Keresés

Részletes keresés

Bombyna Creative Commons License 2023.12.16 0 0 430

Nincs. Pá

Előzmény: Káun (427)
Káun Creative Commons License 2023.10.24 0 0 429

Rendben

Én inkább Romániába mennék, oda nyugodtan.

De ha  Szlovi se gáz annak örülök.oda csaladilag megyünk

Előzmény: JAWA SK/CZ (428)
JAWA SK/CZ Creative Commons License 2023.10.24 0 0 428

)Szlovákiába is tartok a migransoktól...ide nyugodtan johetsz,nem kell tartani a migransoktol,:),es Fico-bacsiek kinevezese utan mar csak meg inkabb ritkitva lesznek Europai-demokratikus modszerek szerint:)

Előzmény: Káun (427)
Káun Creative Commons License 2023.10.24 -2 0 427

Egyszer voltunk iskolai  kiránduláson(salgótarjanból) Szerbiában.Nagyfény,Bajmok,,Topolya környékên Ez 10 éve volt.Jó volt, bár 1 napra mentünk , mire odaértünk, 12.00 volt, 3 órat tudtunk ott lenni.

Nem fog megismétlődni egyhamar, a migránsok végett.

Románia szóba jöhet, ( hiába szomszédja Szerbianak)Szlovákiába is tartok a migransoktól.Mondjuk ott eleve 2 szer voltam, pedig 30 percre lakom az egyik határtól, biciklivel is atgurultam már.

Érdekes erdélyt biztonságosnak tartom egy szintig.

Van köztetek aki szerb területen lakik?

gy-gyuri Creative Commons License 2022.07.06 -4 0 426

Kedves hozzáértők!

Már nem vagyunk fiatalok, ezért kérdezem, hogy a Blederija vízesés normál autóval mennyire közelíthető meg, és a parkolástól gyalog mennyire strapás?

Választ előre is köszönöm!

attilav1 Creative Commons License 2021.02.27 -4 0 425

Mondjuk elég lett volna a 'slideshow' törlése az url-ből és akkor bejön a flashmentes képnézegető :)) Nem kellett volna a flash beüzemelésével vesződnöm :))

Arra mindenesetre jó volt ez a flashes oldal hogy teszteljem a ruffle flash helyettesítő plugint, hát nem jelenített meg belőle semmit, de a ruffle honlapja szerb domainen van, ennyiben kötődik a témához :))

Egy kép az indafotó flash megjelenítőjéből a nosztalgiázóknak(Flash 32.0.0.371, PaleMoon böngésző):

Előzmény: attilav1 (424)
attilav1 Creative Commons License 2021.02.27 -4 0 424

Ezen a linken áttekinthető a fotók listája:

https://indafoto.hu/zoomingout

attilav1 Creative Commons License 2021.02.27 -1 0 423

Nagyehezen beüzemeltem valahogy a flasht palemoon böngésző alatt, és a flashes képmegjelenítőben van egy link a flash nélküli változathoz, ezt közzéteszem, így már bárki

könnyen megnézheti koboradam szerbiai képeit: https://indafoto.hu/zoomingout/image/26711159-db4c042e/user#nagyitas

Előzmény: kobradam (417)
Bombyna Creative Commons License 2020.06.14 -3 0 422

Akkor megusztatok a határt. Én kíváncsi vagyok a kepekre.

Előzmény: kobradam (421)
kobradam Creative Commons License 2020.06.13 0 0 421

Képeket itt a fórumban csak az indafotóval tudtam megosztani. Ha szeretnétek tudok egy google fotók könyvtárat is megosztani. Korábbi tapasztalat alapján nem vacakoltunk, kifelé röszkei autópálya határátkelő a legjobb, eddig sosem volt sor. Magyarországba belépő oldal már másabb, de hazafele is az autópályán jöttünk, fél óra alatt átjutottunk.

