Keresés

Részletes keresés

ronin s8 Creative Commons License 27 órája 0 0 9445

Köszönöm. 

Előzmény: József1950 (9444)
József1950 Creative Commons License 2 napja 0 0 9444

Úgy tapasztaltam ,hogy  csak az adott járatra,mert visszafelé hiába áll még bent a pár perc múlva induló busz ,meg kellet várnia következőt amire szólt a jegyünk.Egyébként a busz sofőrtől is lehet venni jegyet,ha van hely,amit a sofőr állandóan lát a kis telefonján.

Előzmény: ronin s8 (9443)
ronin s8 Creative Commons License 3 napja 0 0 9443

A jegy csak az adott járatra vonatkozik, vagy egész napra? 

Előzmény: József1950 (9442)
József1950 Creative Commons License 3 napja 0 0 9442

Mi  busszal mentünk  április 08-án,igaz az éppen indulóra már nem fértünk fel ,de kb 30 perc múlva indulóra már  igen. Ha van lehetőséged és bízol benne hogy a repülő nem késik akkor érdemes előre időpontra megvenni  a jegyeket . A vissza útra is érdemes előre megváltani a buszjegyet. .A busz állomáson a pályaudvar mellett van jegypénztár is. Mi voltunk Palermó mellett Cefaluba ( Vonat) Monrealeba busszal is.

Előzmény: ronin s8 (9441)
ronin s8 Creative Commons License 3 napja 0 0 9441

Sziasztok!

Palermo Falcone reptérről vonattal vagy busszal érdemesebb bemenni a városba? 

Lady Gyöngyös Creative Commons License 2024.04.10 0 0 9440

Szia! Mi tavaly igen Cataniában béreltünk előre még itthonról online a Budget-től szuper Hyundai I30, 6.000 km körül volt benne. Mi mindig csak nagy cégektől szoktunk bérelni, full biztosítással. Sokat utazunk a férjem üzleti utakra is, sosem volt még probléma. Ha véletlenül probléma van asistance szolgáltatás és van csereautó. 300 EU zárolás szerintem nem a világ vége, nem értem, hogy ettől miért kell tartani? 

+ felvétel előtt 2 nappal hívtak az Check-in miatt megadtuk a jogsi, lakcím adatokat és így a priority sorban 5 perc alatt megkaptuk a kulcsot. 

Előzmény: country2 (9439)
country2 Creative Commons License 2024.04.09 0 0 9439

Sziasztok.

 

Tud valaki megbizható autókölcsönzési lehetőséget Palermóban? Lehetőleg olyan érdekelne, ahol nincs bankkártya terhelés.

vélemény 1 Creative Commons License 2024.04.04 0 0 9438

Mi 3 éve voltunk Palermoban. Két útitársunk elment a kisvonattal, tetszett nekik. Ha mindannyian megyünk, olcsóbb lett volna.  De mi többiek nem vágytunk rá. A belváros elég kicsi, gyalog kényelmesen  bejárható.

Előzmény: dusska (9437)
dusska Creative Commons License 2024.04.04 0 0 9437

Köszönöm válaszodat, ezt néztem én is,  de eredetileg  olyanra gondoltam, ami folyamatosan végigkanyarog a főbb látványosságok közelében.  De a Hop.... is jó, ha jól értettem, azt 24 órán belül fel lehet használni , és akárhányszor át lehet szállni. .

Előzmény: onlyread (9436)
onlyread Creative Commons License 2024.04.03 0 0 9436

Ezt a Hop on Hop Off buszt találtam, a honlapon minden információt megtalálsz: https://www.city-sightseeing.it/palermo/#hopOnHopOff

 

Ez meg a kisvonat: https://turismo.comune.palermo.it/palermo-welcome-tour-citta-servizi.php?tp=163#

Előzmény: dusska (9435)
dusska Creative Commons License 2024.04.03 0 0 9435

Palermóba készülünk, tudja-e valaki, hogy üzemeltetnek-e ott  városnéző kisvonatot vagy valami más, elérhető árú városnézést, amivel első napon kicsit  át tudnánk látni a helyet.  Ha tudtok ilyenről, akkor kérném , hogy azt is írjátok be, honnan indul.   Idegenvezetők egyéni ajánlatát láttuk, de kicsit sokalljuk az összeget.

