Keresés

Részletes keresés

mihaly.erdei Creative Commons License 9 órája 0 0 30552

Üdv az Uraknak!

Rendhagyó tesztüzem, avagy a kis JetBeam átesett a tűzkeresztségen.

Ilyesmit vártam, tökéletesen szerepelt itt is :))

Tableten szerkesztett fotók, elnézést a minőségért.

Megérte a pénzét a kis sz.ros! 

fürészes Creative Commons License 14 órája 0 0 30551
fürészes Creative Commons License 14 órája 0 0 30550

Köszi a választ!Az igaz kínai de csak erre futotta!Most megmérem hogy mikor gyengén világit akkor még menyi van az akuba,meg rendelek egy olyan akut ami leoldja magát 

Előzmény: Lacerta (30547)
FBLLMAG Creative Commons License 14 órája 0 0 30549

Szia!

Miért melegszik ennyire 550 Lm fényáram esetén is? Ennyire rossz a LED hatásfoka, vagy esetleg a meghajtó a hunyó?

Hasonló teljesítmény mellet a ZebrLight SC5 sem melegszik ennyire fel, pedig az jóval kompaktab darab.😉

Amúgy szerintem is elég a legtöbb esetben, az alacsonyabb teljesítmény, és tetszik, hogy bármikor, bárhol utánna lehet tölteni az akkumulátort.😉

Előzmény: xtctraxx (30548)
xtctraxx Creative Commons License 1 napja 0 0 30548

Sziasztok!

A héten a Convoy S2+ beépített töltővel rendelkező vetélytársáról, az Eagle Eye X2R elemlámpáról írtam.

A test kidolgozásán jól megfigyelhető, hogy az alsó kategória is milyen szépen fejlődik, egyre jobb a gyártási minőség és a részletekre is kezdenek odafigyelni a gyártók. Szerintem ez is egy jó elemlámpa, a családban maradt, egy rokonomnak adtam akkuval ajándékba.

Lacerta Creative Commons License 1 napja 0 0 30547

Először is, a 2.7V az nem szentírás. Típustól függően 2.7-3.0V közt szokták megadni a kisütési végfeszültséget.

Másodszor, a védőáramkörrel ellátott cellák nagyon gyakran nem is 2,7V-nál kapcsolnak le, hanem 2.5-nél. Ezt az adott modell specijében ezt meg tudod nézni. A 2.5V egy abszolút biztonsági határ, az olyan fizikai károsodásoktól védi az akkut, amik biztonsági kockázatot jelentenek ( tűz, robbanás ). A 2.7..3.0V-os határolás inkább a ciklusélettartamhoz kapcsolódik, ezt viszont jellemzően a fogyasztó oldalra bízzák, azaz esetünkben a lámpának kellene figyelnie ( de sztem a tiéd nem fogja ).  És, ha az olcsó kínai lámpád 2.7V-nál még esetleg még világít is halványan, 2.5V-nál már biztosan nem fog.

Szóval. A mondandóm lényege, hogy egy ilyen egyszerű lámpával ( 99%-ig biztos vagyok benne, hogy ) nem tudod annyira lemeríteni az akkut, hogy károsodjon. Mire odáig kisülne, az alacsony feszültség miatt vagy nem világít egyáltalán ( és akkor áramot sem vesz fel, kvázi ki van kapcsolva ), vagy annyira elhalványodik a fénye, hogy úgyis látod, hogy ideje tölteni.

Szummázva. Szerintem.

Ha van kedved tesztelgetni egy kicsit, fogj egy sima, védelem nélküli 18650-es cellát, süsd ki annyira, hogy terhelve picivel 2.7V fölött legyen, tedd be a lámpádba, és nézd meg, világít-e, illetve ha igen, akkor mennyire?

