Keresés

Részletes keresés

Tawan Creative Commons License 10 órája -2 1 53111

Nem vagyok híve az ide oda utazgatásnak.

2 hétben Krabi biztos elférhet, de azért, ha annyit motoroztatok Phuketen arra gondoltam, hogy szerettek csavarogni. akkor ha elég volt Krabi akkor ....

Tao kis sziget paradicsomi környezet és pont a jó motoros tudásúaknak, viszont ide erősebb motor kell.

Samui jó nagy, sok motoros lehetőséggel.

Lomprayahval fél nap az út (visszafelé pl Tao-ról Krabira (Samui ezen a vonalon)

2 Adult One WayType Depart From : Koh Tao To : Krabi Departure date : 04 February 2018

Departure Time Arrival Time Normal (THB)

06:00  -  12:00 1,000 (Adult)
500 (Children)

09:30 -  17:00 900 (Adult)
450 (Children)

Előzmény: 01ricco (53108)
Ka Pál Creative Commons License 10 órája 0 2 53110

Ha Phuketen tudtál mit csinálni 2 hétig, Krabira kevés lesz ugyan ez az idő :O))))

Előzmény: 01ricco (53106)
heisbo Creative Commons License 10 órája 0 0 53109

Szia!

Mi kétszer voltunk Krabin, simán 10 napot eltöltöttünk ott. Rengeteg látnivaló, gyönyörű mészkősziklák vannak, akár long tail boattal, akár motorral. Aktívan is élvezhető, a közeli szigetek Phi Phi és Koh Lanta, melyek nagyobbak, de sok kis sziget is elérhető!

Neked lennék, megosztanám a két hetet!

01ricco Creative Commons License 11 órája 0 0 53108

Tömör lényegre tőrő vélmény :) az a "baj" hogx most még Krabi van jó áron....

Előzmény: Tawan (53107)
Tawan Creative Commons License 12 órája -2 2 53107

Menjetek Samuira és Taora.

01ricco Creative Commons License 12 órája 0 0 53106

Ziasztok, 

Krabival kapcsolatban kérdeznék. 

Idén februárban 2 hetet toltottunk Phuketen. Kozel 800kmt motoroztunk, mászkaltunk egesz vegig, tehat aktiv pihenést szeretjuk. 

2018-ra foglalnék Krabira repjegyet, szerintetek Krabi megér 2 hetet? Aktívan el tudjuk tolteni az időt? Vagy melyik szigetekre lehetne még átmenni, ami érdekes lehet? 

Előre is koszi a segitséget

Zs... Creative Commons License 15 órája 0 0 53105

Szóval a check-in úgy működ, hogy megnézed mi az a legkorábbi időpont, amikor megteheted. Ez a Finnairnél 36 óra lesz. Ha az elején csinálod, tehát éppen 36 órával az indulás előtt, vagyis amikor megnyilik a check-in, lesz még egy csomó szabad hely, hisz' pénzért azért nem sokan vesznek helyet. Tehát, ekkor először a gép dob valamit, de ha ez neked nem tetszik, simán át tudod tenni akármelyik még szabad helyre, immár ingyen és bérmentve. Hajrá!

Előzmény: etibi (53091)
etibi Creative Commons License 16 órája 0 0 53104

Megnézem, szeretem a szervezést.(amikor ráérek, haladok vele... legalább a végén már nincs stressz)

Ez a hobbim:)

Köszönöm a segítséget, srácok, (Sandorson és Shg is köszi), átrágom magam az infókon aztán jövök még:)

Előzmény: Ka Pál (53099)
etibi Creative Commons License 17 órája 0 0 53103

De, biztos:)

Nem először megyünk és nem utoljára Ázsiába, majd máskor több lesz:)

Írtam, hogy mit összevacilláltunk a repjegy-kérdéssel, közben az árak is mentek fel...így tudott tűréshatáron belül maradni végül.

Előzmény: schg (53101)
Sandorson Creative Commons License 17 órája -1 0 53102

Hogy PONT mi jó nektek, azt csak PONT te tudhatod. :) A javasolt szálloda logisztikailag és ár-érték arányban szerintem kiváló, a környék remek. Ennyire durván reggeli indulásnál a taxi tűnik kézenfekvőnek DMK-ra, viszont a BKK-ra visszafelé nincs annyira korán, arra jó az Airport Link. A Bangkokra szánt összidőtök pár impresszióra is kevésnek tűnik, de legalább majd visszajöttök. :)

Előzmény: etibi (53093)
schg Creative Commons License 17 órája -1 0 53101

Ez másfél nap egy 10 milliós fövárosra ..... nem lesz túl sok ...?

