Keresés

Részletes keresés

cha'risa Creative Commons License 2012.06.19 0 0 259

Tanultam annyit pszicherol eddig, es masnak is az elso lecke barmilyen iskolaban, hogy aki a sex-szel henceg, valszeg nelkulozi. Aki sikitozva homofob, closetbe van meg bezarva. Vedd mar eszre, milyen nevetseges vagy.

Előzmény: Törölt nick (255)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.16 0 0 258

Toled megtisztelesnek veszem.

 

 

Előzmény: Törölt nick (256)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.15 0 0 255

Nem erdemelsz valaszt, csak egy "tomesre" varo buta liba vagy!

Szerintem a tomes hianya (elkerulese?) a bajod!!!

 

 

cha'risa Creative Commons License 2012.06.14 0 0 251

Nincs mar kedvem vitazni hulyekkel. Akit erdekel, utananez, kiszamolja. Akinek szamit a sajat egeszsege, a folyok hogylete, nelkulem is tudja.

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.14 0 0 250

A te korodban mar nemszabadna hinni a mesekben (felmelegedes, meg hogy az emberiseg felelos erte).

 

 

Előzmény: cha'risa (249)
cha'risa Creative Commons License 2012.06.14 0 0 249

Es kozel 20 szazalek a hozzajarulasa a vilag allattenyesztesenek a felmelegedeshez. Ha kepesek lennenk zoldsegen elni hetente 6x, es csak 1x hust enni, pliz, en kivaltom egyikotok huseveset hetente ketszerre - egeszsegesebbek lennenek folyoink, jutna kaja ehezoknek.

Előzmény: cha'risa (220)
cha'risa Creative Commons License 2012.06.13 0 0 248

Iszonyat.

Előzmény: Törölt nick (238)
cha'risa Creative Commons License 2012.06.13 0 0 247

Libamaj az, amit a legtovabb szerettem. Mar reg nem ettem hust, amikor anyukam meg mindig el tudott csabitani a libamajjal. De tenyleg allatkinzas, ahogy a libat tomik, hogy nagyobb legyen a maja. Libamaj ugy is lesz, ha nem tomik a libat, csak kisebb. Kisebb a haszon igy. Legyen dragabb a finomsag.

Előzmény: Törölt nick (226)
Túlélőblog Creative Commons License 2012.06.12 0 0 243

Nem azért, de a logika pont az, hogy aki normálisan csinálja, az nem kínoz állatokat tűkkel. Romesz is pont ezt mondta, hogy mérni szokás, nem szúrkálni. 

Előzmény: Törölt nick (242)
Túlélőblog Creative Commons License 2012.06.10 0 0 241

Kik csináltak ilyet? Ahogy mondtam nem vagyok szakértő, de kizártnak tartom, hogy a libahízlalás lényege a madár kibelezése lenne. Az etetés és a májátszúrás biztosan különböző fogalom.

Előzmény: Törölt nick (238)
romesz Creative Commons License 2012.06.10 0 0 240

Na ez az eset az ami tapasztalantlan tomes eseten fordul elo. 

Ha valaki jol csinalja akkor ez nem tortenhet meg.

 

A kototus eset pedig barbarikus. Eleg lemerni a libat mikor a tomes kezdodik es mikro eleri a megfelelo sulyt mehet vagasra.  A profik igy csinaljak.

Előzmény: Törölt nick (239)
romesz Creative Commons License 2012.06.10 0 0 235

Nem ertem en sem mit ertesz a kototu alatt.

 

Mikor mi tomtuk a libat, csak megkapta az aztatott kukoricat amit a kitatott csorebe tettunk be es lemasziroztuk a gegejen. Minden nyeles utan hagytuk pihenni kicsit es ujra kezdtuk, mig nem kapta mag az adagjat arra a tomesre. 

Előzmény: Törölt nick (227)
Túlélőblog Creative Commons License 2012.06.10 0 0 233

Kötőtűvel? Hogy lehet azzal? Nem értem.

