Keresés

Részletes keresés

Sakkmester Creative Commons License 2018.02.25 0 0 11798

Hali streamen már találtam meccset, megy már a szezon, vagy valami előszezon? 

hellawaits Creative Commons License 2018.01.19 0 0 11797

Sziasztok!

 

Végső megoldásként ezúton szeretnék segítséget kérni. Egy baseball témájú novellát fordítok, viszont ismereteim a játékról meglehetősen hiányosak - így elég nehéz - egy-egy angolul leírt játékhelyzet meghaladja a képességeimet. Ha valaki lenne oly jó és ránézne erre a bekezdésre:

 

He pauses and watches as Mike Arnold breaks toward the plate from first, grabs a practice bunt, and whirls toward the bag. He cocks his arm back — then holds the ball. Mike Pelkey is still on the mound; this time he has forgotten that it is his job to cover, and the bag is undefended.

Sakkmester Creative Commons License 2017.09.14 0 1 11796

Az euro sporton mégis mi az érdektelen?   Van foci snooker tenisz satöbbi, a snooker meg pont jó nekik töltelék műsornak, és mielőtt leírnád, hogy unalmas a snooker már 100 ezer fölött van a stabil magyar nézőréteg,nemzetközi szinten is megéri adni, anno olvastam 1 cikket 10 évre megvették a jogot, kimondottan töltelék műsornak.....tehát nekik szerintem a hátuk közepére se kéne 1 baseball, amit bekéne vezetni, megkedveltetni satöbbi a többi magyar adónak is megvannak a bejáratot sportjai, szóval még mindig azt mondom itthon ezt nem lehetne eladni főleg, hogy frengeteg meccs van, hogyan döntenék el, hogy hetente hányat és milyet adunk?  NFL be anno a sport tv is csak a vasárnapit meg a hétfőit adta vagy ilyesmi azok a csúcs meccsek ha jól tudom ki lehetett választani, a baseballt mi alapján adnák?  Mert max bevállalna akármeik tv is de max 2 meccset per hét szerintem. A másik a nézőtábor ahogy alább is írták nagyon keveseket érdekel,,, évekig tartana felfuttatni elmagyarázni stb.....

 

 

Az meg, hogy más országba miért kelendő ki tudja.... 

Előzmény: bendeguz90 (11795)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.09.13 0 0 11795

" ezt esélytelen itthon eladni, főleg, hogy tényleg a nagy része éjjel van,,,  ha nagyon baseball-ra vágyom én is inkább a japánt nézem az sok van a mi időnkbe nappal. (de már nem igen nézem a baseball-t noha lelkesedtem érte régen mert érdekes, de sajnos monoton is)"

 

 

Érthető érvek, de pl. a balkáni országokban az Arena Sport miért vállalta mégis be? Pedig nem hinném,  hogy pl. Horvátországban rengetegen nézik az MLB-t, de úgy gondolták, hogy érdemes belevágni, mert addig sem konzerv műsor vagy ismétlés megy. Mellesleg, ha az Eurosport a baseball-nál is érdektelenebb sportokat bevállal vagy bevállalt , akkor , pedig egy szezonra a baseball-t is meglehetne próbálni. 

 

 

"Plusz a baseball ha jól tudom alsóhangon kb 3 óra,,, ezt biztos nem vállalja be egyetlen sport tv sem.. "

 

Pedig az európai labdarúgást leszámítva a többi major sport is kitesz 3 órát , tehát elvileg ez nem lehetne akadály.

 

 

" Nézd meg ott a NASCAR és bejárta kb az összes magyar sport tv-t és mégse tudták eladni nincs is magyarországon adva."

 

Úgy nehéz is eladni, ha csak egy-egy szezonra  bukkan fel az is olyan kommentálással, hogy érződik a kommentátoron, hogy nem a szíve csücske a széria és úgy nehéz kedvet teremteni és új nézőket "bevonzani". 

Előzmény: Sakkmester (11793)
Sakkmester Creative Commons License 2017.09.12 0 0 11794

Az kicsivel keveseb mint a több mint 100 ezres amerikai focis magyar nézőtábor. szval tényleg ezt itthon nem tudnák eladni. 

Előzmény: roboter (11790)
Sakkmester Creative Commons License 2017.09.12 0 0 11793

Az NFL viszonylag pörgős, ott minden játéknál akciót látsz, bár európai szemmel ez is kicsit hosszú és vontatott de a baseballal ellentétben az amerikai fociba ha játék van akkor látni való is van még a baseball elég vontatott tud lenni, tudom mert néha streamen régen néztem....  ezt esélytelen itthon eladni, főleg, hogy tényleg a nagy része éjjel van,,,  ha nagyon baseball-ra vágyom én is inkább a japánt nézem az sok van a mi időnkbe nappal. (de már nem igen nézem a baseball-t noha lelkesedtem érte régen mert érdekes, de sajnos monoton is)

 

Plusz a baseball ha jól tudom alsóhangon kb 3 óra,,, ezt biztos nem vállalja be egyetlen sport tv sem.. az NFL az más fentebb részleteztem miért, azt el tudják adni még ismétlésbe is szép számokat hoz szerintem. 

