Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Katana750 Creative Commons License 5 perce 0 0 21236

A határ, Nikinél sokkal kisebb forgalmú mint Evzoninál. Kb. 70 km. Ptolemaida ahonnan már autópályán mehettek tovább. Talán még egy 40-es és eléritek az Egnatia-Odos autópályát. Onnan aztán Joannina, Arta, Antirrio, Patrasz, Kyllini és jöhet a hajókázás! Turnusváltáskor különösen ajánlott útvonal. Kicsivel rövidebb mint Evzoni felől belépni, kicsit lassabb az első óra de ha várni kell Evzoninál akkor már gyorsabb.

Előzmény: marciéscsilla (21233)
Alexfux Creative Commons License 30 perce 0 0 21235

Én Igoumenitsában magyar idő szerint 17.00-kor jöttem ki a kompból, és másnap 05.30 körül Óbudán szálltam ki az autóból. Ami testvérek között is kb. 12 és fél óra. Igaz, csak háromszor álltam meg útközben.

Előzmény: eszkimo37 (21230)
marciéscsilla Creative Commons License 3 órája 0 0 21234

bocsi csak 44 nap mulva indul a csipet csapat 

marciéscsilla Creative Commons License 3 órája 0 0 21233

Sziasztok kedves  topik lakok lenne  egy kérdésem ha macedoniábol bitola -niki  irányába  mennék a szigetre zakintosra szerintetek milyen  utunk lenne  bitola környékén nemkell sokat várni

eszkimo37 Creative Commons License 4 órája 0 0 21232

Köszi!

Ezek szerint nem lesz túl sok időnyereség :-(

Előzmény: bentoka (21231)
bentoka Creative Commons License 4 órája 0 0 21231

Szia,

Szerbiában nagyjából még 40 kilométer, ami nem autópálya, plusz Macedóniában 40-50 kilométeren folyik útépítés, szerintem egyik sem lesz készen ebben a szezonban.

Előzmény: eszkimo37 (21230)
eszkimo37 Creative Commons License 4 órája 0 0 21230

Sziasztok,

mi 3 éve nem voltunk Görögországban, most ismét megyünk augusztus végén. A kérdésem az, hogy Szerbiában hol nincsen még (és milyen hosszan) autópálya? Olvastam valahol róla, de most nem találom. 3 éve rengeteg építkezés és terelés volt, ezért is gondolom, hogy már sok elkészült ezekből. Mennyivel gyorsítják meg a haladást időben az új autópályaszakaszok? Csak azért is érdekes, mert Psakoudiába megyünk, ami alaphangon 1050 km, régen 13 óra körül lehetett megtenni, most reménykedem, hogy kicsit kevesebb lesz.

Köszi! :-)

409 Creative Commons License 6 órája 0 0 21229

Ha szúnyog van, akkor még nincs elég meleg. 40°C után eltűnnek.  :))

Előzmény: Wattocsak (21225)
Wattocsak Creative Commons License 6 órája 0 0 21228

1998, és 2002-den voltam krétán. Ami most itt fogadott az meggyőzött, hogy most vagyok utóljára, ahogy mondod, egy turistagyár. Gyere fizess menj. A bája elveszett az egésznek. Minden település, úgy néz ki mint a leszakedt farzseb. Ész és elképzelés nélküli építkezések, átgondolatlanság. Amikor itt voltam régen az étterekben egyszer sem volt rossz kaja, most háromszor kifogtuk három helyen.

Tehát nekem nagy csalódás. Bár az első két utazásból gondolhattam volna mi vár rám. :-)

Előzmény: Sarkany (21226)
kerkyra Creative Commons License 6 órája 0 1 21227

Mi anno  pár  éve   itthonról  lefoglaltunk   egy  szállást  1 hétre  Sartin, odaértünk, és  másnap  délután  már  le  is  léptünk   onnan..  Elhúztuk a belünket   Korfura  annyira   nem  jött  be  a hely... 

