Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Tarzy52 Creative Commons License 7 órája 0 0 23083

Sziasztok!

Nyugodj békében Aliz!

Én is sajnálom a kutyusotokat, szép kort élt meg szerető gazdái mellett! Még most is könybelábad a szemem, ha a két éve elment Buksi kutyámra gondolok, "aki" 17 évet élt mellettünk, napi szinten járt velem munkába, Ő is Görögországi nyaralásunk közepén hagyott itt bennünket!

Szép gondolat a hamvai elhelyezésének ötlete!

Előzmény: Bujazliz (23079)
Boarhunter Creative Commons License 24 órája 0 0 23082

Amíg a gyerekek és a csónak nagyobbak nem lesznek, a Rea és Diaporos a nyerő. Aztán majd meglátjuk. Tervek vannak, délebbre Görögországban, majd kiforrja magát. Érdekes módon a feleségem menne tovább, azt mondja, ezeket a helyeket már ismerjük. Meglep, mert pár éve még az utazástól is húzódozott...aztán évről évre kevésbé fél a hosszú úttól és a tengertől.

Előzmény: Bujazliz (23081)
Bujazliz Creative Commons License 25 órája 0 0 23081

Köszönöm az együttérzést.

Jövőre tervezitek a Rea-t?

Gyönyörű helyek a Sikia-öblök.

Összehasonlítva a Kempig Katerinát a Kemping Valti-t és a Kemping Rea-t, nekem a Rea továbbra is a legjobb választás.

Csónakozás szempontból a legjobb, de a kemping parcellázása, parcella méretei és a rengeteg zöld, árnyas növényzet is a Rea-ban a legjobb.

Délen a tenger kevésbé "sima", viszont amikor a Rea környékén fellegek voltak, a Katerina felett szikrázóan derült volt az ég.

Az ellátás (görögös ételekkel teli bolt, "szinte mindent kapni" mini görög áruházak) délen messze jobb mint a Rea környékén.

A sikia öblök parjai mentén húzódó, este kivilágított hosszú sétány és út, valamint az Athos-hegy közeli látványa szebb kilátát nyújt, mint az északi rész.

De! Ott meg ott van a Diaporos sziget,amely csónakos embernek könnyen elérhető, annak pedig a gyönyörű partjai kápráztatják el az embert.

Két eltérő környezet és "világ" a félsziget északi és déli része. Mindkettőnek van egy sajátos varázsa.

Bármelyik válaszható, biztosan jól érzi magát az ember.

Előzmény: Boarhunter (23080)
Boarhunter Creative Commons License 26 órája 0 0 23080

Nyugodjon békében Alíz...

A gyerekeim idén nyáron is emlegették, kérdezték, hogy a csontokat kidobjuk-e vagy jön az Alíz kutyus?

a sikiai pék (két év után is megismert)

Tavaly nyáron öt-hat alkalommal vettem halat Ormosban a kikötőnél a halárusnál. Nem sokat csevegtünk mert Ő nem beszél angolul csak az a lány aki segédkezni szokott nála. Ettől függetlenül idén rögtön megismert, nem csak a mosolyból tudom hanem rögtön rákérdezett, hogy a tintahalat felvághatják-e? Tavaly egyszer szóltam, hogy ne vágja fel mert tölteni akarom, emlékezett rá.

Előzmény: Bujazliz (23079)
Bujazliz Creative Commons License 26 órája 0 0 23079

Kedves Tarzy52!

Sajnos az augusztusi görögországi nyaralásunk után 7 nappal a mi 13 éves Lizi kutyusunk is átment a szivárványhídon.

10-szer volt nyaralni velünk a tengeren.

Jövőre úgy tervezzük, visszatérünk Sithoniába (most még a szomorúság időszaka van) és a hamvait az Égei tengerbe süllyesztjük.

Az idén a Kemping Katerinában voltunk.

Nagyon kedvesek, segítőkészek és rendesek a tulajdonosok (apa és fia). Nyugodt, csendes de nem túlzsúfolt a kemping (pedig augusztus első két hetében voltunk, a főidényben).

A szanitert 4 óránként takarítja egy főállású albán hölgy (éjjel 1-kor is takarít!).

Reggel 1/2 8-kor ott a sikiai pék (két év után is megismert) friss pékárúval.