vélemény 1 Creative Commons License 2024.04.03 0 0 9434

  Szerintem van, 3 éve volt. Deposito bagagli

Előzmény: József1950 (9433)
József1950 Creative Commons License 2024.04.03 0 0 9433

Sziasztok !   Kérdésem: Palermóban a központi pályaudvaron van-e csomagmegőrző ?

onlyread Creative Commons License 2024.03.30 0 0 9432

Szerintem Palermo és Siracusa között csak busz van, ez a busztársaság üzemelteti: https://www.interbus.it/

A menetidő 3 és fél óra, annyira nem vészes. Én csak rövidebb távon utaztam velük, semmi gond nem volt, sőt, annyira nyomta a sofőr a légkondit, hogy szóltunk, vegye le :) de ez télen volt. A busz normál, nagy busz, a szokásos, dönthető ülésekkel. Még nincs fönt az augusztusi menetrend, de jelenleg napi három járom van, ennél kevesebb szezonban sem lesz. Honlapon, applikáción keresztül és szerintem a sofőrnél is lehet jegyet venni, általában elfogadják a bankkártyát, egy járat volt, ahol nem.

 

Ha nyolc éjszakám lenne és szeretnék átnézni Siracusába is, lehet, hogy máshogy osztanám el az időt, 4-4, vagy 5-3 arányban és akkor mindkét környéken lehetne nézni ezt-azt. De ez teljesen szubjektív.

 

Augusztusban nagy lesz a tömeg és a meleg, de ezt tudjátok.

 

Előzmény: Zuzmoz (9430)
Flower2000 Creative Commons License 2024.03.29 0 0 9431

Szirakuzában mérnek rendszerint a legmelegebbet. 46 fok szokott ott ilyenkor lenni. Jégakut vigyetek, hogy a tarkótokra tegyétek.

Előzmény: Zuzmoz (9430)
Zuzmoz Creative Commons License 2024.03.29 0 0 9430

Sziasztok!
Nagy élvezettel olvastam vissza a korábbi élménybeszámolókat. (A negatív leírások is hasznosak)
Idén augusztus közepén utazunk Szicíliába két tinédzserrel :) Sajnos nem indul jól a szervezés. Két szállásunkat is visszamondták az Airbnb-n, az egyiket visszaigazolás és fizetés után 1 hónappal. :( Most tervezem újra az egész utunkat. Így merült fel, hogy ne csak egy helyen legyünk.
Palermoba érkezünk és onnan távozunk Ryanairrel. A tervek szerint szállás az első 6 napon Palermo környékén (esetleg Cefalú), majd busszal/vonattal elutaznánk Szirakúzába, ott 2 éjszaka és busszal vissza az utolsó 2 napra Palermo környékére. Gondoltam rá, hogy Cataniából jönnénk haza de nagyon korán reggel indul a repülő, a reptér mellett kellene aludnunk egyet, így olyan mintha az utolsó 1.5 napot elveszítenénk.
Tudom, a nyári kánikula nem a legideálisabb kirándulásokra, de a suli miatt ilyenkor tudunk menni. Szirakúzát nem szeretném kihagyni, de tartok az oda-vissza buszozástól a szigeten keresztül. A távolsági buszokról érdeklődnék. Mennyire kényelmesek? Légkondi van rajta? Vagy jobb vonatozni? Esetleg felejtsük el az augusztusi keresztbe utazást és hagyjuk Szirakúzát és környékét egy tavaszi utazásra? Autót nem akarunk bérelni.
Ötletek? :)

József1950 Creative Commons License 2024.03.20 0 0 9429

Köszönöm a részletes leírást. Most áprilisban szeretnénk megnézni  Palermó-t, Cefalu-t ,és Monreale-t.

Már letöltöttem  néhány app-ot ( Prestia e Comande,  PalerMobilitá, Muoversi a Palermo  AST ,  Trenit !).   Tanulmányozom ezeket ,remélem sikerül majd itt beszerezni  a jegyeket.

Előzmény: onlyread (9428)
onlyread Creative Commons License 2024.03.20 0 0 9428

Na, közben megnéztem a Trenitalia appot és bár nem tudom, hova akarsz menni, én úgy látom, hogy simán lehet jegyet venni rajta bárhová. 

