Keresés

Részletes keresés

kutyagyerek2 Creative Commons License 19 órája 0 0 8352

Hello,

Ennél a cégnél csak simán előre fizettél, és utána nem kellett sem hitelkártya (sem debit kártya) sem letét, csak vittétek az autót?

Az Erste jól megszivatott a Joker átállással, szombaton utazunk de az új hitelkártya még sehol.

A bankkártyám sima Maestro, úgyhogy kezdek nagyon aggódni hogy mi lesz.

Milyen opcióim vannak még? Ötletek? :(

Előzmény: dobika76 (8324)
oleandro Creative Commons License 20 órája -1 1 8351

korrekt összefoglaló!

Előzmény: bonnita (8350)
bonnita Creative Commons License 21 órája -1 0 8350
Előzmény: oleandro (8349)
oleandro Creative Commons License 24 órája -2 1 8349

Nem, csak a maxiprocesso idején. Ott laktam az Ucciardone, az aula-bunkernek otthont adó börtön mellett. A teraszról pont a  börtönudvarra láttunk, ahol sétáltatták a rabokat. Éjjel-nappal 5 percenként elment a házunk előtt egy páncélautó, a tetején 2 katonával, akik folyamatosan a ravaszon tartva az ujjukat pásztázták a utcán.

Aztán meg épp a merénylet napján jöttek  pár napra  szicíl ismerősök, és ahelyett, hogy elmentek volna várost nézni, egész este csak a RAIUnot nézték döbbenten

Előzmény: bonnita (8346)
szofi762 Creative Commons License 29 órája 0 0 8348

Gondolom az sem mindegy hány évesek a gyerekek és mi köti le őket. A mi baráti körünkben van olyan gyerek aki 12 éves de a tengerparton meg a pizzán kívül nem igazán köti le semmi. Bár ha Szicíliát választottátok gondolnám a ti gyerekeitek nem ez a  kategória. A nyugati part természeti adottságai miatt szerintem szebb, de ha az Etna meg a görög színház  adott program akkor nyilván marad a másik oldal.

Előzmény: Livcsi30 (8341)
szofi762 Creative Commons License 29 órája 0 0 8347

Felrobbantották Giovanni Falcone vizsgálóbíró autóját azon az autópályán. Később a Borsellino nevű társát is (bár őt nem ott, de ennek a merényletsorozatnak a részeként) Együtt próbáltak volna megfékezni a maffiát, hát nem jött össze....

Egyébként akit kicsit is érdekel Szicília nem csak tengerpart, barokk városok, meg Etna oldala az nézze meg a "Ne aggódj a maffia csak nyáron öl!" című filmet. Szerintem szenzációs film... legalábbis nekem nagyon tetszett a megközelítés ahogy egy palermói kisfiú szemszögéből mutatja eseményeket.

Előzmény: solozo (8342)
bonnita Creative Commons License 30 órája -1 0 8346

Csak nem ott voltál ? Mármint Sziciliaban.

Előzmény: bonnita (8344)
oleandro Creative Commons License 30 órája -1 0 8345

sose felejtem  el azt a napot

Előzmény: bonnita (8344)
bonnita Creative Commons License 30 órája -1 0 8344
Előzmény: solozo (8342)
blaze73 Creative Commons License 1 napja 0 0 8343

Ezt Nektek kell eldönteni, februárban a strandolás annyira nem is adná magát... :)

Első útra ami ajánlott "kör" a leírtak alapján jellemzően : Catania-Taormina-(Etna?)-Szirakuza-Noto-Modica-Ragusa (Ibla) és környéke.    Ezt szépen be lehet járni, bérelt autóval.  És persze kérdés hány nap lenne....

Előzmény: Livcsi30 (8341)
solozo Creative Commons License 1 napja 0 0 8342

(Félig) off: napi szicíliai találós kérdés: tudja valaki, ez a két obeliszk a sztráda két szélén minek állít emléket?

https://www.google.hu/maps/@38.1825463,13.2443627,3a,45y,54.18h,92.15t/data=!3m6!1e1!3m4!1sUTsUXVS5T8nQz7Yfu8DgNg!2e0!7i13312!8i6656

Livcsi30 Creative Commons License 1 napja 0 0 8341

Sziasztok!

Még nem järtunk Szicìliàn, ezért az elsö kérdésem, hogy a keleti vagy a nyugati oldal jobb kezdésnek. Stradolàs nem fö szempont,inkàbb kiràndulôs lenne a dolog mivel momentan februàr közepére néztem egy hetet, 3 gyerekkel.

Köszi elöre is.

Dharma Creative Commons License 5 napja 0 0 8340

Talán az információ oda-vissza áramoltatásával van némi probléma. 

