Keresés

Részletes keresés

evodia2010 Creative Commons License 2021.07.11 0 0 165

Szerintem teljesen megfelel a mai kor gondolkodásának a kártevőírtó közvetítés.

Manapság a facebook generáció nem szándékozik fizikai munkával pénzt keresni (tisztelet a kivételnek) hanem inkább mások munkáján akar keresni, közvetítéssel. De ki az a hülye, aki ezért fizetne?....

Előzmény: Metais (164)
Metais Creative Commons License 2021.05.07 0 0 164

Sziasztok!

 

Egyetemi tanulmányaimhoz szükséges, kitalált vállalkozásomról szeretnélek kérdezni Titeket.

A vállalkozásnak két fő tevékenysége lenne, egyrészt kártevőirtó szolgáltatásokat közvetítése, nagyjából úgy, mint a Netpincér, csak itt a látogató megadott feltételek alapján (pl.: ár, földrajzi elhelyezkedés stb.) kiadná a megfelelő szolgáltatót, akitől a weboldalamon keresztül fel lehetne venni a kapcsolatot és megrendelni a szükséges irtási tevékenységet, másrészt pedig különböző kártevő- és rágcsálóirtó szereket és eszközöket értékesítenék. Ezen felül a weboldalon elérhető lenne egy felület, ahol segítséget lehetne kérni szakértőktől, mind rovarbeazonosítással, mind irtással kapcsolatban. Természetesen a darázsirtás is opció lenne.

Kártevőirtó vállalkozás keresésekor időigényes megtalálni a számunkra legalkalmasabbat a sok szolgáltató, illetve az árajánlatkérések miatt, így, ha egy felület összefogná a vállalkozásokat gyorsabbá és egyszerűbbé lehetne tenni a folyamatot.

 

Szerintetek milyen ötlet? Mire lenne még szükség, vagy egyáltalán van-e létjogosultsága ilyen ötletnek?

arpad-lajos Creative Commons License 2020.01.11 0 0 163

Na ez szép. Ma vettem egy csomót. Köszönöm az információt. Az elvárásaim ezután közeleítenek a 0-hoz.

Előzmény: harzol (162)
harzol Creative Commons License 2020.01.11 0 0 162

Tudok adni egy 6 éveset. Szinte új. Végig kint volt, de darazsat még nem látott. :)

Előzmény: arpad-lajos (161)
arpad-lajos Creative Commons License 2020.01.11 0 0 161

Köszönöm. A Biostop darázscsalétekről van valakinek tapasztalata?:

Előzmény: xyzw (160)
xyzw Creative Commons License 2019.12.02 0 0 160

Simán belemennek abba is, csak 8 mm átmérőjű lukat kell a palackra fúrni.

Előzmény: arpad-lajos (154)
farkzoli Creative Commons License 2019.03.15 0 0 159

Ma megnéztük a padláson a fészket a deszka alatt, ekkora volt már:

Előzmény: farkzoli (156)
CBNora Creative Commons License 2019.02.13 0 1 158

Ez természetes. A csavarlazító mindenre jó.

Előzmény: murray (157)
murray Creative Commons License 2019.02.13 0 0 157

csavarlazitó is hatásos a darazsak, dongók ellen. 

farkzoli Creative Commons License 2018.10.13 0 0 156

Nemrég találtam erre a topikra, leírom nyári tapasztalatainkat: fater tanyájára a padlás két rétege közé beköltöztek, nem tudom milyen fajta, pofára úgy kb. a vadméh meg a szelíd méh között lehetttek :) A folyamatos légiforgalom alapján eléggé megszaporodhattak. Mi is vacilláltunk a szakember felé, de aztán olvasgatás után vettem két flakon Biotoll darázsirtó port és egy hajnalon egy bot végére szigszalagozott flakonnal beterítettük a bejáratot. Másnapra a légi forgalom gyakorlatilag megszűnt, harmadnap felmásztam a fészek bejáratához (maga a fészek nem látszott, csak ahol megközelítik) 1-2 kómás, lelassult darazsat láttam. Utána való nap már semmi mozgás nem volt sehol és azóta sem. Szóval a Biotoll por ennél a fajtánál (akármilyen is) tökéletesen bevált, lényegében fillérekből felszámolta a problémát.

tibs007 Creative Commons License 2018.10.10 0 0 155

A Bio-Stop utántöltője az valami feromonos lötyi abba csak a lódrazsak mentek.

Előzmény: arpad-lajos (154)
arpad-lajos Creative Commons License 2018.08.30 0 0 154

Lódarázsnak keresek csapdát. Sajnos a normál darazsaknak készített cukros-sörös csapdába nem akarnak belemenni.