Előzmény: József1950 (9426)
onlyread Creative Commons License 2024.03.20 0 0 9427

Javaslom a bal oldali kereső használatát, Vélemény útitárs leírása: 

 

"Monreale

Utazás előtt találtam a  egy  leírást a neten arról, hogy hogyan kell lebonyolítani a monrealei kirándulást. Júliusban volt ott a pasi. Az ő leírását követtem. A 386-os busz megy a Piazza Indipendenzaról. A Porta Nuovatól kifelé. A szabályos megálló az ott levő park Porta Nuova felőli oldalán van. De nem itt kell felszállni, hanem a park  túl oldalán, ahol van egy templom. A busz itt várakozik, mielőtt elindul. Cigiszünet a sofőrnek. Aki itt száll fel, az ül. Aki utána a Porta Nuova előtti oldalon, az áll. Ez városon belüli busz, az 1,40€-ós jegy jó rá. Kifelé kb 45 perc volt az út, és a busz tömve volt. Nem csak a mindenhol hirdetett 1m-es távolság nem volt meg, de még a 10cm-es sem. Mi mindannyian ablak mellé ültünk és kifelé tudtunk fordulni. A monrealei végállomáson  tábla jelezte, hogy a gyalogosok menjenek balra. A birka nép, mi is, elindult egyenesen és a kocsik kerülgettek minket. Szintén a leírásban olvastam, hogy visszafelé ott kell felszállni, ahol leszálltunk. A busz utána megfordult és hosszan várakozott a szabályos kiindulóhelyen. Amikor innen indult, olyan volt mint egy szardíniás doboz.

Mi vasárnap délután mentünk ki. Kb fél 2-kor értünk fel a Dóm hoz. Leültünk ebédelni az oldalhomlokzatnál lévő étteremben, a pizzák nagyon jók voltak, a többi étel nem annyira, a kiszolgálás siralmas.

Bejárat a dóm baloldalán. A homlokzati híres bronzkaput nem lehet közelről megnézni, mert rács zárja le. A kevésbé híres másik kapun keresztül van a bejárat. Belépőjegy 6€.  A gyönyörű nem elég erős kifejezés. Számomra a 3 legszebb olaszországi templom egyike. ( A másik kettő a San Marco Velencében, az San Francesco Assisiben)  A bal oldali szentély egy kis része fel van állványozva. Itt is fel lehet menni a toronyba és a tetőre, a lejárat visszavisz a dóm belsejébe.   Egyik toronyban fel, a másikban le. Felfele jó a megoldás, mert a pihenőpontokon  mindenféle tárgyak vannak kiállítva. Végig lehet menni kívül is a dóm oldalán és egy részen  belül is, fentről lenézve a mozaikokra. A kerengő egy része fel van állványozva, nem is lehet bemenni. Csak a tetőről lehet messziről rá nézni.Mindenképpen meg kell nézni a szentélyt  kívülről. Visszafelé a buszhoz már ott mentünk, amit a tábla ajánlott, nem az autók között. Itt van egy kilátópont. Szerencsénk volt, éppen érkezett egy busz és ahogy leszálltak, rögtön fel tudtunk szállni, ezért visszafelé is ültünk mindannyian . Visszafelé 20 perc volt az út, még az átszállás is belefért a jegyünkbe.

Monreale kötelező program."

 

Én is rákerestem, én ezt találtam, ez a palermoi tömegközlekedés oldala, itt 389-es buszt ír. (Lehet, hogy Vélemény csak elgépelte.)

https://www.amat.pa.it/percorsi-e-orari/

 

A Trenitalia app Magyarországi IP címmel nem letölthető, nem tudom, neked sikerült-e. A másik app a Trainline. Szerintem egyszerűen nézd meg, hogy tudsz-e rajta jegyet venni. Ha nem, akkor látni fogod. Nem emlékszem, hogy kezeltem-e a peronon az applikációs jegyet, de van leolvasó, bajod nem lesz, ha odatartod. Legfeljebb fölöslegesen.

 

Előzmény: József1950 (9426)
József1950 Creative Commons License 2024.03.20 0 0 9426

Sziasztok  !

