Keresés

Részletes keresés

corvin888 Creative Commons License 4 napja 0 1 8730

Kis autó ajánlott. Igen, a forgalom, ezt majd Palermoban úgyis megtapasztalod, főleg ha megpróbálsz parkolni. De ne legyen túl kicsi. Mi Lancia Y-t kaptunk, de a 2 nagy bőrönd épphogy befért a csomagtartóba. Ráadásul a Smart egy kicsit gyengébb, volt aki arról mesélt a fórumon, hogy Smarttal hegyi terepen egy kicsit elakadt, mert az autóban nem volt annyi kraft, hogy felmenjen.

Palermoban 2 napig voltunk a párommal. Számomra csalódás volt. Mondellohoz nem volt szerencsénk, más volt a terv, de az a partszakasz és városrész biztos, hogy szebb, mert mindenki dicséri.

Monrealba menjetek el, gyönyörű a dóm. Hajókirándulást ki ne hagyjátok, hatalmas élmény. Mi ugyan a Lipari-szigeteken voltunk, de az egyik legjobb része volt az utazásnak. Palermo környéki hajóutakról nem tudok mit mondani... Bár tudnék :)

Előzmény: Boró04 (8728)
blaze73 Creative Commons License 4 napja 0 0 8729

Ezerszer ki lett tárgyalva, autoeurope továbbra is ajánlott.

És nem csak reptéri opció van.  Ott van a "Palermo City" is.

1 hónap múlva 2 napra megnéztem :

Firefly : Fiat Panda €76

Mondello-hoz közel Car2Move van : SMART FOR TWO €83.30 kattints a térkép nézetre

De a direkt weboldaluk is megtalálható : https://www.car2move.it/en/  

CITROEN - C1 OR SIMILARMini: Group A
33.00€ per day

Előzmény: Boró04 (8728)
Boró04 Creative Commons License 5 napja 0 0 8728

Sziasztok! 

A barátommal jövő hónapban megyünk Palermoba egy hétre. Repjegy, szállás pipa. Viszont abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy hol tudok úgy autót bérelni, hogy kb 2 napra, viszont NEM reptéri fel és leadással. 

Mondelloban lesz végig a szállásunk és onnan utaznánk Palermoba (tömegközlekedés) viszont mennék a Zingaro természetvédelmi területre meg San vito La Capoba, ahova kocsival mennénk, de még nem találtam autóbéléshez jó helyet! 

Illetve hajókirándulást is szeretnénk. Érdeklődnék, hogy volt e már valaki közületek hajókiránduláson akár Scopello, vagy Mondello, Palermo indulással? 

Köszönöm szépen ha segítetek. 

pedroh Creative Commons License 2018.06.13 0 0 8727

ez valoban nagyon baratinak tunik, koszonom szepen!

majd megirom a tapasztalatokat

peter

Előzmény: olivam (8726)
olivam Creative Commons License 2018.06.13 0 0 8726
Előzmény: pedroh (8725)
pedroh Creative Commons License 2018.06.12 0 0 8725

sziasztok!

tudtok valami jopofa es joaru transzfert palermo repter es san vito lo capo kozott?

a szallodai €80, ugyhogy meg korulneznek. van valami buszjarat de az minden megallojaval egyutt kb 5 ora.

neztem carpool-t,ubert de egyik sem hozott fe semmit. vannak termeszetesen transzfer oldalak, azokra is irtam, de hatha valaki itt tud valami frappansat.

felesegemmel repulunk penteken, terv szerint delutan f5-kor szallunk le.

koszi szepen elore is

udv

peter

nokiN Creative Commons License 2018.06.10 0 0 8724

Cataniában az B&B Umberto 134 -es szállást tudom javasolni:

Kedves házigazda, normál árszint, könnyen elérhető nevezetességek.

http://www.booking.com/Share-7IDfpY

freezespider Creative Commons License 2018.06.03 -5 0 8723

Végtelenül és mélységes sajnálattal látom, hogy megbántottam az érzékeny lelkivilágodat! 

Tisztelettel kérek elnézést tőled! 

