Keresés

Részletes keresés

FBLLMAG Creative Commons License 2017.10.22 0 0 31355

A kapcsolót a helyedben kivenném. A műanyagnak nem biztos, hogy jót tesz a sav. ;-)

Előzmény: Geza59a (31353)
FBLLMAG Creative Commons License 2017.10.22 0 0 31354

Elemhasználatra ajánlanám a NiMh típust. Lidl TRONIC akkumulátor + töltő, nagyon megéri. Olcsóbb lesz a fenntartása is, és ez biztos, hogy nem szivárog. ;-)

 

Ja és gratulálok a szereléshez. ;-)

Előzmény: Geza59a (31353)
Geza59a Creative Commons License 2017.10.22 0 0 31353

Hát, a műtét sikerült és a páciens sem maradt ott!

 

Végül is nem volt türelmem tovább várni és amikor a lámpa test már -16 fokos volt, beleállítottam a magas fazéknyi lobogó vízbe kb. 3 percig, utána kivettem és a konyha kövezetére le tett kis tuskóhoz ütögettem néhányszor (legalább 20-szor (a lámpa test sapkáját visszatettem előbb!) és utána a sapkát levéve láttam, hogy megindult, de csak olyan kicsit, hogy keserves lett volna így tovább folytatni, visszatettem a még lobogó vízbe, majd 2 perc után kivettem, majd a sapkát levéve belefújtam WD-40-est jó sokat, utána a sapkát visszatettem és megint a tuskóhoz ütögettem a lámpát (5-10-et), és most már határozottan éreztem, hogy megindult az elem lefelé. Levettem a sapkát megint és akkor a már félig elrohadt elem már szinte kipottyant mint Katiból a gyerek.

 

Most már 20%-os burgonya ecettel van színültig töltve a test, sapka rázárva, hogy oldja a korróziót és/vagy kicsapódást, majd felteszek ide fotót az elemről is és a már tiszta testről is.

 

Mivel belül a kapcsoló test pereméig vagy széléig ér a fehér kicsapódás, ezért választottam ezt a módszert, hogy könnyebb legyen majd kitolni a testből a kapcsolót. Már 2 órája állt a lámpa fejjel felfelé, most fordítottam meg, hogy a sapka legyen felfelé. Érdekes, hogy a kapcsoló is elég jól tömít, nem folyik át rajta az ecet.

 

Biztos vagyok abban, hogy többet ilyen eset nem fog előfordulni velem, mert ezentúl kizárólag csak újratölthető 18650-es vagy nagyobb méretű Li-ion cellákkal fogom használni, hogy még milyen cellatartóval, hány cellával és milyen LED-del at még nem tudom, bele kell ásnom magam ebbe is, amit láttam Youtube-on ez is egy külön "tudomány". :)

 

Van nekem két már nem működő laptop aksim is amiket ma szétszedtem és a 12 db cellából csak 2 tűnik halottnak, a többi 3,5 és 3,7 V között van, persze, hogy milyen a tároló képességük azt még nem tudom.

 

Vissza térve erre a D cellás MagLite elemlámpa operációra, ha mégegyszer ezt meg kellene ismételnem, akkor bizony kivárnám az 1 napot hogy a test valóban letudjon hűlni -19 - -20 fokra, azonkívül nem 3 hanem 4 percig tartanám a lobogó vízben és rögtön már az első próbálkozás előtt telifújnám WD-40-val, így tuttira az első próbálkozásra kipottyanna a bűnös elem.

 

Mindenkinek köszönöm a tanácsokat, különösen FBLLMAG-nak.

