BL32 Creative Commons License 2017.11.15 0 0 11424

Argentína: Agüero visszatérhetett a válogatotthoz

A Krasznodarban lejátszott Argentína–Nigéria (2–4) felkészülési meccs szünetében Sergio Agüero, a Manchester City játékosa elájult az öltözőben, emiatt kórházba szállították.

Agüero csak egy félidőt tudott játszani – ő szerezte csapata második találatát. Az első híradások szerint az öltözőben hirtelen elájult, és már nem tudott kijönni a második félidőre. A Manchester City klasszis támadóját egy közeli kórházba szállították kivizsgálásra a mérkőzés után.
Késő este a Manchester City a honlapján adta tudtul, hogy Agüero egy pillanatra sem veszítette el az eszméletét. A vizsgálatok után az orvosok visszaengedték az argentin válogatotthoz.

BL32 Creative Commons License 2017.11.15 0 0 11423

Felkészülés: Argentína kettővel vezetett, de nagy verést kapott

Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen Krasznodarban Argentína hiába vezetett 2–0-ra, végül 4–2-es vereséget szenvedett Nigériától.

A Lionel Messi nélküli, a világranglistán 4. Argentína és a 41. helyen álló Nigéria Krasznodarban találkozott egymással. Az esélyesebb argentinok Éver Banega és Sergio Agüero góljával vezettek, ám az afrikai együttes meg tudta fordítani az állást, és 4–2-es győzelmet aratott.

Argentína legutóbb 2011-ben kapott négy gólt egy meccsen (1–4), és – micsoda véletlen – akkor is Nigéria volt az ellenfél.

VB-FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Argentína*–Nigéria* 2–4
(Banega 27., Agüero 36., ill. Iheanacho 44., Iwobi 52., 73., Idowu 54.)
Dél-Korea*–Szerbia* 1–1
 (Ku Dzsa Csol 62. – 11-esből, ill. Ljajics 59.)
Kína–Kolumbia* 0–4 (Pardo 6., Bacca 61., Borja 66., 91.)
Katar–Izland* 1–1 (M. Muntari 91., ill. Kjartansson 26.)
*Vb-résztvevő válogatott

BL32 Creative Commons License 2017.11.15 0 0 11422

BL32 Creative Commons License 2017.11.15 0 0 11421

Nigeria: Árbitro principal: Vladislav Bezborodov (Rusia) Asistente 1: Valeriy Danchenko (Rusia) Asistente 2: Maksim Gavrilin (Rusia) Cuarto árbitro: Kirill Levnikov (Rusia)

BL32 Creative Commons License 2017.11.15 0 0 11420
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.14 0 0 11419

Most akkor az olaszok Argentínának fognak drukkolni, ahogy Grande Diego kérte 90-ben?

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.12 0 0 11418

azért ez nem egy komoly vállalás :)

ettöl függetlenül a játékosállomány alapján esélyes a csapat

Előzmény: BL32 (11417)
BL32 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 11417

Vb 2018: Messi ígéri, megcsinálja, ha megnyerik a vb-t!

Lionel Messi ígéretet tett, hogy ha Argentína megnyeri a 2018-as világbajnokságot, a szülővárosától, Rosariótól, elgyalogol San Nicolásig .

A táv 68 kilométer, az út pedig nagyjából 14 óra alatt teljesíthető. Az ötlet nem Messitől származik, ugyanis az argentinok egyik riportere vette rá a válogatott csapatkapitányát a fogadalomtételre.

Az újságíró állítása szerint Sergio Agüero is megígérte a gyalogtúrát, így már hárman vannak.

Argentína a legutóbbi világbajnokságon döntőt játszott, ott Mario Götze góljával a hosszabbításban Németország nyert.

A jövő évi tornára december 1-jén sorsolják ki a csoportokat.

BL32 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 11416

BL32 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 11415

Felkészülés: Agüero góljával nyert Argentína Moszkvában

Az argentin labdarúgó-válogatott 1–0-ra győzött felkészülési mérkőzésen Moszkvában a jövő évi világbajnokság házigazdái, az oroszok ellen.