Előzmény: Kobzoska (8722)
Kobzoska Creative Commons License 2018.06.03 -2 1 8722

Pedig utánanézhettél volna, mielőtt itt off-olsz.

Előzmény: freezespider (8721)
freezespider Creative Commons License 2018.06.03 -1 0 8721

Upppsz! 

Köszi szépen a segítséget! 

(nem tudtam, hogy van Ryanair topic :)) 

dundalk Creative Commons License 2018.06.02 -1 1 8720

ha 55 centinél magasabb, akkor nem nevezhetjük megfelelőnek a méretet. 55x40x20 a megengedett, minden más ami nagyobb pedig nem az. Innentől kezdve bármi megtörténhet még az is, hogy oda vissza úton 2x kifizeted egy Samsonite 55x40x20 méretú bőrőnd árát pótdíjként.  

Előzmény: freezespider (8717)
totopad Creative Commons License 2018.06.02 0 0 8719

Én direktbe sem tudom, nemhogy véletlenül... 

Kobzoska Creative Commons License 2018.06.02 -1 0 8718

A Ryanair-topikban mit válaszoltak erre?

freezespider Creative Commons License 2018.06.02 -3 0 8717

Nem tudjátok véletlenül, hogy ha a Ryanairnél a poggyász mérete megfelelő, de a magassága pár centivel magasabb, abba belekötnek? :)

freezespider Creative Commons License 2018.05.30 0 0 8716

Köszi szépen mindenkinek a segítséget :) 

KataDini1 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 8715

Vagy végszükség esetén ahogy kijössz az alagútból rögtön balra ki van írva hogy parkoló, furán felfelé-befelé lehet parkolni, egy fickó műanyag széken ül és befelé invitál szerintem a saját parkolóvá alakított udvarába....10 euroért/ nap. De 1,5 órára is annyi. :)

Előzmény: corvin888 (8714)
corvin888 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 8714

Ha esetleg nem találsz parkolóhelyet - ami elég valószínű, reggel 9 előtt kell érkezned - akkor a közelben van egy fizetős parkoló is, ahol minden probléma nélkül tudsz parkolni. Óránként valamivel többe kerül, mint 1 Euro. Idén áprilisban jártunk ott, de már nem emlékszem, hogy pontosan mennyibe került.

Előzmény: freezespider (8711)
hair001 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 8713

Azért sok üres helyre ne számíts, csak türelemmel és szerencsével lehet parkolni.

Előzmény: freezespider (8711)
juhlacii Creative Commons License 2018.05.29 0 0 8712
freezespider Creative Commons License 2018.05.29 0 0 8711

blaze!

Segíts nekem légyszi! Évekre visszamenően olvastam a fórumot és egy tavalyi hozzászólásodban írtad, hogy az Isola Bella feletti utcában lehet ingyen parkolni ha korán érkezünk. Ez a képen jelzett utca? Köszi a válaszod!

blaze73 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 8710

Jó kis beszámoló, pár fotót dobhatnál mellé :)

Előzmény: KataDini1 (8707)
freezespider Creative Commons License 2018.05.25 0 0 8709

Mi is nemsokára megyünk, jó kis leírás volt hozzá!

solozo Creative Commons License 2018.05.22 -1 0 8708

Köszi. Képeket is teszel be? ;-)

KataDini1 Creative Commons License 2018.05.22 0 0 8707
  1. nap

Előző este még úgy feküdtünk le hogy Ragusába megyünk mert Notoban rossz lesz az idő. A reggeli időjárás-jelentés szerint viszont fordítva lesz, úgyhogy mégis Noto felé indultunk. Volna. Szombat lévén konstatáltuk hogy sokkal kevesebb az autó az utakon, azzal azonban nem számoltunk hogy csak a mozgó autó, a parkoló kocsik viszont annál többen vannak. A nyomorult GPS megint nem szerepelt jól, olyannyira hogy először egy a járdán félig parkoló kombinak kellett dudálgatnunk hogy el tudjunk mögötte menni, aztán majdnem betévedtünk egy piacra. Itt a férjem konkrétan nem tudott befordulni egy kanyarban, megállt, s a mögöttünk álló autósok mérges vagy egyetértő óbégatása és dudálása mellett arrébbpakolt egy robogót hogy aztán továbbhajthassunk. Akkor nem volt vicces. J

