Keresés

Részletes keresés

Lt. Cmdr. Data Creative Commons License 4 órája 0 0 31071
Előzmény: FBLLMAG (31068)
László Simonfay Creative Commons License 7 órája 0 0 31070

Szia!

Köszönöm, kicsit remegett a kezem, hogy mivan ha... de a végeredmény nagyon jó lett. Majd még egy kis hőpasztát újra kell kennem, mert nem volt itthon, addíg csak light-osan merem használni.... 

Előzmény: FBLLMAG (31065)
FBLLMAG Creative Commons License 7 órája 0 0 31069

Bocs gomb és nem gömb.

Előzmény: FBLLMAG (31068)
FBLLMAG Creative Commons License 7 órája 0 0 31068

Nekem kék van. Nekem is tetszik a sárga, a gömb körül kék gyűrű van, ezért választottam a kéket. Amúgy a fekete sem rossz, de az meg nem világít. És végre más is fogott a kezében ilyen lámpát, tudja miről írtam eddig. ;-)

Előzmény: Lt. Cmdr. Data (31066)
FBLLMAG Creative Commons License 7 órája 0 0 31067

Sziasztok!

Ma voltam a járási vásáron. Többek között, egy 18000 W -os, ZOOM -os lámpát szerettek volna rám tukmálni 45 € értékben. Kár, hogy nem tudok képet feltenni. ;-)

Egész véletlenül nálam volt a Nitecore EA45S, Klarus XT11GT és a Led Lenser M7. Elkezdte, hogy az övé 500 m távra világít, mennyivel jobb mint az enyém. Később kiderült, hogy le volt "merülve" az akkumulátor a lámpájában. Felajánlottam, hogy cseréljük ki, így sem világított jobban. Ekkor már 35 € -ért árulta. Az övé messzebb visz - hát ez sem jött be. Messzebb, szélesebb fénykörrel vitt az enyém (kb. 3x szélesebb). Szórt fényt is tud az övé, hát ez meg már tiszta alázás volt.

Tegyem el azonnal a lámpáimat mert rontom az üzletét. ;-)

Pedig nem is annyira aláztam meg a lámpáját. Az AceBeam EC60 lámpám pl. ott sem volt, vagy a LL MT06, bár szerintem a LL TT is verte volna. ;-)

Lt. Cmdr. Data Creative Commons License 8 órája 0 0 31066

És mennyivel hatékonyabb ez a szilikonos bevonat, mint a csupasz fém, akármilyen csúszásgátló kialakítással. Ahhoz hogy ez kicsússzon a kezedből tényleg bénamikulásnak kell lenni.

A kék markolata láthatóan egy fokkal erősebben "világít" a másik kettőnél. A színesek közül egyébként a sárga/fekete tetszik a legjobban, jobban passzol a két szín egymáshoz.

Előzmény: FBLLMAG (31063)
FBLLMAG Creative Commons License 8 órája 0 0 31065

Szia!

Gratulálok! Szép munka.

Előzmény: László Simonfay (31061)
FBLLMAG Creative Commons License 8 órája 0 0 31064

Ez sem rossz, de én maradok a Nitecore TIP CC mellett. Ez is fényes, viszont nincs rajta síp. ;-)

Előzmény: xtctraxx (31060)
FBLLMAG Creative Commons License 8 órája 0 0 31063

Nagyon rendben van a lámpa;-)

Külön köszönet, hogy a fejlécbe lefényképezted a világító markolatú Olight S2A lámpát, bár az enyém zölden világít. ;-)

Előzmény: Lt. Cmdr. Data (31059)
toth_e Creative Commons License 11 órája 0 0 31062

Nincs itt semmi baj a hővédelemmel, csak tudni kell használni.
A Convoy egy jó minőségű lámpa, de nem hasonlítgajuk Fenixhez, Olighthoz, meg hasonló nagy nevű gyártókhoz.