 

 

Előzmény: FBLLMAG (31351)
FBLLMAG Creative Commons License 2017.10.22 0 0 31352

Tudtam, hogy érdemes várni a Zebralight SC600 IV PLUS -ra. A táblázat szerint 2440 lm, XHP 50.2 LED használata mellet. :-D

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1WRnPsoYXE9oYKMievC1NOWQyrvSVk8HxkkEMBjAPo_s/edit#gid=0

 

A gyengébb Zebralight SC600 IV is 1600 lm -t fog tudni, és XHP35 ledet fog használni. :-D

 

Mind a két fajta 3,8 hüvelyk, azaz 9,65 cm hosszú, és 1,2 hüvelyk, azaz 3 cm fejátmérőjű. És már az új UI lesz rajta telepítve. Valamint ezek már az új PID rendszert használják, ami nem időzített leléptetést jelent, hanem az elektronika minél magasabban akarja tartani a fényáramot, mármint, ha a tulajdonos is azt szeretné. ;-)

 

Az új UI pl olyan finomságokat tartalmaz, hogy magam rendelek fokozatot az adott kapcsolási formákhoz, a villogási funkció már használja a MIN (én határozom meg a fokozatot) fokozaton való 0,2 Hz -es villogást, hogy éjjel is könnyebb legyen megtalálni.  Akár egymás mellé, egy szintre lehet rendezni a MAX és MIN fokozatot is.

 

Már a Zebralight SC5 OP is nagyon tetszik, megvan már lassan 1 éve, de ez ... . :-)))

FBLLMAG Creative Commons License 2017.10.22 0 1 31351

Ha kérhetlek, el ne fűrészeld a testet. A gumikalapáccsal sem az oldalát kalapálnám. Amit akarsz csinálni, mindenképpen óvatosan csináld, hogy a test ne sérüljön.

 

Viszont látatlanban is, lehet, hogy jó ötlet lehet a márkaszerviz. Amúgy használható lehet a gyógyszertári fertőtlenítő (Spiritus cum benzino denaturatus), ez is jól oldja, viszont az alumínium falat békén hagyja. A WD40 -el rásegítve, lehet kocogtatni fához. ;-)

Előzmény: Geza59a (31350)
Geza59a Creative Commons License 2017.10.22 0 0 31350

Köszi a tippeket és a videó linkeket, jó néhány videót megnéztem ebben a témában, azt hiszem először úgy fogom megpróbálni kivenni a berohadt elemet, hogy a szétszerelt lámatestet (test, kapcsoló, elem) beteszem a fagyasztóba egy fél napra, hogy lehűtse -19 fokra, utána pedig kiveszem és rögtön beleállítom egy nagy fazék 100 fokos lobogó vízbe (kapcsoló alatt maradna a víz szintje!).

 

3 percig hagyom, hogy az alumínium ház felforrósodjon, remélve, hogy a lefagyott elem pedig minél hidegebb marad, majd egy betonra helyezett fadarabhoz ütögetem erőssen a testet (meg van gumikalapácsom is amivel magát a testet fogom puszilgatni), hogy az elem kicsusszanjon a kitágult alumínium testből. (a testbe a sapkát visszacsavarom, hogy a menete ne sérüljön az ütögetéstől.

 

Ha ez nem fog eredményt hozni, akkor hőlégfűvóval fogom ugyanezt megpróbálni, ha ez sem megy akkor lehet, hogy veszek egy új testet ha lehet egyáltalán azt külön kapni (a maglite oldalon, vagy nem tudom hol azt olvastam, hogy azt csak garanciában adnak, amúgy nem). de akkor is meglévő testet szétfűrészelem, hogy a kapcsoló+izzótartó kombót feltudjam használni ebből a testből.

 

Van valakinek jobb ötlete?

 

Szerintetek hány perc lenne az ideális a lobogó vízben tartani a testet, hogy a test minél forrób legyen de belül az elem minél hidegebb maradjon? Nem tudom miért, én 3 percre gondoltam.

 

És tudja valaki, hogy ha kapható, akkor mennyibe lenne egy új test?

 

(A testet már bettem a fagyasztóba.)

 

Előzmény: FBLLMAG (31347)
fürészes Creative Commons License 2017.10.22 0 0 31349

Bízom benne hogy ez is egy hibátlan darab lesz!

Előzmény: Hobbi-Fotós (31338)
FBLLMAG Creative Commons License 2017.10.22 0 1 31348

Mag Lite xD hogyan tevődik össze videó:

 

https://www.youtube.com/watch?v=OHKz1kiql_w

 

FBLLMAG Creative Commons License 2017.10.22 0 1 31347

Találtam videót a beragadt elem kiszedésére.