Notoba autózva azért elhagyatottabb és lepukkantabb volt az autópálya, kietlenebb, szárazabb a táj, de az óriási termőföldek már itt látszottak. A városba érve egy központi fizetős parkolóban hagytuk az autót (1,5 euro/óra) és 5 perc alatt a központban voltunk. Gyönyörű kisváros tárult elénk, aminek a főutcáján tulajdonképpen egymás után 3 kiöblösödő tere van, mindhárom tele gyönyörűséges vakítóan fehéres-sárgás katedrálisokkal, palotákkal, szökőkúttal. A párhuzamos utcák szintén gyönyörűek, vagy ha kopottasak akkor olyan igazi sziciliai hangulatot árasztanak a vaskorlátos erkélyek alatt megfeketedett falakkal és az omladozó vakolattal. Ezernyi fotó kattingatása és a St. Nicholas katedrális után bedobtunk 1-1 arancinit és pisztáciafagyit. Mivel a férjem rettentő kíváncsi volt a sziget belsejében lévő hegyekre, egy 1,5 órás Noto után mégis elindultunk Ragusa felé. Úttalan utakon, de mindenhol olajfák, narancs - vagy citromligetek között mentünk át, a GPS nem működött. Szándékunkban állt betérni egy agroturismoba, ahol gondoltuk – úgy mint Toscanában – megebédelünk tisztességesen és bevásárolunk mindenféle földi jóból. Az első agroturismoba betérve és a birtokot körbesétálva egy árva lélekkel sem találkoztunk majd mikor már mentünk volna el, egy hölgy kiabált utánunk. Visszahívott minket – mi még mindig bíztunk az ebédben – beinvitált egy konyhába ahol konkrétan egy ebédelő család nézett velünk farkasszemet. Mivel angolul nem beszéltek, kézzel-lábbal próbáltuk elmagyarázni hogy az éttermet keressük, ők meg tök jogosan közölték hogy délután 2-kor keményen szieszta van úgyhogy itt nincs ebéd. Kicsit csalódtunk, de továbbálltunk. A következő agroturismoba be sem jutottunk, mert a bejárati kőkapunál vagy 4-5 kutya csaholva támadt a kocsinkra. Jobbnak láttuk menekülőre fogni.

A hegyekben megbúvó Modicán csak áthajtva felkaptattunk Ragusa városához. Leparkoltunk egy központi, ingyenes parkolóban és elindultunk fel a lépcsőkön. Össze-vissza mászkáltunk, mire rájöttünk hogy nem is Iblaban vagyunk. Amikor végre képbe kerültünk merre kell menni, gyorsan átértünk a Duomo San Giorgio-hoz. Sétálás közben egy fickó a Keresztapa dallamát dúdolgatta…bár volt egy hangulata…kicsit furán néztek rá az emberek. J

Én nem voltam annyira elájulva  sem a várostól sem a dómtól, szép…szép…de lehet hogy a kezdeti hasztalan lépcsőmászás vagy az éhség miatt esetleg az esti gépindulás miatt már nem nyűgözött le Ragusa. Be is borult, szemerkélt az eső, ezért a dómmal szembeni Caffetteria bistrò Biancomangiare nevű helyen betoltunk egy Tagliolni con Sarde e Finocchit (10 euro) és egy Caponata Siciliana-t (8 euro) és elindultunk a reptérre. Természetesen a Wizzair megint késett…éjjel fél 2-kor landoltunk Ferihegyen.