Előzmény: BBéci (31058)
László Simonfay Creative Commons License 14 órája 0 0 31061

Sziasztok!

Kicseréltem a CONVOY L6-ban az XH-P 70-est 70.2-re, érezhetően és láthatóan is sokkal erősebb lett... parasztosan telefonra letöltött fénymérő app. szerint kb. 14%-al erősebb.. Nem tudom ez jónak számít-e vagy sem, de nagyon tetszik!!!

xtctraxx Creative Commons License 19 órája 0 0 31060

Heti teszt a Zanflare F6 modellről olvasható. Kupon a kuponoldalon él hozzá, akinek megtetszik nehogy megvegye teljes áron!

Lt. Cmdr. Data Creative Commons License 27 órája 0 0 31059

még néhány dolgot pótolnom kell, főleg képeket, de nagyjából kész, olvasható a TK47 UE-ről és HM50R-ről szóló leírásom,

http://elemlampa.blog.hu/

BBéci Creative Commons License 1 napja 0 0 31058

Hővédelem nélküli lámpa nekem ingyen sem kellene.

Előzmény: FBLLMAG (31057)
FBLLMAG Creative Commons License 1 napja 0 0 31057

Én tényleg nem írok rosszat egy lámpáról sem amit jól lehet használni, ami nem papírvékony anyagból készül, ami nem zörög, lötyög, nem ad ki fémes hangot, nem zümmög. ;-)

És a CONVOY tényleg nem rossz. Jó a kidolgozása. Így érthető? Mint írtam, ami hiányzik: AR bevonat, hővédelem, holdfény, speciális elektronika (viszont ezt lehet fejleszteni) nem pakolhatsz bele CR123 elemeket, stb., de az összerakása az rendben van, és a hiányaival is lehet élni. ;-)

Előzmény: BBéci (31056)
BBéci Creative Commons License 1 napja 0 0 31056

Igen, valóban szubjektív dolog és én éppen a Te szubjektív véleményedre vagyok kíváncsi. Úgy tűnik, nem mered konkrétan, kerek-perec leírni, nyíltan vállalni.

Ha lenne arcocska beszúrási lehetőség, akkor itt most a zöld ördögfej vigyorogna. ;]

Előzmény: FBLLMAG (31051)
...slr... Creative Commons License 1 napja 0 0 31055

Erről egyik kedvenc írószer-márkám jut eszembe. Nem mesélem el a cég teljes történetét, pedig nagy örömmel tenném. Az újjáélesztett KaWeCo-tól egyik kedvenc írószerem ez volt: 

Aztán egy idő után azt láttam, hogy ezt kezdik forgalmazni:

És jobban veszik a kőmosottat...

Előzmény: elemlampa.blog.hu (31054)
elemlampa.blog.hu Creative Commons License 1 napja 0 0 31054

Nekem is esett már le Olight kb 160 centiről járólapra, egy S30R. A tailcap széle nyomódott be minimálisan egy ponton, de talán még az eloxálás sem sérült. Volt itt évekkel ezelőtt valaki, akinek mosógépbe került bele szintén egy Olight, az is túlélte, leszámítva, hogy a bevonatot kicsit megviselte a dolog :)

Előzmény: ...slr... (31053)
...slr... Creative Commons License 1 napja 0 0 31053

Nekem néhány lámpát leszámítva csak Olight-jaim vannak, szoktam leejteni őket. Legutóbb az S1-et mellmagasságból kőre. Hibája nem lett, a bevonaton minimális jelet hagyott az esés, nagyon kellett keresni. 

Ami a vízállóságot illeti...

Előzmény: BBéci (31050)
elemlampa.blog.hu Creative Commons License 2 napja 0 0 31052

Töltés közben kéken világít, ha kész, zöldre vált. Egy alig használt AW 550mAh IMR akkuval próbáltam, 4.17V-nál megállt.