Előzmény: etibi (53092)
Ka Pál Creative Commons License 23 órája 0 0 53100

Bocs, elnéztem a korai órára tekintettel!   Hajnalban a rendelt taxi a biztos szerintem a DMK-ra, én is korán szoktam tovább repülni, de nem emlékszem rá, hogy milyen reggel indultak a röpcsik, mindig BTS + A1 busszal utaztunk, kb 40-60 perc az út a Rathatchewi állomástól, ami szinte egybe épült egy korrekt, bár kissé régi szállodával.

Előzmény: Ka Pál (53099)
Ka Pál Creative Commons License 24 órája 0 0 53099

Nézd át az Agodát szállásügyileg, ha ilyen messzire előre tervezel én még akár a most fél áron hírdetett Berkeleyt is megcélozhatónak tartom ;o)))

https://www.agoda.com/hu-hu/the-berkeley-hotel-pratunam/hotel/bangkok-th.html?checkin=2018-01-16&los=2&adults=2&rooms=1&cid=-1&searchrequestid=c4ebf177-9a71-4aff-a5d1-afd68f3fc304

Az Airport Link kb 10-15 perc gyalog, a reptérre 30 percen belül odaér.

Előzmény: etibi (53093)
Ka Pál Creative Commons License 24 órája 0 0 53098

Online check in 24 órával indulás előtt nyílik a legtöbb légitársaságnál. Nekem még 4 fővel sem volt soha gondom az egymás mellé foglalással.

Előzmény: etibi (53095)
Ka Pál Creative Commons License 24 órája 0 0 53097

Nem erőltetném az én verziómat, csináld úgy, ahogyan biztonságban érzed magad!

Legalább a 18-ai éjszakázást azért mégegyszer átgondolnám...

Előzmény: etibi (53092)
Beuska 10 Creative Commons License 25 órája 0 0 53096

Reméljük! :-D

Nekem ezt írta ki...

There is a child in this booking. As part of Emirates existing policy, before departure or on-board, we will endeavour to seat families with children together, and try to sit children under 13 years of age next to an accompanying adult.

Előzmény: etibi (53095)
etibi Creative Commons License 25 órája 0 0 53095

Itt is azt írták, hogy egy foglalási számon lévőket egybe raknak, de nem garantálják.

Remélem, valakinek lesz Finnair-specifikus infója:)

Előzmény: Beuska 10 (53094)
Beuska 10 Creative Commons License 26 órája 0 0 53094

Szia,

Emiratesnél is így van: Check In-kor kioszt egy helyet amit akkor upgradelni tusz ha van szabad hely. Mi sem foglaltunk helyet oda-vissza  17.700/ gép. x4 az átszállás miatt. Mondjuk bízom benne, mivel kiskoruval megyünk ezért egymás mellé rakják a jegyeket. A foglaláskor azt írták.

Előzmény: etibi (53091)
etibi Creative Commons License 26 órája 0 0 53093

Ez a környék az, ami nekünk pont jó?

(légyszi nézd meg, mit írtam az előző hsz-ban!)

Köszi.

Előzmény: Sandorson (53087)
etibi Creative Commons License 26 órája 0 0 53092

Figyu, mi még Bangkok-szűzek vagyunk, úgyhogy egyszerűbb megoldásokban gondolkodjunk.

Az útiterv a következő (a bangkoki szállások kivételével minden megvan, belső repjegyek is)

jan.16 reggel 9.15 érkezés BKK

16-18 városnézés

18-án reggel 6.30 DMK-ról Hat Yai (közben Lipe, Mook, Kradan)

febr.5-én este 21.30-kor érkezünk Trangból DMK-ra

6.-án reggel 9.05  BKK-ról haza

Bangkokban olyan helyen  kellene lakni, ami a közlekedés és a legfőbb látványosságok szempontjából jó helyen van.

18-án este kimenjünk-e a reptérre vagy inkább reggel , de akkor mivel is tutibiztosan?

6.30-as géphez nézzünk valamit, de nem rizikóznék :)

5-én este  szerintem nincs értelme a városba menni, a reptéren szépen meg lehet aludni.Inkább a BKK-n, szerintem.