Bármilyen ötletet köszönettel fogadok. Az éretlen savanyú szőlőimet is eszik.

Előzmény: Pegaclone (153)
Pegaclone Creative Commons License 2017.11.30 0 0 153

Hiperparazita gomba sporával lehet irtani. A Hirsutella nemzetségbe tartozó fajok, illetve Baeuvaria bassiana gomba fajtái alkalmasak, több szakirodalom részletezi. Magyarországon van forgalomban Baeuvaria bassiana gombaspórát tartalmazó készítmény.

ggaben1 Creative Commons License 2017.09.12 0 0 152

Mai termésünk. Deszkázott fa födém,padlás felől megbontva. Két fészek egymástól kb. 3 méterre.

Köszönet a szakinak a korrekt munkáért! 

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.29 0 0 151

Szevasz, mi lett?

Tanulmányoztad azóta a darazsak életmódját? :) Télen kidöglik mind, az új királynők kivételével, amelyek kirepülve máshol építenek új fészket. Na ekkor kell megfogni, amíg nincsenek darazsak, ugyanis ilyenkor egyedül csak a királynő kóricál, és ha talál egy pálinkával dúsított cukros petpalack csapdát, abba beleszédül. Na abból nem lesz utána semennyi darázs.

 

Ezt olvasd végig, és megérted a működésüket. http://konczmeheszet.hupont.hu/32/kecskedarazs

Egyébként zseniális a stratégiájuk, életképesek.

 

Én csontit akartam nevelni pecához, erre fel az augusztus végén kihelyezett dögöket fél nap alatt kopaszra zabálták a darazsak. :) Pontosan tudom hol a fészkük, fent a garázspadláson, fel is fogok rakni egy halom csapdát. Ha a királynőt nem is tudom most már megfogni, legalább a melósokat irtsuk amennyire csak lehet.

Azt nem tudom, hogy az elektromos szúnyogcsapda a darazsakat is kinyírná-e, ha a lámpa "helyére" törpeharcsát lógatnék. Ha igen, az lenne a legtutibb módszer.

Előzmény: Törölt nick (150)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.19 0 0 150

Szervusztok. 

 Tanácsot szeretnék  kérni a tapasztaltabbaktól. 

 AZ elmúlt év novemberének elején megcsípte a kutyánkat egy darázs. Feldagadt az orra amely egy hét után elmult.. El kezdtem felkutatni ,hogy hogyan is történhetett ez mewg. És azt találtam,hogy a sövényünk alatt bent a földben darázskolónia lakik:(:(

Jött a tél.... elbújtak a hideg elől a darazsak... Most kezdtem el keresni a fészek bejáratát ...de nem találom.:(:( Annyira elrejtették,hogy csak sejtelmem van hol is lehet.. 

Keresgéltem darázsirtás témában és azt a tanácsot is kaptam,hogy ne törődjek a tavalyi darázsfészekkel mert elpusztulnak a hidegben.. Viszont a királynő túléli a telet és új kolóniát épít.. tavasszal.. 

Azt kérdezem, hogy igazán ne törődjek velük??? Valamint mit tehetek ,hogy kiirtsam őket ha mégis megjelennek a jobb idő beköszöntével??.

 Köszönettel veszek minden tanácsot...

 Árpád 

 

nézek Creative Commons License 2016.10.14 0 0 149

Nos megtaláltam a fészküket...féltem...

nézek Creative Commons License 2016.10.14 0 0 148

Előzmény: nézek (147)
nézek Creative Commons License 2016.10.14 0 0 147

Van remény!  Sőt eredmény is!  Igaz, hogy az idén(augusztus óta) már a tizedik darázsírtó szprét használtam el...sajnos csak most találtam meg a fészküket.  Nagyon tudnak rejtőzködni...

 

Egyszer csípett meg egy, de attól napokig járásképtelen voltam. Azóta résen vagyok, nincs kegyelem. Ennyi bajom még nem volt soha a darazsak miatt. 

A baj az, hogy eddig csak a hangyák okoztak fejfájást, a múlt év óta a darazsak is...  Bezzeg méhecske az alig volt.  Virágzás idején néha egész nap csak két-három szédelgett a virágzó fákon.

 

Cifra világ jön.

Kisfiatal Creative Commons License 2016.10.04 0 0 146

 

 

Valakinek ötlet? Erre gondolom kevés egy darázsírtó? Főleg, hogy nincs is tele.. Vagy várjam meg a hideg időt és kidöglenek?

molandi Creative Commons License 2016.09.17 0 0 145

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy ha már befészkeltek a darazsak (nem régen jöttek, így valószínűleg nem nagy létszámú kolónia van még a tető alatt) , érdemes e kitenni akár mű fészket v annak egyszerűbb változatát, a felfújt papírzacskót, el fogják e hagyni így a területet? Köszönöm ha megválaszolják a tapasztaltak.

balibaba1 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 144

hopp a kép lemaradt

balibaba1 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 143

Sziasztok, 

 

Kora reggel fozóztam, mozdulatlanok. Ez azt jelenti hogy a fészek ott van a közelben? 

