Keresés

Részletes keresés

pudingman Creative Commons License 2015.07.27 0 0 21327

Köszönöm!

Már a kerékpár elsö köre után megálltam, mert nem tudtam elképzelni, hogy még tekerni tudok 105 km-t és utána még vár rám egy maraton. 

A futás elején tudtam enni pár szem ropit + a nejem vett fagyit, amitöl kicsit "megtáltosodtam", de tudtam, hogy a második félmaraton már nagyon nagy szenvedés lesz.

Az a legviccesebb, hogy holnap már tudnék újra futni, de a szájpadlásom fel van dagadva, és nagyon meg van sérülve a nyálkahártyám. 

A dupla ironman után éreztem ilyet, de nem ennyire. A kerékpárt most egy ideig hanyagolom, mert a harmadik tojásom embertelenül érzékeny. A napokban megyek orvoshoz. Kíváncsian várom, hogy mit fog mondani.

A képen azon gondolkoztam, hogy abbahagyom és megyek úszni az uszodába:)

Előzmény: olahtamas (21326)
olahtamas Creative Commons License 2015.07.27 0 0 21326

Követtem az eredményeket onlány, és láttam, hogy a futásnál félmaraton után már nagy volt a küzdelem.

Gratulálok a kitartásodhoz és a TTT tagsághoz!

Előzmény: pudingman (21325)
pudingman Creative Commons License 2015.07.27 0 0 21325

Megvan a 11. ironman Nagyatádon. 
9 éve, mikor a vicces orvosok szerint csak 2-3 évem volt hátra a gyönyörü életböl, elhatároztam, hogy ezt még megérem :D

 

Nagyon örülök, hogy a Tízen Túliak Társaságának tagja lettem. A számom az 57.es lesz. Na nem a születési évem, inkább az IQ-m miatt :D

 

Azért kicsivel jobb idöt akartam menni, de a gyomrom pont a versenynapján döntött úgy, hogy sztrájkolni fog, és abbahagyja az emésztést. Enni semmit, csak inni tudtam. Már a tekerés alatt olyan szarul voltam, hogy a feladáson gondolkoztam. Kerékpáron még soha nem szédültem, és 98-as pulzusnál sem volt még légszomjam :)
Azt hiszem, ha nem a 11. lett volna, akkor feladom, de a végén megjátszottam a kemény pudingot és célba értem :D

pudingman Creative Commons License 2015.07.27 0 0 21324

A víz 29 fokos volt, nekem már túl meleg. Azt hittem, valamelyik termálfürdöben vagyok:)

Előzmény: olahtamas (21322)
foldonfuto10 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 21323

Sziasztok!

 

Milyen kerékpárt javasoltok egy kezdőnek? Alacsonyabb árkategóriában gondolkozom, szóval nem kell a legmodernebbnek lennie. A használt kerékpár ötletét sem vetem el, aki esetleg tud ilyenről nyugodtan ajánlhatja. Egyáltalán mire kell figyelni egy kerékpár vásárlásnál kezdőként? Előre is köszönöm a segítséget :)

olahtamas Creative Commons License 2015.07.25 0 0 21322

A víz vajon milyen ebben a kánikulában?

Előzmény: pudingman (21321)
pudingman Creative Commons License 2015.07.18 0 0 21321

Jövö hét ilyenkor már Gyékényesen úszunk a tóban és a "gyönyörben".

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy heti átlag 8 órai edzéssel mire leszek képes. Ùgy 13:30-ra számítok. 

Egy biztos: a tavalyinál jobb futóidöm lesz :D

 

Ki indul még, és milyen idövel akar célba érni?

Elm Creative Commons License 2015.07.10 0 0 21320

Az ilyen nagy rendezvenyeken - peldaul Rothban is - fel-egy oras eltolasokkal van egymas utan tobb rajt, es igy eloszlik a sok ember a palyakon, meg jellemzoen ilyen helyen nem rovid de sok koros palya van, hanem egy hosszu. Ennyi embernel valoszinuleg mar kifizetodik a lezaras is...

Előzmény: F1DO (21319)
F1DO Creative Commons License 2015.07.10 0 0 21319

És az is dúrva hogy egy IM-en 2600-an indulnak... Atyaég mi lehet egy ilyenen a pályán...

