Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Tünde.78. Creative Commons License 3 órája 0 0 24156

Sziasztok!

Tudnátok esetleg infót arról, hogy a román-szerb Moravita-Versec határátkelőnél a szerb oldalon meg lehet-e venni az elektronikus pályadíjfizető kütyüt? A szerb pályafenntartó oldalán van lista a kutakról, ahol árulják, de az első útba esőt Belgrádban találtam. Az is jó, de ha már a határnál meg tudnánk venni, nem kellene plusz megálló.

Előre is köszönöm.

Tünde.78. Creative Commons License 3 órája 0 0 24155

Szerbia egy útra 13, Macedónia 4,5, Görögország kb 5,5 euro (itt nem találtam pontos adatot a stavrosi lehajtónál, de három kaput érintesz:Evzoni 1,8 ,  Analipsi 2,4 és a lehajtó Stavroshoz )

https://imgur.com/e56eV4p

https://imgur.com/VzeK2Et

http://www.egnatia.eu/page/default.asp?la=2&id=3429

Előzmény: Borkostolóóó (24144)
mov Creative Commons License 10 órája 0 0 24154

12 EUR az némi alku után(szorri áj hev nó mór kess de isten biz') legalább 5 gyros.

Mondjuk kár hogy mi hatan vagyunk, de majd elosztjuk :)

Előzmény: Szaganaki (24153)
Szaganaki Creative Commons License 13 órája 0 1 24153

Most már kíváncsiságból megnéztem a Hellasz linket; én 24,50-et írtam, a Hellasz szerint 18,50; 6 €-val még jól is jár, oda-vissza számolva 12, majd valaki biztos átváltja giroszra :)

Előzmény: Szaganaki (24152)
Szaganaki Creative Commons License 13 órája 0 1 24152

Van az három is és egy családi nyaralásban ez bizony tétel! 

Előzmény: dokeee (24151)
dokeee Creative Commons License 14 órája 0 1 24151

Megfosztanál valakit két pohár sörtől a fals információiddal? Milyen egy felelőtlen ember vagy te. :)

Előzmény: Szaganaki (24150)
Szaganaki Creative Commons License 17 órája 0 2 24150

De én legalább megpróbáltam válaszolni és az a 30 % -os eltérés nem is olyan rossz egy görögországi nyaralás költségeihez képest, 7-8 €? Az hol játszik?

Viszont visszaolvastam az ebben a topicban tett hozzászólásaidat; nem sikerült érdemi információval szolgálót találnom; Te mindig csak másokat fikázol. Így hirtelen csak olyan jelzős szerkezet jut eszembe Veled kapcsolatban, amelyért a modik azonnal kitiltanának egy hétre...

Előzmény: Gumped Papó (24149)
Gumped Papó Creative Commons License 18 órája -3 0 24149

más már beírta a jó számokat, nem akarom ismételni

az általad írt számokban 33 % eltérés is van, az már túl van a kb. terjedelmén

Előzmény: Szaganaki (24148)
Szaganaki Creative Commons License 21 órája -2 3 24148

Kötözködni minden hülye tud; írd be a jó számokat vagy fogd be! Nem véletlenül használtam a kb. rövidítést!

Előzmény: Gumped Papó (24147)
Gumped Papó Creative Commons License 21 órája -3 1 24147

aki szaganaki úr hsz-ére a pluszt nyomta, az leírhatná, hogy miért tette...

az általa beírt számok köszönő viszonyban sincsenek a valósággal :-(

Pierr_Kardán Creative Commons License 21 órája 0 0 24146

A hellasz fórumon van egy jó összefoglaló, ott minden szükséges információt pontosan megtalálsz.

Szaganaki Creative Commons License 22 órája -1 3 24145

üzemanyag árak: https://www.amzs.si/na-poti/cene-goriv-po-evropi

Szerbiai útdíj: kb 16 €

Macik: kb 6 €

Görögországban Stavrosig kb. 2,50 €

Borkostolóóó Creative Commons License 23 órája 0 0 24144

Kedves Tagok!Érdeklődöm hogy aki autóval megy Stavrosba tudna autópályadíjakat és benzinárakat írni!Kb: Mennyibe kerülhet az út. Köszönöm szépen SEGÍTSÉGEDET!! 

stevie-13 Creative Commons License 1 napja 0 0 24143

Kíváncsian várom azt is, hogy a Waze mennyire online már Szerbiában

Valóban kevés a felhasználó és a felhasználói visszajelzés, viszont a központi információk (pl. útlezárások, terelések) megvannak.