Kérdésem: Palermóban a vonat jegyet,csak automatából lehet vásárolni,vagy applikációban is? A kezelése a felszállás előtt a peronon  történik? Az applikációban vásároltat is le kell itt lekezelni ?

                  Monreale -ba melyik busszal érdemes menni ?

 

onlyread Creative Commons License 2024.02.15 0 0 9425

Ha belegondolok, hogy ki akartam hagyni...

Előzmény: auray1 (9424)
auray1 Creative Commons License 2024.02.15 0 0 9424

És én adtam az első pluszt.

 

Most sajnálom csak igazán, hogy mi már csak a kerítésen kívülről tudtunk bekukucskálni Siracusában a romkertbe. Nem sokkal késtük le a zárórát.

Előzmény: onlyread (9423)
onlyread Creative Commons License 2024.02.15 0 0 9423

Jaj de jó, akkor mégis olvasta valaki. :) Köszönet a kedves szavakért!

Előzmény: X polgártárs (9422)
X polgártárs Creative Commons License 2024.02.15 0 0 9422

Tök jó ilyen összeszedett, részletes és nem indulatból született leírásokat is olvasni.

Külön köszi a blogbejegyzésért! Szirakuzában a Latomia del Paradiso nekem kimaradt, azt egyszer jó lenne pótolni.

Előzmény: onlyread (9420)
onlyread Creative Commons License 2024.02.14 0 4 9421

Látom nincs érdeklődés, de ha már megígértem, akkor íme. Egy rövid beszámoló:

 

https://hosszanexponalunk.blog.hu/2024/02/14/catania_es_kore

onlyread Creative Commons License 2024.02.11 0 4 9420

Nagyon sok segítséget kaptam itt tőletek, cserébe tennék némi hozzájárulást. Kizárólag gyakorlati dolgokról írnék, a többit majd külön illetve ha kérdés lenne szívesen válaszolok.

 

3 teljes napot töltöttem Szicíliában, és magam is meglepődtem, mennyi mindent lehet látni ilyen rövid idő alatt is. Cataniai szállásom volt, ezzel kapcsolatban csak annyit jegyeznék meg, hogy szerintem kizárólag a belvárosban érdemes foglalni, főleg, ha csak főhadiszállásnak kell. Közel az összes busz- és vonatállomás, tiszta (a lehetőségekhez képest), jól ellátott és a látnivalók is itt vannak.

 

Aki mégis inkább közlekedne, annak javaslom a városi tömegközlekedési app letöltését, meglepően jól működik, gyors, egyszerű, útvonalat tervez, azonnal megvehető és használható a jegy. A városi cég az AMTS Catania.

 

Reptérről Alibussal lehet bejutni, 4 euró, menetrend, térkép a megállókkal (körjárat) az AMTS honlapján. Az appliációban szintén vásárolható rá jegy, amely tartalmazza a városon belüli közlekedést is 90 percig. Felszálláskor aktiválni kell a jegyet és elkezdi számolni az időt. (Elméletileg az 524 és 538 városi busszal is el lehet jutni a reptérre, jegy 1 euró, de nekem nem sikerül kisilabizálni a megállókat...)

 

Két egynapos kirándulást terveztem, mindkettőt busszal. Catania-Siracusa, a cég az Interbus. Több megállója van a városban, a honlap és az applikáció tökéletesen működik. Nekem a Piazza Borsellino közelebb volt, onnan indultam. Meglepően pontos érkezés és indulás. Fél nyolc előtt két perccel kinyitott a jegypénztár is. Amúgy a buszon a sofőr is árul jegyet, felár nincs. 4 útból 3szor fizettem kártyával, egy sofőr mondta, hogy nála nem lehet. Ha semmiképp sem akartok készpénzezni, akkor a honlapot vagy az applikációt javaslom.

Siracusaból hazafelé öt perccel indulás előtt érkeztem, jó lett volna egy mosdó, de - amint ezt többen jeleztétek - az nincs. Az Interbus megállója elég távol esik a vasútállomástól... A google térkép viszont hajszálpontosan mutatja, így legalább nem kell kóvályogni.

 

Ha már mosdók. Meglepve láttam, hogy Cataniában (belváros) több, turisták által látogatott helyen mobil wc-ket állítottak fel. Én nem használtam, de láttam többeket, ebből arra következtetek, hogy elfogadható állapotúak.