 

Nézd meg ott a NASCAR és bejárta kb az összes magyar sport tv-t és mégse tudták eladni nincs is magyarországon adva.

Előzmény: bendeguz90 (11791)
sisoko Creative Commons License 2017.07.30 0 0 11792

dazn.com 10 euro havonta

Előzmény: bendeguz90 (11789)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.05.03 0 0 11791

Csak azért kérdeztem rá, mert pl., a balkáni országokban az ottani Sport Klub révén van róla közvetítés és, ha már a magyar sportcsatornák is nyitnak az amerikai sportok felé és a major bajnokságok közül csak a Baseball hiányzik gondoltam , hogy egyszer valamelyik tv bevállalja , de ha nem , akkor nem. 

 

 

"A magyar néplélelek amúgy sem szereti az érthetetlen szabályú és ráadásul no-kontakt(!!!) sportágakat. "

 

Az első részével azért vitatkoznék, mert pl. az NFL-t (igaz több mint 10 éves közvetítések eredményeként ) már itthon kialakult egy itthon egy népes rajongó tábora, pedig ott is van bőven érthetetlen szabályok. 

 

 

De mindegy , azért köszönöm, hogy válaszoltál!

Előzmény: roboter (11790)
roboter Creative Commons License 2017.05.02 0 0 11790

Semmi, zéró, nada, nyista. Tizenpár éves blogger és fácsés tapasztalattal tök pontosan tudom, hogy kábé 25, de nagyon max 50 ember követi a májer bézbólt napi szinten. Ez egy tévének sem tétel. A magyar néplélelek amúgy sem szereti az érthetetlen szabályú és ráadásul no-kontakt(!!!) sportágakat. Ráadásul 75%-ban éjszaka? Ott az MLB.tv, évi 130 dollár (2500 élő meccsért), ott vannak az ingyenes streamek…

Előzmény: bendeguz90 (11789)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.05.02 0 0 11789

Arra van  esély, hogy egy magyar sportcsatorna megvegye az MLB közvetítési jogait? Vagy nincs? 

Előzmény: roboter (11787)
Sakkmester Creative Commons License 2017.04.11 0 0 11788

köszi, szerintem belépek a face csoportba, azt írtad, ott mindent megtalálok. :)

Előzmény: roboter (11787)
roboter Creative Commons License 2017.04.10 0 0 11787

uh, bocs, a nagy promóban ez lemaradt:

Stream: https://www.mlbstream.me/ vagy https://www.reddit.com/r/MLBStreams/

Előzmény: Sakkmester (11786)
Sakkmester Creative Commons License 2017.04.10 0 0 11786

Tehát akkor van lehetőség nézni, megoldható? köszi!

Előzmény: roboter (11785)
roboter Creative Commons License 2017.04.10 0 0 11785

szia, ha facebookozol, gyere a csoportba: https://www.facebook.com/groups/127809367231343/

ha nem facebookozol, az oldalt akkor is látod: https://www.facebook.com/pg/PlayBallBaseballBlog/posts/

 

minden nap posztoljuk a meccskezdéseket (streamekkel), összefoglalókat, érdekesebb híreket ;)

Előzmény: Sakkmester (11784)
Sakkmester Creative Commons License 2017.04.10 0 0 11784

Sziasztok! Hol lehet baseball-t nézni?  még "ezer éve" az eurosport adott valami europai bajnokságot akkor nagyon tetszett, azóta sajnos nem láttam,,, :( , most újra eszembe jutott, hogy szeretnék meccset nézni, gondoltam ebben a topikban segítséget kaphatok.

 

 

köszi előre is. :)

roboter Creative Commons License 2017.01.17 0 0 11783
Előzmény: wantedbear (11782)
wantedbear Creative Commons License 2017.01.17 0 0 11782

Sziasztok találtam ma egy Rawling Claw TM68  baseball kesztyűt AMS illetve MEGAW van ráírva szép állapotban van korához képest még használható szerintetek menyit érhet?

roboter Creative Commons License 2016.11.03 0 0 11781

jól értelmezted, három out, támadás vége.

Előzmény: marosko (11780)
marosko Creative Commons License 2016.11.03 0 0 11780

Sziasztok,

egy szabálymagyarázati kérdéssel fordulnátok hozzátok, a mai döntőn egy momentum volt, amit nem tudtam értelmezni a gyér szabályismeretemmel (a szakkifejezésekkel nem vagyok tisztában, csak érteni vélem, amit látok, ezért elnézést a talán megmosolyogtató megfogalmazásért): 

a 9. inningben 6-6-os állásánál a Chicago harmadik játékosának kiesésekor egy másik játékos ezzel egyidejűleg a gyémánt harmadik bázisától kiindulva ha jól láttam, körbeért, mégsem kapott a Chicago pontot? Miért?  Ha egyidejűleg kiesik a harmadik játékos, nem számít, hogy valaki közben körbeért a bázisokon? 

