Keresés

Részletes keresés

ka_TARZI_s Creative Commons License 1,5 órája 0 0 84522
RazorX911 Creative Commons License 1 napja 0 0 84521

A Prequel-trilógia könyvekből, melyik az első kiadás??

 

Ha, jól számolom a képeket, EP1: 4 féle, EP2: 3 féle, EP3: két féle borítóval van. (A Baljós árnyak már meg van.)

RazorX911 Creative Commons License 1 napja 0 0 84520

A '90-es években, egyszer sem láttam ilyesmi képregényt vagy bármi hasonlót! Itt vidéken, ebben a kis porfészekben, hiába frekventált közlekedésileg (főút szeli ketté) ilyesmik már nem jutottak el felénk, a közeli kisvároska iskolájába sem. Csak, kalóz vhs-en láttam őket annó 1994/95 előtt, de lehet már '92/93 telén, a Jedit is beleértve, azt is szinkronnal. Utána, csak az RTL KLUB-on találkoztam a filmekkel, a GUILD-trilógiával 2012/13 után, a Fazekas-képregényekkel együtt, már a neten botlottam beléjük, az elmúlt években.

Előzmény: Jani-wan. (84517)
RazorX911 Creative Commons License 1 napja 0 0 84519

Nézem, valóban, 1976-os év és a Ballantine Books, New York szerepel benne, mint forrás, ami alapján készült a magyarra fordított kiadása, Gömöri Péter fordításában, 1980-ban. A Birodalom, az 1980-as (magyar fordítás: 1981), a Jedi-é, az 1983-as (magyar ford: 1985) kiadású könyvön alapul. Megnéztem a keményfedelest, az is totál ugyanaz, a második kiadás. A Jedi-nél, van egy olyan megjegyzés, hogy a borítón lévő kép, a filmből van, amikor nem mutatják Luke kezeit így, az égbemeredő fénykarddal.

Előzmény: Stratonicus84 (84516)
Jani-wan. Creative Commons License 1 napja 0 1 84518

"Addig pedig kénytelenek leszünk beérni Tarkin kormányzó gyermeteg eszközeivel"- jelenet

 

:)
Nagy így már emlékszem! Hát volt a könyvben egy-két jó mondat.

Előzmény: Stratonicus84 (84514)
Jani-wan. Creative Commons License 1 napja 0 0 84517

"mintha egyszer a TV-ben láttam volna őket. Az első 4-ből valamennyit, az öregasszonyt kivéve"

 

Semmi ilyesmire nem emlékszem. Szerintem valami képes újság lehetett fényképekkel.

Pl. én nagyon sokáig nem így képzeltem el a 6-karú Treadwell-t.

 

"Jerjerrod-ot, sosem láthattuk a moziban, hogy szétlőni készül, az Endor-t?"

 

Nem bizony.

 

"nagyon korán(!) látjuk a szemeink előtt, olvashatjuk, az alábbi jelenetet. ..."

 

Igen, a filmben ennek a jelenetnek a helyére lett betéve a birodalmi keresőcsapat a Tatuinon.

 

"A második kiadásban van ez így. Az és a legelső közt, tartalmilag, időrendileg van valami különbség?"

 

Megvan mindkét kiadás, az 1980-as és a 84-es is. Megnéztem. A kettő egyforma. Még a Kuczka Péter által írt utószó is ugyanaz. A két kiadás között annyi különbség van mindössze, hogy jelentősen felment az ára.
28 forintról 30 forintra. Ó a borzalom!
Persze ez a magyar kiadás. Az amerikairól nem tudok nyilatkozni.

Előzmény: RazorX911 (84509)
Stratonicus84 Creative Commons License 1 napja 0 0 84516

A vágáskor variáltak az események sorrendjén. A regény a forgatókönyvet követi, azt már nem lehetett újravágni, hisz már az utóforgatás előtt kiadták.

Regény: 76 november

Utóforgatás: 77 január

Vegső vágás: talán 77 április?

Előzmény: RazorX911 (84515)
RazorX911 Creative Commons License 1 napja 0 0 84515

A Csillagok háborúja könyvben, azon lepődtem még meg nagyon, hogy nagyon korán(!) látjuk a szemeink előtt, olvashatjuk, az alábbi jelenetet.

 

https://www.youtube.com/watch?v=f1d70rTHNJE

 

És! Csak, ezután olvashatjuk a könyvben, Thripio félelmét, siránkozását, attól félve, hogy beolvasztják-e?

Filmben nézve, 25 perccel előbb látjuk, a Halálcsillagot, mint amúgy. A második kiadásban van ez így. Az és a legelső közt, tartalmilag, időrendileg van valami különbség? Van, egy keményfedeles borítós is, azzal még nem is néztem össze. (De, lehet ugyanaz.)

Stratonicus84 Creative Commons License 1 napja 0 0 84514

A 7-es is ott a könyvben. ;)

Az "Addig pedig kénytelenek leszünk beérni Tarkin kormányzó gyermeteg eszközeivel"- jelenet. Mos Eisley átfésüléséről beszélnek.