 

https://www.youtube.com/watch?v=FwARuAc7Nhw

 

https://www.youtube.com/watch?v=zCxygOJJIS4

 

https://www.youtube.com/watch?v=vu6XsemRjuI

 

Addig lehet otthoni körülmények között javítani, amíg nem sérült valamely része. ;-)

Előzmény: Geza59a (31337)
FBLLMAG Creative Commons License 2017.10.22 0 0 31346

Akár a 30 évvel ezelőt legyártottra is. 😉

Előzmény: xtctraxx (31345)
xtctraxx Creative Commons License 2017.10.21 0 0 31345

Ezt nem is írtam. De alkatrész van hozzá ha minden igaz, nem kell kidobni ha kilyukadt a test ;)

Előzmény: FBLLMAG (31343)
...slr... Creative Commons License 2017.10.21 0 0 31344

Én biztos, hogy a hazai szervizbe vinném. Egy ilyen trauma után lesz más karbantartanivaló is a lámpán, kár lenne tönkretenni. Én már régóta készülök elmenni a Maglite szervizbe, lassan erőt veszek majd magamon.

Előzmény: Geza59a (31337)
FBLLMAG Creative Commons License 2017.10.21 0 0 31343

Kifolyt elemre nem szól a jótállás. :-(

Előzmény: xtctraxx (31342)
xtctraxx Creative Commons License 2017.10.21 0 0 31342

Elvileg a sima víz oldja az akkuból kifolyt elektrolit maradványt. Ellenben a rossz hírem az, hogy ez bizony az alu lámpatestet gyönyörűen meg tudja enni, az valószínűleg már szépen egybedolgozta magát, azért van beszorulva az egész. Újabb jó hír, hogy a gyártó szerintem tud adni ha tönkrement a test másikat, nem kell kidobni.

Előzmény: Geza59a (31337)
FBLLMAG Creative Commons License 2017.10.21 0 1 31341

Kicsavarni azt a csavart amennyire engedi, nem megengedni. Ha kijött, azt a műanyagot a kapcsolóval, ne akard szétszedni.

Előzmény: FBLLMAG (31339)
FBLLMAG Creative Commons License 2017.10.21 0 0 31340

Mondjuk, ha 10 - 15 % hibás belőle, vagy meghibásodik, az nem egészséges. :-(

Előzmény: Hobbi-Fotós (31338)
FBLLMAG Creative Commons License 2017.10.21 0 1 31339

Szia,

 

Ezt a fajtát elég könnyű szerelni. Mondjuk nem egészséges, hogy kifolyt az elem.

 

Tehát a folyamat:

 

1., elemtartó lecsavarása

2., fej lecsavarása teljesen

3., Ha öregebb típus, az égő kihúzása, később a tokozat kihúzása

4., az oldalsó gombot takaró gumi eltávolítása - kézzel is szokott menni

5., a gomb közepén van lyuk, ebben van csavar amit meg kell engedni imbuszkulccsal (1 - 1,5 már nem emlékszem)

6., a gomb benyomásával, az elemek irányába kell nyomni a belsejét.

 

Ennyi. Ebben az esetben valószínűleg, kicsit nagyobb erőre lesz szükség, esetleg WD40 -re.

 

Szólj, ha valami nem világos. 

Előzmény: Geza59a (31337)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2017.10.21 0 0 31338

Kb. 2 éve vettem. Eddig hibátlan, megbízható. És jól is néz ki.

Előzmény: fürészes (31327)
Geza59a Creative Commons License 2017.10.21 0 0 31337

Sziasztok,

 

van nekem egy 2 góliátos MagLite elemlámpám, amibe az alsó elem először beledagadt, majd egy picit kifolyt azon a lyukon amibe egy karosszéria kihúzó fúrószáras szerszámot csavartam bele, de sajnos az elem meg sem mozdult.

 

Van valakinek valami javaslata, hogy hogyan lehetne ezt a lámpát megmenteni illetve a elemet kiszedni belőle?