Előzmény: F1DO (21318)
F1DO Creative Commons License 2015.07.10 0 0 21318
Elm Creative Commons License 2015.07.09 0 0 21317

Ja : 1-2 helyen lehet berelni is neoprent. A Triatline-nal biztos, a bikeartnal talan. Regen Camaro-t is lehetett valahol berelni, de azt mar nem tudom hol. Talan meg a maratonman depo is remlik, talan ok is tudnak valamit.

Vagy feldobni triatlonos forumon, facebook csoportban, en elsore kaptam kolcson innen egy sractol - egy probat meger.

Előzmény: bugbite (21315)
Elm Creative Commons License 2015.07.09 0 1 21316

Nagyon regen nem volt neopren Nagyatadon, elvileg ott is ugyanugy 24 foknal hidegebb viz eseten lehet hasznalni. Szerintem iden is kizart, az idojarast elnezve.

 

En nemregen anno nemregen megtanult gyorsuszassal benazva, hasonlo parameterekkel (25os medence, labkimeles, sima fordulas elrugas nelkul) olyan 23-24 perces ezreket usztam medenceben, Atadon ebbol sikerult egy nem nagyon kihajtos 1:24. Szerintem inkabb picit gyorsabb vagy, mert egyreszt a verseny miatt igyis-ugyis magasabb fordulaton fogsz porogni, illetve a sima megfordulasok sokat lassitanak a medenceben a nyilt viz folyamatos uszasahoz kepest. Arra erdemes figyelni, hogy fordulaskor ne vegyel nagyon extra levegot - en mindig ezt tettem, a folyamatos uszasnal vagy akar csak 50-es medenceben is rogton megereztem annak a hianyat, mert hozzaszoktam -, mert az hianyozni fog. Felteve, ha nem uszol nagyon cikkcakkban, erdemes nyilt vizre is menni nehanyszor, szokni a folyamatos uszast, es gyakorolni a tajekozodast. Utobbi iszonyatosan szet tudja bombazni a medenceben megszokott legzesritmus, es ha az csak eles helyzetben derul ki, az nagyon gaz tud lenni.

Előzmény: bugbite (21315)
bugbite Creative Commons License 2015.07.09 0 0 21315

Sziasztok,

 

új vagyok ezen a topic-on Mindenkit üdvözlök!

Két kérdéssel szeretnélek zavarni benneteket:

- ha egy 25-ös medencében lerótt 3.8km 1óra 29 perc mennyivel lehet hosszabb nyílt vízben? Próbáltam minimálisan elrúgni magam a faltól, a lábamat kímélve magamat nem agyonfárasztva úsztam.

 

- lehetséges, hogy Nagyatádra neoprén kelljen? Lehet ilyesmit bérelni ha igen hol?

 

Köszönöm a segítségetek! (Nincs fb regisztrálásom így csak itt tudok informálódni)

Üdv

péter

F1DO Creative Commons License 2015.07.09 0 0 21314

Szuper volt a Dunaújvárosi féltávú verseny, ajánlom az itt lévő kollégák figyelmébe is - jövőre.

Előzmény: aquariusbike (21302)
Elm Creative Commons License 2015.07.09 0 0 21313

Nem megyek. Sportugyileg nem allok sehogy, 4-5kmeket tudok neha docogni, az idegi erintettseg nem igazan akar elmulni, a labamban vannak gondok. Biciklivel jarok dolgozni, de az se esik igazan jol. Ugyhogy sportilag erosites, gyogytorna lenyegeben. Szerencsere a fekvotamasz meg a huzodzkodas megy igy is :o).
Amugy a mindennapokban nincs vele gondom, ulni-allni-aludni nem problema, altalaban nem faj, csak bizonyos mozdulatokra, meg hat a sportigenybevetelre. Egyelore ennyi. Pihenoev.

Előzmény: pudingman (21311)
mata68 Creative Commons License 2015.07.07 0 0 21312

Szia !

 

Neoprén használata 24 C vízhőmérséklet alatt engedélyezett általában, pontosan a versenyszabályzat tartalmazza. A neoprén alatt "illik" legalább egy úszónadrágot viselni, mert ha vmi miatt (pl. légszomj) le kell venni úszás közben, utána pucéran nem úszhatsz.