FBLLMAG Creative Commons License 2 napja 0 0 31051

Ez szubjektív dolog.

Szerencsémre haveri körben többnek volt. Ki sikerült próbálnom. Érzetre nem anyag hiányos, nem halottam csörgést, nem éreztem, hogy lötyögne. Markolata mint a rúdlámpáké. Nekem a szilikonos Olight S2A volt a legkényelmesebb, a 8 cm hosszú Zebralight már nekem kicsit rövid, viszont könnyebb hordani. A gomb vékony gumi a kapcsolón, úgy mint Fenix, Nitecore esetében, esetleg fém, mint az új Fenix PD35TAC, AceBeam EC60 (nem teljesen ugyanaz az érzés). Lehet világító kapcsolót is bele szerelni. A Led Lenser (tömör gumi) ehhez képest jobb érzet számomra, de a MAG XL200 (hátsó elektromos kapcsoló) is, ahogy az oldal - elektromos - gombos többi. Talán az Olight -nak van a legkellemesebb kapcsolója. A menete mintha durvább lenne a megszokottaktól, ezt viszont nem fogdosom. Merülni nem merülök víz alá vele - egyik lámpámmal sem. Dobálózni sem dobálózok velük, bár a LL M5 -  be sikerült belerúgnom. ;-)

Nézd inkább meg magad őket:

https://elemlampablog.hu/convoy-s2-xpl-hi-bemutato-teszt/

És ezen az oldalon a Zanflare F1 is ott van a képeken. ;-)

Előzmény: BBéci (31050)
BBéci Creative Commons License 2 napja 0 0 31050

Nem azt kérdeztem, hogy jók-e a Convoy lámpák, mert azt senki nem vitatta, az tény.

A szubjektív minőségérzetükre vagyok kíváncsi Acebeam, Fenix és Olight lámpákhoz viszonyítva! Azért kérdezem, mert még nem volt a kezemben Convoy.

Előzmény: FBLLMAG (31047)
László Simonfay Creative Commons License 2 napja 0 0 31049

Sziasztok!

Olyan kérdésem van, hogy ha kicseréltem a ledchip-et az L6-ban, ami még egy kis "tuningon" esett át, valaki meg tudja mérni a végeredményt? Pest megye előny...

Köszönöm előre is!

elemlampa.blog.hu Creative Commons License 2 napja 0 0 31048

A súlya közel 900 gramm, a fejnél az anyagvastagság 5.5mm, ugyanez a TK47 UE-nél ami szintén nem arról híres hogy kispórolták belőle az anyagot 4.5mm, hozzájuk képest az Acebeam K60 éppen 3.6mm alatt van.

Előzmény: elemlampa.blog.hu (31045)
FBLLMAG Creative Commons License 2 napja 0 0 31047

Hogy jó lámpák -e a CONVOY lámpák, szerintem igen. ;-)

Miért nem veszek.

Íme életem története:

Első ledes lámpáim a Mag Lite termékei voltak: XL200, MINI MAG PRO+, MINI MAG 2AAA, SOLITAIRE, MAG 2D PRO.

Amit kell még tudni, az otthoni telkem 14 ár (valamikor már fotót is tettem fel róla) a kinti 22 ár és van pár ha -os földem is ami ma már bérbe van adva. Havonta legalább túrázok, évene 2x nomád túra, 2x céges 4 - 5 napos kirándulás, hazafelé a téli időszakban is jól jön a parkon keresztül egy lámpás. A betegség végett, nálam a holdfény is szempont.

2012 körül szert tettem az első Led Lenser -emre, M7 (400 Lm). 31000 Cd -át mértem rajta, papíron 280 m (19600 Cd). A 40 Lm is 2000 Cd -át biztosított. 20 - 25 órát világít gond nélkül ( papíron 30 - 35 óra).

