Keresés

Részletes keresés

blaze73 Creative Commons License 3 napja 0 0 8577

Montalbano felügyelő C. Film : Modica, Ragusa Ibla ,Punta Secca - keress rá Google :)

Előzmény: KataDini1 (8574)
COOP Creative Commons License 3 napja 0 0 8576

esetleg Cavagrande del Cassibile?

Előzmény: KataDini1 (8574)
bonnita Creative Commons License 3 napja 0 0 8575
KataDini1 Creative Commons License 3 napja 0 0 8574

Értem én, sokat olvastam róla hogy szép...de ahogy írtam is...három város utcácskáin sétálgatni egész nap, egy pont után már nem felemelő. Ha beütöm a látnivalókat, mindenhol templomokat ad ki a kereső, amiből a 3-4. után szintén besokall az ember.

Továbbra is várok ötleteket tengerpartról, kilátóról, ilyen-olyan műhelylátogatásról (pl. Modicaban csokiműhely?), érdekességről a Noto-Ragusa-Modica hármasban.

Inkább Siracusahoz van közel pl egy világítótorony, Szicília legkeletibb pontjával. Valaki itt tette ki a képet, megkerestem (Plemmirioban a Faro di Capo Murro di Porco) és nagyon tetszik a kietlen sziklás tengerpart...így elmegyünk oda. Ilyesmire gondolok...

Esetleg a Cava Grande?

Előzmény: chilii (8573)
chilii Creative Commons License 3 napja 0 1 8573

Ragusában az Ibla nevű városrészt ajánlom, mondhatni ez a történelmi része a városnak, zegzugos, aranyos, nekünk nagyon bejött. 

https://www.google.hu/search?q=ragusa+ibla&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi_64X0m6rZAhVMZ1AKHRTrAGMQsAQINA&biw=1242&bih=982

Előzmény: KataDini1 (8568)
raulista Creative Commons License 3 napja 0 1 8572

Notoban menjetek fel a Basilica San Salvatore harangtornyába, szép a kilátás a városra.

Előzmény: KataDini1 (8568)
dundalk Creative Commons License 3 napja -1 0 8571

.com a vége és nem .hu

Előzmény: istván08 (8570)
istván08 Creative Commons License 4 napja 0 0 8570

Szevasztok.

Repjegyet szeretnék venni a Ryanairnél Sziciliába, de 2 napja nem jön be a honlapjuk. Valakinek van erről infója?

Köszi  István

KataDini1 Creative Commons License 4 napja 0 0 8569

Igen...az Etna kihagyhatatlan. 

Előzmény: raulista (8563)
KataDini1 Creative Commons License 4 napja 0 0 8568

Köszi blaze76! Hű ezt a fagyizót megnézzük!!! Elengedtem Vulcanot. 😢 Irány Noto-Ragusa esetleg Modica. Írnátok esetleg konkrét helyeket amit megnézhetnénk ebben a 3 városban? Ahogy írtam, a 3 város főutcáját végiglődörögni nincs kedvem, kellene valami plusz. Meglátogatnánk az Agroturismo Leone-t...járt már ott valaki? 

Előzmény: blaze73 (8564)
oleandro Creative Commons License 4 napja 0 0 8567
juhlacii Creative Commons License 4 napja 0 0 8566
Előzmény: Melcsi89 (8565)
Melcsi89 Creative Commons License 4 napja 0 0 8565

Esetleg Palermoból van szervezett utazás az Etnához? 

blaze73 Creative Commons License 4 napja -1 1 8564
Előzmény: KataDini1 (8562)
raulista Creative Commons License 4 napja 0 0 8563

Én város-imádó vagyok, így inkább azt javasolnám. De persze nincs összehasonlítási alapom :)) Mentek az Etnára is, nem?

Előzmény: KataDini1 (8562)
KataDini1 Creative Commons License 4 napja 0 0 8562

Szuper...köszönöm! esetleg Noto-Ragusa vonalon nem jártatok...hogy lenne összehasonlítási alapod? Tanácstalanok vagyunk hogy a városokat vagy Vulcanot válasszuk...

Előzmény: hair001 (8561)
hair001 Creative Commons License 4 napja 0 0 8561

Igen, megjárható, mi 2016-ban a 9.30-as hajóval mentünk (volt korábbi is) és az utolsóval jöttünk, talán 19.30-kor. Közben megvolt a pezsgőfürdő a tengerben, a kráter, a többieknek a iszapfürdő is, én oda nem mentem be. Ez augusztus végén volt, nem tudom áprilisban hogyan járnak a kompok. Autót simán ott lehet hagyni Milazzoban.

Előzmény: KataDini1 (8555)
Tom1939 Creative Commons License 4 napja 0 1 8560

Csak kis beszámoló. Megjárva Palermót a hétvégén, egy tapasztalat alapján ajánlom a Sicily by Car-t, nem volt semmi gond, 800 eurós kauciót is visszakaptam 3 nap alatt (maga a smart fourfour 70 egy gyenge vacak, de erről inkább az tehet hogy az itthoni autóm jóval combosabb, Erice felé az egyik hegyi útról konkrétan visszafordultam mert féltem hogy nem megy fel, egyesben üvöltve erőlködött, másik irányból azért sikerült).