Előzmény: Jani-wan. (84508)
mindenki senkije Creative Commons License 1 napja 0 0 84513

Akkor nem kizárt, hogy később láttad.

 

Az egészen bizonyos, hogy akkoriban igen nagyot szóltak ezek a felvételek, mindenki a csodájára járt, főleg az SW klubban stb stb stb, pont emiatt, mert akkor és ott láttuk ezeket először. Fényképek viszont asszem már voltak róla (belőle) korábban is. Ha jól emlékszem az 41. Insider hamarabb jutott el hozzánk, mint a CD-ROM és az már komolyan foglalkozott a lost cut-al:

 

https://starwarz.com/tbone/the-lost-cut-of-star-wars/

 

https://www.starwarsholidayspecial.com/swcs/episode4/lostcut.html

 

De ennyi.

Ahogyan a Rancor (rácsba kapaszkodós) jelenet sem volt része soha, egyetlen mozis vágatnak sem, úgy ezek sem. Kár olyan verziókat keresgetni, amiben ezek benne lesznek (voltak)

Előzmény: RazorX911 (84512)
RazorX911 Creative Commons License 1 napja 0 0 84512

Még PC-t se nagyon láttam, 1998-ig! Csak, a jó öreg TVC-t, még C64-et se nagyon, akkor meg honnan is lett volna az embernek halvány lila gőze, arról a bizonyos CD-ről?? 1998. szeptemberében kezdtem tanulni, az alapfokú számítógép-kezelői/felhasználói (ECDL?) vizsgát, 1 évig, 386-os(!) PC-n, Win 3.11 alatt, örülhettünk, ha odakerülhettünk, egy másik teremben, a 200Mhz-es P1-es vasak elé! Meg toltuk, a Pre2-őt!! Igaz, '99 tavaszán, már neteztem is rajtuk. 10Mbit-en osztozkodtunk, a fene se tudja, mennyi gép. :)

 

Bocsi, az OFF-ért.

Előzmény: mindenki senkije (84510)
mindenki senkije Creative Commons License 1 napja 0 0 84511

az öregasszonyos kis jelenetke pedig a BD-vel látott napvilágot, tehát azt valóban nem láthattad korábban

Előzmény: RazorX911 (84509)
mindenki senkije Creative Commons License 1 napja 0 0 84510

számos SW témájú műsor volt akkoriban (pláne a Special Edition miatt) a tévében, valamelyikben lehetett

pláne, miután már a Behind The Magic CD-ROM is elérhetővé vált

(gyanítom amúgy, hogy inkább ezt láthattad és nem a tévében, és inkább 1998 után)

Előzmény: RazorX911 (84509)
RazorX911 Creative Commons License 1 napja 0 0 84509

Köszi! (A pontosítást is...)

 

Az az érdekes számomra, az ANH-s kivágott jelenetek kapcsán, mintha egyszer a TV-ben láttam volna őket. Az első 4-ből valamennyit, az öregasszonyt kivéve és szinkronizálva is volt. Ezt úgy kb. 1995-2000 közé tenném vagy valamivel előbb. De, lehet aztán vhs-en volt ez. Kb. 15-30mp-nyi lehetett az egész, csak az első távcsöves jelenetsor rémlik. (Lehet ennyi is volt az egész.)

 

Jerjerrod-ot, sosem láthattuk a moziban, hogy szétlőni készül, az Endor-t? Jó volna egyszer teljessebb egészében látni a filmeket.

Előzmény: Jani-wan. (84508)
Jani-wan. Creative Commons License 1 napja 0 0 84508

"Amikor, Luke Mos Eisley utcáin száguldozik és madjnem elsodorja az öregasszonyt"

 

Az nem Mos Eisley hanem Anchorhead.

 

"Az ANH-ban, több ilyen jelenetsor van, amit a filmben nem mutatnak."

 

Ki lettek vágva.

 

1. Luke nézi a csatát az űrben
2. Az öregasszony Anchorhead-ben akit Luke majdnem elgázol
3. Luke találkozik Biggs-szel Fixer műhelyében
4. Megnézik a csatát az űrben
5. Solo és az "ember formájú szajha"
6. Itt nyomja fel Kenobiékat valaki a kocsma előtt a birodalmiaknak
7. (na erre nem emlékszem a könyvből) itt Vader beszél egy tiszttel a HCS-n. (a jelenetet betették a Holiday Special-ba)
8. A ROTJ-ben amikor Jerjerrod megkapja a parancsot az Endor hold szétlövésére

Előzmény: RazorX911 (84506)
RazorX911 Creative Commons License 2 napja 0 0 84507

Én még sose jártam ott és hasonló SW-fanoknak szánt rendezvényen, de filmvetítés nélkül, számomra felejtős. Nagyon jó lett volna 2018-ban, az ANH-t látni, ha jól sejtem feliratosan vetíthették akkor, mint ahogy, a többit is. Úgy dereng, a régi kópiákat és/vagy szinkronnal adták.

