Keresés

Részletes keresés

xtctraxx Creative Commons License 2024.03.30 0 2 35159

Újra írtam egy cikket, a Nitecore HC65 UHE fejlámpáról, már olvasható!

kozso1 Creative Commons License 2024.02.14 0 0 35158

Köszönöm. Lehet szükség se lesz a 18650.re ehhez. Poén, hogy nem is a lámpát szerettem volna rendelni. Hanem ezt az akkut  https://www.knifestock.hu/fenix-usb-li-ion-akkumulator-18650-3500mah-fe18650li35usb-p22537   az ára miatt, de megláttam, h ennyire jó áron van a lámpa is, így nem hagytam ki.   Bár a működtetése kicsit bonyolultnak tűnik a Nitecore HC 30.asomhoz képest, de talán megszokható. 

Előzmény: W_B (35157)
W_B Creative Commons License 2024.02.13 0 0 35157

Szia!

 

"Sziasztok. Ez a fejlámpa jelentősen olcsóbb. 

https://www.knifestock.hu/fenix-toltheto-fejlampa-hm70r-p76801

 

Kis tapasztalatot szívesen olvasnék róla. Illetve tartalmaz-e vajon akut a csomag?"

 

IGEN: "Egy 21700 újratölthető Li-ion akkumulátort használ az áramellátáshoz, amelyet a csomag tartalmaz."

 

 

"Valamint még azt is kérdezném, hogy amennyiben 18650.es akkuval használom, van-e bármilyen hátránya?"

 

Nyugodtan használhatod bele.

Ugyanazt tudja a 18650 is, mint a 21700, csak az utóbbi nagyobb méretű/kapacitású. És mivel hosszabb is, kell bele valami "spacer", hogy végigérjen az akku.

 

Írják is: "Vészhelyzet esetén lehetőség van egy 18650-es Li-ion akkumulátor használatára, de szükség van egy további csökkentő ALF-18 megvásárlására."

 

A Fenix nagyon jó minőségű lámpákat gyárt, szerintem megéri az árát!

Előzmény: kozso1 (35156)
kozso1 Creative Commons License 2024.02.13 0 0 35156

Sziasztok. Ez a fejlámpa jelentősen olcsóbb. 

https://www.knifestock.hu/fenix-toltheto-fejlampa-hm70r-p76801

 

Kis tapasztalatot szívesen olvasnék róla. Illetve tartalmaz-e vajon akut a csomag? Valamint még azt is kérdezném, hogy amennyiben 18650.es akkuval használom, van-e bármilyen hátránya?

Köszönöm.

 

KawaBazsy Creative Commons License 2024.02.12 0 0 35155

Az első lámpám nekem is 14500 volt (Lumintop AA), kitűnő mindenes. Vettem mellé még egy throwert (Convoy C8), meg egy fej/pipa lámpát (Skilhunt H03) fórumos tanácsra, meg persze előtte a teszteket is elolvastam, s nekem így minden lámpa igényem le van fedve. Ha meg családilag indulunk sötétben túrázni, akkor is tudok mindenkinek adni valamit (negyediknek fogok egy autóban tartott vészhelyzeti lámpát :-)

Előzmény: ...slr... (35154)
...slr... Creative Commons License 2024.02.12 0 0 35154

Igaz, amit mondasz, egy ideje én is toporgást látok, lelassult a teljesítménybeli fejlődés, és az Andurillal a szoftver világ is elég nagy kihívást kapott, kiváncsi vagyok, mi fogja meghaladni. Most jön az az időszak, amikor a gyártók a kereskedelmi fejlődésre gyúrnak, amíg a piac telítődik, hogy aztán jöhessen megint valami új, már ha képes jönni. Én is visszatértem a szerényebb teljesítményű 14500-as lámpákhoz.

Előzmény: radio111 (35152)
...slr... Creative Commons License 2024.02.12 0 0 35153

Csodáltam, ahogy önálló életre kelt a topic, a fehér led forradalmat én nem vettem észre olyan hamar, mint néhányan itt. És voltak, akik fantasztikus ismeretterjesztést műveltek. 

Előzmény: Wicked Belzebub (35151)
radio111 Creative Commons License 2024.02.12 0 0 35152

Elképesztő fejlődés volt egy ideig, azután elérték a gyártók a gyakorlati maximumot (elméletben lehet erősebb lámpákat csinálni, de minek). A második (harmadik) vonalas gyártók is tudnak olyan erős lámpákat csinálni ami a mezei felhasználóknak jó és elég olcsó.