 

http://maglite.com/shop/media/catalog/product/cache/1/image/655x/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/2/d/2d-black_640_2_5_1.jpg

 

 

...slr... Creative Commons License 2017.10.20 0 0 31336

Érdekel az anyagok változatossága, különleges megmunkálása és tulajdonságai, így akadtam Tim nyomára. Itt egy másik lámpája, szép munka. 

Előzmény: FBLLMAG (31335)
FBLLMAG Creative Commons License 2017.10.20 0 0 31335

Te aztán találsz érdekességeket. ;-)

Előzmény: ...slr... (31334)
...slr... Creative Commons License 2017.10.20 0 0 31334

Tim Miklos, a Michigan állambeli Brightonból néhány hónapja elkezdte eladogatni mesés és méregdrága elemlámpáit, Ocluma-kat, Boss-okat, Spy-okat, láthatóan nehezére esett megválni tőlük. Azóta maga készít lámpákat, egészen elképesztő anyagokból. Kékre hőkezelt Timascus, superconductor, wolfram, sorra jönnek ki az egyedi lámpái, legalábbis a lámpák házát biztosan ő maga készíti. Legutóbbi villantása nagyon hasonlít erre a lámpára, csak egy meteoritot faragott meg megfelelő formára. Egyedi lámpáit aukciókon értékesíti, kíváncsi vagyok ez mennyiért megy majd el, nem biztos, hogy közzéteszi.

 

(Tim Miklos felvétele)

Előzmény: FBLLMAG (31333)
FBLLMAG Creative Commons License 2017.10.20 0 0 31333

Gratulálok a cikkhez. Annyival kiegészíteném, hogy ha 2. 3. fokozaton kapcsolod ki, be meg a holdfényen indítod és kapcsolod le, fokozatváltás nélkül, a következő bekapcsoláskor az előző magasabb fokozaton indul. ;-)

 

Erre én is csak később jöttem rá. Nekem most már a TIP SS van meg. ;-)

Előzmény: xtctraxx (31332)
xtctraxx Creative Commons License 2017.10.20 0 0 31332

A héten a Nitecore TIP kulcstartó elemlámpa került bemutatásra cikkemben. Van aki már ismeri, akik pedig nem azoknak pont itt az ideje. Egy igazi elemlámpát rejtettek el benne :)

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.19 0 0 31331

Sajna épp ezért, az itt olvasható hibák miatt nem mertem megrendelni. Túl szépen hangzott minden, hogy igaz legyen.

Előzmény: BBéci (31330)
BBéci Creative Commons License 2017.10.19 0 0 31330

 Szeptember 7-én rendeltem, meg, tegnap hozta a postás. Már az első bekapcsoláskor kiderült, hogy nem hibátlan, elkezdett villogni, majd kikapcsolt. Feltettem tölteni, majd ismét próba következett, minden rendben volt. 20 perccel később nem tudtam bekapcsolni, aztán a fejet tekergetve, mozgatva egyszer csak felvillant. Azóta hol működik, hol nem, tehát reklamálok és visszakérem az árát.

Ez volt az első budget lámpa vásárlásom és alighanem az utolsó. Dugják fel maguknak a kici kínai s.ggükbe!

Előzmény: fürészes (31329)
fürészes Creative Commons License 2017.10.19 0 0 31329

Köszi remélem holnap itt lesz!

Előzmény: xtctraxx (31328)
xtctraxx Creative Commons License 2017.10.19 0 0 31328

ITT a tesztje a saját tollamból. Ami nálam járt első szériás darab hibátlan volt, tudomásom szerint még most is jól működik. Ebben az utolsó ultra-akciós sorozatban pár hibásat kaptak. Alapvetően nem egy rossz elemlámpa, 20$ alatt hozzá lehet általában jutni kuponnal. Annyit megér szerintem.

Előzmény: fürészes (31327)
fürészes Creative Commons License 2017.10.18 0 0 31327

Bocsánat a termék meg lemaradt,https://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_536609.html Erről lenne szó ki mit tud róla mondani?

FBLLMAG Creative Commons License 2017.10.18 0 0 31326

Szóval jobb keresni zseblámpával mint felkapcsolt hagyományos mennyezeti lámpával. ;-)

Előzmény: FBLLMAG (31325)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!