Előzmény: Bombyna (419)
attilav1 Creative Commons License 2020.06.13 -1 0 420

Persze hogy nem lehet megnézni mert flash alapú a honlap képnézegetője, de a chrome-ot rá tudtam venni hogy használja a beépített flash plugint, valahol a beállításokban kell engedélyezni, és utána még az adott honlapon külön engdélyezni kell. Sajnos a chrome-ból is kiszedik a flasht hamarosan, olvastam valahol, így jobb lenne ha mindenki mellőzni a flash alapú megoldásokat.

Előzmény: Bombyna (419)
Bombyna Creative Commons License 2020.06.13 -2 0 419

Jó lehetett. A kepeket nem lehet megnézni. Melyik hataron mentél át?

Előzmény: kobradam (417)
attilav1 Creative Commons License 2020.06.10 -2 0 418

A volt jugoszláv szövetségi parlament épületét látta már valaki (belülről is) ?

Itt egy összefoglaló írás róla angolul: https://yugotour.com/blog/palace-serbia-siv/

google fordító egész jól lefordítja, a leírás szerint érdemes belülről is megnézni,

építészeti műremek.

Milyen feltételekkel látogatható? Látogatható egyáltalán?

kobradam Creative Commons License 2020.06.06 0 0 417

Zdravo!
Végül péntek estétől hétfő estéig voltunk, a hűvös éjszakák miatt végül szálláson voltunk, de olcsó volt és jó minőséget is kaptunk. A távolságtartás nem nagyon megy nekik, de számítottunk egy a miénknél lazább rendszerre. Az utak tökéletesek voltak, vagy felújítva, vagy felújítás alatt vannak.
Kezdtük Galambóccal, majd a Kazán-szorosok, Vaskapu vízerőmű, Blederija vízesés, Rogljevó borospincéi. Majd Bor rézbányája és bányászvárosa, Lazarev kanyon, Ljisinski raj, Veliki Buk vízesés és karsztforrás. Vasárnapra maradt a Resava barlang bejárása, de véletlenül "rossz" völgybe mentünk be és egy fantasztikus eldugott és lepukkant bányászvárost találtunk, ahol éppen jöttek ki a vájárok a bányavonattal az alagútból. Végül Manasija várfallal körbevett 

monostorát néztük meg. Hazafelé még csináltunk egy búcsúképet a Duna mellett. Továbbra is csak ajánlani tudom az országot. Aki jött, mind visszavágyik, sokkal többet ad, mint számítani lehetne. Nincsenek turisták, sőt, szerintem a vendégmunkásokon kívül csak mi voltunk külföldi autóval. A rendőrök mindig továbbengedtek mikor meglátták a rendszámot :D ilyen se volt még! 

Elvileg feltöltöttem a képeket és meg is lehet nézni itt párat belőle:
https://indafoto.hu/zoomingout/slideshow

Előzmény: Bombyna (415)
csogi_ Creative Commons License 2020.05.26 0 0 416

Hello, lehet akkor összefutunk; én is gondolkodom el kellene menni.

Tavaly ugyanekkor voltunk a fiaimmal Aracs-Deliblát-Galambóc-Vaskapu vonalon (sajnos most nem lehet a román oldalon visszajönni) és gyönyörű volt. Sehol senki, kempingben mi voltunk egyedül.

Egyet megjártunk, Galambóc vára hétfőnként zárva, azt nem tudtuk megnézni. Esősnek néz ki a hétvége; mi általában sátorban nyomjuk de max. bennalszunk a kisbuszban. :)

Előzmény: kobradam (414)
Bombyna Creative Commons License 2020.05.25 0 0 415

Jól hangzik. Nagy részét bejártam már ezeknek. Szívesen visszamennék de sajnos nem most. Szállások szerinted nyitva lesznek már? Lehet vadkemping lesz belőle. Ha visszajottetek részletes élménybeszámolót kérünk.

Előzmény: kobradam (414)
kobradam Creative Commons License 2020.05.25 0 0 414

Sziasztok!