Előzmény: Törölt nick (227)
cha'risa Creative Commons License 2012.06.09 0 0 225

Tehat novenytermesztes borzalmasabb, mint nagyipari allattenyesztes, szerinted? Van azzal is baj, ezert (is) koltok organic zoldsegre. (Nem fog sikerulni a szopos malac siras velem. Hosszu ut idaig, de vegan+ nem veszelyeztetett hal a menum. Neha, pici organic sajt, bunozesnek. Ne koss belem, igazi vagyok.) De nagysagrendek a ketto kozott.

Mindjart megegyezunk, hogy kell a regulacio, ugye.

Előzmény: romesz (221)
romesz Creative Commons License 2012.06.09 0 0 221

Ha mar emlitetted az elovizekbe lefolyo szennyezodest. 

Akkor tisztaban vagy vele milyen es mennyi szennyezo anyag jut a vizekbe a noveny termelo gazdasagokbol?

 

Olvass utana a californiai Indio kornyeki mezogazdasagnak. De a szennyviz ami onnan lefolyik a Salton Sea-be teljesen tonkre tette a to elovilagat.

A to felenel van egy gat epitve, hogy valamnnyire szurje a szennyezest, de nem sokat er. 

Minden esetre az eszaki reszen egyaltalan nincs elovilag es a deli is annyira szennyezettm hogy nem szabad halat enni a tobol. 

 

Tehat ne beszelj arrol, hogy az allat tenyesztesi szennyezes milyen rossz. Mert az legalabb konnyen lebomlo szennyezes, ellentetben a mezogazdasai "vegyi anyagokkal". 

 

Talan az lenne a legjobb betiltani mindent ami nem tetszik a zoldeknek es kb 5 perc mulva sirnanak mint a szopos malacok, mert ra jonnenek, hogy elrontottak a dolgot. 

 

 

Előzmény: cha'risa (220)
cha'risa Creative Commons License 2012.06.09 0 0 220

Azert ezt gondold vegig. Ha nem takarmanyt termelnenk allattenyeszteshez (meg ethanolhoz), hanem buzat, zoldseget helyette, tobb ember jutna kajahoz, mint husallattenyesztessel.

En szuleim is neveltek allatot, szeretettel, es megettek oket a vegen. En nagypapam is tomott libat, es unnepnap volt levagni. Hetente egyszer, ha ettek igy hust, az volt az unnepnap, ez a mostani futoszalag hustenyesztes egeszen mas.

A mindennapi huseves olyan ipart tart eletben, ami elsosorban folyot szennyez, iszonyatosan, masodsorban allatot kinoz, harmadsorban megbetegit. Ha attol vagyok zold mentalitas, hogy nem kerek belole, vallalom.

Felhaborit a lenezesed viszont. Nezz utana, mi folyik az elovizeinkbe ezekbol a telepekrol, es ugy mondd, hogy en vagyok a hulye.

Előzmény: romesz (219)
romesz Creative Commons License 2012.06.09 0 0 219

A libatomesnek evezredes hagyomanya van. A tobbirol nem azt modntam, hogy evezredes. Viszont ha a libatomest betiltjak akkor a nagy uzemi allattenyesztest is be kellene tiltani. Egybol nagyobb lenne az ehezes a vilagban. 

 

Miota a "zoldek" belebofognek azota csinalnak ilyen luke eloirasokat. 

 

De te ezt nem erted, mert nem logikaval nezed a dolgot, hanem erzelmi alapon. "hogy jajj szegeny biztos faj neki, ezert tiltsuk be"

 

 

Ez a zold mentalitas. 

 


Aki ebbol el az menjen segelyre es az allam emeljen adokat, hogy a segelyen eloknek tudjanak adni alamizsnat !!!!!

 


Előzmény: cha'risa (217)
cha'risa Creative Commons License 2012.06.09 0 0 218

de fizetik a no regulation politikusok kampanyat, igy nektek teljesen rendben a szennyezes.

