) használ pulzusmérőt, Ti is úgy látjátok, hogy ez olyan kirívóan alacsony? Én nagyon meglepődtem, hogy azt mondta, ennek utána kell járni. (Arról nem beszélve: megnyugtatott, hogy nem gondolja, hogy pacemakerre lenne szükségem, lehet, hogy elég lesz gyógyszeres kezelés.)

luiapple Creative Commons License 2015.10.11 0 1 21364

Köszönjük Sistergő, még mindig te vagy a legjobb dobos! ;)

weinmaker1 Creative Commons License 2015.09.27 0 0 21363

Bringa még nincs, de remélhetőleg hamarosan lesz. :)

Megprőbálom gyűjteni a kilcsiket. Meg lemegyek úszni is időnként.

Előzmény: Elm (21362)
Elm Creative Commons License 2015.09.27 0 0 21362

Ha jo a bringad, marmint meretileg is megy hozzad, jol van beallitva, akkor csak tekerni kell. Szep fokozatosan. Mondjuk most eppen megyunk kifele a szezonbol, de jobb hijan vagy neha egy-egy spinning ora is jo lehet, de meg jobb esetleg egy gorgo otthonra, es tekerni telen a szobaban. Vagy megvarod a tavaszt. Gyuljon a kilometer, az a lenyeg.

Előzmény: weinmaker1 (21361)
weinmaker1 Creative Commons License 2015.09.27 0 0 21361

Egy éve kb. Már heti 5 edzést tolok, futás, és erőnléti edzés, keresztedzésben. Most majd át kell variálnom, a bicaj miatt. Illetve a ruhákkal sem vagyok nagyon képben, hogy mi kell.

 

Sajnos a bicaj teljesen kimaradt mint edzésforma, szőval arra biztosan gyúrnom kell. A futással nincs gond, szerintem az úszással sincs, meg szerencsére az elején van :)

 

Egy biztos, hogy nagyon sokat kell még tanulnom ahhoz, hogy sikeres versenyt zárjak.

Előzmény: Elm (21360)
Elm Creative Commons License 2015.09.27 0 0 21360

Ha a sajat lehetosegeidhez (munka, csalad, ido, mas hobby, akarmi, illetve triatlon eseten lassuk be valamennyire a penz is) kepest rendesen felkeszulsz, es ugy rajthoz allsz, akkor mar az is onmagaban tiszteletremelto lehet, fuggetlenul attol sikerul-e egyaltalan befejezni a versenyt. Ezzel szemben allhat a masik oldalon az, amikor valaki nem keszul ra semmit, es ugy is kivalo idot er el, onmagaban ez nem feltetlenul megbecsulni valo dolog - persze, nem is lebecsulendo feltetlenul.

Sok valtozotol fugg ez a dolog, es nem vagyunk egyformak, nem egyformak a lehetosegeink se.

 

Mindenesetre a triatlon pont olyasmi, amit erdemes kisebb leptekkel elkezdeni, foleg a valtasok, ruhak, tempo, taplalkozas, etc kiprobalasa miatt is. Ezek jo resze persze edzesen is kiprobalhato, sot, kiprobalando, de egy verseny mindig mas, elesben akkor is mashogy vannak a dolgok, ha egy amatornek nincsen tet a versenyen.

 

Edzz amennyit tudsz, oszd be az edzeseket - es a pihenoket !!! - okosan, tesztelj le mindent amit lehet, aztan hagy szoljon!

Előzmény: weinmaker1 (21357)
weinmaker1 Creative Commons License 2015.09.27 0 0 21359

Van benne sok igazság amit mondasz. Én is 2 gyereket nevelek, de nem vagyok ekkora spíler mint te. Csak hobby sportoló. Valószínűleg elindulok majd valmi rövidebb távon, pont amit írsz, a tapasztalat szerzéd miatt. A maratonnál ugye ilyen nem volt. Ott csak futni kellett :)

A maratonon sem sétáltam egy métert sem, itt sem tervezném, bár bármi előfordulhat. Az időeredmény sokkal kevésbé érdekel, mint hogy sikeresen befejezzem a versenyt.