Visszaindulás napján vettem 4 kenyeret tőle, de még hazaérkezésünk után 3 nappal is puha és illatos volt. Hogy hogy csinálja?

A sétány már végig ki van világítva a Valti-tól egészen a Klimataria  kempingig.

3-4 újabb kis családi kemping nyílt a Melissitől északra eső partszakaszon.

Kék zászlós lett az első hosszú part (kint van a kék zászló is) és elzárták a motorcsónakosok elől.

A Katerina parcellázott, de messze nem olyan nagyok a parcellák,mint a Rea-ban. A kemping előtti homokpart gyönyörű, a kilátás varázslatos.

A szombati sikai vásár semmit nem változott:

Ekkora volt a tömeg augusztus 13.-án a parton:

És a 2 km-es sor Ásotthalmon visszafelé 08.19.-n:

Előzmény: Tarzy52 (23077)
dokeee Creative Commons License 26 órája 0 0 23078

Egy csomó német meg mindenféle lakóautós csövezik erre☺

Előzmény: Tarzy52 (23077)
Tarzy52 Creative Commons License 26 órája 0 0 23077

Jó utat, vigyázzatok magatokra, pihenjetek sokat!

Azért egy két képes beszámolót küldhetnél a különböző helyszinekről!

Mi idén csak a balcsin voltunk, de jövőre vannak terveink, szintén lejjebb.....!

Előzmény: dokeee (23076)
dokeee Creative Commons License 27 órája 0 0 23076

Kicsit lejjebb, Monemvasia, aztán valahol a Mani félsziget, meg talán egy-két nap Koroni,  még képlékeny, najd ahogy kedvünk lesz.

Előzmény: Tarzy52 (23075)
Tarzy52 Creative Commons License 27 órája 0 0 23075

Jól teszitek!

Most mentetek? Meddig maradtok! Netán a Melissiben, vagy találtatok másik jó helyet?

Jó időt, jó pihenést!

Előzmény: dokeee (23074)
dokeee Creative Commons License 27 órája 0 0 23074

Itt vagyunk, kicsit megtoldjuk a nyarat.

Előzmény: Tarzy52 (23073)
Tarzy52 Creative Commons License 28 órája 0 0 23073

Üdv!

Ott vagy -tok, vagy csak álmodozol....?

Előzmény: dokeee (23072)
dokeee Creative Commons License 28 órája 0 0 23072

Most jó autózni Görögország felé, épp csak egy gyors nyújtózás a határ, ja és napközben 32 fok van, a tenger meg kb.25 fok.

Bujazliz Creative Commons License 1 napja 0 2 23071

A "kis" jelző azért kicsit durva.

Előzmény: Boarhunter (23070)
Boarhunter Creative Commons License 4 napja 0 0 23070

Már megírtam az idei "kalandot" Udvaron ahol a kis buzi határőrgyerek eltűnt húsz percre a jogsimmal, mert nem volt biztos benne, hogy húzhatom-e vele a lakókocsit. Kicsit béna volt a nethez a majom, lassan találta meg...

Előzmény: kivi000 (23068)
Katana750 Creative Commons License 5 napja 0 0 23069

Értem. Beremendet még nem használtam, Udvar néha útba esik, de csak befelé. Akkor sosem kérték még. Fontoskodás felsőfokon. Hátha fog egy jogsi nélkül vezetőt vagy nem megfelelő kategóriást! Most, hogy írtad eszembe jutott egy fórumtárs aki itt sérelmezte a lakókocsi vontatása miatti okoskodást Udvarnál. Mit tehetünk? Elviseljük a vegzálást. Mi nyaralni megyünk ő meg rohadjon meg a fülkéjében és élvezze a hatalmaskodást! Természetesen nem mindig nyaralni megy az utazó, de ezt kell mondani. Hadd irigykedjen a prosztó. Mondjuk nekem HR csak munka. Nyaralni nem megyek oda.

Előzmény: kivi000 (23068)
kivi000 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 23068

Beremend és Udvar.

Előzmény: Katana750 (23066)
Mexike74 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 23067

Köszönjük :-) Zöld kártyával,utasbiztosítással készültünk, legalább azok vannak :-)

Sanszos, megosztjuk a vezetési élményt egymás között.