Előzmény: Sarkany (21226)
Sarkany Creative Commons License 7 órája 0 0 21226

Több mint 10 év után ismét ellátogattunk Sartiba egy napra. Riasztóan megváltozott. Paraliához hasonlóan egy túlzsúfolt turistagyár lett. :(

Mai nappal vissza is menekültünk Pydna Beachre... :)

Wattocsak Creative Commons License 7 órája 0 0 21225

Rég voltam gögögöknél, de ennyi szunyogra nem emlékeztem. Athénban dagadtra etettem őket, itt vettem szunyogriasztót, de nem tudtam elolvasni pontosan ez most riasztja, vagy vonzza a moszkítókat. Szerintem az enyém ide gyűjti őket. Viszint a csípés utáni kemikála (after party) nagyon jó, bár jobban örülnék, ha nem kéne használni.

Itt tényleg ennyi a szunyog, vagy csak engem tisztelnek meg.

Érdekesség van két szomszédunk, egyik nepáli, másik ausztrál. Gondoltam nem traktálom őket, hogy milyen messziről jőttünk.

409 Creative Commons License 16 órája 0 0 21224

Ja-ja, nem volt mindig ennyi autópálya ott sem, és mégis jól lehetett haladni. :)

Előzmény: dokeee (21222)
409 Creative Commons License 16 órája 0 0 21223

Az csak azért csinálják, hogy a pótkocsi is szépen beforduljon.... :P :)

Előzmény: Katana750 (21221)
dokeee Creative Commons License 17 órája 0 0 21222

Teljesen jó, remekül működik az egész Balkánon.

Előzmény: 409 (21220)
Katana750 Creative Commons License 17 órája 0 0 21221

Kivéve balra kanyarodás előtt. Akkor kihúzódnak az agyalágyultak az út szélére. Nehogy el tudjon menni mondjuk egy motoros amíg ők megküzdenek a 90°os  manőverrel. Mondjuk ez tipikusan fővárosi style. 

Előzmény: 409 (21220)
409 Creative Commons License 17 órája 0 0 21220

"Itt a szigeten úgy kell közlekedni mint amikor még nem volt autópálya az ötös vagy az egyes. Le kell húzódni a leálló sávba,"

Nem csak a szigeten van így, és még csak nem is kizárólag Görögországban.  :))

Leginkább csak mi magyarok ragaszkodunk az út közepén közlekedéshez.  :((

Előzmény: Wattocsak (21219)
Wattocsak Creative Commons License 18 órája 0 0 21219

Azért ez a roming nem fenékig tejfel. :-)

A görögök úgy neteznek mint az őrültek, nekem meg csak csordogál az adat. Legalább a keretemet nem lépem át! Telefon az kiváló, bár nem minden hívásnál hallom a partnert, de ha én hívom akkor minden ok! Van egy kártyám ami az UPC előfizetéshez jár, az úgy viselkedik ahogy vártam. Meg se nyikkan.

Itt a szigeten úgy kell közlekedni mint amikor még nem volt autópálya az ötös vagy az egyes. Le kell húzódni a leálló sávba, mert kvázi háromsávos az út. Az üzemanyag (gázolaj) itt 1,269 €. Mióta átjöttünk a sziget északi oldalára a fogyasztásom is  megjavult már csak 10l liter. :-)

Előzmény: mongoose70 (21218)
mongoose70 Creative Commons License 25 órája 0 0 21218

Ha van/találsz netet útközben a Google Maps forgalmi adatai segíthetnek (adott útszakaszon lévő, észlelhető mobilok darabszámát jeleníti meg) az átkelőnél lévő torlódásról.

Előzmény: hpkati (21212)
Pierr_Kardán Creative Commons License 25 órája 0 1 21217

Ezt meg kell mutassam nektek, hogy ti is velem örülhessetek :-)))

Mai ebédem, gourmet pleskavica a Polo-Pola étteremből (Klauzál téri csarnok mellet van), ajvárral, kajmakkal, salátával, ahogyan kell. Pont olyan finom, mint amilyen jó néz ki.