Köszönöm előre is a választ. 

 

Jay-X Creative Commons License 2016.11.03 0 0 11779

Epikus sorozat volt.

 

Én nagyon örülök, mert kb 3 éve követem mélyen a csapat eredményeit és máris WS. Nem halott kecskét kellett volna szoborra akasztani, hanem engem aktiválni és hamarabb megtörik az átok :D

Előzmény: Törölt nick (11778)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.03 0 0 11778

Chicago Cubs 8 - 7 Cleveland Indians

 

:((((((

 

Egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy szúrhattuk el így. Gyönyörű szezont tudhatunk magunk mögött, szép lett volna egy World Series-győzelemmel zárni.

Előzmény: Jay-X (11777)
Jay-X Creative Commons License 2016.11.02 0 1 11777

Hát szerintem egyforma dicsőség mindkét csapatnak akik ily régóta várnak a győzelemre. Ha behúznánk, aztán év végén a Bulls meg a Blackhawks az lenne gyönyörű :D

Előzmény: Törölt nick (11776)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.02 0 0 11776

Lehet, hogy kissé elfogult vagyok, mert a saját csapatomról van szó, az Indiansről, de a Cavaliers bajnoki címe miatt szerintem sokkal nagyobb dicsőség lenne, ha az Indiánok nyernék a World Seriest, és nem a Cubs. Ráadásul egy alacsonyabb osztályú hokibajnokságban, az AHL-ben is clevelandi csapat lett a bajnok, egy Indans-bajnoki cím pedig tovább növelné Cleveland városának tekintélyét.

Előzmény: Jay-X (11775)
Jay-X Creative Commons License 2016.11.02 0 0 11775

Nana. Az átok!

 

Jó, de viccen kívül, ez most már tényleg lelki hajszálakon fog múlni. Viszont mindkét csapatnak sokkal-sokkal fájdalmasabb lesz így, bármelyik is kap ki.

Előzmény: Törölt nick (11774)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.02 0 0 11774

Úgy néz ki, az Indians megismétli azt, amit a Cavaliers csinált az NBA-döntőben. Csak éppen fordítva...

Szomorú lennék, ha egy ilyen jó szezon után így elrontanánk a WS-t.

Előzmény: Törölt nick (11773)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.20 0 0 11773

World series baby!

20 évvel ezelőtt láttam őket játszani először. 2007-ben ott voltam, mikor az A's ellen nyerték az AL centralt .... 

De ez a playoff sorozat előkelő helyre került. 

Atya ég! Ennyi balszerencse....

 

a Cubs, ha bejutna, hatalmas sztori lenne a WS! De valami azt súgja, kedden a Dodgers vizitál a Jake-én!

1 hónapja ott jártam, de most nagyon szívesen ott lennék megint :)

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.11 0 0 11772

A cubs még reggel 7-kor is extra inningekben küzdött a továbbjutásért. De nem jött össze, a Giants szépített, Bochi mester bámulatos, 10-0 eredményt tud felmutatni a playoff ilyen jellegű meccsein.

 

A Tribe viszont hatalmas meglepetésre kisöpörte a bostont, és a másik meglepetés csapattal, a blue jays-el játszik a world seriesbe jutásért....

Előzmény: Jay-X (11771)
Jay-X Creative Commons License 2016.10.10 0 0 11771

Bírnám nagyon, ha már ennyire robognak a kismacik (a nagymacik meg jó szarok az NFLben).

Előzmény: Törölt nick (11770)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.09 0 0 11770

az alds meccseken a Rangers és a Red Sox a kiesés szélére sodródott. Ez mindenképp meglepetés.

Az Indians a liga legjobb támadó sorát lenullázta, Kluber zseniális dobojátékával. 

Persze lesznek még izgalmak rendesen.

 

Mekkora klasszikus lehetne egy Cubs-Indians world series ... a bocsok majd 100, az indiánok majd 70 éve várnak a sikerre :)

Előzmény: Törölt nick (11769)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.07 0 0 11769

Megkezdődött a playoff

 

Red Sox vs Indians adls

 

a Tribe két ágyúkezű dobója ( Salazar, Carrasco) nélkül kénytelen megoldani a rotációt, mégis, okos bullpen management mellett, egy őrületes homerun derby-vel a 3-ik inningben, behúzták az első meccset a liga legerősebb támadószekciója ellen.

Él a remény, még akkor is, ha hosszú lesz ez a best of 5

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!