Előzmény: olomana (21358)
olomana Creative Commons License 2015.09.25 0 0 21358

Szia!

 

Ha esetleg az én hozzászólásaimra gondoltál, akkor félreértelmezel valamit. Én nem azt mondom, hogy baromság, hanem azzal nem értek egyet, ha valaki felkészületlenül megy oda. Márpedig ha az az első versenyed, akkor nem vagy elég felkészült, mert az első versenyeden fogsz rájönni egy csomó dologra, amire előtte nem is gondoltál. Ezért ajánlom én mindig egy rövidebb táv leküzdését. Meg lehet tanulni mit hogy kell csinálni a depóban, hogyan és mit lehet kajálni, stb.

Bringázásnál az a fontos, hogy legyen egy jól beállított, kényelmes bringád (lehetőleg ne monti), és azzal gyűjtsél sok km-t, amivel versenyezni fogsz. A legköltséghatékonyabb gyorsító-eszköz az aero-kormány rátét, de mivel ez elég kényelmetlen pozíciót követelhet meg, érdemes hosszú távokon próbálgatni. Ha kellően edzett vagy már, néha érdemes egy pár km-t kocogni közvetlenül egy hosszú bringa után, hogy gyakorold az átállást.

 

Azt sem modnom továbbá, hogy szuperidő kell, de a legtöbb esetben (persze ilyen hosszú versenyeken bármi becsúszhat) a gyenge idők leginkább annak bizonyítékai, hogy az illető felkészületlenül ment oda. Tehát pl. a triatlon utolsó száma a futás, és én úgy érzem, hogy ha annak 90%-át valaki sétálja, az még nem volt igazán kész a feladatra.

 

Mellesleg mióta triatlonozom, elvégeztem a középiskolát, szolgáltam a seregben, lediplomáztam, ledoktoráltam, a munkahelyemen vagyok 8-10 órát, többnyire hétvégén is dolgoznom kell valamennyit, és felneveltem 2 gyereket, úgyhogy azt hiszem full amatőr vagyok. De ha a felgyülemlett tapasztalatok alapján vérprofinak számítok, ám legyen :).

Előzmény: weinmaker1 (21357)
weinmaker1 Creative Commons License 2015.09.23 0 0 21357

Sziasztok!

Beleolvasgattam a topikba, mivel elhatároztam, hogy szeretnék teljesíteni egy fél ironmant. Igen olvastam, hogy van aki szerint ez baromsag, meg csak a szuper idő számít, de én azokkal értek egyet, akik szerint az is nagy dolog, ha magad legyőzöd, és teljesíted a távot. 

A maratont már lefutottam, és kerestem egy új kihívást. Amitől tartok az a bicajozas, mert ekkora távot nem tekertem. A futás része nem akadály, azt gondolom, hogy az aúszás sem, bár nyílt vízen ennyit nem úsztam. :)

 

Az sincs kicsukva, hogy előbb beprőbálok egy rövidebb távot, csak, hogy lássam, hogy hogyan megy a verseny. Jó lenne ha nemcsak a vérprofik, hanem az amatőrök is írnának, hogy ők, hogyan álltak neki.

malacyka Creative Commons License 2015.09.15 0 0 21356
Szia! Én is hasonlóan gondolom. Az idén kezdtem készülgetni, korábban bringa volt csak. Ha nekem is küldenél pár jótanácsot, gondolatot, nagyon megköszönném. Aztán versenyeken kitárgyalhatnánk személyesen is. malac@citromail.hu
Előzmény: olomana (21354)
numric Creative Commons License 2015.09.15 0 0 21355

itt az e-mail címem: krisztiankardics@gmail.com

Előzmény: olomana (21354)
olomana Creative Commons License 2015.09.15 0 0 21354

Szia! Örülök, hogy végre egy racionális ember, aki nem egyből ironman-nel akar kezdeni! Ez egy teljesen reális cél. . Ha írsz egy emailt, szívesen adok tanácsot. Én már 8 év triatlonoztam, mikor születtél, úgyhogy van miből meríteni :-)