KataDini1 Creative Commons License 2018.05.22 0 0 8706
  1. nap

Aggódva figyeltük az időjárás-jelentést mert Siracusa felé esőt jósolt. Katasztrófa volt kijutni a városból, a GPS soha nem vitt ugyanarra. A férjem végül a saját tájékozódási képességére és a jószerencsére bízta magát, de 1-1 brutál körforgalom 3-4 sávossá válása nála is kiverte a biztosítékot. Mint a többi napon is, átlagban ¾ óra kellett hogy mi a Via Etneáról kikecmeregjünk a városból. Az autópályán kicsit csapkodott az eső, de Siracusába már ragyogó napsütésben érkeztünk. Az Archeologiai Parkban egész napra leparkoltunk (5 euro), s a parkolós srác javaslatára busszal terveztünk bemenni Ortigiába. A parkban a görög színház sajnos felállványozás illetve színpadépítés alatt állott, Dionüszosz fülénél ordibáló gyerekcsapatok garázdálkodtak, a római amfiteátrum maradványai meg már nem kötöttek le annyira. A parkban lévő citrom-és narancsfák szuperek voltak, de kicsit besokallva a tömegtől kimenekültünk a parkolóba. Ott egy idegenvezető útbaigazított, hogy honnan indul a városba menő minibusz. Sajnos majd’ egy órát vártunk rá. A piros vonalon közlekedő busz a normál Siracusában tesz egy kört, azaz Ortigiába nem visz be, de a Ponte-nál volt a végállomása, onnan 5 perc séta volt az óváros. (1 euro/fő) Az óvároson belül a kék vonalú busz közlekedik. A városban iszonyat közlekedés volt, a buszok is csak akkor álltak le, ha intett valaki a megállóból. Apollón templomából sajnos nem sok marad, így egy körbejárás után továbbindultunk a főtér felé. A Duomo elénk táruló fehér-sárga homlokzata igazán fenséges példája a szicíliai barokknak. Ebédünket egy kicsi, idős hölgy által vezetett étteremben fogyasztottuk el „a Putia” delle cose buone nevű étteremben. Ránézésre ültünk be és valami fantasztikusat ebédeltünk. Az előételből (sajtok, szalámik, olajbogyók, aszalt paradicsom), főételből (tenger gyümölcsei caponataval) is 1-1 adagot rendeltünk de automatikusan hozták hozzá a két tányért, a palack vizet illetve a papírzacskónyi kenyérkéket egyáltalán fel sem számolták. Ebéd után a főtéren egy kis ablakból árult cannalot ettünk és végigsétálva a parti sétányon megtaláltuk az Arethusa nimfáról elnevezett szökőkutat a sással. Sétálgattunk még a tenger mellett, nagyon tetszett nekünk a városfal és a sötétkék háborgó víz találkozása. Talán itt, a túristáktól mentes, kopott legszélső házak, a magas városfal és a tenger találkozásánál volt a „legsziciliaibb” életérzésem. A dóm teret még egyszer útba ejtve elhagytuk Ortigiát és Siracusát.  Itt a fórumon láttam egy fotót a 20 perc autóútra lévő Plemmirio település köves-sziklás tengerpartjáról…ide indultunk. Szicília legkeletibb pontja, gyönyörű fehér sziklás kietlen tengerparttal, rengeteg vadon növő kaktusszal, gyíkokkal és egy elhagyatott világítótoronnyal hívogatott. Nagyon hangulatos volt, örülök hogy megkerestük ezt a helyet. Visszatérve és leparkolva Cataniába, még bedobtunk egy paninit és egy helyi sört a My Sicily Fast Gourmet gyorsétteremben, ahol kifejezetten csak sziciliai autentikus kajákat vannak nagyon kedvező áron. Aztán pedig beültünk a szinte szomszédos Opera Primaba. Napok óta szemeztem a kirakatba kitett gyönyörűséges de valóban tömény édességekkel, így kettőt is kipróbáltam belőlük. (az idős tulajdonos legnagyobb csodálatára J ) A férjem két bort kóstolt és hozzáértőként el volt ragadtatva.