Ha nem világít, vagy nagyon gyengén, akkor nincs több teendőd, nem fogod tudni kinyírni a celláidat. Ha gyengén világít is, olyankor nagyon kicsi az áramfelvétel, soká kell világítani azzal a gyenge fénnyel, hogy mélykisütésbe vidd a cellát, és hát addigra csak észreveszed, hogy már gyenge a fénye.

Ha nem akarsz ezzel bohóckodni, vagy a fenti tesztből az jön le, hogy világít a lámpa, és te úgy ítéled meg, hogy azt a fényerőcsökkenést nem biztos, hogy észreveszed, akkor pedig vegyél protected cellákat.

Amit itt leírtam, az természetesen 1 db cellára érvényes.

Ha több van sorba kötve a lámpádban ( ezt nem írtad ), akkor viszont ne is mérlegelj, vegyél bele protected cellákat.

Előzmény: fürészes (30546)
fürészes Creative Commons License 2 napja 0 0 30546

Igen értem, de így 2 hetente vehetem az új akut, mivel 4 szer lemerítem 2, 7 alá aztán már csak 3 at vesz fel, azért kérdem melyik az a aku ami magától leold 27 nél

Előzmény: Lacerta (30545)
Lacerta Creative Commons License 2 napja 0 0 30545

Olcsó buck konverteres lámpáknál gyakorlatilag mindegy, nem szükséges lekapcsolni.

2.75 volt tápfesznél - a meghajtó veszteségeit is figyelembe véve - gyakorlatilag már nem, vagy alig folyik áram a leden.

Ha világít is valamit, már szemmel láthatóan nagyon legyengül a fénye.

Előzmény: fürészes (30541)
fürészes Creative Commons License 2 napja 0 0 30544

Tudnál felrakni linket  hogy melyik az a aksi?Szerintem az ennyim nem az, akkor be kell szereznem egy olyan típust, mivel a lámpa nem old le

Előzmény: Hobbi-Fotós (30543)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2 napja 0 0 30543

Ha védett az aksi, magától lekapcsol kis/nagy feszültségnél.
(Ha van pereme az aksinak, védett.)

FBLLMAG Creative Commons License 2 napja 0 0 30542

Szia!

Jól tudod. Egyébként sem az alacsony, sem a túlmerülés, sem a túltöltés nem tesz jót az akkuknak.

Sajnos ezt a túlmerülés, túltöltés problémát nem tudtam megtapasztalni. A lámpáim többsége, az egész idő alatt figyelemmel követi a töltötségi szintet, és ezt kijelzi is, akár 0,1 V pontosággal. Figyelmeztet az alacsony feszültségre, és, majd kikapcsol mielőt túlmerülne. 😉

fürészes Creative Commons License 2 napja 0 0 30541

Üdv semmi baj!megmértem a voltot mind 3 aksin 4,2v. Igaz mindegyik kínai lámpába van, de az a bajuk e lámpáknak hogy nem kapcsolnak ki 2,75 voltnál, én úgy tudom hogy nem jó az aksinak ha tovább esik a volt?

Előzmény: ...slr... (30538)
kovvikt Creative Commons License 3 napja 0 0 30540

Én is Imax B6-ot használok.

Előzmény: Hobbi-Fotós (30539)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 3 napja 0 0 30539

Köszönöm. Rendeltem Li-Ion aksikat. 3-at - 3-at sorba, majd ezeket párhuzamosan kötöm majd.

Töltőnek iMAX B6AC-m van. Talán jó lesz.

Előzmény: kovvikt (30520)
...slr... Creative Commons License 3 napja 0 0 30538

Bocs, az mondjuk kicsit elkerülte a figyelmemet, hogy ma már a porszívó is aksival működik és önállóan császkál gyúlékony helyekre :-): Szóval bocs, a hozzászólásom érvényes, de nem vitatkozik a tiéddel :-)

Előzmény: fürészes (30536)
...slr... Creative Commons License 3 napja 0 0 30537

Igen, dobtak már el erdőben égő cigit, folyt ki olvadt vas a kohóból, csapott be villám, de itt kifejezetten a gyatra, vagy a helytelenül kezelt, vagy az egyébként jó aksikról beszélünk, amik alkalmasint felgyulladhatnak. És ezt annak alátámasztására hoztam elő, hogy nem szabad hitvány cellát venni, és nem szabad rosszul tölteni, mert annak túl nagy a veszélye.