Semmi baj azért a fél szemünk mindig itt van a topikon, már csak a nosztalgia miatt is.

Előzmény: Wicked Belzebub (35151)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2024.02.11 0 0 35151

Én 2005. 03.07-én leltem erre a topikra, a 109. bejegyzésnél. Akkoriban nagyon pörgött, nagyon jó volt a társaság. Nagyon más világ volt, sokkal kevesebb gyártóval, sokkal kevesebb lámpával. Akkoriban egy igazi esemény volt, ha egy nagy gyártó kihozott egy új lámpát. Sokat írtam ide, szerettem ide járni :)

Előzmény: ...slr... (35150)
...slr... Creative Commons License 2024.02.11 0 5 35150

23 éve és 183 napja indítottam ezt a topicot, tulajdonképpen véletlenül. Az Internetto volt az egyetlen magyar tájékozódási lehetőségem, az IBM párizsi központjában dolgoztam, onnan tudtam olvasni az Internetto-t. Később egy-két topicot is indítottam, ezek között akkor még nem volt szó elemlámpáról. Amikor az Internetto piacosítása, értékesítése körüli viták élessé váltak, a szerkesztőség egy emberként kilépett, és megalapították az Indexet. Vitték magukkal az Internetto fórum mentését, az Index fórum felállítása és jó működése nagy technikai küzdelem volt. Az új fórum népszerű lett, a tagok létszámával jöttek a problémák, fejlesztések, bosszankodások. Egy alkalommal olyan hiba történt, aminek következtében nem lehetett új topicot nyitni. Tesztként nyítottam egy új topicot egy ártalmatlan címmel, arra gondolva, hogy elsüllyed hamar, sok nulla vagy pár hozzászólásos topiccal együtt. És most itt vagyunk, 35 ezer fölötti hozzászólás számmal, és a topic végigélt, bemutatott egy elképesztő elemlámpa forradalmat. Köszönet minden egyes hozzászólásért.

xtctraxx Creative Commons License 2023.11.14 0 0 35149

Esetleg ez: Wuben L50S

Előzmény: Bez44 (35147)
petike23 Creative Commons License 2023.11.01 0 0 35148
Előzmény: Bez44 (35147)
Bez44 Creative Commons License 2023.11.01 0 0 35147

Sziasztok! Mindennapi használatra keresek erős, strapabiró, hordozható méretű elemlámpát, jó ár-érték arányban. Köszönöm, ha tudtok ajánlani.

xtctraxx Creative Commons License 2023.07.17 0 1 35146

Akit érint: A mylitee-nél csökkentették a H és az NU szériás fejlámpák árait, plusz az elemlámpa blogos kupon (EBLOG) is megy rajtuk. Érdemes időben gondolkozni, mielőtt ismét árfolyamváltozás lenne a másik irányba.

koffeinmentes sör Creative Commons License 2023.06.25 0 0 35145

A fej felől szét tudtam kézzel tekerni. De az akkut csak 1-2 centivel tudtam kijjebb húzni, fogja a drót.

Előzmény: xtctraxx (35144)
xtctraxx Creative Commons License 2023.06.23 0 0 35144

Általában a fej felől szoktak szerelve lenni, egy gumiszalaggal próbáld megfogni a bezel gyűrűt és azt tekerd le, hátha sikerül. Aztán az, hogy a kapcsolóval mi a helyzet azt csak akkor tudod meg, ha szét van bontva. Gondlom mikrokapcsolós, szóval sok hely nem lesz forrasztgatni ha cseréled. Egy feltöltött kép sokat segítene a tippek adásában.

Előzmény: koffeinmentes sör (35143)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2023.06.18 0 0 35143

Sziasztok! Hogyan szedhető szét egy fémházas, beépített akkus kis LED-lámpa? Nyomógomb kapcsolgatja, de bekapcsolt állapotban maradt, nem reagál a nyomkodásra. Javítható?

