Keresés

Részletes keresés

ábmrus Creative Commons License 2023.06.18 0 0 1029

Egyik barátnőm itt járt gimibe, valami záró ünnepségre hívott , táncpartner lettem, 1959-ben  lehetett.

Vppar123 Creative Commons License 2023.04.15 0 0 1028

Igen.Én is 1991-1995 között jártam a Kaffkába.Matyasovszky,Ceglédi es Csoknyay tanárnő elhunytak Szeretettel gondolok ezekre az évekre  itt voltam fiatal.

Előzmény: manóvilág_ (981)
Domi Creative Commons License 2022.05.29 0 0 1023

Igen, elvileg botolhattunk volna, csakhogy "a"-tól "i"-ig voltak osztályok, 45-50 fős létszámmal. No és akkoriban egy elsős srác meg sem mert szólítani egy maturáló lányt. Éltünk ott nagy szűzességben....

Nekem a Jánossy Istvánné volt az of, a műfordító felesége

Előzmény: Tamas(Ottawa) (1022)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2022.05.28 0 0 1022

Én 64-68 között, szóval elvileg egymásba is botolhattunk annélkül, hogy tudnánk róla... (Dr. Stelczer Mária volt az of. /e "kategóriás" volt az osztályunk - neve talán mond Neked valamit...)

Előzmény: Domi (1021)
Domi Creative Commons License 2022.05.27 0 0 1021

Én meg 67 -től 71 -ig

Előzmény: Badora04 (1020)
Badora04 Creative Commons License 2022.05.24 0 0 1020

1971-től 1975-ig Voltam Kaffkás. Most ünnepeltük a 47. éves érettségi találkozót. Sajnos voltak akik már nem lehettek közöttünk.

Snailblood Creative Commons License 2021.12.11 0 0 1019

Vasas történelem, Sáfár testnevelés, Lobmayer biológia. Mind jó tanárok.

Előzmény: manóvilág_ (981)
Snailblood Creative Commons License 2021.12.11 0 0 1018

"Helyesen:

 

Az Isteni Megváltóról Nevezett Nővérek Szent Margit Gimnáziuma

 

 

 

 

Ha áfás számlát kérnek valahol, a számla kiállítója összekarmolja magát.

A távolban ilyenkor mindig halkan felsír Juhász János elvtárs.

Pajtás."

 

Konkrétan nem fért be a felsőoktatási felvételi lapra. Rövidíteni kellett...

Előzmény: Törölt sick (992)
Snailblood Creative Commons License 2021.12.11 0 0 1017

Hát Temes messze rosszabb tanár volt mint Jánosi. Nekem osztályfőnököm volt, fizikát tanított. Nem volt a szíve csücske a többségnek de Temesnél álszetnebb kétszínűbb tanár nem volt.

Előzmény: Sassenach (1012)
vépé02 Creative Commons License 2021.01.10 0 0 1016

Miben halt meg?

Engem nem tanított, de a párhuzamos osztályt igen. Talán biológiára.

Nem ismertem személyesen, csak a folyosón láttam néha. Rokonszenvesnek tűnt.

Úgy emlékszem néha beállt focizni az osztályával, és tanár-diák kosármeccsen is szerepelt.

Nem vagyok biztos benne, de szerintem egész életében ott tanított.

Előzmény: Törölt sick (1015)
Törölt sick Creative Commons License 2021.01.07 0 0 1015


Tegnap meghalt Galambos tanár úr.

”mondjad, rosszarcú!”

”Lina!”

”svédcsavar! könyveket a lábak alá!”

Szántai Gábor Creative Commons License 2020.10.15 0 0 1014

Sziayztok! 1980-84, Marx Laci volt az ofőm, Szántai Gábor vagyok, f-es. 1984 márc. 15 után majdnem kirúgtak, mert csináltam egy kérdőívet, h. melyik volt a legnagyobb ünnepünk. Végül megelégedtek annyival, hogy megfosztottak egy pénzjutalo.tól amit a sulin belül megnyertem. Nem tudjátok az alapít án, pontos nevét? Sweitzeer?

 

vépé02 Creative Commons License 2020.07.18 0 0 1013

Szia!