Aki teheti, az Görögországba menet álljon meg Macedóniában valahol és egyen egy jó a helyi specialitásokból!

Béci 72 Creative Commons License 1 napja 0 0 21216

Ja,bocs,Ti már hazafelé mentek?A másik sávban sem volt torlódás.

Előzmény: Béci 72 (21215)
Béci 72 Creative Commons License 1 napja 0 1 21215

Ma de.10 óra körül max.15 percet vártunk Röszkénél a magyar és szerb oldalon összesen.Délután a macedón határon 5 perc alatt jutottunk át.Nagyon meleg van,még este 7-kor is 37 fok volt.

Üdv.:

Előzmény: hpkati (21212)
409 Creative Commons License 1 napja 0 0 21214

Illetve, ha 1hónapon belül, de 10napon túl megy-jön valaki, akkor érdemesebb a havi matricát venni, és nem kell visszafelé a határátkelőn matrica után bóklászni.

Előzmény: 409 (21213)
409 Creative Commons License 1 napja 0 0 21213

"és ha hazafelé nem érünk Röszkére 19-ig akkor jobb ha rögtön Tompa felé jövünk???"

Meg lehet venni a pályamatricát előre is, ha tudod mikor jössz vissza.

Előzmény: macsuk (21210)
hpkati Creative Commons License 1 napja 0 0 21212

Jó utat, köszi az infot. Mi is megjártuk volna, ha nem szólsz.

Ha van neted, írjál már milyen volt a forgalom Röszkénél. Mi olyan hajnal 2 körül érünk oda.

Jó utat és jó nyaralást

Előzmény: macsuk (21211)
macsuk Creative Commons License 2 napja 0 0 21211

Sikerült beszélnem az autópályakezelővel.Valóban a google utcaképen még az látható,hogy a D1 kategóriának ingyenes volt ez a pár méter,viszont 2015-től már nem így van.Utólag is köszönet érte,hogy ezt is jól kitalálták.....Ezért ha valaki pár év kihagyás után indul Görögországba,akkor erre is vigyázzon!Jó utat mindenkinek! 

Előzmény: macsuk (21210)
macsuk Creative Commons License 2 napja 0 0 21210

Köszi a választ,marad kis röszke.bár a google utcaképen a pályára vezető tábla alján van egy kiegészítő tábla melyen egy busz és egy kamion van a matrica felirat alatt.Lehet hogy olyan rendesek,hogy az autókat ingyen engedik erre a pár méterre???nem kockáztatunk,így is drága az utazás.....és ha hazafelé nem érünk Röszkére 19-ig akkor jobb ha rögtön Tompa felé jövünk???köszi mégegyszer

Előzmény: fidorrr (21205)
feketefelho Creative Commons License 2 napja 0 0 21209

Pár éve már nem csak január 1-e lehet a biztosítás évfordulója, hanem minden évben a vásárlás napja (ez értelem szerűen a kötelező megkötésének napja is). Mi tavaly május 2-án vettük az autót, idén május 2-án "nagy örömmel" fizettük be a következő évre szóló megemelt biztosítási díjat (tavaly valami akció lehetett, vagy 2017-re emeltek jelentősebb összeget a biztosítók, nem tudom, ennyire nem figyelem a dolgot, csak feltűnt, hogy több a tavalyinál). 

Előzmény: pamag (21204)
Wattocsak Creative Commons License 2 napja 0 0 21208

Az én biztosítóm ezt nem ismeri, és csak a fizetés napjáig adta ki a zöldkártyát.

Előzmény: szalámi (21207)
szalámi Creative Commons License 2 napja 0 0 21207

A biztosító felelősségvállalása a díjrendezettség után még 60 napig tart, eddig adják ki a zöldkártyát is.

Előzmény: spoter (21206)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!