Általában ősszel utazok, amikor feltettem a beszámolót, nekem úgy tűnt, ez már senkit nem érdekel, minden túlvan a nyaraláson. Aztán később jött 1-2 e-mail, amiben kértek segítséget.

Ezek szerint érdemes utólag is feltenni az infókat, nyaralásból hazaértés után. Valakinek valamikor hasznára válik. Persze annak, aki használja a keresőt!

Előzmény: raulista (8339)
raulista Creative Commons License 2017.09.12 0 5 8339

Szerintem itt az a probléma, hogy a kérdező újra és újra feltette ugyanazokat a kérdéseket, amikre többnyire már kapott  válaszokat. És nem csak ebben a topikban.

totopad Creative Commons License 2017.09.12 0 1 8338

A trollvonzás mellett az a baj ezzel a "hovámenjünknyaralni" kérdéssel, hogy ahány ember, annyi szokás. Lehet, hogy én ajánlanám Sferracavallo-t Palermo mellett, mert mi baromi jól éreztük ott magunkat, meg egy tradicionális szicíliai kis falút találsz, de lehet, hogy neked tök más szempontok, igények játszanak. A mai világban annyi szállás kereső oldal van, a youtube tele van a nyaralóhelyek videóival. Lehet érdemesebb lenne pöppet túrni a netet (önállóan) és felfedezni azt a helyet, amit Te keresel!

blaze73 Creative Commons License 2017.09.12 -1 0 8337

Stazzo lesz az, oda kocsi kell, de ott sincsenek pub-ok.    Egy nagyon jó kis helyi közösségi hely van, fagyi-kaja-sör-bor de nem angol pub :)

Az igényedet kell eldönteni, hogy mire vágysz.   Mozgalmas, nyüzsis hely Szirakuza.  (talán már túlzottan is...?)

Stazzo akkor jó, ha nyugis, kellemes helyen akarsz lenni, ha nyüzis-pub-os helyre vágysz akkor az lehet nem Szicília, vagy ha igen, biztosan nem Catania....

Előzmény: feher64 (8331)
dundalk Creative Commons License 2017.09.11 0 1 8336

Ha csak egy picit visszaolvasnál és keresnél, akkor nem kapnál ilyen válaszokat. Konkrétan 1-2 oldalt kell max lapozni néhány ötletért. A kérdéseidre a válaszok már le vannak írva, ezért nem ugrik senki a segítségedre.

Előzmény: feher64 (8335)
feher64 Creative Commons License 2017.09.11 -1 0 8335

Nem akartam újra kezdeni! De sebaj! Értek a szóból és a visszajelzésekből,  nem zavarom a továbbiakban senki körét! ;-(

Előzmény: COOP (8334)
COOP Creative Commons License 2017.09.11 0 2 8334

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=144607278&t=9021369

ez volt az első idén július 25-én. Most újra akarod kezdeni?... már megbocsáss. :(

feher64 Creative Commons License 2017.09.11 -2 0 8333

ÉN??????????

Remélem azért nem rossz értelemben :-)

Előzmény: réparetekmogyi (8332)
réparetekmogyi Creative Commons License 2017.09.11 0 2 8332

Már hiányoztál...

feher64 Creative Commons License 2017.09.11 -6 0 8331

Kedves Fórumozók!

Olyan kérdésem lenne, hogy nagy valószínűséggel októberre tervezzük Szicília meglátogatását.

Szeretném kérdezni, hogy Ti milyen szállást ajánlanátok, illetve arra lennék kíváncsi, hogy Ti merre javasoljátok. A gép Cataniába érkezik, de jelenleg is a kint lévő ismerősöm azt mondja, hogy igazi Pubbok, beülős helyek nagyon nincsenek, sok a gettós rész, ezért Ti merre javasolnátok szállást? Olvastam Stazzio nevű kis halászfalúról, stb...

Köszönöm előre is!

REELMAN999 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 8330

Sziasztok 

Ha valaki tudna segíteni horgászásban októberben már nem sok értelme van Big Game pecának, de hátha valaki tud valami más pecát

köszi

REELMAN999 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 8329

Szerbusztok

Portichelloról szeretnék kérdezni

Gondoltam Palermohoz közel keresek szállást. Volt valaki, milyen a tengerparti városka.

koszi a válaszokat

szofi762 Creative Commons License 2017.08.29 0 0 8328

akarom mondani nem ők! bocsi! 

szofi762 Creative Commons License 2017.08.29 0 0 8327

"Az olaszok nem nagyon idegessek, ezek így vannak kódolva . Ha többet jársz náluk majd rájössz."

Azért ez így elég erős...Több mint 10 éve dolgozok együtt egy olasz céggel, évi 4-5 alkalommal járok Olaszországban, voltam délen, északon, középen... De én még egy ideges olasszal se találkoztam. A heves vérmérséklet az persze más, de idegesek azok mi magyarok vagyunk és ők!