Jánosi Ilona fizikát tanított. Nekem tanárom is volt, emlékszem olyan órára, ahol végigdiktált, írtunk 18 oldalt, a következő órán újra végigdiktált, aztán a harmadik órán végigfeleltetett a 35 oldalból. Voltak kedvencei, akik mindig +t kaptak, de a többség nem ide tartozott.

Utolsó órán megkérdezte, ki fog fizikából felvételizni, senki sem jelentkezett...

Nagyon rosszul éreztem magam abban a gimnáziumban.

Előzmény: Sassenach (1012)
Sassenach Creative Commons License 2020.02.28 0 0 1012

1990-94-ből vannak itt?

 

Osztályfőnök/magyar: Temesvári Katalin

Rajz/művészettörténet: Kiss Katalin Ágnes (Isten nyugasztalja!)
Történelem: Gergye Gizella (tud róla valaki akármit?)
Matematika: Böcskei Attila (1év), Dömölki Bálintné (Eta néni két élete, lásd eggyel korábbi hozzászólásomban), egy fél évig Mórocz (?!) Tamásné
Kémia: Padányiné

Biológia, földrajz: Kincsesné, később Lobmayer
Angol: Nezepa Sándor 

Olasz: ?

Testnevelés: ?

Filozófia: ?

 

Fizika: több tanár is volt, de sajnos senki nevére nem emlékszem

 

”Szerencsére Jánosit én is megúsztam, szörnyű híre volt”

 

Ő mit tanított?

Sassenach Creative Commons License 2020.02.28 0 0 1011

Eta néni két élete

https://index.hu/fortepan/2019/12/28/eta_neni_ket_elete/

Az Index appból küldve

Rettegett matek tanárnőnk másként.

 

1990-1994. 

Osy Bácsi Creative Commons License 2020.02.11 0 0 1010

Szia SzilviP!

 

Halápiné kb. három éve meghalt.

 

Előzmény: SzilviP (971)
hul Creative Commons License 2020.01.27 0 0 1009

Gerőcs hatalmas KIS ember volt. Mit tudni róla? 

 

 

Előzmény: Domi (1008)
Domi Creative Commons License 2020.01.25 0 0 1008

7:27 -hez:

 

Nekünk biológiát tanított a tanár úr, nem is tudtam, hogy a földrajzhoz is ért: A biológiában egyébként az "arányos törpe" volt a vesszőparipája, elmondta nem egyszer - de már nem emlékszem rá mi volt a lényege. Viszont nem volt azért olyan vészes, például egyszer összetalálkoztunk vele a Villányi úton szembe levő "Gödörben", magánosan támasztotta a pultot. Mi hárman-négyen lehettünk, beszélgettünk, még meg is hívott egy rundra. Vajon ma hasonló körülmények közt kiszolgálnának-e fröccsöt gimnazistáknak?

 

Előzmény: Törölt sick (1001)
Törölt sick Creative Commons License 2020.01.23 0 0 1001
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2019.09.08 0 0 1006

Splendid!

Előzmény: encián (1005)
encián Creative Commons License 2019.09.08 0 0 1005

Egyik volt férjem mondása jut róla eszembe, miszerint szerinte őnélküle, én majd soha semmire nem viszem majd.

...hát úgy alakult, hogy nem lett igaza, amit elértem, azt nélküle, és nem akármit...

Előzmény: encián (1004)
encián Creative Commons License 2019.09.08 0 0 1004

Nálam fel sem merült a plusz pontok gyűjtése - zsigerből kebeltaszított lettem általa - nem bánom, mert saját erőből sokkal többet kaptam.

Előzmény: Tamas(Ottawa) (1003)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2019.09.08 0 0 1003

Oh, nosztalgia... Nekem sok bajom nem volt Kőváry tanár úrral (60as évek eleje), az ilyen kérdések megválaszolásáért piros pontokat adott, amiből, ha 10-et össze tudtál gyűjteni, kaptál egy 5-öst. Ezekre vadásztunk... többnyire sikerrel. :-)

Előzmény: encián (1001)
encián Creative Commons License 2019.09.08 0 0 1002

Topicnyitó emlékére Skrzibecz Erikát - nyugodjék békében! - sem feledem sosem. Egyszer családlátogatást tett nálunk, mert akkor ez még fontos volt, és a számára csöppet sem kedves tanítványát úgy minősítette, hogy valami felbújtó vagy valami hasonló, amivel a szüleinket teljesen letaglózta - 70-es éveket írzunk ebben az időben....