Nagyon jó kis szállások vannak, nem olyan rossz változat ez!

KUL-ban már lepróbáltuk.

Előzmény: Ka Pál (53086)
etibi Creative Commons License 26 órája 0 0 53091

Megvettük a jegyet, aznap meg külön a Netrisk-en a stornot.

Ott van a később kötős is, akit érint.

A kérdés feltevésétől számítva azért volt olyan gyorsan meg a jegy, mert azt vettük észre, hogy az idő múlásával nem akcióznak, sőt ...

A jobb átszállási idővel induló gépeken már csak a drágább helyek maradnak, vagy még drágábbért is csak a hosszabb átszállási idővel indulók.

Ezt esetleg gondolja át mindenki, aki sokat vacillál, mi is kb 1 hónapig figyelgettük( végül már tetszett az eredetileg borzalmasnak talált 3,40 perces Helsinki átszállás is)

Finnair jegyünk lett, elvileg külön della nélkül csak a Check In-kor lesz helykiosztás...

Akkor mi választhatunk, vagy amit a gép dob?

Bárkitől szívesen veszem az infót, aki tudja:)

Előzmény: Ka Pál (53082)
angel55 Creative Commons License 1 napja 0 0 53090

Szuper, köszönöm szépen!

Előzmény: geo57 (53089)
geo57 Creative Commons License 1 napja -1 0 53089

A Netrisk elég jó, interneten is lehet kötni mindent

Előzmény: angel55 (53088)
angel55 Creative Commons License 1 napja 0 0 53088

Szia,

segítenél abban, hogy melyik biztosítónál lehet már régebben megvett repülőjegyre storno biztosítást kötni? Az utazás csak jövő tavasszal lesz, de a jegyeket már megvettem.

Köszi előre is!

Előzmény: Ka Pál (53082)
Sandorson Creative Commons License 1 napja -2 0 53087

Pl. ez a szálloda pont ilyen (BTS ill. Airport Link ill. Victory Monument egyaránt pár perc séta), nekünk 2x is jó tapasztalat volt, remek ár-érték aránnyal: https://www.tripadvisor.co.hu/Hotel_Review-g293916-d1458125-Reviews-Royal_View_Resort-Bangkok.html

Előzmény: Ka Pál (53086)
Ka Pál Creative Commons License 1 napja 0 0 53086

Vagy BTS, Airport Link vonat vonalához közeli szállást keresni éjszakára, és reggel vonattal menni, biztos időzítés.

Előzmény: fornit1 (53085)
fornit1 Creative Commons License 1 napja -1 0 53085

Az 5-kor induló busz jó a 9-es gépedhez. Kb 1óra 10 perc volt a menetidő napközben forgalomban, hajnalban csak jobb lehet :)

Előzmény: etibi (53081)
Ka Pál Creative Commons License 1 napja 0 0 53084

A "9:05-ös nagygép"-hez nem tudom honnan mennétek át, de ott is túlzás lenne előző nap este kibumlizni a reptérre és ott végig nyűglődni az éjszakát, persze ízlések és pofonok....

Ka Pál Creative Commons License 1 napja 0 0 53083

A 6:30-as AA-ért biztos nem mennék ki előző este a reptérre, inkább egy taxi, forgalom olyankor még alig, jól tervezhető a menetidő...

Ka Pál Creative Commons License 1 napja 0 0 53082

Szinte minden nagyobb bitosítónál (akár Magyarországon!!!!!) létezik storno biztosítás. Bemondod mekkora összegre szeretnéd megkötni, ők kiszámolják. Érdemes baleset biztosítással együtt is ránézni, sokszor az együtt kötés fele árú storonót ad.

Persze a feltétel esetleges kártérítési igénynél, hogy kifizetett szolgáltatásokat (szállás, komp, repülőjegy, helikopter, stb.) térítenek csak utazás képtelenség, utazás megszakítás esetén. Szándékosan nem írtam utazá szervezési díjat (klasszikus utazási irodai befizetés), mert az ugye egyértelmű.

A megkötésnél még arra kell figyelni, hogy általában 24 órán belül kell kötni (elolvasandó az ide vonatkozó szabály a biztosítási feltételekből) a repjegy kifizetést követően, vagy később kötés esetén van egy várakozási idő (2-4 hét) a biztosítás "élesedéséhez".

Előzmény: etibi (53072)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!