Előzmény: cha'risa (217)
cha'risa Creative Commons License 2012.06.09 0 0 217

Nagyuzemi allattenyesztes. Nem evezredek, csak evtizedek ota van, es konyortelen, embertelen. Profitvadasz, allatkinzo ipar, pici ketrecekbe bezarva hizlalasra koncentralva, hormonokkal es antibiotikumokkal tomve tartjak az allatokat, a libakat kinozva tomik, a disznokat kinozva nevelik, a tehenektol elvalasztjak borjaikat borjuhusnak, tehenek sirnak utanuk, de csak a tej kell. Nem ugyanaz, mint nagypapanal volt.

Es amit ezek az allattelepek a folyoinkba engednek szennykent, az talan meg a fentieknel is szornyubb.

Előzmény: romesz (214)
Túlélőblog Creative Commons License 2012.06.09 0 0 215

Nem vagyok szakértő, de én is olvastam erről és tudok olyanokat is, akik ebből éltek régebben és megkérdeztem őket is. A válasz mindnütt ugyanaz volt, hogy a libáknak a tömés nem fáj. 

Előzmény: romesz (214)
romesz Creative Commons License 2012.06.09 0 0 214

LAtod ez az a mentalitas ami nagyon zavaro. 

 

Az emberiseg ev ezredekig csinal valamit amibol senkinek nincs baja. Erre nehany felkegyelmu kezdemenyezesere betiltjak a dolgot.

 

Es erre egy csomo liberalis csak tapsolni tud, hogy milyen jo dolog.

 

Csak hogy tudd en tudom milyen libat tomni. Tomtem en is es a liba nem szenvedett tole. 

Evvel az erovel a diszno hizlalast es a tehen nagy uzemi fejeset is be kellene tiltani. 

 

 

Minden esetre en sajnalom, hogy ezt betiltottak. 

Fekete piachoz fog vezetni a dolog. 

Eddig se volt olcso etel a libamaj, de mostantol biztos felmegy 2-3szorosan az ara. 

Előzmény: cha'risa (213)
cha'risa Creative Commons License 2012.06.08 0 0 213

http://www.peta.org/issues/animals-used-for-food/the-pain-behind-foie-gras.aspx

Ha az volt a munkajuk, hogy csovet nyomjanak le szerencsetlen allatok nyakan, orulok, ha elveszitettek.

Előzmény: romesz (212)
romesz Creative Commons License 2012.06.07 0 0 212
Sok ember a munkajat es megelheteset veszti el egy ilyen marhasag miatt.
Arrol nem beszelve, hogy ujabb fekete piac alakul ki es becsuletes emberek a torvenyen kivulre kerulnek.
Tapsolj csak ennek is.
Előzmény: cha'risa (211)
cha'risa Creative Commons License 2012.06.07 0 0 211

Taps!

Előzmény: romesz (210)
romesz Creative Commons License 2012.06.07 0 0 210

2012 Julius elsejetol tilos lesz Californiaban libamajat arusitani. De az is lehet, hogy ha valaki konzervet visz be az allamba elkobozzak azt es megbuntetik az embert.

romesz Creative Commons License 2012.05.25 0 0 205

Adj fel itt hirdetest.

Előzmény: tibony (201)
romesz Creative Commons License 2012.05.24 0 0 203

gets me every time :)

 

 

-Sweetnessheart, what watch?
-Ten watch.
-Such much?

Előzmény: tibony (201)
romesz Creative Commons License 2012.05.24 0 0 202
Előzmény: tibony (201)
tibony Creative Commons License 2012.05.24 0 0 201

Dear,Readers.

 

I looking for apartmant rent or room rent near the  Los Angeles. First 1 month.

For one man-myself-.

 

What about,the car?How can I by & how much is it?

 

Is there rent a car?

tibony Creative Commons License 2012.05.20 0 0 198

Dear People,

 

I looking for friends from America.

Who is join, write me please.

I'm 52. old man and need help because myself can't do it nothing.

I'm married my wife want coming to U.S.A. later.

I lived in New York but I stay in Hungary at the moment.

Thank You.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!