Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Tarzy52 Creative Commons License 3 napja 0 0 23340

Köszi!

Előzmény: zslaci75 (23336)
zslaci75 Creative Commons License 3 napja 0 0 23339

Jaja elbaxtam.. Ötvöztem a Kerekdombi fürdővel :)

Előzmény: andreas19 (23338)
andreas19 Creative Commons License 3 napja 0 0 23338

Esetleg Lakitelek Tősfürdő?

:)

Előzmény: zslaci75 (23337)
zslaci75 Creative Commons License 4 napja 0 0 23337

Igen ez lehetséges. A baj hogy akik barátok, azokkal a nyaralásról nem feltétlenül egyezik az elképzelésünk. Van aki remekül elvan egy hétig vagy tovább is Tiszakécske-Tőserdőn, engem meg ettől elkap a sikongató lábrázás :) Egy-egy nap elmegy de egy hét.. Brrrr

Előzmény: Pierr_Kardán (23334)
zslaci75 Creative Commons License 4 napja 0 0 23336

Firefox. Böngésző. 

Tarzy52 Creative Commons License 4 napja 0 0 23335

Bocsika....mi az a "tűzróka"....?

Előzmény: Pierr_Kardán (23333)
Pierr_Kardán Creative Commons License 4 napja 0 0 23334

A gyerekeink "úttűrő" képessége nálunk is komoly gond volt, két óra után megölték egymást a hátsó ülésen, hiába építettük fel közéjük a berlini falat a csomagokból :-((

Ezen csak egy dolog segített. Bár gyűlölök konvojozni, a horvát és görög nyaralásokra mindig több ismerős családdal együtt mentünk, több autóval és a gyerekeket a megállásoknál "rotáltuk" a kocsikban. Így ők is jobban elviselték az utat, nem a testvérük mellett ülve, idegen autóban kicsit minden gyerek jobban viselkedett :-))

Előzmény: zslaci75 (23332)
Pierr_Kardán Creative Commons License 4 napja 0 0 23333

Na, tűzróka alatt nekem is bejött.

Ezt ugye út közben on-line lenne érdemes nézegetni; a kérdés csak az, hogy Szerbiában hogyan lehet épeszű áron internetezni?

Előzmény: andreas19 (23328)
zslaci75 Creative Commons License 4 napja 0 0 23332

A horvátországi utunk az ultra gáz volt 4,5 éve. A legkissebb akkor volt 1,5 éves. Siófok magasságában sírva könyörögtem a nejemnek hogy forduljunk vissza :) Most már röhögünk rajta de akkor nem volt vicces.. Na azóta nem voltunk velük csak belföldön. Úgy döntöttünk idén adunk egy esélyt az autós formációnak velük, csak komolyodtak egy kicsit. Hosszú az út, de őszintén szólva én élveztem még ha el is fáradtam kicsit. Persze édes kettesben más, de szeretnénk megosztani a törpékkel is azt a sok szépet amit ott láttunk. Meglátjuk. 

Előzmény: hbe (23331)
hbe Creative Commons License 4 napja 0 0 23331

Szia, köszi, nekünk a legkisebb négy éves lesz nyáron, kipróbáltuk autóval Horvátországot, de nem vállalom még egyszer. Esetleg ha két hétre mennénk, talán, de most nem tudunk annyira. Minden gyerek más, van aki elvan, meg alszik éjszaka kocsiban, de például nekünk a legkisebb még három éves se volt, amikor már tudott bicajozni segédkerék nélkül (sose volt egyiknek a bringáján se), ha már egy órát nézik a mesét, aggódom, hogy betegek lesznek, állandóan mindegyik az udvaron akar lenni. Én bízom benne, hogy nektek minden rendben lesz, lehet mi is belevágunk, de még nem idén.

Előzmény: zslaci75 (23330)
zslaci75 Creative Commons License 4 napja 0 0 23330

Parázok én is, idén először indulunk 3 gyerkőccel autóval. A legkisebb 7 lesz akkor, de ha Ceglédről Kecskemétre megyek Nagykőrösön megkérdezi mikor érek oda... Lehet ez lesz az első és egyben utolsó ilyen út is. Ami Kallekratiat illeti tavalyi tapasztalat: kb 10 ezer lakosú kis város,nem különösebben izgalmas, rengeteg étterem, rengeteg bolt,sok szórakozási lehetőség hosszú homokos tengerpart, beach bárok. LIDL a város szélén, egy nagy szupermarket a központtól nem messze. A kertvárosi részben (Geoponika) volt a szállásunk, itt rengeteg szebbnél szebb nyaraló van. Csendes nyugodt környék,a part erős 10 perc főleg visszafelé mert domboldalban van. Bátran ajánlom. Minden héten egyszer nagy kirakodóvásár a városrészben, jó hangulata van tetszett. 10 nap alatt (az utolsón)  egyszer hallottunk magyar szót. Ellenben rengeteg görög, bolgár, némi orosz jelenlét. Kultúrált hely, kirándulni is jó kiindulópont, és jó a megközelíthetősége. Remek szállásunk volt, kettesben voltunk a nejemmel jól éreztük magunkat. 