Soká Creative Commons License 2023.05.16 0 0 35142
Előzmény: RazorX911 (35141)
RazorX911 Creative Commons License 2023.05.14 0 0 35141

Ilyen akkut, még nem is láttam! A képet elnézve, ez valamilyen kis panel lesz rajta. (töltés/túlmerülés/zárlatvédelem?) A másik fele, az totál egybe van, mint a baloldali akkun? Mert ha igen, akkor szerintem a pozitív pólus lesz, a középső érintkező. Multiméter, egyébként egyből megmondja. (feszültségmérés.) A középső részt, valami komolyabb anyaggal kéne kiiktatni, ami nem tud lekopni róla, de azzal együtt, a szélső érintkezést kéne középre is vezetni. Valamilyen AA-elemeken lévő csúcsos érintkező félével. Forrasztva. Netán, elem-adapter? Csak, az viszont a teljesítmény rovására menne, a kissé megnövekedett belső ellenállás végett. Nem hiába szokták egyesek extra/nagyobb rugókat forrasztani a lámpáikba, a jobb érintkezés és kissebb ellenállás végett. 1-2A felett, nemhogy jóval felette, már számítanak az ilyen kis 0.005-0.01 Ohm-os ellenálláskülönbségek is.

Előzmény: Soká (35140)
Soká Creative Commons License 2023.05.14 0 0 35140

Kicsit off leszek. És naiv.
Piacon vettem figyelmetlenségből egy "hülye" 18650-es akkut.

A jobb oldalit. Ami ráadásul 2mm-rel még hosszabb is mint a másik. Laikus kérdés: a külső érintkező a negatív pólus? És középen van a pozitív? Vagy fordítva? Hogy lehetne a közepét kiiktatni? Leragasztottam szigetelőszalaggal, de a kütyük érintkezője középen szeretne érintkezni. 

Soká Creative Commons License 2023.05.14 0 0 35139

Amit írsz, az kedvező ár, de én leginkább csak 10.000Ft-ért látom illetve €30-ért.
Ami éppen dupla ár (az enyémhez képest). Fogalmam sincs, hogy a kis súly mit árul el vagy mit nem, de a sofirn sc18-ban harmadannyi anyag van, mint az enyémben. Ami használat szempontjából előnyös, mert kisebb helyen elfér, kevesebbet kell cipelni, de én általában híve vagyok a "van benne anyag" elvnek :) Talán az elektronika is jobban hűl, ha nagyobb a helye és több fém veszi körbe.
USB C aljzata van, ami nekem tetszik, de az enyém alkalmasint vésztöltőként is tud üzemelni. A sofirn sc18 fix fókuszos, az enyém variálható. 

 

Szóval, több dologban különböznek.

Előzmény: numenore (35137)
XNC Creative Commons License 2023.05.14 0 0 35138

A leírásod alapján elég jónak tűnik.

Előzmény: Soká (35131)
numenore Creative Commons License 2023.05.13 0 0 35137

Kicsit soká láttam meg a kérdést, nagyjából ilyen árban ajánlottam volna egy sofirn sc18/ wurkkos wk03 lámpát. Akkuval usb c töltéssel olyan 17 dolcsi környékén hozzá lehet jutni.

Soká Creative Commons License 2023.05.11 0 0 35136

Lemaradtak a képek. :(

Előzmény: Soká (35135)
Soká Creative Commons License 2023.05.11 0 0 35135

Köszi! Megnyugtató!

 

RazorX911

Ha már ennyire téma ez a vízállóság, akkor keresni kell egy megfelelő méretű gumigyűrűt, az egyébként is elfér a lámpa testén és eső estén rá lehet húzni a kritikus részre.

A lámpa súlypontja sajnos pont ott van, ahol a bekapcsológomb. De az ilyen típusú adapterrel megoldható a rögzítés a kormányon:
Nálam legalábbis működik.

Előzmény: KawaBazsy (35133)
RazorX911 Creative Commons License 2023.05.11 0 0 35134

Én se használnám másként, ha tudható lesz előre, hogyha az "égi elemek" közbeszólnak, eső képében...

 

Valamilyen komolyabb konzol is van hozzá, a bicaj kormányára? Némelyik, felülről is fogja a bele tett lámpát, talán kis vékony gumival kipótolva, lehet egészen tűrhetően megfogná a víz útját, a kapcsoló, USB-aljzatok felé. (Csak, a súlypont is kicsit beleszólhat ebbe.)

