Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

hbe Creative Commons License 2018.10.18 0 0 25734

Benitses-nél sokkal délebbre nem jártam. Onnan érezhetően kevésbé fejlett a sziget, mint középen, Északon, pedig azért máshol is sok helyen látszik a válság.

Görög kollégám mérsékelten ismerős Korfun (mondjuk ő elfogult, mindig mondja, hogy Athén környékén kezdődik Görögország), de ő is úgy hallotta, hogy a déli részen egyrészt a buli, másrészt a "transzcendens" vonal megy. Ha gyerek nincs, annyit tudok még, hogy az egész szigetre érvényes, hogy a nyugati oldal a szelesebb és kicsivel hűvösebb a víz az áramlatok miatt.

Meg az általános igazság, hogy ahol meredekebb a part mentén a domborzat, ott a strandhoz eljutás problémásabb.

 

Én úgy voltam vele, hogy találtunk egy helyet, ahol jól elvoltunk, aztán nagyjából körbe jártunk. De mivel mindig az északi részen volt a szállás, és mi gyerekkel voltunk, nagyon délre nem autóztunk le. Korfu nem nagy, de két véletlen pontja között a 30km/h átlag sebesség már jónak számít, szóval idő kell felfedezni.

Előzmény: Sekandi (25733)
Sekandi Creative Commons License 2018.10.18 0 0 25733

Úhh köszönöm.  Ezek nagyon jó tippek, szép helyek, de én mégis dél felé kalandoznék. A tó alatti partok ennyire felejtősek lennének? Agios Georgios, amit írtál az északi, ugye? Van egy délen is, ott néztem a Panorámát, és Elenát. Szállásra nincs extra igényünk, átlagos görög apartman pont elég. Étterem legyen a közelben, mert nem főzök. :-) A gyerek nem szempont. 

Előzmény: hbe (25732)
hbe Creative Commons License 2018.10.18 0 0 25732

Ha nem voltál még, esetleg Észak-nyugaton Agios Stefanos (Avliotes) https://goo.gl/maps/LKMA5F3cM4R2

 

Hosszú, homokos strand, kicsit szeles, jó keveréke a nyugalomnak és az éttermeknek szerintem. Itt tudok szállást, ahol már kétszer voltam. Hátránya, hogy majd egy óra Korfu város.

 

Arillas strand is hasonló, kicsit szélvédettebb, de itt inkább csak egy szálloda sor van a parton, Agios Stefanos kicsit kiépültebb.

 

Agios Georgios-ra is átjártunk: https://goo.gl/maps/atJqwq5PM5z

Ez az egyik legjobb strand, de itt inkább kempingezős, apartmanos feeling van.

 

Gyerekkel nagyon jó még strandnak Apraos https://goo.gl/maps/vrP7EJkdiGU2 Itt melegebb a víz és nincs szél. Nagyon lassan mélyül. Mikor Észak-Nyugaton szelesebb volt, átjártunk ide.

 

Paleokastrirsa, Sidari szerintem felejtős, Roda, Acharavi is inkább turistás.

 

Agiois Spiridon strandon https://goo.gl/maps/fJUQPUfoSrx voltunk még, büdös van a tó miatt, de sokan vannak, többen mint Apraos-on

 

Nálam az északi részen ez a top 3 strand: Apraos, Agios Georgios, Agios Stefanos.

 

Szállás+étterem+strand együtt nézve szerintem nagyon attól függ, hogy hol találsz szállást, közel legyenek az éttermek, vagy legyen benne étterem, ne legyen nagyon zajos, meg a strand is közel legyen, ehhez elég nagy helyismeret kell.

andreas19 Creative Commons License 2018.10.18 0 0 25731

Szerintem a sziget déli részén mindenért kárpótolnak az angol bulituristák.

:)

Előzmény: Sekandi (25729)
Sekandi Creative Commons License 2018.10.18 0 0 25730

Nézegettem az autóstérképet (ilyen kis középkori vagyok, nem szeretem a gps-t) ha mégis Benitsesben szállunk meg, akkor a szigetet átszelve, azon az úton, ami Perivoliba visz, át lehet jutni a nyugati oldalra? 