 

Minél rövidebb a táv, annál inkább érdemes triatlonos ruhát viselni, mert egyébként nagyon sok idő elmegy a depó során az öltözködéssel. Triatlonos mezben komfortosan lehet teljesíteni mindhárom számot.

Ha van még kérdés, tedd fel bátran.

 

Nem reklám, de a facebookon van "Készülj velünk az ironmanre !" csoport, az sokkal jobban pörög, mint az itteni topik.

 

Jó felkészülést !

Előzmény: ladasaki (21307)
pudingman Creative Commons License 2015.07.02 0 0 21311

Te hogy állsz derékügyileg? Jössz Atádra?

Előzmény: Elm (21309)
pudingman Creative Commons License 2015.07.02 0 0 21310

2006 óta valami átok ül rajtam. Nagy szerencsém, hogy mazochista vagyok és még élvezem is :D

 

Most értem haza, 32 fokban (árnyékban) tekertem 90 km-t. Többet akartam, de még érzékeny az oldalam + rájöttem, hogy szeretem én a meleget, de szar kondival nem bírom :)

Weigelsdorf-nál 3 km-en keresztül mentem egy erdö szélén. Baromira figyeltem, de most nem jött egy öz sem :)

 

https://flow.polar.com/training/relive/129034666

Előzmény: Elm (21309)
Elm Creative Commons License 2015.07.02 0 0 21309

Ugyanmár, mit befolyásolna nálad egy ilyen csipcsup ügy két nappal egy ironman előtt? Na ugye. :o)

Előzmény: pudingman (21308)
pudingman Creative Commons License 2015.07.01 0 0 21308

Szerintetek mennyi esélye van az embernek, hogy kerékpározás közben, Bécstöl 20 km-re, fellöki egy öz? Mint a hatos lottóra?
Nálam bejött, na nem a hatos lottó :D

 

Elmentem tegnap tekerni, mert hétfön vettünk egy új ágyat, és az összeszerelésnél becsípödött a derekam. Ez elintézte, hogy a futást pár napig elfelejtsem. 
Úgy gondoltam, ha a derékfájás tekerés közben nem zavar, akkor megyek kb. 100 km-t. Az elején nagyon nem esett jól, a szél is elég erösen összevissza fújt, de érdekes módon mindig oldalról vagy szemböl :)


Megvolt a 100 km-em, amikor a kocsitól 20 km-re voltam, de nem akartam még abbahagyni, kimentem még egy kisebb körre. Oldalszélben kényelmesen könyököltem, olyan 32-vel mehettem, mikor az út melletti erdöböl zajt hallottam. Gondoltam, valami nagyobb nyúl, de mikor kirepült elém egy jól megtermett öz, már tudtam, hogy rosszul gondoltam :)
Szerencsére nem telibe kapott el, mert akkor most kórházban lennék, csak súrolta az elsö kerekemet, de ez elég volt arra, hogy elessek. 
Elmentem tekerni egy jobb oldali derékfájással és hazajöttem egy bal oldali zúzódással.


A végén 143 km tekertem, de az utolsó 20 km-en, az esés után, elfelejtettem elindítani az órát.

Úgy szép az élet, ha zajlik, de lassan már kezd elegem lenni a zajlásból :D

 

Minden rosszban van valami jó: ebben most az a jó, hogy nem két nappal az ironman elött történt.....

ladasaki Creative Commons License 2015.06.30 0 0 21307

Sziasztok !