Előzmény: hbe (23326)
Szaganaki Creative Commons License 4 napja 0 0 23329

Kb annyit, hogy az egy viszonylag értéktelen földre a helyi vállalkozók által felhúzott "élménykombinát" a hátsó kelet-európai turistáknak, amilyen a világ bármely pontján lehetne. Ennyi. Az oda utazók lehúzására épült és azt feltehetőleg jól is teljesíti.

Előzmény: Pierr_Kardán (23327)
andreas19 Creative Commons License 4 napja 0 0 23328

Szerb Autóklub térképes információs oldala az utakon folyó munkákról, autópálya fizető kapukról, stb.

Nálam krómmal és tűzrókával is működik.

Előzmény: Pierr_Kardán (23327)
Pierr_Kardán Creative Commons License 4 napja 0 0 23327

Nekem asztali számítógépen se jön semmi :-(

Mit kellene ott látni?

Előzmény: gy_cs (23324)
hbe Creative Commons License 4 napja 0 0 23326

Szia, köszi neked is.

Nem jött be az autós változat, nagyon aktív gyerekeim vannak, 2 óra megállítja őket a kocsiban.

Most ami még felmerült, az a Nea Kallikratia, nem tudom, volt-e ott valaki, azt olvastam, nem sok magyar van ott.

Ha valakinek van tapasztalata, ne tartsa magában légyszi :)

Előzmény: mov (23304)
andreas19 Creative Commons License 5 napja 0 0 23325

Nagyon jó! Érdemes végigjárni.

Előzmény: gy_cs (23324)
gy_cs Creative Commons License 5 napja 0 0 23324

Sziasztok!

Szerb útinfónak ez is jó lehet:http://www.amss.org.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=511&Itemid=210

Bár most nálam mobilon nem jön be a térkép.

kerkyra Creative Commons License 5 napja 0 0 23323

Dehogy  ,majd  ott  veszünk  egy  kicsikét, aztán  kidobjuk az apartman   ablakából.. Bent  Corfu  városban   végignézzük  a   dobálást,  ilyenkor  megtelik a sziget,  több  százezren  jönnek a húsvéti  ünnepekre.. Az  útszélén amerre  csak  mész.  sütik a birkát  mindenütt.. Olyan  illatok  terjednek  .Vannak  bér sütősök   egyszerre  forog  10-20  birka  is  ...  Vannak  másfél  méteres   nagy  köcsögök, félig  vízzel megtöltve, aztán  4-5 emeletről a tömeg  lába elé  dobják  le..    Mikor  vége   az emberek  meg  szuvenírnek  összeszedegetik a darabokat...   Van itthon  egy  pár  darab  kint  a kertben  elszórva  is  .... 

Előzmény: andreas19 (23322)
andreas19 Creative Commons License 5 napja 0 0 23322

... és viszel magaddal valami megunt törni valót is?

Előzmény: kerkyra (23319)
barbon1 Creative Commons License 5 napja 0 0 23321

Akkor kb 40-50 km?

Előzmény: T-boy01 (23320)
T-boy01 Creative Commons License 5 napja 0 0 23320
Előzmény: kerkyra (23312)
kerkyra Creative Commons License 6 napja 0 0 23319

Ok  megírom majd.. Megyek  és  megnézem azokat a fránya  köcsögöket ahogy  kiesnek az ablakon vagy a teraszról  és  összetörnek  :)

Előzmény: andreas19 (23318)
andreas19 Creative Commons License 6 napja 0 0 23318

Szerintem éppen jó időben ahhoz, hogy megírhasd nekünk a beszámolódat!

Előzmény: kerkyra (23317)
kerkyra Creative Commons License 6 napja 0 0 23317

Akkor  inkább  magam megnézem  az  ortodox  húsvétkor   :)   A  változatosság  kedvéért  kimegyek  Korfura   :)   

Előzmény: andreas19 (23313)
Szaganaki Creative Commons License 6 napja 0 0 23316

Mióta nagy ember lett...

Majd augusztus elején referálok :)

Előzmény: dokeee (23315)
dokeee Creative Commons License 6 napja 0 0 23315

Deiszen, ezt te szoktad megírni leghamarabb :))

Tarzy52 Creative Commons License 6 napja 0 0 23314

Köszi......hogy TE milyen rendes vagy........!

Előzmény: andreas19 (23313)
andreas19 Creative Commons License 6 napja 0 0 23313

Szeptember közepén megírom.

kerkyra Creative Commons License 6 napja 0 0 23312

Fiuk  lányok  !  Hogy  áll  most a  szerb  szakasz, mennyi  még  a  nem autópályás  rész  ?   

Borokafa Creative Commons License 2018.02.12 0 0 23311

Tudni valamit a szerb autópálya helyzetről? Adnak még át a nyárig?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!