Mivel megnyílt az utazási lehetőség a két ország között, egy barátommal tervezünk 4napos túrát ezen a hétvégén(pé-h). 
Elsősorban Kelet-Szerbia (Delibláti-sivatag, Galambóc, Vaskapu, Krajina, Szerb-érchegység...) lenne a program az időjárás-előrejelzés miatt. Ha ez utóbbi jó irányba változik akkor a nyugati végek: Tara-, Uvac-kanyon, Sargan8, Drvengrad... Szállások vidéki vendégházak, meleg idő esetén kemping is.
Ha érdekel titeket, szívesen látunk, még 2 fő befér az autónkba, vagy mehetünk több autóval is. A programtervet el tudom küldeni privátban.

Bombyna Creative Commons License 2019.10.30 0 0 413

Cseheknel muanyag tepozaras modszer van. Tudnak ezek a csehek. Szerbek nem.

Előzmény: dorog.zultan (412)
dorog.zultan Creative Commons License 2019.10.30 0 0 412

Köszi, az majdnem biztos, hogy ahol vettem lehet intézni, azt jó volna tudni hogy előre el tudom-e intézni, 

ha nem akkor be kell- e vinni a ketyerét a kúthoz vagy elég a szerződésszám, azonosító.

(A szerkezetet fel kellett ragasztani a tükör alá, ezért kicsit problémás leszedni, visszatenni.)

Előzmény: Szajci (411)
Szajci Creative Commons License 2019.10.26 0 0 411
Előzmény: dorog.zultan (410)
dorog.zultan Creative Commons License 2019.10.24 0 0 410

Sziasztok,

Az ENP nevű "autópálya bérletet" hogyan kell feltölteni pénzzel? (A vásárláskor feltöltött keret elfogyott.)

Gondolom benzinkutaknál lehet intézni, be kell vinni a kütyüt, vagy elég valami azonosító számot megadni?

(Esetleg interneten keresztül, kártyával, átutalással?)

Bombyna Creative Commons License 2019.10.12 0 0 409

Kübekházán megnyílt a határ.

BB0102 Creative Commons License 2019.01.21 0 0 408

Szabadkán helyi rendszámú autón is láttam, szóval csak nem. :D 

Előzmény: TheKing88 (407)
TheKing88 Creative Commons License 2019.01.21 0 0 407

Beb*sszák a szélvédőt a parkolóban egy Nagy-Magyarország matrica miatt?

BB0102 Creative Commons License 2019.01.10 0 0 406

Sziasztok!

Hétvégén szegeden leszünk és gondoltuk megnézzük Szabadkát.

Tudtok ajánlani jó éttermet, ahol finom helyi ételeket lehet enni?

Köszönöm!

Bombyna Creative Commons License 2018.11.18 0 0 405

Hány órát vartatok és melyik határon? Mennyi most a díját? Pljeskavicat vettetek?

Előzmény: mixi123 (403)
Szajci Creative Commons License 2018.11.12 0 1 404

mivel jön a karácsony, ezért kb. mindenhol sokan lesznek, főleg Tompán. Bácsalmás kis átkelő, próbáld meg esetleg ott.

Előzmény: mixi123 (403)
mixi123 Creative Commons License 2018.11.12 0 0 403

Sziasztok! Szombaton reggel szeretnénk menni Szabadkára a piacra, melyik határátkelőt ajánljátok Pécsről indulva? Nem szeretnénk sokat várakozni. Zsolt

Espace4 2.0 dci Creative Commons License 2018.06.19 -1 0 402

Sziasztok! 

Szeretném megkérdezni, hogy működik Szerbiában az autópálya dijfizetés .Tompánál mennénk át, és Galambócra mennénk .

Most mennénk először Szerbiába és nagy segítség lenne .

Előre is köszönöm a segítséget. 

fagyalf Creative Commons License 2018.05.11 0 0 401

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék! Az AMSS honlapján írnak valami elektronikus kütyüt!? http://www.amss.org.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=175&Itemid=140

Ezt hogy lehet használni, hol lehet vásárolni? 2 Hétre megyek görögbe, jó lenne utazás elején megvenni végén leadni és fizetni.

Előzmény: Szajci (400)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!