A világbajnoki részvételt a selejtezők utolsó fordulójában kiharcoló argentinok most felszabadultan játszhattak (volna), ám parádés futballt ezúttal sem láthattunk tőlük. Ebben persze az oroszok is „ludasak” voltak, mert fegyelmezetten megszállták a tizenhatosuk előterét, így a dél-amerikai csapat hiába birtokolta többet a labdát, kevés veszélyes helyzetet tudott kialakítani.

Ez így ment a 86. percig, amikor Messi ugratta ki a lesen lévő Cristian Pavónt, aki középre játszott, Sergio Agüero pedig a saját lövése után visszapattanó labdát a kapuba fejelte. 0–1

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

OROSZORSZÁG–ARGENTÍNA 0–1 (0–0)

Moszkva, Luzsnyiki stadion. Vezette:
Skomina (szlovén)

OROSZORSZÁG: Akinfejev – Mário Fernandes (Szmolnyikov, a szünetben), Dzsikija, Vaszin, Kudrjasov, Raus (Zabolotnyij, 88.) – Kokorin (Al. Mirancsuk, 82.), Kuzjajev (Jerohin, 69.), Glusakov, Poloz (Dzagojev, a szünetben) – Szmolov.

Szövetségi kapitány: Sztanyiszlav Csercseszov

ARGENTÍNA: Romero – Mascherano, Pezzella, Otamendi – Pérez (Banega, 87.), Kranevitter, Lo Celso (A. Gómez, 59.) – Salvio (Pavón, 78.), Messi, Di María (Perotti, 75.) – Agüero (Dybala, 87.).

Argentína: Vicc! Ettől nagyon dühös tudok lenni… – Messi

Lionel Messire rátört az őszinteségi roham. Az általában visszafogottan nyilatkozó argentin klasszis nemrég azt ismerte el, biztosan visszatér még nevelőegyesületébe a pályafutása befejezése előtt, most pedig az évek óta folyamatosan előkerülő pletykákra reagált az argentin válogatottal kapcsolatban.

Az utóbbi években sokszor lehetett hallani, hogy Lionel Messi tekintélye már nagyobb, mint a szövetségi kapitányé az argentin válogatottnál, így tulajdonképpen a Barcelona klasszisa rakhatja össze a kezdőcsapatot, ha úgy látja jónak.

„Nagyon dühös tudok lenni, amikor valaki ezt mondja, de lassan már kezdem megszokni. Megtanultam ezekkel a pletykákkal együtt élni, de ettől még vicc ez az egész” – mondta az ESPN-nek Messi.

„Ha valaki azt állítja, hogy olyan klasszis futballista, mint Ángel Di María, Sergio Agüero vagy Gonzalo Higuaín csak azért játszik, mert a barátom, az egyszerűen tiszteletlen. Én is csak egy futballista vagyok a sok közül, aki azért húzza fel a válogatott mezét, hogy segítse a csapatot. Aki mást mond, az hazudik…” – tette hozzá.

Az argentin válogatottra két felkészülési mérkőzés is vár a következő napokban, szombaton Oroszország ellen lépnek pályára Messiék, jövő kedden pedig már Nigéria lesz az ellenfél.

Messi megmentette Argentínát, Chile és Paraguay kiesett

Véget értek a 2018-as labdarúgó világbajnokság selejtezői Dél-Amerikában is: Lionel Messi megmentette az argentinokat a kiesés szégyenétől, Peru interkontinentális selejtezőt vívhat, Uruguay és Kolumbia továbbjutott, Chile és Paraguay azonban nagyon elrontotta az utolsó kört.

Roppant izgalmasra sikeredett a dél-amerikai vb-selejtezők végjátéka: Brazília már korábban kijutott, Ecuador, Bolívia és Venezuela elbukott, a többiek azonban még izgulhattak a világbajnoki szereplésüket illetően.

Ecuador–Argentína 1–3 (R. Ibarra 1., ill. Messi 12., 20., 62.)