Sekandi Creative Commons License 2018.10.18 0 0 25729

Többször voltunk már Korfun, az északi részeket bebarangoltuk, a "kötelező" látványosságok megtekintve, de eddig a fővárosnál délebbre nem mentünk. Pont ezért gondoltam, hogy talán autentikusabb, talán több maradt a régi Korfuból... Szeretem ha vadregényes, falusias, olyan "igazi" görög, nem a turistáknak szóló felszín. De nem szeretnék nagyot koppanni, ha annyira nincs semmi, hogy még egy pékség, vagy kafenion sem. 

kerkyra Creative Commons License 2018.10.18 0 0 25728

A  lenti  részekkel  az a baj, hogy  baromi  messzi  van  mindentől.. Ha  van autó akkor  ok, de  így  is  sokat  kell mennetek  hogy  eljussatok a  többi  partra   helységbe  ..  Ráadásul  nincs  is  annyira  kiépítve a  déli  rész  .Olyan  sétálós utcák  nem igazán  vannak   .Benitses   jó  választás , minden  szinte  egyforma  távolságra  van  jó onnan a közlekedés... 

Előzmény: Sekandi (25727)
Sekandi Creative Commons License 2018.10.18 0 0 25727

Köszönöm, én is ettől tartottam. Az apartmanház és a házigazdák nagyon szimpatikusak, viszont a környék nem igazán. Persze autóval megyünk, így mobilak leszünk, tervezek is kirándulásokat, de az olyan jó, amikor csak kisétálok a partra és pihi. :-) 

A másik opció...Korfu déli részét ismerőktől... Egyénileg megyünk, néztem szállásokat Agios Georgios (Elena, Panorama), Perivoli (Villa Rossa), Vitalades (Villa Anneta) falvakban. Azt szeretném megtudni, milyenek ezek, első kézből. Persze néztem google térképet, street wiew-t, de érdekelne olyan utazó benyomása, aki személyesen járt, vagy megszállt ott. Ott nagyon tetszett a part, közel is van, de nem tudom nem túl kihalt e. Nem szeretnék turisták által nagyon fertőzött helyet, de az nem lenne baj, ha azért akadna egy-két üzlet, és taverna. Ha valaki esetleg ismerné a kinézett szállásokat, pár infó jól jönne. Előre is köszi. A.

kerkyra Creative Commons License 2018.10.17 0 0 25726

Szia. Benitses  partja  apró kavicsos   nem igazán az igazi.. De a környékbe  vannak  jó  strandok partok....  

Előzmény: Sekandi (25724)
dokeee Creative Commons License 2018.10.17 0 0 25725

Pont ott nagyon vacak. Kell valami közlekedési eszköz.

Előzmény: Sekandi (25724)
Sekandi Creative Commons License 2018.10.17 0 0 25724

Kedves Kerkyra! Úgy tudom, Te ismered a Venus Apartmanékat Benitsesben. Oda készülünk jövőre. Azt szeretném megtudni, hogy milyen a part, illetve a strand arrafelé. 

barbon1 Creative Commons License 2018.10.13 0 0 25723

No jó,de Te valószínüleg nem jattoltál .

Előzmény: monobombola (25722)
monobombola Creative Commons License 2018.10.13 0 0 25722

OFF:

A hazai szervek még mindig az átkost idézik. Mikor halnak már ki? - Hiába kívánok nekik hasonló jókat. Pedig annak idején - mikor a háromszáz liternyi alkohollal csontra roppant zsigulik huszasával húztak el mellettem egy intésre, míg engem "szórakoztatott" a "szerv". Mert barátinak sem, de még emberinek is utálatos volt a viselkedésük. Ez a mai napig nem változott. 

Kár.

ON:

Előzmény: feketefelho (25716)
barbon1 Creative Commons License 2018.10.11 0 0 25721

Ez teljesen így van.

Előzmény: Vappali (25720)
Vappali Creative Commons License 2018.10.10 0 0 25720

Retek határ, akár a záhonyi. És inkább a magyar szervek miatt. 

kerkyra Creative Commons License 2018.10.09 0 0 25719

November  közepe  volt a legkésőbbi  Korfu. Karácsonykor  még  nem voltunk...   24-én a helyiek  fürödni  szoktak a tengerben  Benitsesben. Kipróbálom majd  én is  ha  kijutunk  :) 

Előzmény: oil120 (25718)
oil120 Creative Commons License 2018.10.09 0 0 25718

Az milyen? Voltál már máskor is?

Előzmény: kerkyra (25711)
Szaganaki Creative Commons License 2018.10.09 0 0 25717

Ez már a jónép tudatos szívatása... Remélem legalább ő élvezik!

