Keresés

Részletes keresés

schg Creative Commons License 2 napja 0 1 55033

Remélem tanultál Tőle szerencsére majdnem minden alapanyag kapható náluk

Én is próbálom utánozni a thai és indiai konyhát

Köldök Neked És mindenkinek egy nagyon jó Thai főzővideó gyüjteményt / több száz videórecept/ 

Itt szinte minden megtanulható, vagy ötlet gyűjthető

https://hot-thai-kitchen.com/

Előzmény: Jázminhét (55031)
Tawan Creative Commons License 2 napja -1 1 55032

Például, ha július 07.-én Airasiával Chiang Mai ->  Surat Thani (2 főre 230 USD, 20kg / fő csomag,  baggage allowance 1 meal Standard seat  selection Baggage Delay & 1 hour On-time Guarantee Insurance by Tune Protect (except DJ flights)

15:15 (CNX)
17:05 (URT)
Total: 1h 50 perc

Innen mehettek akár Taóra vagy Phi-Phi-re, Phuketre (innen csillagtúrázni környező szigetecskékre), az időjárást megnézhetitek az utazás előtt az akkori előzetesek szerint.

Előzmény: Pimpli (55029)
Jázminhét Creative Commons License 2 napja 0 0 55031

Szia schg!

Nekünk délutántól kb. éjfélig lesz időnk Dohában, remélem.

Én is imádom Thaiföldet, volt egy thai cserediák-lányunk egy egész tanéven át, és tudott főzni :)

Most meglátogatjuk.

Előzmény: schg (55025)
maeve28 Creative Commons License 2 napja 0 1 55030

A Thai öböl jó opció lehet/Tao,Phangnan,esetleg Samui/

Előzmény: Pimpli (55029)
Pimpli Creative Commons License 3 napja 0 0 55029

Sziasztok!

Párommal júli elején érkezünk Chiang Maiba, ahonnan párnap elteltével megcéloznánk valamelyik tengerpartot. Mit javasoltok erre az időszakra, mely tengerparti rész a kevésbé szeles hullámos? Nyugisabb részt keresnénk, snorkereznénk a legszivesebben.

Tawan Creative Commons License 3 napja -2 0 55028

Kambodzsa Vietnam topikban a 3557-es hozzászólásban a mínuszozóknak ajánlott elfoglaltság található.

Előzmény: Tawan (55027)
Tawan Creative Commons License 4 napja -3 1 55027

Rövid átszállással voltunk oda-vissza. Érkezéskor irányítják az utazókat a transzferre illetve a belépésre. 01 óra felé érkeztünk, a belépésnél 30 fős sorok álltak. Visszafelé tranzitnál nem volt biztonsági ellenőrzés kb 20 perc elég volt a vasúton, mozgójárdán a BUD felé beszálló kapuig ami kb. legtávolabb volt.

Előzmény: Jázminhét (55019)
schg Creative Commons License 4 napja -1 0 55026

Paeng pi - Túl drága

Előzmény: schg (55025)
schg Creative Commons License 4 napja -1 1 55025

mi 11 kor érkeztünk és 01illetve 6  kor indultunk

lehet hogy az autóbérlésre nem lesz idő mert 30-40 percet elvesz a bérlés adminisztráviója  és éjszaka az ajállot látnivaló zárva vannak

de ha nappali az átszállás és van idő az autóbérlés a legjobb megoldás

Taxi nem tudom hogy működik keveset vagy semmit nem láttam belőle, mindenki autóval közlekedik, tömegközlekedés nincs de éjszaka biztos semmi !

A taxi biztos nem olcsó mert gazdag ország de a benzin 1 rial ami 75 ft

Thaiföldi árakon csodálkozni foktok ....:) de a taxis szivesen mond 150% -200%-al többet, meg kell tanulni alkudni majd, / peng pi /  faképnél hagyni

2 másodperc után ott az ujabb alku....

IMÁDOM THAIFÖLDET :::::::::)))))))))))  

Előzmény: Jázminhét (55023)
COOP Creative Commons License 4 napja -4 4 55024

te nagyon okos mínuszoló ha tetszik ha nem,  ez így történt. Arra a kérdésre is válaszolva: ha van

5 órám Dohában mit csináljak? Semmit. Maradj a reptéren, mert 5 óra a be és kijutásra sem elég.. hm....

Előzmény: COOP (55022)
Jázminhét Creative Commons License 4 napja 0 0 55023

Úristen de gyorsan válaszoltatok, köszi!