Előzmény: Katana750 (23065)
Katana750 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 23066

Mondjuk nem írtad melyik horvát határra gondolsz, de Barcson biztosan nem így van. Van amikor hetente 2X megyek át és sosem kérik. Persze lehet, hogy már ismerik a pofámat. Ha nagy ritkán igazoltatnak a horvátok, akkor is csak a tachográf ami érdekli őket. Ha belever a 90km/h-ba a mérce, autópálya számla kell, hogy legyen a sofőrnél. Merthogy pályán még elfogadják a 90-et. Ha nincs akkor 200-400 HRK. Nem is megyek többet 75-nél. 

Előzmény: kivi000 (23060)
Katana750 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 23065

Milyen gond lehetne? A határátkelő Magyarország területe. Az ideiglenes jogsi Magyarország területén érvényes. Utána már semmi közük semmihez. Helyet cseréltek és te folytatod ha nagyon biztosra mentek. Amúgy sem a szerbek, sem a makedónok nem kérik a jogsit. Esetleg a nemzetközi biztosítási zöld lapot! Bár tőlem azt sem kérték az idén sehol. Gond akkor van, ha akár vétlenül is, de balesetbe keveredtek és az ideiglenes jogsis vezetett. Próbáljátok legalább elfelezi a vezetést! Szerencsés utat!

Előzmény: Mexike74 (23061)
bazidzsó Creative Commons License 2017.09.14 0 0 23064

Egy kérdésem lenne. Vajon a szerb-macedón határokon mennyire akadhat problémánk az átmenetileg kiállított vezetői engedéllyel?

Csak Magyarország területén érvényes, külföldön nem.

Előzmény: Mexike74 (23057)
Mexike74 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 23063

Lehet ez lesz a megoldás...

Előzmény: Pierr_Kardán (23062)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.09.14 0 1 23062

A határokon vezess te, az autópályán meg a férjed.

Előzmény: Mexike74 (23059)
Mexike74 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 23061

Ajaj, köszi :-) ...magyar oldalt úgy gondolom azért nincs gond ezzel az igazolással...vagy csak remélem :-)

Előzmény: kivi000 (23060)
kivi000 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 23060

Mostanában a magyar-horvát határon kifelé a magyarok rendszeresen kérik a jogsit is. Befelé nem érdekli őket.

Előzmény: Mexike74 (23059)
Mexike74 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 23059

Elnézést, igazolásra gondoltam, amit adnak a kormányablakban :-)

Közvetlen dél felé még nem nagyon jártunk (eddig Olaszországot részesítettük előnybe), így a határ ellenőrzésben sincs nagyon tapasztalatunk (pl., hogy jogsit nézik-e), ezért is köszönöm az infót :-) Már csak azt nem tudom, hogy inkább ne kockáztassunk és én vezessek az érvényes jogsimmal vagy a férjem a kis "sajtcetlijével" és reménykedjünk, hogy azt sem kérik megmutatni... 

Előzmény: Pierr_Kardán (23058)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.09.14 0 0 23058

Mi az a "átmenetileg kiállított vezetői engedély"?

Ez valami hivatalos okmány, vagy az a az igazolás, amit arról kaptál, hogy folyamatban van a jogosítványod elkészítése?

Egyébként tök mindegy, egyik sem érvényes Magyarországon kívül. Persze a lebukás valószínűsége csekély, mert a jogosítványt a legritkább esetben kérik külföldön, mindig az útlevelet/személyit kérik.

(Legalábbis tőlem 20 év alatt egyszer sem kérték. 2001-ben én is jogosítvány nélkül voltam Görögországban, mert ellopták és csak olyan papírom volt, hogy folyamatban van az elkészítése.)

Előzmény: Mexike74 (23057)
Mexike74 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 23057

Sziasztok,

Egy kérdésem lenne. Vajon a szerb-macedón határokon mennyire akadhat problémánk az átmenetileg kiállított vezetői engedéllyel? Úgy tűnik nem érkezik meg holnapig az új jogosítvány...ha lenne bárkinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, megköszönném ha írna.

kivi000 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 23056

Huh, akkor jó, ott tényleg szokott sor lenni, ezért is szoktunk mi Tovarniknak menni. (Bár ott se ismeretlen fogalom a sor.)

Előzmény: BB0102 (23055)
BB0102 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 23055

Lipovac

Előzmény: kivi000 (23054)
kivi000 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 23054

szerb-horvát határ egy szép történet volt.

Ez melyik? Tovarnik vagy Lipovac?

Előzmény: BB0102 (23051)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!