 

Töltés terén, kb. mindegy hogy mivel, de figyelj arra, hogy a töltő ne adjon sokkal nagyobb feszültséget le, amit alapból elvisel. Általában, 5V szokott lenni. PC/laptop ha van kéznél, megfelelő kábellel, szerintem azzal is töltheted, géphasználat, vagy akár kikapcsolt állapot közben is. (Ha, engedélyezve van a BIOS-ban, hogy az USB-k aktívak maradjanak.)

Előzmény: Soká (35131)
KawaBazsy Creative Commons License 2023.05.11 0 0 35133

Bármivel, mert a beépített töltésvezérlője dönti el, mennyit enged rá.

Előzmény: Soká (35132)
Soká Creative Commons License 2023.05.11 0 0 35132

Amit sajnálok, hogy nem USB-C aljzata van, hanem a régebbi mikro B. 

És egy laikus kérdés: mivel tölthetem, vagy mivel nem? Tölthetem-e a telóm 67W-osnak mondott úgymond gyorstöltőjével? 

Előzmény: Soká (35131)
Soká Creative Commons License 2023.05.11 0 1 35131

Nekem - nagy valószínűséggel - megfelel. A fényereje számomra bőven elég, bringázás során nem is nagyon fogom maximumon használni. Szzerintem szép egyenletesen világít, csak a legszélen jelentkezik egy sárgás gyűrű. Azt persze nem tudom megmondani, hogy mennyire lesz tartós a led(+elektronika) és a kapcsológomb. Gondolom, ez a kettő a legkritikusabb. A gomb egyébként bizalomgerjesztő, és egy kis led jelzi a bekapcsolt állapotot, a merülést (legalábbis átváltott zöldről pirosra a led egy idő után, ami gondolom, hogy a merülésre figyelmeztet) és jelzi a töltés állapotát is.
Nekem kicsit meglepetés volt a mérete. Kicsit nagyobb és súlyosabb(kb. 190gr) mint amire számítottam. Ugyanezzel az akkumulátorral az Aldiban vásárolt hasonló darab (ami másfél év után megadta magát, visszavittem és kifizették az árát) az szerintem határozottan kisebb tömegű volt.
Nyilván sima eloxált felülete van és nem valamiféle PDV/CVD, de nekem ez kevéssé számít.

Ami a vízállóságot illeti. Nem vagyok én dzsungelharcos, persze előfordulhat, hogy bringázás közben elkap az eső. Fogok egy nejlon zacskót és ráhúzom. Vagy rátekerem a sálamat, vagy akármit. Pont ezek a helyzetek azok, amit elviselek, kikerülök, és én igazodom a helyzethez. 
Ezzel együtt egyébként úgy gondolom, hogy a kapcsolórész vízálló kialakítású, a töltőcsatlakozókat pedig védi egy elforgatható gumigyűrű, plusz "nagylátó" üzemmódban a fejrész teljesen eltakarja ezt a gumigyűrűs részt. A gumigyűrű viszont hol nehezen forgatható, hol meg könnyen. Ha ezt sokat forgatgatnám, valószínűleg elszakadna ahol a nagyobb USB csatlakozó kivágása van, mert itt a gyűrű eléggé el van vékonyítva.


Annak viszont örülök, hogy adtak hozzá egy kis csuklóra erősíthető hordszíjat. A zoomolható fejrész szerintem egészséges módon csúszik, vagyis magától nem csúszkál el.
Ami kérdéses, erre utalnak a vásárlói visszajelzések de a használati is, hogy melegszik a kütyü. Én ebből egyelőre csak kézmeleg állapotot érzékeltem, forróságot nem. Valószínűleg max fényerőn lehet belőle probléma, de én józan megfontolásból nem is nagyon fogom tartósan így használni, mert nem cél, hogy totál elvakítsam a szembejövőt. 

Előzmény: XNC (35129)
RazorX911 Creative Commons License 2023.05.03 0 0 35130

Arra én is kíváncsi lennék. A mostani órákban, meg a jövő hétre is jó kis zuhét ígérnek. Szerintem, nem élné túl a lámpa. Nem rosszallásként írva, hanem amit elvárhatunk, az IPX4-es vízállósággal tőle. Pláne, Zoom Out módban. (Ha, jól nézem, ekkor semmi se védi az USB-s aljzatot, amúgy totál hülye egy ötlet, egy kültérben használt cucchoz.)

Előzmény: XNC (35129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!