V.L. - tudom, még élsz, hála az égnek - erősíts meg ebben - és remélem egy hét múlva ott leszel a búcsúztatójánál, és találkozunk.

Előzmény: encián (1001)
encián Creative Commons License 2019.09.08 0 0 1001

Nagytiszteletű (tényleg hálás vagyok neki) Kőváry tanár úr engem azzal buktatott meg földrajzból, hogy  amikor a tengerek-óceánok világáról szólt az óra, akkor nagy  hirtelen felélénkülve szólt, hogy most egy kicsit más, és feltette a kérdést: "mennyi a torlónyomása annak a vitorlának, amit ennyi és ennyi fokos szél érint?" - szerintem ez fizika, most másról szól az óra, amit szóvá is tettem. Közölte, ha  nem állok be sorba, meg fog buktatni. Meg is tette. A pótvizsgán földrajzból jelesre vizsgáztam, eltanácsoltak, nem bánom, soha jobb nem történt velem, mint otthagyni a Kaffkát. Azóta 65 országban jártam, és fejben a világ térképe, földrajza stb... Ja, én le is érettségiztem utána pár évvel fizikából-biológiából jelesre. (Amúgy a topicnyitó emlékére: ma lett volna 67 éves. RIP.)

Előzmény: hul (949)
Domi Creative Commons License 2019.08.24 0 0 1000
Domi Creative Commons License 2019.08.24 0 0 999

 Nagyszabású építkezés zajlik......letarolták a Villányi úti Szent Margit Gimnázium hátsó kertjét. A Gellérthegy aljában fekvő, nagy zöldterület az út felől nem látszik, a Ménesi útról nézve viszont meghatározta a környék látképét, és a szomszédos lakóházaknak - ez elsősorban a Himfy utca villáit jelenti - kellemes, parkszerű környezetet biztosított. A park helyére most nagy méretű tornacsarnokot épít az intézmény fenntartója, az Isteni Megváltóról Nevezett Nővérek Kongregációja. Az építkezés június 14-én kezdődött, az utolsó fát tegnap, augusztus 22-én vágták ki.
Megkérdeztük a Szent Margit Gimnáziumot a beruházásról.  Azt is szerettük volna megtudni, hogy miért érezte szükségét az iskola egy ekkora építkezésnek pont ezen a helyen, de kérdéseinkre mindössze egy mondatos válasz érkezett:
- Örömmel tájékoztatjuk, hogy mindent a hatályos jogszabályok alapján végzünk.

 

 

 

Törölt sick Creative Commons License 2019.08.23 0 0 998
vépé02 Creative Commons License 2019.08.19 0 0 997

én 1994-ben érettségiztem a "néhai" Kaffka Margit Gimnáziumban, de annyira rosszul éreztem magam ott, hogy amikor az érettségi bizonyítványokat adták át, és jöttem kifelé az épületből, eldöntöttem, hogy ide többé - ha nem feltététlenül kell - nem teszem be a lábam, az osztálytársaimmal nem tartom a kapcsolatot, az osztálytalálkozókra soha nem fogok elmenni. Ehhez most idén, amikor a 25 éves érettségi találkozót tartják vagy tartották is tartom magam. 

Kata 2014.április Creative Commons License 2019.08.11 0 0 995

 

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Keresem Göndör Andrást, aki a Kaffka Margit Gimnáziumban érettségizett. Nem tudom mikor, most kb. 50 éves lehet.

Azért keresem, mert a fizika tanárom volt az Arany János Gimnáziumban, és most osztálytalálkozót szervezünk. Facebookon megtaláltam őt, ismerősnek jelöltem két hónapja, és írtam is neki az osztálytalálkozóról, de nem jelölt vissza és nem olvasta a levelet. 

 

Jó tanárunk volt, szerettük őt, és mindenképpen szeretnénk meghívni. Az osztálytalálkozó szeptember elején lesz, kevés idő van addig.

 

Ha valaki ismerte őt, és tudja az elérhetőségét, kérem, írja meg ide, vagy az email címemre. 

 

Köszönettel

 

Kata  cirmione@gmail.com

Előzmény: Törölt sick (993)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!