Később jött a Fenix PD35 (első model), majd a Nitecore P12. Ezek 10000 - 12000 Cd -át visznek, kb 5 órát bírnak 200 Lm körül. A CR123 darabja 4 €. Az üzemidő is kevés (az elem meg drága, +4 db akkumulátort meg nem akartam venni), ez mellet nem értek fel a 30000 Cd -hoz. Öcsémnek is megtetszettek, úgyhogy megkapta. ;-)

Később meglett a Led Lenser M5, TT, T2, majd a MT6, tehát a túrák meg lettek oldva. ;-)

Közben a Nitecore EA21 is meglett, így a legtöbb dologra találtam megfelelő lámpát. Később a MAG ML300 L 3D is megjött.

A topikos kezdésemkor ajánlották az AceBeam EC60 lámpámat. Tavaly télre még jött hozzá az AceBeam EC35, Klarus AR10, Klarus XT11GT.

Rövidebb távra megjelent az Olight S2A világító szilikon markolattal, majd idén tavasszal a Zebralight SC5 OP csöpség (rövid nadrágba), később a Nitecore EA45S a LA10 társaságában. Mivel az oldalkapcsolós EA21 többször kapcsolt be vezetés közben (autóban), ezért nyár végére megjött a MT20A is. ;-)

Már nem tartom annyira fejben de a Nitecore THUMB és az újabb TIP is megérkezett az év folyamán. A THUMB rövid időn belül váltotta az AR10 -et (öcskös kölcsön kérte és elfelejtette visszaadni), az öregebb ezüst TIP meg anyuhoz került (nekem jó az újabb is). ;-)

A Klarus XT11GT -vel azt hittem megtaláltam a túrás szent grált (Li-Ion), mert tölthető, 100 Lm -en is jól használjató tisztességes üzemidővel, a 400 Lm is sok mindenre jó. Jöttek a várak, erődítmények, és kiderült, a fal mellől vakít, a holdfény is hiányzik. Az utóbbi utamon elő is került, meg vissza is került a táskába. Rövidebb távon az Olight S2A, Nitecore MT20A, szobán is ez a páros teljesített, messzebbre meg a LL M7 bizonyult használhatóbbnak. ;-)

Rossz a Klarus XT11GT, AR10, Nitecore P12, Fenix PD35? Nem. Csupán nem valók mindenre.

A CONVOY S2, S2+, S3 - közelebbre; M1, M2 kicsit messzebb; a C8 500+ m távra való. Mikor vettem a lámpáimat, ezek nem tudtak holdfényt, később a kivánságaim listája bővült, amit nem tudtak teljesíteni. Viszont ez én vagyok. Az emberek 99 % -ának szerintem elég a tudásuk, és tényleg használható lámpák, tehát nem tartom használhatatlan lámpáknak a CONVOY lámpáit, csupán mások az elvárásaim. ;-)

Ha valamit kifelejtettem (pl. fejlámpa, pedig van) azért elnézést kérek.

Ez a véleményem, remélem érthetők az okok.

Előzmény: BBéci (31044)
László Simonfay Creative Commons License 2 napja 0 0 31046

Megjött végre...

elemlampa.blog.hu Creative Commons License 2 napja 0 0 31045

BBéci Creative Commons License 3 napja 0 0 31044

Sosem vitattam a Convoyok ár/érték arányának kiemelkedő voltát, a kérdésem, amire még nem kaptam választ, nem arra vonatkozottb. 

Előzmény: FBLLMAG (31042)
BBéci Creative Commons License 3 napja 0 0 31043

Láttam már azt a képet/tesztet, de azért köszi!

Előzmény: FBLLMAG (31042)
FBLLMAG Creative Commons License 3 napja 0 0 31042

Na jó nem volt bántás, de beismerheted, hogy azért az árért nagyon jó lámpa. ;-)

Itt van a Klarus XT11GT, AceBeam L16 és EC60 egy képen:

http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?429123-Acebeam-L16

Előzmény: BBéci (31040)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!