Találtam 9500 Ft-ért, igaz nem gondolkodtam autóbérlésben, de a férjemnek lehet, h. tetszene a végkifejlet :)

Az ingyenes városnéző program nagyon turistás? Gondoltam, h. beutazunk a turistajárattal, és vissza taxival.

Én is kb. ugyanezeket gondoltam megnézni.

Akkor még szeretnék kérdezni: Még soha nem repültünk se Dohai átszállással, se ilyen hosszú tranzit idővel, ezért lehet béna a kérdés:

Kiszállunk a gépből, terminálba be, útlevélellenőrzés, és itt kapjuk a vízum-bélyegzőt, remélhetőleg nekünk sem kell sokáig sorban állni, majd mehetünk várostnézni? Terelődünk, mint a barik a tömeggel, vagy figyelni kell valami "ablakot"?

Mi 16.00-kor érkezünk, majd 01.55-kor indul Bangkokba a gép, nem szállunk meg. Sajna utóbb olvastam, hogy egy éjszakai szállást kaphat a tranzit utazó.

Előre is köszi a türelmet:)

COOP Creative Commons License 4 napja -3 1 55022

sorállás nincs macera nincs : ezzel kicsit vitatkoznék:

3,5 órát álltunk sorban, hogy beléphessünk és kapjunk egy pecsétet-éjszaka- a gép 22.40-re ért Dohába, hajnali fél 3-kor értünk a szállodába.

Kérték a szállásfoglalásunkat is.

hazafelé Dohából kora reggel pedig 1 óra 10 percet álltunk sorba a kilépéshez, vízumhoz. És még hátra volt  a biztonsági átvilágítás is...

Előzmény: schg (55020)
schg Creative Commons License 4 napja 0 1 55021
  • Ez tud beleférni ha van auto
  • A Souq Waqlf (hagyományos, régi piactér/egyfajta óváros)

• Az Iszlám Művészet Múzeuma 10,30-17,30 tengerparton belépés ingyenes , gyönyörü műtárgyak

• The Pearl a Dohához híddal kapcsolt, mesterséges sziget

• Vilaggio Mall (Velencét utánzó bevásárló központ) 
schg Creative Commons License 4 napja -1 1 55020

NEM !!!

Kapsz egy pecsétet és kész - sorállás nincs macera nincs  

+++++ visszafelé  " már a tranzitban vagy" tehát a pulthoz sem

kell menni csak a biztonságin kell átmenni

Bérelj autot - legolcsobbat 7-8000-ért!! - az iroda nagyon fogja szégyenleni hogy olyan sz@ar autó

amit Te rendeltél neki bizony nincs és ad egy olyan autot amit itthon az orvos írna fel Neked

és természetesen az ő hibálya hogy csak luxus autói vannak

/ ezt kétszer eljátszották velünk:) /

Jázminhét Creative Commons License 4 napja 0 0 55019

Szia Tawan! Vagy aki tudja a választ :)

Szeretnék segtíséget kérni a Dohai tranzit vízummal kapcsolatban. Bud-Doha-Bkk útvonalon repülünk, csütörtökön indulunk. 9 óránk van Dohában a Bangkoki gép indulásáig.

Olvastam, hogy már nem kell vízum Dohába. Most rémülten szembesültem azzal, hogy vízum kell, csak nem kell érte fizetni. A QatarAirwas oldalán lehetett volna elektronikusan igényelni a repülőjegy mellé, de a ramadán miatt már nem fér bele az ügyintézési időbe, ha jól értem.

Kérdésem, hogy a repülőtéren/helyszínen lehet-e igényelni vízumot?

Előre is köszönöm a választ.

Előzmény: Tawan (55016)
peterpal321 Creative Commons License 2018.06.14 -1 0 55018

Köszi megvettem a jegyet a  turkish nél 466€ dec3-ápr 11ig Bangkokba.Eddig KL.be volt olcsóbb utazni  de most BKK olcsóbb.

Előzmény: Nor- (55015)
nick.name Creative Commons License 2018.06.12 -1 0 55017

Sziasztok

Phuketről Budapestre Kuala Lumpuron keresztül érkeznénk viszont eltöltenének 1 éjszakát a The Face Suite szállodaban az Infiniti pool miatt. De a nagy bőröndöket nem húznának magunkkal. Lehet a reptéren hagyni Van vmilyen csomag megőrző? 

Vagy ha valaki volt már a szállodában van arra lehetőség hogy ki jelentkezés után ott hagyjuk a csomagot és visszamegyünk érte?

