Keresés

Részletes keresés

Carina_S Creative Commons License 2016.08.21 0 0 11073

az 9sszes szakállát,

 

Jav.:

az összes szakállát,

Előzmény: Carina_S (11072)
Carina_S Creative Commons License 2016.08.20 0 0 11072

Az a bizonyos "Szakállmángorlós" jelenet tetszik nekem benne az egyik legjobban(!!!)... ! --->

 

Beletekeri az indián a bandita szakállát a mángorlóba, a szerencsétlennek meg majd kiugrik a szeme az iszonyatos kíntól....

-- Fáj, fiú? ":-("

Válasz helyett a szerencsétlen még bólogatni is alig mer a beszorított szakálla miatt, úgy fáj neki.... !

-- Óóóhhhh.... ! -- Mondja Buddy sajnálkozóan, majd egy ökölcsapással kitépi az 9sszes szakállát, hogy a bandita "megkönnyebbüljön".... .

 

<< (majd kiugrik a szeme az iszonyatos kíntól....)

 

Előzmény: Carina_S (11071)
Carina_S Creative Commons License 2016.08.20 0 0 11071

Tudom. Itt van:>>

 

Aranyeső Yuccában (Vágatlan) (Teljes film)

Hossza:--> (1:32:33)

 

A vágott verzió pedig ez:>>

Aranyeső Yuccában (teljes film)

Hossza:--> (1:28:48)

 

Tehát a vágottnál a vágatlan filmváltozat pontosan 0:03:45 perc/másodperccel hosszabb... !

Hogy minek kellett azt a pár percet a vágottból kispórolni, nem tudom... :-O <--((A doktor várójának jelenete, a billegő ágyas jelenet, meg az álseriff elkalapálásának első fele lett belőle kivágva.))

Előzmény: Jánosi András Imre (11062)
Jánosi András Imre Creative Commons License 2016.08.11 0 0 11070

Ez így van. Legalábbis amiket tévében adtak náluk, azok legtöbbje agyon voltak nyirbálva. Pl az enyveskezű végén, mikor van a verekedés, meg a lövöldözés az elhagyatott gyártelepen, kész röhej volt. Jó kis hosszú jelenet, viszont ott csak úgy ugráltak a  képkockák, megvágták a vagy 5-6 perces jelenetet úgy 1-2 percre.

Közbe megvan nekik is a teljes verzió, csak a tévé kivágta.

Ami náluk valóban vágott volt, az a Bulldózer, vagy 12-15 perccel kevesebb változathoz csináltak anno szinkront. Így is adták ki náluk Blu-Rayen.

Előzmény: Carina_S (10916)
Jánosi András Imre Creative Commons License 2016.08.11 0 0 11069

Az nagyon vicces, mikor a főnöknek beszorul a szarva, és nem tudja kihúzni a fejét. És mond is valami ilyesmit, hogy 'beszorult a szarvazatom'. Pontosan már nem tudom felidézni, mert rohadt rég láttam.

Hamarosan ideje újranéznem, ez amúgy is kamaszkori kedvencem, még VHS-ről láttuk vagy 12szer.

Előzmény: Carina_S (11039)
F1 Hierro Creative Commons License 2016.08.11 0 0 11068

A TV2 Bud halála után Bujtor-szinkronnal adta le az Egyiptomot. Pedig a Kránitz-szinkront ők rendelték.

Előzmény: Jánosi András Imre (11067)
Jánosi András Imre Creative Commons License 2016.08.11 0 0 11067

A napokban a Mozi+ Bujtoros szinkronokkal adta a Piedone filmeket!!!!! Azthittem, rosszul hallok. Erre nem volt példa a televíziózás történetében az elmúlt 20-23 évben! Az afrikábant adták csak a Kránitzzal, mert ahhoz csak az létezik tudomásom szerint. 80-ban is feliratosan láttam az állami csatornán.

Eddig a Kránitzzal adták orrba-szájba a másik hármat minden csatornán a 21.századtól kezdve, már az ember könyökén is kifolyt! Ennyi idő kellett, mire rájöttek, melyik szinkron a jó szinkron.

Igen, megnéztem a zöld szinkronoldalon, ott is azt írja, hogy csak egy szinkron van az afrikábanhoz, akkor csak nem én vagyok a láma.

Mondjuk a Piedone Hongkongban legelején volt egy kis furcsaság. Mintha ott kipótolták volna a szinkront, mert ott biztos hogy nem az első változat szólt. Pedig a hivatalos DVD-ken rajta van ez kicsi rész is, és a HD verzión is megtalálható. Lehet nekik is rajta van mind a két szinkron, és megszokásból a Kránitzzal indították el, aztán észbekaptak, és gyorsan átváltottak a Bujtorra! Gondolták csak nem veszik észre, én viszont rögtön kiszúrtam a csalafintaságot.

Jánosi András Imre Creative Commons License 2016.08.11 0 0 11066

Jó kis írás.