 

Valami tipp hogy mit tegyek velük? Köszi előre is

 

Gréti60 Creative Commons License 2016.07.31 0 0 142

Sziasztok topik társak. A darázs témához szeretnék hozzá szólni.Mi is találtunk a fa ház egyik résébe be mászó óriás nem tudom milyen darazsakat.A fiam a következőt csinálta.Reggeli órákban  közönséges hajlakkot fújt a lukba.Ettől össze ragadt a szárnyuk,így nem tudtak repülni, majd a lukat be tömte szilóval.Egyenlőre egyetlen egy darázs jár vissza reménykedve,keresve a többit. Aztán,hogy mennyi van a tető alatt,azt nem tudom.Pár hónapja vettem a nyaralót,még a felderítés stádiumában vagyunk..

 

harzol Creative Commons License 2015.08.17 0 0 141

Nálunk végül 15-ért irtottak, de elsőre én is mindenkitől minimum 20-25 körüli árat kaptam. Ráadásul azoknál az volt az érzésem, hogy szerencsevadász amatőrök, aki ha heti 1 melójuk van, akkor már örülnek.

 

No, de végül 15-ért teljes a siker. Igaz valami olyan módszert alkalmaztak, amivel 1 hétig potyogtak a dögök, de nem maradt belőlük, így célt értünk.

Megérdemel a cég egy linket: http://fedora.hu/

Előzmény: Törölt nick (140)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.16 0 0 140

Hála isten szert tettünk egy lódarázs fészekre. De ma úgy néz ki sikerült likvidálnom a bandát. Egy fa melléképületbe vették be magukat. Egy kb 15cm függőleges résben építettek 40-50 cm hosszú fészket. Én a vape darázs-sprayből vettem kettőt, amivel a helyszínen tartózkodókat elintéztem, fészket szétzúztam. A hazatérőket meg furnérlapra kent egérfogóval vártam. Mivel éjjel-nappal aktívak hiába kezdtem kora reggel az akciót, a visszatérők talán még többen voltak mint az első körben elesettek. Az egész délelőtt ráment, de talán eredményes a dolog. Már nem nagyon látni új visszatérőt, mindenki a ragacsban tartózkodik. Nem néztem a dögcédulákat, de remélem a királynő is elesett az ütközet elején.

A spray jó, de nem kell elhinni, hogy képes 6 méterre spriccelni, max talán 1,5-2 m-re. Szóval arra ne alapozzon senki, hogy messziről lerendezi őket. Én speciel marhára beöltöztem, nehogy megcsípjenek. Erre nagyon vigyázzon mindenki. A saját irtás mellet azután döntöttem, hogy két cégtől is 20-25eFt-os ajánlatot kaptam.

Bryan27 Creative Commons License 2015.08.04 0 0 139

Féktisztító aerosol! 600 ft körüli összegért beszerezhető az autós boltokban, elvisz akár két méterre is és a magas alkohol tartalma miatt azonnal ledermed tőle darázs még röptében is és többé nem mozdul  sokkal gyorsabban hat mint akár melyik permetszer, és nem utolsó sorban pár perc alatt szagtalanul és visszamaradó folt nélkül szárad bármelyik felületről nekem nagyon bevált már évek óta küzdök a darazsakkal én is!

 

csakesz2 Creative Commons License 2015.07.31 0 0 138

Mi már kb. fél éve próbálkoztunk házilagos darázsirtással. Ennek nem sok eredménye volt (pedig kitartóan próbálkoztunk), ezért szétnéztünk szakember után kutatva.

Ennek eredményeképpen találtuk meg Goldner Zoltánt és csapatát, akik kijöttek hozzánk, és a darázsfészkek feltérképezése után kb. 1 óra alatt lefolytatták a porozásos darázsirtást, és elláttak minket jó tanácsokkal, elmondták a jó darázscsapda készítésének módszerét.

Ajánlom őket: (30) 552 1071

Weboldal: http://darazsirtasa.hupont.hu/

 

Sok sikert, eredményes darázsirtást kívánok mindenkinek!

szucsl57 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 137

Az én mérkőzésem eredménye a darazsakkal, 2:0 a javamra.

(A szürke vödör 20 literes.)

Régi vályogház alsó és felső deszkázata közé építették.

ördöghal Creative Commons License 2015.03.09 0 0 136

Ja, így néz ki:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!