 

Siracusaban kizárólag gyalog közlekedtem, bár néha jól esett volna felülni valamire, de a google egyáltalán nem mutat tömegközlekedést, pedig láttam buszokat, bár nem sokat. Azért vannak távolságok, így érdemes levadászni a helyi járatokat. Én sajnos nem tettem.

 

A másik nap Catania-Taormina. A cég az Etnabus (ami egy cég az Interbussal, de figyelni kell a feliratokat az oldalán). (Fél 8-kor, fél 9-kor és 9-kor Etnabus megy Taorminába, 10-kor és 11-kor Interbus.) Szerencsém volt, pont elértem reggel a 7.30-ast. Ennek a járatnak nincs megállója a Borsellinon, így be kell menni a Via Archimedere, a másik nagy buszpályaudvarra, a vasútállomás környékére. Pontos indulás, pontos érkezés, visszafelé ugyanígy. Taorminában több megállója van, nem csak a belvárosban lehet fel- és leszállni. A honlap és az app pontosan jelez mindent. 

 

Úgy tűnhet, minden tökéletesen működött és így is volt. Viszont ez szerintem kizárólag a holtszezonnak köszönhető. Sehol egy dugó, sehol egy baleset... Szóval nem hinném, hogy nyáron-ősszel is így klappol minden. A holtszezonnak hála az összes ismert hely "üres" volt a taorminai görög színházba vezető utcán nem volt senki, a szuveníresek fele ki sem nyit, egyszerűen megfizethetetlen! Ortigiaban hosszú ideig sétáltam úgy, hogy csak egy-két helyivel találkoztam.

 

A bankkártyahasználat meglepően gördülékeny, mindenhol tudtam fizetni, a legkisebb összegnél sem volt szájhúzás. 

 

Ha már pénz. Az az igazság, hogy kicsit meglepődtem az árakon. Jóval alacsonyabbra számítottam, Nápoly szintűre, de csalódnom kellett. A belváros tele van tényleg nagyon jó helyekkel, de azért 12 euróért ritkán iszom egy koktélt. Nem ez az átlagos, volt 6-ért is, a legjobb persze a 3 eurós, de az éttermek közül is volt, amelyik 12-18 közötti tésztákat kínált. Hát na... 

 

Déli tapasztalataim eddig Nápolyra korlátozódtak, ahhoz képest Cataniát jóval rendezettebbnek, kevésbé kaotikusnak (közlekedés) és kevésbé koszosnak találtam. 

 

Mint írtam, maradtam a belvárosban, nyilván a periféria itt is más képet mutat. 

 

Egyetlen hely van a belvárosban, amit éjjel ajánlatos elkerülni, az a San Berillo negyed. Kb. 4-5 utcáról beszélünk, de oda tényleg nem kell sötétedés után bemászkálni. (konkrétan a Via Pistone környéke)

 

Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha kérdés van, hajrá!

bemore Creative Commons License 2024.02.06 0 0 9419

Sziasztok. :)
Azokhoz szólna  kérdésem akik már jártak Szicíliában, hogy Július és Augusztus környékén érdemes kirándulást szervezni? Ha volt valaki közületek ott ezekben a hónapokban, hogyan oldottátok meg a város nézéseket? Vagy ez felejtős és inkább csak tengerparti kirándulásra számitsak? 
Köszönöm szépen előre is a válaszokat. 
Szép hetet. :)

József1950 Creative Commons License 2024.01.26 0 0 9418

Sziasztok !

Szeretnék érdeklődni ,hogy a Húsvéti ünnepek (Vasárnap ,Hétfő ) alatt ,  Palermóban az egyházi és világi nevezetesség mennyire látogathatóak  a turisták  által ?    Vannak-e korlátozások ?

trollcsi Creative Commons License 2024.01.20 0 0 9417

jár saját városi busz a vasutállomástól, de a buszállomástól a tumino bus kb oránként megy, ibla alján, a parkoloban áll meg. https://tuminobus.it/linea/?race=1

Előzmény: berbb (9412)
merybu Creative Commons License 2024.01.17 -2 0 9416

Mit gondoltok, hogy leírjuk? Útikönyvet vegyetek , az hasznos. Ha ha ha

Előzmény: Sunnyrob03 (9415)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!