Előzmény: juhlaci (8325)
oleandro Creative Commons License 2017.08.27 0 0 8326

nagyon érdekes. De amúgy ez a topic nem erről szólna, hanem amit te egy sorban  elintéztél csak úgy amúgy....

juhlaci Creative Commons License 2017.08.27 0 0 8325

Üdv. Akkor írd le te is, hogy nem kellett hitelkártya. Nincs NET bankod, hogy a számlatörténetet nyomtattad volna ki az 1000 Ft os igazolás helyett? Az olaszok nem nagyon idegessek, ezek így vannak kódolva . Ha többet jársz náluk majd rájössz.

dobika76 Creative Commons License 2017.08.27 0 1 8324

Sziasztok,

Többen ajánljátok az alábbi autókölcsönző céget: https://www.autonoleggioone.it

Leírom én is a tapasztalatainkat, kíváncsi vagyok mit szóltok hozzá, vagy járt-e valaki más is így rajtunk kívül. Gyorsan leszögezem, hogy anyagi kár nem ért bennünket csak idegeskedés.

Még itthonról foglaltunk autót a cégnél július 31-től - augusztus 10-ig (11 napra), ez ugye főszezon, nem volt olcsó, 390 Eurot fizettünk az autóért. Mivel itt többen is ajánlottátok a céget, így utaltuk a cégnek a pénzt, nem a készpénzes fizetést választottuk. Az első probléma az volt, hogy az utalás után semmiféle visszaigazolást nem kaptunk. Vártunk pár napot, majd írtunk az ügyfélszolgálatra, onnan nem kaptunk választ, ezért fel is hívtuk őket. Angolul nem beszélnek jól, de megígérték hogy utánanéznek és visszahívnak. Így is volt, még aznap telefonáltak hogy rendben a foglalás. Mi kértük hogy azért küldjenek egy írásos visszaigazolást is, megígérték, de végül nem küldtek. Így aztán úgy indultunk útnak, hogy a bank által 1000 Ft-ért kiadott utalási igazolást vittük magunkkal, hogy azért legyen nálunk valami. Az első sokk július 30-án este 10 órakor!!!! ért bennünket, amikor hívtak a cégtől hogy nem tudnak autót adni, visszautalják a pénzt. Természetesen nem hagytuk magunkat, próbáltuk a hölgynek magyarázni, hogy nekünk mindenképpen kell az autó, mert körúton vagyunk és el kell jutnunk a szigeten a szállásainkra. Mondanom sem kell hogy nem nagyon értették, hogy mit beszélünk, de azzal tettük le a telefont hogy visszahívnak még aznap. Így is volt, felhívtak, hogy mégis van autó, a szállásunkhoz közel, egy központi helyre beszéltük meg másnap 10 órára a találkozót. Természetesen se rendszámot, se autószínt nem tudtak mondani, annyi ígéretet kaptunk hogy majd a sofőr hívni fog bennünket. Volt ezek után némi rossz érzésünk hogy lesz így másnap autónk. Mi ott voltunk 10 órakor a téren, vártunk és vártunk 1/2 11-ig, de semmi nem történt. Megint hívtuk az ügyfélszolgálatot, macera az angollal stb, megígérték hogy visszahívnak, így is volt. Kiderült hogy az emberünk is ott volt a téren de várta a sült galambot. Miután szóltak neki az ügyfélszolgálatról, szíveskedett bennünket felhívni. Az autóátadással minden rendben volt, pár perc volt az egész. A leadást is megbeszéltük, de a honlapon is azt kértük hogy a reptéren adhassuk le az autót. De okulva az előzményekből lebeszéltük a sofőrrel, hogy ő jön majd az autóért, még a telefonszámát is felírta a papírra, hogy hívjuk majd.

A két hét alatt semmi gond nem volt az autóval, simán felvettük a ritmust a kaotikus közlekedéssel, egy karc nélkül adtuk le az autót. Na de ez sem volt zökkenőmentes. Már meg sem lepődtünk, hogy a papírra leírt telefonszámot nem tudtuk felhívni, géphang jelentkezett. Megint telefon az ügyfélszolgálatra, ott közölték hogy nem a reptéren kell leadni a kocsit, hanem megadtak egy utcát ahova el kellett vinni, de ez legalább nem volt már messze. Csak azt nem értjük hogy akkor miért lehet kiválasztani a repteret. A barátnőmet visszahozták a reptérre és még időben be tudtunk chekkolni a gépre.

Szóval mi így jártunk az autóbérléssel....

Amúgy a nyaralásunk szuper volt. Ezúton is köszönöm mindenkinek aki segített itt egy-két jó helyszínnel strand tekintetében :-)

arccal a nap felé Creative Commons License 2017.08.27 -1 0 8323
Előzmény: Orina1 (8322)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!