Előzmény: mov (24140)
Pierr_Kardán Creative Commons License 1 napja 0 0 24142

Kíváncsian várom azt is, hogy a Waze mennyire online már Szerbiában

Erre én is nagyon kiváncsi vagyok, majd oszd meg a tapasztalataidat.

bentoka Creative Commons License 1 napja 0 0 24141

A Waze miatt felesleges szerbiai SIM kártyát venni, egyenlőre még elenyésző a szerbiai felhasználók száma.

mov Creative Commons License 1 napja 0 3 24140

Érdekes a kérdés, hogy 2018-ban miért kérdés, hogy valaki miért akarna internetezni :)

Igaz, hogy sokkal régebben rovom ezeket a balkáni utakat, mint mióta egyáltalán pl. GPS létezik. Ennek ellenére akkor is eltaláltam Görögországba, pedig a papír alapú térkép is csak biztonsági okokból pihent a kesztyűtartóban.

Mégis úgy gondolom, hogy nekem megéri azt a néhány száz forintot, hogy adott esetben bármit meg tudjak nézni a neten vagy valaki aki velem utazik. Nyilván nem én fogom vezetés közben nyomogatni a telefont. De pl. tavaly húgomék voltak Bulgáriában és telefonon én tájékoztattam őket arról, hogy melyik határátkelőnél mi a helyzet és mire számítsanak az úton, így egy SIM árát lazán eltelefonáltuk. Én magam meg az a fórumozó vagyok, aki már ha él a fórumokból és Facebookos csoportokból, akkor szeret valamit visszaadni, tehát adott esetben beírni, hogy melyik átkelőn jöttem át és mi tapasztaltam ott. Kíváncsian várom azt is, hogy a Waze mennyire online már Szerbiában

Ezen kívül a nem túl barátságos percdíjak helyett szükség esetén használhatom az itthoni SIP-es számomat, adott esetben nullára redukálva 1-1 hívás árát, ha arra szükség lenne.

Plusz velünk jön a már felnőtt lányom is, akinek sok izgalom nincs az autópályán és addig szívesen elnyomogathatja a telefonját, hogy úgy tartja kedve.

Aztán lehet a végén nyomok egy nagy gázt a határátkelő után és nem fogok vele foglalkozni, hogy SIM-et vegyek.

Hangsúlyozom, persze hogy túl lehet élni 6 óra szerbiai átkelést mobilnet nélkül, de ezen logika mentén el lehet oda jutni, hogy tulajdonképpen Magyarországon sincs szükség mobilnetre, mert a legtöbb időt otthon vagy a munkahelyen töltöm és egy csomó helyen van már free wifi. Ettől még megértem azt is, aki szerint hülyeség szerb SIM-et venni, ez mindenkinek a saját döntése.

stevie-13 Creative Commons License 1 napja 0 0 24139

Azt még áruld el légy szíves, hogy mi a neve ennek a kártyatípusnak, hogy aki a benzinkúton kéri, az tudja, hogy pontosan milyen Telenor SIM kártyát szeretne venni

Nincs külön neve, Telenor Pripejd a neve (így is írják).

A másik, csak internetes kártyának az a baja, hogy azt benzinkúton nem árulják. Hiába ad sokkal több gigabájtot, és hiába olcsóbb 155 dínárral, ha be kellene érte menni Szabadkára.

A határ melletti MOL-kúton egyébként mindig van valaki, aki tud magyarul. (Legalábbis én úgy tapasztaltam.)

Előzmény: Pierr_Kardán (24136)
zslaci75 Creative Commons License 1 napja 0 0 24138

"arra miért van szükség?" 

Érdekes elképzelés a pontos válaszra.. 

Na mindegy, hagyjuk. 

Előzmény: feksza (24135)
bentoka Creative Commons License 1 napja 0 0 24137

https://www.telenor.rs/sr/privatni/ponuda/mobilni-internet/prepaid

A három felkínált opcióból az "internet turistički paket" ami neked kellhet, 10 giga 545 dinárért amelyet 15 napon belül tudsz felhasználni.

Előzmény: Pierr_Kardán (24136)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2 napja 0 0 24136

Szuper, köszi!

Azt még áruld el légy szíves, hogy mi a neve ennek a kártyatípusnak, hogy aki a benzinkúton kéri, az tudja, hogy pontosan milyen Telenor SIM kártyát szeretne venni (molim, dajte mi telenor .... karticu).