KataDini1 Creative Commons License 2018.05.22 0 0 8705
  1. nap

Reggel kiugrottunk egy órára a hal- és zöldségpiacra. Útközben szembesültünk igazán Catania fekete falaival és térburkolataival, reggeli hangulatával. Lehet hogy a központi utcákon kívül nem a legszebb városban vagyunk – sőt a tengerpart-kikötő borzalmasan néz ki – mégis igazi mediterrán csodaként éltük meg a szicíliai emberek minden mozdulatát, jellemzőjét. (Mindenhol elegáns, jóképű férfiak jöttek-mentek. Barátságosak és közvetlenek egymással, simán leintik a buszt, lazán kávéznak és közben társadalmi életet élnek. Rácsodálkoztunk a zöldség és halpiacra, lőttünk pár fotót, vettünk narancsot és pisztáciát…majd azzal a felkiáltással hogy úgyis visszajövünk, elszáguldottunk az Etna felé. (nem jöttünk vissza sajnos) Addig még a férjem túlélt egy kisebb stroke-ot, amikor a mögöttünk parkoló elől-hátul összetört autóra hitte hogy a mi bérelt autónk. :) Rifugio Sapienza felé mentünk, csodálatos és félelmet keltő a táj, ahogy egyre feljebb kapaszkodtunk úgy néptelenedett, csendesedett és vált halottá a hegy. A parkolóban egész napos jegyet vettünk (6 euro), majd a Funivia jegypénztárában megvettük a jegyeket. 60 euro volt kettőnknek oda-vissza. A felvonó felső állomásán az égvilágon semmi látnivaló nincs, innen mindenkinek muszáj fentebb sétálnia ha valamit érezni akar a vulkánból. Eleinte csak bóklásztunk, majd egy francia családot követve szivárgó kénes füstre és meleg kövekre bukkantunk az egyik „kőrakásnál”. Innen a férjem megpillantotta a Montagnola kúpot, a kráter peremén sétáló emberek és nekiindult. Én meg követtem a meredek kavicsos kráteroldalban. Fent megcsodáltuk a füstölgő krátert, körbejártuk, kiválogattuk a kölykeinknek a barna és fekete megszilárdult lávadarabokat és leslattyogtunk. A felvonóban egy német házaspár figyelmeztetett hogy ne fogdossam orrba-szájba a köveket, illetve mossak kezet, mert a metán felszívódik a bőrömön keresztül. Kösz. Lent még körbejártuk a Silvestri krátert is, majd beültünk egy tésztára és egy lasagne-ra az egyik étterembe (összesen 12 euro volt). A cataniai szállodánkban lecuccolva vacsorázni indultunk. A férjem talált egy alkalmazást, ami a TripAdvisor látogatók által legjobbnak ítélt helyeket sorolja fel a közelben…na egy ilyen helyet kerestünk. Kb. 1 órán át. Fél 8 körül senki nem volt a pizzázóban, sem a kerthelyiségben, a rengeteg felszolgáló kelletlen volt, a pizzák nagyjából rendben voltak, de a végén nem tudtunk 2 próbálkozással sem kártyával fizetni ami szerintem elég gagyi egy elvileg felkapott helyen a 21. században.