Palermóban szerintem sokkal több idő elsétálgatható mint Cataniában (Palermoban nekünk 1,5, Cataniában 0,5 nap séta volt, és Palermóban még sétálgattunk volna ha lett volna idő, Cataniában plusz időt inkább a városon kívül töltöttük).

Sajnos 2 éve Cataniában sokkal jobb időnk volt (20 fok, meg napsütés). Most szombat-vasárnap esős és szeles volt.

De sétálgatni, várost nézni mindenképpen Palermót ajánlom (Cataniában a környék gyönyörű, mondjuk ez Palermóra is igaz).

halilali1 Creative Commons License 5 napja 0 0 8559

Miert nem veszitek fel este az erkezes napjan az autot?

23 ig mindegyik nyitva van.

Előzmény: KataDini1 (8551)
dundalk Creative Commons License 5 napja 0 0 8558

Genoa nem Szicília.

Egy rokonom gyakran hajózik és lemegy kocsival, ott leparkol majd haza jön.

Ha irodánál foglaltál, akkor a kijutást vagy parkolást is meg tudják szervezni.

Előzmény: celita (8556)
COOP Creative Commons License 5 napja 0 0 8557

mi is csak Vulcanoig jutottunk, de mi nagyon korán indultunk Aci Trezzaból és leparkoltunk a szálloda garázsában-1 éjt Milazzoban töltöttünk és ide érkeztünk vissza elég késő este...

Előzmény: KataDini1 (8552)
celita Creative Commons License 5 napja -5 0 8556

sziasztok! győrből mennenk genovába, ha valaki tud jó közlekedési lehetőséget, megköszönném.

10fő megy a hajóra!

A hajó indul szept.02._án.

KataDini1 Creative Commons License 5 napja 0 0 8555

Igen csak Vulcano jöhet szóba, mint legkisebb (bejárható) és legközelebbi. Ha cserélgetem a napjainkat és lenne rá egy egész napunk, az idő is kegyes lenne...akkor megjárható kényelmesen?

Előzmény: chilii (8554)
chilii Creative Commons License 5 napja 0 0 8554

melyik szigeten melyik kráterre :) ? ha jól értem autóval mennétek Milazzóba, ez kb. 2 óra Cataniából. meg kell nézni a hajó menetrendet, szerintem csak Vulcano fér bele, ez is csak nagyon korai indulással. én annak alapján amit átéltünk tuti nem mernék vállalkozni utolsó nap ilyenre :) 

Előzmény: KataDini1 (8552)
KataDini1 Creative Commons License 5 napja 0 0 8553

Ez megnyugtató...köszönöm. :)

Előzmény: papanick (8550)
KataDini1 Creative Commons License 5 napja 0 0 8552

S ha jó az idő? Akkor megjárható egy nap alatt? Semmi extrát nem szeretnék. Csak átmenni a szigetre, fel a kráterhez, fürödni esetleg a meleg vízben (nem az iszaposban) és visszajönni....

Előzmény: chilii (8549)
KataDini1 Creative Commons License 5 napja 0 0 8551

Lehet igazad van...viszont ha Siracusa az utolsó nap, akkor Etna-Catania vagy Taormina az 1. nap. Egyik se szerencsés...az Etnával nem szívesen koszolnám össze első nap az amúgy is kevés cuccomat, Taormina meg ellenkező irányban van. (mindenképpen ki kell mennünk a reptérre a kocsiért, amivel viszont időt vesztünk) Bár lehet hogy inkább itt lesz egy kis időszűke, viszont nyerek egy egész napot amikor akár Notot akár Vulkanot megjárjuk. Hmmm...átgondolandó...Köszi a tippet!

Előzmény: halilali1 (8548)
papanick Creative Commons License 5 napja 0 0 8550

Az olaszok is ebédelnek, dél és három között mindig elehet találni nyitott éttermet bármelyik műfajban. Inkább Háromtól estig nehezebb találni nyitva éttermeket, mint Bonnita is említette.A nagyobb turistás helyeken pedig mindig találhatsz valami éttermet.

Előzmény: KataDini1 (8547)
chilii Creative Commons License 5 napja 0 0 8549

Egy biztos, ha négy napra mentek, a Lipari szigeteket már most felejtsd el sajnos! Ha rossz az idő leállítják a kompokat és a szárnyashajókat is. Nekem volt benne részem, +1,5 napot vesztegeltünk Liparin (és már előző nap is csak a csodával határos módon jutottunk vissza oda Vulcanóról). 

Előzmény: KataDini1 (8541)
halilali1 Creative Commons License 5 napja 0 0 8548

mi márc 27-31 a Húsvéti Nagyhéten megyünk

Aci Castelloban fogunk lakni egy klassz lakásban az Airbnb-ről, úgyhogy a parkolás nem gond

olaszországi emlékeimmel alá tudom támasztani, hogy 3-4 óra előtt nagyon nehéz meleg kajához jutni, legalábbis nekem is ez volt a tapasztalatom

persze mások az üdülőhelyek ilyen szempontból, mint a városok

miért nem cseréled meg a siracusai nappal, arra úgysem kellene egy egész nap és legalább irányban van

Előzmény: KataDini1 (8545)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!