Nem kevesebb, mint 243 különböző kimenetele lehetett a záró forduló lehetséges eredményeinek, és ebből ARGENTÍNA 122 esetben lemaradt volna – az egész selejtezőkör egyik legnagyobb meglepetése volt az albiceleste gyatra szereplése.

Jorge Sampaoli kapitány a döntő mérkőzésre a Sergio Romero – Gabriel Mercado, Javier Mascherano, Nicolás Otamendi – Eduardo Salvio, Enzo Pérez, Lucas Biglia, Marcos Acuna – Lionel Messi, Ángel Di María – Dario Benedetto kezdővel állt ki Ecuador ellen, és igazán pocsékul kezdett: a 40. másodpercben vezetést szerzett a hazai csapat Romario Ibarra szép találatával.

Argentína a 243 lehetséges végkimenetelből 122-ben lemarad a vb-ről – dél-amerikai zóna

Góliszony a világ legjobb támadóival, Messi-függőség és politika – Argentína bajban

A címeres mezben az elvártnál ritkábban villogó Lionel Messi azonban a vállára vette övéit, előbb a szokásos nemes egyszerűségével értékesítette Di María beadását, majd a védők hibáját kihasználva lőtt a jobb felső sarokba. Di María nem sokra rá eldönthette volna a mérkőzést, de elrontotta helyzetét, ezt követően a hazaiak kerültek mezőnyfölénybe – a tengerszint fölött közel háromezer méter magasan fekszik a quitói Estadio Olímpico Atahualpa, ahol ezt a selejtezőt vívták –, de ziccerig nem jutottak.

Nem úgy Messi, aki megmentői szerepkörbe lépett, ugyanis a 62. percben megszerezte harmadik (zseniális!) találatát, és a klasszikus mesterhármast világbajnoki részvételt jelentett az argentinoknak.

Akik támadásban maradtak a hajrára, a gyengén futballozó Benedetto helyére beállt Mauro Icardi,  és ugyan az eredmény már nem változott, de emiatt egy csöppet sem sírt Argentína.

Authentik1 Creative Commons License 2017.10.11 -1 0 11401

Mármint az olaszokra gondoltál ugye? Mondtam neked h nem Argentina nem fog kijutni, hanem az olaszok, de ha bemákolják a pótselejtezőt úgyis zsinorban harmadik vb-jükön fognak kiesni a csoportban, harmatgyengének tünnek, Argentina jó lesz Sampaolival

Előzmény: BL32 (11390)
Vpp88 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 11400

Na kérem, sikerült, ráadásul a többi eredménynek köszönhetően végül a 3. helyen zárta a selejtezőket Argentína és így egyenes ágon kijutott a VB-re. Érdekes, hogy végül Chile nem jutott ki, Peru pedig pótselejtezhet.

Előzmény: Vpp88 (11399)
Vpp88 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 11399

Valami koncepciót a taktikában. Te nem? A körülményekhez igazodva is ki lehet találni valamit, de ez a meccs is kb. abból állt ki, hogy adjuk oda Messinek és majd lesz valami. Szerencsére most ez működött (bár nem akarom elkiabálni).

Előzmény: Authentik1 (11398)
Authentik1 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 11398

Mégis te mit vártál? 3000 méter magasan 90%-os páratartalom mellett esős pályán, ahol története során eddig egyszer nyert Argentina, és az első percben még gólt is kapott? Ez nem az európai bohóckodás selejtezők cimszó alatt

Előzmény: Vpp88 (11395)
setzer Creative Commons License 2017.10.11 0 0 11397

Messi 3

Vpp88 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 11396

Benedettot kellene levinnie Samapolinak, tudom, hogy a Bocában rugdossa a gólokat, de most már másfél meccs óta semmit nem csinálta. Luxus Dybalat és Icardit is padoztatni.

Vpp88 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 11395

Messi két villanását kivéve szinte semmi érdemleges nem történt argentin részről, remélem nem  áll be a csapat védeni ezt az eredményt. Egyelőre Chile és Kolumbia is 0-0-ra áll, így jelenleg 3. Argentína.

Előzmény: setzer (11394)