A könyv nagyon jó, kellett már könyvespolcra valami Budtól is. 2010-ben ez nagy szám volt ám.

 

Előzmény: Törölt nick (10912)
Jánosi András Imre Creative Commons License 2016.08.11 0 0 11065

http://puffinlekvarhun.blog.hu/2016/08/05/elhunyt_david_huddleston#more8955160
David Huddleston volt még valamelyik Lucky Luke részben is.Ez hol van a leírásban?. Én nem látom. Nekem is tegnapelőtt mondták,belenéztem, és lám...tényleg! ;)

Előzmény: Törölt nick (10876)
Jánosi András Imre Creative Commons License 2016.08.11 0 0 11064

Egy ekkora filmet nem láttál még??? Ez hihetetlen. Pedig ha jól tudom, Te sem vagy éppen kezdő e témakörben.

A Bulldózer stábja feliratozva volt a mozikban,és a moképes vhs kiadáson is feliratozva van a stáb. Pár hónapja a vaterán is árulta valaki ezt a verziót, csak valaki elhappolta előlem. A 80-as évek végén meg is vettük,de elkallódott, mikor vidékről felköltöztünk Pestre a 2000-es évek elején. Lehet,a szállítók nyúlták le.
Elvileg már van olyan, aki megcsinálta magának HD-ra a stábkiírást, magyar hangokkal meg egyebekkel,ahogy az egykor volt..... Én is kapcsolatba léptem az illető személlyel, de nem adja oda, így kénytelen leszek magam megcsinálni. Csak még átkell magam rágnom a feliratszerkesztésen, mert már marha rég csináltam, még a DVD-s korszak sűrűjében...

Előzmény: Mikey-Soft (10913)
Jánosi András Imre Creative Commons License 2016.08.11 0 0 11063

Az első szinkron a legjobb. A második szinkron fabatkát sem ér.

Előzmény: EC-B (11044)
Jánosi András Imre Creative Commons License 2016.08.11 0 0 11062

Egyébként létezik olyan HUN verzió, amiben benne van minden kivágott jelenet. Az ágyas jelenet szinkronnal természetesen.

Előzmény: Carina_S (10930)
Carina_S Creative Commons License 2016.08.09 0 0 11061

Jut eszembe, itt van a vágatlan film linkje:>>

 

Kincs, Ami Nincs 1080p HD

 

Előzmény: Carina_S (11060)
Carina_S Creative Commons License 2016.08.09 0 0 11060

Visszatérve a topik fősodrához, nekem az egyik legjobban tetsző filmjük a "Kincs, ami nincs". Amikor ui. azokat kétbalkezes kalózokat elintézik, ott egyszerre annyi bunyó meg pofonosztás van benne, mint öt másik bunyós filmjükben együttvéve... ! ;-)) Szétesik a kunyhó, darabokra törik minden, a kalózokat összevissza verik, és az egyiknek még a vaskardját is apró darabokra tördeli Charlie (Bud Sp.):>>

 

A kalózfőnök jön a karddal Charlie felé... .. .

-- Ereszted el!

A vaskardot három darabra töri Charlie.

-- De hát a... .. (...az acélkardom, akarta mondani a kalóz, csak a döbbenettől ez már nem jött ki a torkán.)

-- Nesze... ! ;-)) -- És visszaadja neki puszta kézzel darabokra tördelve!

-- Jaaáááááá aaaáááj!!! :-((( -- Nekimegy a gongnak, az megkondul, a kalóz meg a földre hullik mint a zsák... . (Utána a társai segítik üggyel bajjal felállni... .)

 

Ennél a jelenetnél mindig a hasamat fogom a nevetőgörcstől... !!! ;-)))

Carina_S Creative Commons License 2016.08.09 -1 0 11059

Nemcsak a halálhíre szomorú, hanem az is, hogy a cikkíró saját fogalmazástani hiányosságai tud rendesen megemlékezni erről.

 

 

Így akartam rendesen leírni, csak két szó valahogy "elszállt" vagyis kimaradt... :

Nemcsak a halálhíre szomorú, hanem az is, hogy a cikkíró saját fogalmazástani hiányosságai miatt nem tud rendesen megemlékezni erről.

 

Amúgy meg remélem, hogy a blogíró kiköszörüli a fogalmazási hibát, és kijavítja a mondatát szebbre... .

Előzmény: Carina_S (11058)
Carina_S Creative Commons License 2016.08.09 -1 0 11058

 

OFF

Nemcsak a halálhíre szomorú, hanem az is, hogy a cikkíró saját fogalmazástani hiányosságai tud rendesen megemlékezni erről.

 

A hibás mondat:>>

"Az Új-Mexikó államban található Santa Fében vesztette életét szív- valamint veseproblémák végett."

 

A "végett" szó ugyanis a "céljából" szónak a szinonimája, nem pedig a miatt szóé, amely ideillene ebbe a mondatba.

 

Így ugyanis a mondat olyan, mintha ezt íra volna le:

Az Új-Mexikó államban található Santa Fében vesztette életét szív- valamint veseproblémák céljából.