és még egy transzfer közül melyik a legjobb?

Tawan Creative Commons License 2018.06.12 -2 0 55016

Megérkeztünk az évi rendesről. 1 hónap Qatar, Air Asia, Bkk-Kanchanabury-Erawan-BKK-Phuket-Angkor-Bkk-ról.

Jó időnk volt végig. Mindenhova Taxi, repcsi. Pl. Khaosan - Suwi 265 B + 25 B autópálya.

Angkor Taxi 50 USD kis és nagy kör.

Nor- Creative Commons License 2018.06.08 -4 1 55015

Ismerosok mentek, botrany rossz a velemneyuk szerint.

Nekem nem lenne batorsagom kiprobalni a neten fellelheto erosen negativ velemnyek miatt, nameg a jelenlegi politikai helyzet miatt sem.

(nameg ne feljetsuk el, az ukranoknal volt mar olyan hogy egyszeruen megszunt a tarsasag es senkit nem karpotoltak a befizetett jegyert ...)

Amit ne felejts el: NEM EU, senki sem fog neked segiteni ha bajod van.

Előzmény: peterpal15 (55003)
Beyke Creative Commons License 2018.06.03 -2 1 55014

Thai Airways már nem repül Koh Samuira, csak a Bangkok Airways.

Ja, kérem a minuszomat kedves utálkozó....

bkkcharlie Creative Commons License 2018.05.29 -4 1 55013

Április elején a Grab átvette az Uber bizniszét Délkelet-Ázsiában, így Thaiföldön megszűnt az Uber. Csak a Grab maradt.

Előzmény: BúvárBenö (55012)
BúvárBenö Creative Commons License 2018.05.28 0 0 55012

Sziasztok! Volt valami elkapott hírcafatom a Grab és Uber változásról Thaiföldön. Mit lehet erről tudni tudja valamelyikőtök? Működnek  bárhol az országban?

Zs... Creative Commons License 2018.05.25 -4 0 55011

Altalanossagban irtam csak. Ha latsz egy akciot, meg kell nezni a parametereit: milyen idoszak, mettol meddig, mik a kizart datumok, stb. Erdemes feliratkozni az Emirates/Qatar/Turkish hirleveleire, valamint egy arfigyelo is jol tud jonni, mondjuk a skyscanneren.

Előzmény: Sajóattila (55010)
Sajóattila Creative Commons License 2018.05.25 0 0 55010

Ezt milyen honlapon nézted ha megkérdezhetem.

Nem jelzett vissza a szálloda, sem hogy van-e szabad helyük így lemondtam a jegyet. Tehát tovább keresgélek

Előzmény: Zs... (55009)
Zs... Creative Commons License 2018.05.25 -1 0 55009

Hát, nem tudom hogy ilyen hosszú periódus beleesik-e egy akció időtartamába, ezt meg kell nézni az adott akcióban. 130-140e között mindenesetre szvsz már elég jó, én annyiért megvenném amint látok.

Előzmény: peterpal15 (55008)
peterpal15 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 55008

Gondolod ,hogy a 4 hónapos jegyekre is van akció? szerinted a 130000-140000  közt jók az árak?

Előzmény: Zs... (55007)
Zs... Creative Commons License 2018.05.25 -1 0 55007

Lehetséges, figyeld az akciókat. Ősszel szokott lenni egy hullám.

Előzmény: Sajóattila (55006)
Sajóattila Creative Commons License 2018.05.24 -1 0 55006

Akkor mégse fizetem ki a z opciózott jegyet, inkább várok még. ha valóban lehetséges ennyivel olcsóbbra is szert tenni némi szerencsével.

Előzmény: Zs... (55004)
Sajóattila Creative Commons License 2018.05.24 0 0 55005

Köszi Bea a választ, de ma foglaltam egy jegyet a Turkis-nél 358000 két főre. Igaz még nem fizettem mert holnap estig rá érek.

302000 volt egy rövid ideig ma Air China de arról lemaradtam meg ott túl sok volt az utazási idő az átszállási várakozás miatt. 

Előzmény: Beuska 10 (54997)
Zs... Creative Commons License 2018.05.24 -2 0 55004

Teljesen ok, kb mint bármelyik másik. Viszont ez az ár nem különösebben jó, idén 110e körül is voltak jegyeik. Valamint ennyiért simán lesz Turkish/Emirates/Qatar is, ami azért csak jobb.

Előzmény: peterpal15 (55003)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!