 

Teljesen új vagyok itt az indexen. Örülök, hogy van egy triatlonos fórum, legalább  tudok nálam sokkal tapasztaltabb sportolóktól tanácsot kérni. Most készülök a budapesti 5I50 versenyre. Ez lesz életem első triatlonos eseménye. Rengeteg kérdés van bennem de amit igazán szeretnék tudni, hogy milyen a megfelelő ruházat. Gondolok itt a neoprenra és az azt követő egyebekre. Vagyis úszás után mit ajánlatos viselni? Van olyan spéci kerékpáros mez, ruha amiben futni is lehet vagy a bringa után is öltözni kell? A neopren alatt mit kell viselni, egyáltalán szokás alsó ruházatot  felvenni? Illetve a kerékpáros, futó ruha alá venni valamit? Előre is köszönöm annak aki válaszol, további sikeres felkészülést, sportolást mindenkinek.

joe314159265 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 21306

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani egy jó hővédő krémet hideg vízben úszáshoz?

tbsc Creative Commons License 2015.06.02 0 0 21305

Szia! Megvan még a neoprén? Engem érdekelne! tbsc@freemail.hu 

Előzmény: ilyennévmégnincsafórumban (21304)
ilyennévmégnincsafórumban Creative Commons License 2015.05.28 0 0 21304

2014-es Orca 1.5 Alpha neoprén, 8-as méretnek megfelelő hímnemű gazdát keres

(1x próbált, kifogástalan állapotú elit kategóriás "fókabőr"). 

silasman Creative Commons License 2015.05.11 0 0 21303

Szia!

 

Engem érdekelne a nevezés. Rámírsz? silas kukac freemail.hu

aquariusbike Creative Commons License 2015.05.08 0 0 21302

Kedves Sportolók!

 

Szíves figyelmükbe ajánljuk a városunkban 2015 Július 5.-én megrendezésre kerülő Aquarius Triatlon Versenyt.

 

Részletek: http://dunaujvarostriatlon.aquariusbike.hu/

 

A verseny hagyományteremtő céllal rendeződik, bár évekkel ezelőtt Acélszív elnevezéssel népszerű tagja volt a triatlonos sorozatnak.

Mivel újraszerveződő eseményről van szó az első években már csak a viszonylag kis létszám miatt is könnyen tudunk baráti jó hangulatot teremteni plusz a kellemes Duna parti helyszín ideális időtöltést kínál a család többi tagjának is.

 

Mindenkit szeretettel várunk!

 

Üdvözlettel: AquariusTeam

Kissg Creative Commons License 2015.05.04 0 0 21301

Sziasztok!

 

Orfűi féltávú nevezésem átadnám - sajnos nem tudok részt venni, bár szeretnék.

Ha valakit érdekel kérem jelezze.

 

Köszönöm.

g

AdamHorvath Creative Commons License 2015.04.29 0 0 21300

Szia Elm!

 

Köszi a választ! A második boltot nem ismertem eddig. Megpróbálok kölcsönözni, mondjuk ha ilyen 35 max 40 körül találok esetleg én is egy készleten lévő régebbit, akkor megveszem. A Decában lehet kapni saját márkás ilyen ruhát, de csak rendelésre hozzák meg, készleten nincs, és későn érkezne meg. a honlapon fenn van, de az áruházakban nincs csak búvár/szörf stb. köszi még egyszer, utánajárok a megadott boltokban. 

 

Szép estét!

 

 

Elm Creative Commons License 2015.04.29 0 0 21299

En most hirtelen ket helyet tudok, ahol erdemes utanaerdeklodnod : a bikeart vagy a triatline.  Utobbi helyen egy-egy versenyre is lehet(ett) neoprent berelni. En anno elobbinel vettem, akkor learazas volt, asszem 35-ert kaptam egy tavalyi ORCA-t.

 

Sajnos a normal uszos neoprenek kb. itt kezdodnek, vagy inkabb feljebb - legalabbis itt Magyarorszagon, de neoprent annyira nem jo dolog proba nelkul venni, de ha raszanod magad, internetrol mindent lehet. Szerintem a decathlonban nem is nagyon szokott lenni uszos, azok tobbnyire csak szorfos vagy buvar neoprenek, amik ugye uszasra kevesse alkalmasak.

 

 

Előzmény: AdamHorvath (21298)
AdamHorvath Creative Commons License 2015.04.29 0 0 21298

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy hol tudok beszerezni a Decathlonon kívül Győrben, vagy Pesten elérhető áron (max 50 e Ft) új neoprén ruhát? Tudnátok ebben segíteni? Elsősorban Győrben, de Pestig elmegyek érte, mert szükségem lesz rá a füredi ironman 70.3-on.

 

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

 

Üdv.:

Ádám

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!