 

Helyesen így kellett volna leírnia:>>

Az Új-Mexikó államban található Santa Fében vesztette életét szív- valamint veseproblémák miatt.

 

Szomorú, hogy valaki egy embertársa halálára még egy nekrológot sem tud megfogalmazni normálisan... ! :-(

ON

 

Előzmény: Törölt nick (11047)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.08 0 0 11057

"-Mi magunk között csak Tigrisnek hívjuk"

Előzmény: Törölt nick (11047)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.08 0 0 11056

...miután kiszállt az anyósülésről.

Előzmény: Inner Circle (11054)
Carina_S Creative Commons License 2016.08.08 0 0 11055

Van ettől jobb is, csak azt Walsh (Bud Spencer) mondja, akkor, amikor elmennek jelentkezni rendőrnek, és a rendőrparancsnok firtatja a gyanús múltjukat, hogy miféle verekedés miatt hagyta ott Kanadát, és "próbált szerencsét itt" (vagyis inkább szökött át ide, az USA-ba), akkor olyan ártatlan arccal feleli, egész nyugodtan:

 

- Ahá, szóval te vagy Wilbur Walsh. Itt az áll, hogy kiutasítottak lopás, garázdaság, és a hatóságokkal való szembeszegülés miatt!"

- Azt mondta, hogy Kanadából, uram?

- Igen, itt ez áll, Kanadából!

- Igen, igen, ja igen, már emlékszem! :-)) Őöhh, favágóként dolgoztam arrafelé, magányosan. Tudja, egyetlen "barátom" a fejsze volt, mindig egyedül a fák és a farkasok között, folyton csak a munka... . Őöööhhh, így aztán szombat esténként bementem a városba,.... .. "mókázni" egy kicsit, a pohár és a "tyúkok" mellett.... .. . Öőöhhh,.... ilyenkor előfordul, hogy vita támad... . Maga is tudja, hogy megy az???

- Nem!!!

- Nemmhhh.... .

Baptista vagyok, nem iszom!!

- Sejtettem... .. .

- Na. .... A te neved, Matthew Curby! [...]

 

Előzmény: Inner Circle (11054)
Inner Circle Creative Commons License 2016.08.07 0 0 11054

Még jobbak:

- Nem mondtam,hogy vágassa le?!

 

- Baptista vagyok,nem iszom.

- Sejtettem.

 

- Ráérünk, Walsh!

 

És a legjobb:

- MIT TETTÉL, WALSH???

Előzmény: Carina_S (11053)
Carina_S Creative Commons License 2016.08.07 0 0 11053

Igen, remek színész volt Ő is. Két poénjára is emlékszem a "Bűnvadászok"-ból:>>

 

[1.] Amikor megszívatják a brokkoli kormányzót, helyesel a beosztottainak:

"-- Megmondtam fiúk, hogy a lehető legjobban jártatok el! McBride kiszáll... !"

 

[2.] Amikor megjön két balfék beosztottja, és meglátja, hogy a rendőrautóról hiányzik mindkét oldali ajtó, dühös döbbenettel jegyzi meg:

"-- Meleg van fiúk, tudom, na de ennyire azért mégsem... ??!!"

Erre Curby, a parancsnok veszi a "bátorságot", és visszafelesel neki:

"-- Nem hagyna ki egy viccet sem, igaz főnök.... ??!"

 

Előzmény: F1 Hierro (11051)
kannibál Kovács Creative Commons License 2016.08.05 0 0 11052
F1 Hierro Creative Commons License 2016.08.05 0 0 11051

Kárt érte. Kiváló színész volt.

Előzmény: Törölt nick (11047)
Inner Circle Creative Commons License 2016.08.05 0 0 11050

Persze hogy el van nevezve, a Károly körút Charlie Firpóról, a János-hegy Johnny Firpóról :D

Előzmény: Mantis Screamer (11049)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.05 0 0 11049

A Kétfarkú Kutyapárt kiakadt, mert szerintük már el van nevezve egy közterület Bud Spencerről, szerintük utólagos szavazás van.

Rokakoma Creative Commons License 2016.08.05 0 0 11048
Előzmény: Mantis Screamer (11045)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.05 0 0 11047
Előzmény: Dinho84 (11046)
Dinho84 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 11046

Meghalt McBride kapitány is! :(

Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.05 0 0 11045

A kábeladók azért szokták adni, érdemes a port.hu-n vagy hasonló site-on ellenőrizni havonta, nincs-e műsoron.

Előzmény: EC-B (11044)
EC-B Creative Commons License 2016.08.04 0 0 11044

Sziasztok! A segitségeteket kérném, az összes filmek közül egyet nem sikerül megnéznem, mert sehol nem találom, a cime: Bosszú El Passóban, avagy A pirinyó, a behemót és a jófiú. Évek óta vadászom, de ezt az egyet még angolul sem találom, a múltkor valamilyen jogi tilalom miatt nem tudtam megtekinteni

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!