Előzmény: stevie-13 (24132)
feksza Creative Commons License 2 napja -4 0 24135

Tisztába vagyok vele hogy mennyi ott az adatforgalom.

Nem hiszem hogy beszóltam volna,én csak megkérdeztem hogy miért van rá szüksége az ember fiának,telefonálásra netezésre stb.

De ha már itt tartunk,a kérdésem nem neked szólt,szóval te vagy az aki beleüti az orrát más dolgába,mert a kérdezőnek nem tudsz pontos választ adni,a kérdezettnek pedig nem ismered az áláspontját.

De ennyit nem ér ez az egész téma!

Előzmény: zslaci75 (24133)
imesc Creative Commons License 2 napja 0 2 24134

Ha már itt tartunk:

https://kamere.amss.org.rs/

Előzmény: zslaci75 (24133)
zslaci75 Creative Commons License 2 napja 0 2 24133

Látod,látod ennyire nem vágod de azért beszólsz.

Mondjuk arra kell neki hogy ránézzen a f@szbukon a határok zsúfoltságára,vagy az esetleges torlódásokra akár a fizetőkapuknál, vagy megszerezzen bármi olyan infót amivel az utazását megkönnyítheti.

Szerbiában 1 MB adatforgalom cirka 2400 Ft, egy pillanat alatt összeszed az ember 20 ropi adatroaming költséget anélkül, hogy érdemi információhoz jutott volna. 

Nagyjából gondolom ez érdekli, nem más.

Előzmény: feksza (24129)
stevie-13 Creative Commons License 2 napja 0 0 24132

Ha egy hét múlva jövünk vissza, akkor azon napon is fel lehet használni újabb 100 dínárt internetezésre a megmaradó 200 dínáros egyenlegből?

Persze. A kártya érvényessége alap esetben 3 hónap, de még további fél évig aktiválható marad, ha közben feltöltöd. Feltölteni az interneten is lehet, elég egyszerű, angol nyelvű honalpon. www.telenor.rs

Előzmény: Pierr_Kardán (24128)
imesc Creative Commons License 2 napja 0 0 24131

"arra lennék kíváncsi hogy mire szeretné használni?"

Szerintem az nem feltétlenül tartozik ránk, egyébként egy SIM kártyát túl sok mindenre nem lehet használni...

A választ pedig stevie-13 megadta a kérdezőnek... ennyi.  ;-)

Anakin a sith Creative Commons License 2 napja 0 1 24130

Lehet, hogy gps? De arra nem biztos, hogy eleg. 

feksza Creative Commons License 2 napja -1 0 24129

tényleg????

arra lennék kíváncsi hogy mire szeretné használni?mi az ami miatt az ember nem bír ki pár órát telefon nélkül a nyaralás alatt?

mire az ember megáll kártyát vesz aktivál stb.szinte már el is hagyja az országot.

Előzmény: imesc (24126)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2 napja -1 0 24128

Ha egy hét múlva jövünk vissza, akkor azon napon is fel lehet használni újabb 100 dínárt internetezésre a megmaradó 200 dínáros egyenlegből?

Előzmény: stevie-13 (24127)
stevie-13 Creative Commons License 2 napja 0 2 24127

Szóval a kérdés, hogy Szerbiában hol lehet a határ után legegyszerűbben sima data only SIM kártyához jutni és mennyi procedúra elintézni?

A MOL-kúton.

Én a Telenort használom, annak az elődje volt az első szerbiai mobilszolgáltató, az ő műszaki hátterük a legszínvonalasabb. (Az MTS és a VIP sem rossz, a VIP a legkisebb.)

A kártya ára 300 RSD (kb 800 ft), ebből mind a 300 RSD lebeszélhető. Nincs különösebb regisztráció, asszem még személyire sincs szükség.

Az internet egy napra 50 RSD (100 MB) vagy 100 RSD (500 MB).

Mind a kettőt sms-sel lehet indítani, a 3282 számra kell sms-t küldeni DA100 vagy DA500 szöveggel. Pár másodperc múlva jön egy visszaigazoló sms, miszerint "Uspesno je aktiviran dodatak Dan interneta 100/500MB."

A felhasználható mennyiségről a *131# szám hívásával küldenek szöveges információt.

A lefedettség az autópálya mentén 100%, a sebesség többnyire igen jó.

Előzmény: mov (24124)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!