Előzmény: numric (21352)
Elm Creative Commons License 2015.09.13 0 0 21353

Az 5i50 az olimpiai tav, ha a teljesites a celod, akkor azt egy atlagosan sportos embernek minden gond nelkul meg kellene tudni csinalni. Nem hinnem, hogy erre kulon specifikus edzestervet erdemes lenne kovetned, persze, mondom, ha a teljesites a cel, nem a 2:30-on beluli ido. De van, akinek az is megy edzes nelkul, ismeretlenul nyilvan nem lehet jo tanacsot adni.

 

Usszal sokat a telen, amennyi belefer, tavasztol pedig fuss/biciklizz felvaltva, fokozatosan emelve a tavokat. Szerintem olimpiai tavu edzestervet ha igy rakeresel talalsz egy vagonnal, aztan szabd hozza a lehetosegeidhez, napirendedhez. A lenyeg, hogy rendszeres, tervszeru legyen az edzesed. Ne akarj elsore nagyon jo idot menni, pihenj, regeneralodj eleget az edzesek kozott, es akkor nagyot nem hibazhatsz.

Előzmény: numric (21352)
numric Creative Commons License 2015.09.11 0 0 21352

Sziasztok, nagyon megtetszett a triatlon sportág, s goldolkozom, hogy jó lenne a következő évi 5i50-es Ironman-en indulni. Fel lehet készülni rá durván egy év alatt? 22 éves vagyok, sportos alkatom van, kerékpározni, sétálni is szoktam. Esetleg tudnátok ajánlani edzéstervet. Ezen kívül bármi féle tanácsot, javaslatot szivesen fogadom, mert még nagyon új vagyok ebben a témában.

malacyka Creative Commons License 2015.09.10 0 0 21351
Már megoldódott, köszi mindenkinek a segítséget. Ki is lett prólbálva Velencén, jónak tűnik. Decathlonos úszóruha.
Előzmény: olomana (21350)
olomana Creative Commons License 2015.09.10 0 0 21350

Azért verseny előtt ússz benne egy párszor hosszabb távon is, mert nem triviális, főleg ha nem passzol tökéletesen. 

Előzmény: malacy (21348)
Elm Creative Commons License 2015.09.09 0 0 21349

lasd 21317

Előzmény: malacy (21348)
malacy Creative Commons License 2015.09.07 0 0 21348

Sziasztok! Első triatlon versenyemre készülök. Neoprén ruhára lenne szükségem, amit egyenlőre csak bérelni szeretnék. Eddig a MM depó jött szóba. Tud valaki egyéb lehetőséget Bp-en, esetleg Fhváron? ;) Köszönöm! Eszti

olomana Creative Commons License 2015.09.01 0 0 21347

Örülök, hogy jól sikerült és tetszett, gratulálok! Szerencsénk volt az időjárással is. Engem jól megkergettek, de sikerült hazaérnem, és behúzni a korcsoportos bajnoki címet, és ezzel a ranglistát is, úgyhogy örültem, de nagyon megfáradtam a végére.

Nem kizárt, hogy én is megyek Tiszafüredre, bár az teljesen más atmoszférájú verseny lesz, kicsit kisebb felhajtással :)

További jó felkészülést!

Előzmény: ladasaki (21346)
ladasaki Creative Commons License 2015.08.30 0 0 21346

Köszi a válaszodat.

 

Most már túl vagyunk az eseményen és mondhatom nagyon jól éreztem magam. Mindenre nagyon figyeltem, semmi különös nem történt. A triatlonos ruhát választottam de úszni felvettem a neoprent. Kicsit elpofáztam a depot , többszörösét töltöttem bent mint kellett volna de sebaj. Majd most Tiszafüreden már lesz némi tapasztalatom és másképp fogom csinálni. Nagyon megtetszett ez a sport.

Mindenkinek további szép eredményeket!

Előzmény: olomana (21335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!