(itt off, és a lámpák nem is annyira veszélyesek, mint az RC modellek, de azért megjegyzem, hogy a LIPO töltéshez láng- és robbanásálló zsákom van, és a szobámban dísznek tartok homokot egy öt literes üvegben, és bízom benne, hogy soha nem kell vele tüzet oltani)

Előzmény: fürészes (30536)
fürészes Creative Commons License 3 napja 0 0 30536

Én láttam már mobil meg porszívó által is

...slr... Creative Commons License 3 napja 0 0 30535

Láttunk már ezen a topikon lakástüzet...

kovvikt Creative Commons License 3 napja 0 0 30534

Kamu, meg veszélyes is. Én mikor egy fejlámpához ilyen akkut adtak, mondtam az eladónak, hogy az akkut nem kérem és mielőtt a kezembe adja a csomagot, ő vegye ki az akkut a dobozból. Az ő kezében robbanjon fel.

Előzmény: fürészes (30532)
Underhand Creative Commons License 4 napja 0 0 30533

Nincs 3400mAh-nál nagyobb 18650-es akku, valami kamu kínai gané az, dobd ki. 

Előzmény: fürészes (30532)
fürészes Creative Commons License 4 napja 0 0 30532

Üdv mindenkinek!Menyire lehet ezeknek az akuknak az adatait elhinni ami rá van írva?Egyik kék nk18650 3,7v 4200mah a másik arany színű lc 18650 8800mah, meg gondolom a nagyobb mah a jobbik?

FBLLMAG Creative Commons License 6 napja 0 0 30531

Szia!

A másik topikon közölt képed szerint le kéne nyomnod a két fém pöcköt a lámpatest közepén, ahova a nyíl mutat.

Előzmény: FBLLMAG (30530)
FBLLMAG Creative Commons License 6 napja 0 0 30530

Szia!

A fejét lecsavarva, a belsejében kell lenni utasításnak a következő művelethez, papírra rajzolt nyíllal, vagy a műanyag falára rajzolva a következő művelet (benyomni / összenyomni / elfordítani valamit és kihúzni).

Előzmény: zeBUBI (30527)
_MrB_ Creative Commons License 6 napja 0 0 30529

Fejletekerősnek tűnik.

Előzmény: zeBUBI (30528)
zeBUBI Creative Commons License 6 napja 0 0 30528

De jo nem adta be a képeket na itt vannak.

Előzmény: zeBUBI (30527)
zeBUBI Creative Commons License 6 napja 0 0 30527

Sziasztok!

A fenti képen láthato elemlámpába Energizer Torche Work Pro LED 2D hogyan kell elemet cserélni????? 

http://www.cdiscount.com/maison/bricolage-outillage/energizer-634861-torche-work-pro-led-2d/f-1170440-auc7638900271362.html?idOffre=51679377#desc

Köszike szépen. 

FBLLMAG Creative Commons License 6 napja 0 0 30526

Most mire fáj a fogad? :-)

Előzmény: Konnor Macleod (30525)
Konnor Macleod Creative Commons License 6 napja 0 0 30525

Szia. Nem történt semmi. Meguntam õket. Másikat akarok venni.

Előzmény: FBLLMAG (30524)
FBLLMAG Creative Commons License 6 napja 0 0 30524

Szia!

Mi történt?

Előzmény: Konnor Macleod (30523)
Konnor Macleod Creative Commons License 6 napja 0 0 30523

Sziasztok. 30 ért eladomaz Olight R50 Pro t. Vagy a Mag Ml300Lx et. Tartozékok papirok megvannak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!