Előzmény: feketefelho (25716)
feketefelho Creative Commons License 2018.10.09 0 0 25716

A facebookos csoport szerint Röszkénél és Tompánál még szinte mindennapos a Magyarország felé tartók hosszú órákon keresztüli várakozása.

Hercegszántónál nincs várakozás.

Ennek már köze nincs a vendégmunkás rohamhoz.

Előzmény: stevie-13 (25712)
jim32 Creative Commons License 2018.10.09 0 0 25715

Mi a Karácsonyt tervezzük ismét Görögországban tölteni, majd akkor beszámolok, milyen volt az út :-)

Előzmény: Vappali (25710)
Katana750 Creative Commons License 2018.10.09 0 0 25714

Ja, befelé! Még korán volt kicsit.

Katana750 Creative Commons License 2018.10.09 0 0 25713

Volt tájékoztatva a nép, hogy zárt katonai konvojok haladnak át az országon és Röszkénél hagynak el minket. Ha Horgos felől volt a szívás akkor nem szóltam.

Előzmény: stevie-13 (25712)
stevie-13 Creative Commons License 2018.10.08 0 0 25712

Vége a szezonnak....leült a topic. :((

 

 

Ismerős most vasárnap 2.5 órát szívott Röszkén befelé.....

Előzmény: Vappali (25710)
kerkyra Creative Commons License 2018.10.08 0 0 25711

Én tervezek  egy  karácsony  utáni  Korfut  :)   

Előzmény: Vappali (25710)
Vappali Creative Commons License 2018.10.08 0 0 25710

Vége a szezonnak....leült a topic. :((

rutthin Creative Commons License 2018.09.29 0 3 25709

Megjártam Görögországot, pár infó...

16.-án hajnalban indultunk Dunántúlról, Tompánál léptünk be Szerbiába, kb. 10-15 perc volt a két határ. Szabadkán pénzváltás, reggeli, aztán irány tovább autópályán Belgrád (városon keresztül folyamatos, jó haladással), Nis, Presevó úton. Kapuknál szinte senki, mindenhol azonnali áthaladás. Fizetés 560, 800, 210, 80 Dinár. Nem érdemes Euróval fizetni, mert pl. a 80 Dinárra 1 Eurot számoltak volna, holott az 118 Dinár.

Szerb-Macedón határ megint 5-10 perc, gyors áthaladás. Macedóniában útvonal Kumanovo-Szkopje (elekrülőn)-Tetovo-Kicevo-Ohrid volt. Hostivar-ig pálya, (bár inkább csak főút...) onnan normál út. Fizetés helyi pénzben 60, 3x40, és 2x30 Denár volt, Euróban kb. ez összesen 4 Eurot tesz ki.

Ohridban megálltunk, megnézni a várost, és egy éjszakát aludtunk is ott. Nagyon szép, és jó hely, megért volna egy hosszabb tartózkodást is, de még majd vissza megyek, azt hiszem.

Másnap még városnézés, majd körbe autózva a tavat Albánián keresztül, vissza tértünk, és az utat folytatva Bitola, majd a Görög határ következett. Átlépés kb. 3 perc, szinte senki nem volt. Tovább Edessán keresztül Gianitsa, majd itt dél felé fordulva főúton Katerini irányába, az utolsó 30-40 km autópályán, majd Paralia. Az út Edessa felé több helyen már autópálya, utána normál főút, de jól lehet haladni, a települések nagy részét az út elkerüli. Ugyanígy Gianitsa után a délre tartó főút talán két helyen haladt át településen símán járható, és jó minőségű (sok helyen jobb volt, mint a pálya).

Paralia valóban nem valami nagy szám, rengeteg Magyar, Román, Bolgár túrista van, nyugatiak csak elvétve...

Viszont a szálloda jó volt, ellátás is megfelelt. Bár egy all.inc. Spanyol szállodát meg sem közelít...de az más kategória. A strand jó volt, főleg, hogy a szállodánk a település szélén volt, egy utcányira már kieső partszakasz volt, így nem a belső részeken, a tumultusban kellett lenni. A tenger tiszta, és meleg volt, időjárás dettó!

Egy nap Olympus hegységbe kirándultunk, nagyon jó volt, szép helyek, igaz elfáradtunk, mert az autót letéve sokat gyalogoltunk, de megérte.