KataDini1 Creative Commons License 2018.05.22 0 0 8704
  1. nap

Kilépve a szállodából Catania nyüzsgő hétköznapja fogadott, rengeteg autóval, káosszal, beszélgető öregurakkal a Bellini parkban, buszra váró turistákkal, reggeliző-kávézó emberekkel. Olaszországra oly jellemzően reggel még kicsit hűvös volt, aztán 1 óra múlva már dögmeleg. Rövid napot terveztünk, mert még vissza kellett mennünk a reptérre autót bérelni. A Sicily By Cartól még itthon lefoglaltunk egy Fiat Pandát, 140 euros bérleti díjjal (abban már benne volt az autó főbb alkatrészeire vonatkozó CASCO), 800 euros depozittal. A helyszínen kiderült hogy inkább egy új Nissan Micrat adnának (2000 km volt benne). A többi feltétel maradt, + biztosítást nem kötöttünk (ez 33 euro lett volna). Amíg a férjem ezt intézte én a város fölé magasodó Etnában gyönyörködtem. A reptérről már nem nagy ügy Taorminába átjutni, ám ami ott fogadott minket…hát arra nem számítottunk. Letettük az autót egy 9 szintes mélygarázsban (utólag fizetve 9 euro), felsétáltunk a Piazza IX. Aprile-re. Rengeteg ember, csodás kilátás, hangulatos utcazene fogadott minket. Hosszas séta után – miközben pisztácia fagyit nyalogattunk – eljutottunk a Theatro Greco-ig. 10 Eurós belépőjeggyel pillanatok alatt bejutottunk és végre megcsodálhattuk ezt a szépséget. Visszafelé egy gyors ebédre megálltunk a helyiek által is látogatott L’ Arco étteremben, ahol a férjem arancinit én pedig pizza szeletet ettem. (kb. 6-7 euro összesen) Mivel bent nem volt hely, kiültünk a szemben lévő lépcsőre és onnan bámultuk az embereket, a játszadozó gyerekeket és az ebédelő öregeket. Visszamentünk a kocsihoz és felautóztunk Castelmola településre, beálltunk egy omladozó, lepukkant mélygarázsba (1 óra 1 euro) és felcaplattunk a meredek lépcsőkön. A helytől én többet vártam, de „csak” a csodás kilátást kaptam. Bár már fáradtunk elindultunk az Isola Bellához. Az oda vezető úton szembesültünk először a sziciliaiak borzasztó vezetési stílusával, a minden négyzetcentiméteren történő parkolással. Olyan helyeken próbáltunk leparkolni, ahova alig mertünk bemenni mert gondoltuk hogy nem tudunk kijönni. Végül egy fickó privát kis kertjébe parkoltunk, másfél óráért 10 eurot fizettünk neki. Parkolókártyát, bizonylatot, fecnit persze nem kaptunk. :) A strandon keresztül leballagtunk a (fél)szigethez, belegázoltunk a vízbe, napoztunk kicsit és eltelve az olasz délután nyugalmával visszaindultunk Catania felé. Tervünk Aci Trezza volt…de a lehajtónál brutális dugó fogadott. Az iszonyatos tömeg ellenére mégis le tudtunk parkolni. A tengerparti sétányon megkerestük Anita és sziciliai férje éttermét, a RistoSnack Streetfood Pistorio’s nevű éttermet és a pult mögött álló hölgyet magyarul szólítottuk meg. Anita nagyon kedves volt és rögtön ajánlott nekünk mindenfajta finomságot. Itt ettem először arancinit (pisztáciásat), cannallot, zeppole di riso-t és a tenger finomságaival tele Cartoccio de mare-t. (az egész volt 15 euro) Én kifejezetten nem kedvelem a tengeri herkentyűket de azt hiszem 39 évesen itt volt a pálfordulásom…csak a férjemre való tekintettel nem habzsoltam be az összes polipot, halat, rákot a tányérjáról. Egyszerűen isteni volt! A tengerparti séta után, megvárva míg a tömeg elindul a városba mi is hazacsorogtunk.

KataDini1 Creative Commons License 2018.05.22 0 0 8703
  1. nap

A Wizzair most sem okozott „csalódást”, persze hogy késett 1 órát, így 22:45-kor landoltunk a 20-22 fokos cataniai estében. A reptérről kijutva először nyugodtan, majd a 3. semmitmondó útbaigazítási kísérletet követően már kicsit kétségbeesve kerestük az itt emlegetett 457-e számú buszt. Végül nem arra, hanem egy Alibus-ra pattantunk fel. 4 euro/ főért bevitt a városba, szólt a sofőr hogy mely, a szállodánkhoz legközelebbi megállóban kell leszállni. Szállásunk a Via Etnea 229. sz. alatti kis hotel a Hotel Agathea volt. Családi kis hotelként főként a központi elhelyezkedése és a külső – Bellini parkra néző - terasza miatt választottuk. A szobák tiszták voltak, a személyzet rendkívül kedves és segítőkész. A reggeli a rengeteg édes olaszos süti, croassonon kívül müzliből, joghurtokból, sonkafélékből, tojásból, sajtból állt, a zöldségek nekünk nagyon hiányoztak. (talán egy reggel volt olajbogyó) Friss gyümölcs is volt, tea és kávéválaszték nagyszerű volt.

freezespider Creative Commons License 2018.05.18 0 0 8702

Mivel sosem voltam ott, komolyan kérdezem :)

Előzmény: juhlacii (8701)
juhlacii Creative Commons License 2018.05.17 0 0 8701

Te ezt komolyan kérdezed , vagy vicces vagy? Lent az Isola Bella van, fent a Görög színház .........és még sok minden

Előzmény: freezespider (8700)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!