 

Relikviák terén, volt valami érdekessebb?? Egy ismerőstől hallom, EP3 vhs volt ott 20k-ért, ami azért sokk érte.

Előzmény: Stratonicus84 (84500)
RazorX911 Creative Commons License 2 napja 0 0 84506

Köszi! :D

 

Más téma: Az elmúlt napokban, kiolvastam a régi trilógiát, voltak benne érdekes jelenetek is, amiket a filmekben nem is látni, esetleg csak 'kivágott' formájában létezik. Pl: Amikor, Luke Mos Eisley utcáin száguldozik és madjnem elsodorja az öregasszonyt, amely az akkori képregényekben is megjelent, a netes képek szerint. Az ANH-ban, több ilyen jelenetsor van, amit a filmben nem mutatnak. Az ESB-ben nem sok, de ott is hamar kiderül, hogy nem lakatlan. A ROTJ-ben, van egy nagyon érdekes jelenetsor, Jerjerrod-al, aminek az előzménye a Császárhoz köthető, amikor kiadja a parancsot, hogy lőjjék szét, az Endor-t. Ez már folyamatban van, amikor a hőseink készülnek szét durrantani, a Halálcsillag reaktorát. Ezek egy részét, sosem forgatták le?? Netán, a korai verziókban, láthatóak voltak a mozikban is? A könyvek, azok melyik "draft"-on alapulnak, már ami a forgatókönyv különféle vázlatait illeti?

Előzmény: Stratonicus84 (84504)
Stratonicus84 Creative Commons License 2 napja 0 0 84505

Más:

Tegnap kezet szorítottam Luke és Anakin magyar hangjaival, ma pedig párhuzamosan 3 bennfentestől kapom a SW infókat! 24 óra leforgása alatt ez elég sok input nekem!

Stratonicus84 Creative Commons License 2 napja 0 0 84504

Ez a Holiday Specialből van, annak van francia szinkronja is. Ezt hallod a végén.

A középsőt nem ismerem fel, de hát több országban is bemutatták a HS-t, szóval valami latinra tippelek.

Az első pedig ugyebár az amerikai.

 

Az eredeti angol hangban más volt a szöveg, ott Mos Eisleyről beszélgettek, nem a vukibolygóról. Az csak David Prowse hangjával létezik, J.E.Jones a kivágott jelenetet nem szinkronizálta.

Előzmény: RazorX911 (84503)
RazorX911 Creative Commons License 2 napja 0 0 84503

Milyen nyelveken beszélnek még, az angol-on felül? Honnan származik, a többi? Trailerekből?

 

https://www.youtube.com/watch?v=md8bEaOIaKc

Biga Cubensis Creative Commons License 2 napja 0 0 84502

Nekem is feltűnt :)

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=166843624&t=9011441

Nem gondoltam komolyan, hogy jobb mint az ST. Abban legalább van pár kedvelhető karakter, ebben még az sincs.

Előzmény: Tjoe (84501)
Tjoe Creative Commons License 2 napja 0 0 84501

Szarabb mint az első rész, pedig az sem egy nagy durranás. Unalmas, vontatott. Én nem tudtam megnézni, csak két részletben.

Egy Sci-fi filmben 10 percig búza aratást kell nézni, hát...  

Előzmény: Biga Cubensis (84499)
Stratonicus84 Creative Commons License 3 napja 0 0 84500

Volt-e innen ma valaki az FMK-ban a Star Wars találkozón?

Biga Cubensis Creative Commons License 3 napja 0 0 84499

Kb mint az első, szerintem borzasztó. Szinte semmi sincs a helyén, akár AI is generálhatta volna.

De azért a Sequel Trilogy-nál jobb :P

Előzmény: RazorX911 (84498)
RazorX911 Creative Commons License 3 napja 0 0 84498

A Rebel Moon 2.-ik része, az milyenre sikeredett?? Most nézem, hogy felkerült...

Mlle. Grenelle Creative Commons License 4 napja 0 0 84497

Bateman Creative Commons License 2024.04.15 0 0 84496

sok van, azt nem tudom melyikkel csinálták ezt. 

Előzmény: Jani-wan. (84494)
Stratonicus84 Creative Commons License 2024.04.12 0 0 84495

Simon Zoli, a Star Wars plakátok alkotója itt sok okosságot mond az AI művekről:

 

https://youtu.be/Ko7eXHFrTCs?si=rqyF3HdoJZIRuSrP

Jani-wan. Creative Commons License 2024.04.12 0 0 84494

Ezt az egész előzetest egy AI csinálta, nem ember?
Milyen progi ez?

Előzmény: Bateman (84481)
Bateman Creative Commons License 2024.04.12 0 0 84493

mert azok, amelyikről nem ordít, nem vágod, hogy AI;)

Előzmény: Mlle. Grenelle (84490)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!