Volt még egy Volos, Pelion kirándulás, na az megint nagyon bejött, ott már kevesebb, és "úribb" túristák, szép tájak, helyi vendéglők, strandok, igazi Görögország. Autópálya díjak Kateriniből, Volosig 3,20; 2,50; 4,00 Euro, de a kapuk kikerülhetőek, mert a lehajtóknál nincsenek kapuk, igaz, így kb. a fele utat Larissáig fóúton kell megtenni. Illetve Larissa-Platamonas között a hegyi szakaszt nem lehet kikerülni.

Visszaút már Katerini-Evzoni útvonal, fizetés 2,20; 1,20; 1,80 Euro. Határ majdnem megállás nélküli áthaladás, a Görög határőr, vámos, csak intett az útlevelek láttán. Macedón oldal kb. 10 perc, itt se volt tömeg.

Macedón szakasz 60, 80, 60 Denár, kicsit több mint 3 Euro.

Macedón-Szerb határ kb. 10-15 perc a kettő. Szerbiába beérve irdatlan hideg, és rossz idő fogadott, nagyjából 20 fokkal hidegebb lett kapásból. Predjane előtt megálltunk ebédelni, ahol még a régi úton megy a forgalom, hát majdnem megfagytunk az autóból kiszállva. Egy kis helyi kajáldában viszont 3-an jó laktunk, itallal együtt nagyjából 10 Euronak megfelelő Dínárból.

Ezután pálya Belgrádig, 80, 210, 800 Dínárt fizetve, kb. 10 euro.

Belgrádtól Horvátok felé vettük az irányt, mert nem volt kedvem magyar vámossal találkozni...

Belgrád-Sid pálya 280 Dinár, kb. 2,5 Euro. Sidnél átléptünk Horvátországba, határ tök üres volt, pár perc volt mindkét határ. Senki nem kérdezett semmit, zökkenőmentes átlépés.

Horvátországban Tovarnik-Dakovo-Virovitica útvonalon, végig főút, de mindenhol beépítve, lassan lehet haladni, mert alig van lakott területen kívüli rész, mondjuk itt ez meglepett, de legalább a falvakban sok helyen 70-es tábla volt.

Barcsnál léptünk be, határ itt is tök üres, kb. 3 perc. 

Még annyi, hogy a Görög részen valóban sok helyen lehet már kártyával fizetni a kapuknál, Volos felé láttam, viszomnt az északi részen nem emlékszem, legalább is nem volt már a kapu felett elektromosan jelezve, mint a volosi részen.

Bendegúz90727 Creative Commons License 2018.09.26 0 0 25708

idén 14.X voltunk Úzóországban. /nem gúny/ Mindig 2 hétre mentünk ,bár asszem párszor volt 1,5 hét. Mindegy. 1x volt eső,mondjuk akkor akkora hogy olyat még nem láttam. Az utca túloldalát nem lehetett látni. Azon kívül csak jó idő és még jobb idő és rohadt meleg. Ha rossz idő van az megfelel itthoni kánikulának. 30-35 fok, csak szeles és nem érezni, viszont piszkosul le lehet akkor égni. Egyszóval nem lehet mellé nyúlni,mint a Balatonon. Ott volt hogy egy hétig esett az eső, egész héten egymást bámultuk a szobában.

Előzmény: feketefelho (25704)
feketefelho Creative Commons License 2018.09.25 0 0 25707

Sokkal kényelmesebb lenne, mert minden kapunál más díjat kell fizetni és marha kényelmetlen a kapu felé gurulva keresgélni az aprót, figyelni, nehogy összetörjem az előttem haladót és arra is, hogy a beton elválasztó falon a saját autómat se zúzzam össze.

(A bankkártyás fizetés nagyon lassan vonul be a görög bankolásba. Nálunk már évek óta fizettem rendszeresen kártyával, mikor a görög (valódi)supermarketekben még mindig elég macerás volt a kártyahasználat. Külön pénztárhoz kellett menni, mert nem volt mindenütt terminál. Benzinkutaknál is sokáig csak készpénzzel lehetett fizetni.)

Ideje volt (lesz) már ezt meglépni.

Előzmény: Szaganaki (25706)
Szaganaki Creative Commons License 2018.09.24 0 1 25706

Egy cimborám ma jött haza Volos mellől és azt mondta, hogy szinte minden kapunál kint van már a kártyás embléma. Lehetséges, hogy jövőre már nem kell keresgélni a mindig szétguruló aprót?

gezaFater Creative Commons License 2018.09.23 0 1 25705

Úgy legyen ! :))

Előzmény: feketefelho (25704)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!