Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

szabbibaki Creative Commons License 4 órája 0 0 36842

"Béci-Fekete-Katana" köszönöm az infókat.

Tavaly is hasznos volt, akkor oda-vissza Srb-Mac útvonalat választottam, odafele Dojran volt a próba, hazafele semmi cicoma - hacsak Hercegszántó nem az - egyedüli határátlépő voltam.

Béci 72 Creative Commons License 15 órája 0 0 36841

Hazafelé,hacsak nem szeptember végén jön vissza a topictárs,jó lehet a román útvonal.

Előzmény: feketefelho (36840)
feketefelho Creative Commons License 15 órája 0 1 36840

Szia!

Látom a srácok már elrendezték a dolgot.

Én csak a matek kedvéért néztem meg a két útvonal közti különbséget.

A két útvonal hossza alig különbözik, a Románián keresztüli 60 km-el hosszabb (akkor, ha Bulgáriában a szerpentines részt választjuk Vidin után).

Menetidőben (forgalomtól mentesen) viszont 5 óra különbség van köztük. Itt jön elő, amit Katana írt, hogy a RO-BG szakasz nem 100%-ban autópálya.

Kifelé jelentős határforgalom, menetidő növekmény a vendégmunkások miatt akkor már nincs, hétköznap mérsékeltebb is a forgalom.

Emiatt kifelé én sem javaslom a RO-BG útvonalat.  

Előzmény: szabbibaki (36833)
Katana750 Creative Commons License 28 órája 0 1 36839

A Calafat-Vidin Duna-híd kivételével folyamatos a haladás arra is csak lassabb mert nem autópálya az út 100%-a mint a délszláv vonalon. Én is egyseggel szoktam lemenni(Ro-Bg. felé is) csak tavaly így hozta a kedvem. Megpihentünk Vidinben. A vas étvágya ha itthon tudod itatni akkor az olcsóbból miért lenne gond? Mindkét tranzit országban olcsóbb. A délszláv vonalon csak az egyikben. Augusztus végén, hétköznap én nem választanám a Ro-Bg. útvonalat. Hazafelé inkább! Főleg ha Szalonikitől keletre van az indulás. A Jón-tenger felől Niki-Bitola-Kumanovo-Presevo-Stb.

Előzmény: szabbibaki (36837)
Béci 72 Creative Commons License 29 órája 0 1 36838

Én aug.végén a szerb útvonalat választanám.Ha Románia felé mennék,akkor a táj miatt,és ott aludnék valahol.

Előzmény: szabbibaki (36836)
szabbibaki Creative Commons License 30 órája 0 0 36837

Nekem fontos az "egyseggel", ezért számít a folyamatos haladás, még ha nem is nagy a tempóm. Nagy a vas étvágya, így ebből a szempontból is kell mérlegelnem.

Egyébként a (remélhetően) gyorsabb határátkelések miatt kezdtem variálni.

Előzmény: Katana750 (36835)
szabbibaki Creative Commons License 30 órája 0 0 36836

Salgótarján környékén lakom, általában a SRB-MAC-GRE útvonalat választom.

19-20 óra körül szoktunk indulni és kb 11 körül érkezünk Stavrosba, mindig hétköznap utazunk oda és vissza is. A határokon kb. 2-2,5 órát "vesztünk", max sebességem 120km/h, csak tankolás, vagy wc miatt állunk meg. Mivel semmiért nem kell időre mennünk (nincs konkrét szállás foglalásunk) , ezért próbálok infót gyűjteni a Ro-Bg-Gre útról.

Azt kell mérlegelnem, ha a határokon nem sokat vesztek, akkor nem gond a lassabb haladás, mert az összidőm akár lehet azonos is!?

Előzmény: Béci 72 (36834)
Katana750 Creative Commons License 1 napja 0 1 36835

Másodsorban válaszolok mert én írtam, Laci fésülte közérthetőre és illusztrálta. Tavaly nagyon kényelmesen gurgulázva 17 óra volt Paralia Korinou-Gyál 2 részletben mert úgy akartam. Korinosz-Vidin 7 óra. aug. 18. pénteken és Vidin-Gyál 10 óra. Szombaton, augusztus 19.-én. 

Előzmény: szabbibaki (36833)
Béci 72 Creative Commons License 1 napja 0 1 36834

A román határ közelében laksz,azért mész Románián keresztül?

Augusztus végén már a visszafele forgalom nagyon erős,Görögország felé már nem vészes,így a szerb autópálya gyorsabb lenne pl.Pest környékéről.

Előzmény: szabbibaki (36833)
szabbibaki Creative Commons License 1 napja 0 0 36833

Sziasztok, elsősorban "FEKETEFELHŐ"-t kérdezném, mert az Ő linkjét tanulmányoztam, hogy a valóságban - hétköznapi indulással, augusztus végén - a

HU-RO-BG-GR útvonal mennyi idő alatt teljesíthető?

Kb ~ 21-22 óra körüli Mo-i határátlépésnél.

Na és mennyire aktívak a szervek Ro-BG utakon?

t-tm Creative Commons License 2 napja 0 0 36832

Köszi szépen az infokat! @feketefelho, neked is - teszünk egy próbát!

Előzmény: kerkyra (36824)
kerkyra Creative Commons License 2024.04.07 -1 0 36831

Ok     akkor  nem  írom  le   :) 

Előzmény: Cunaja (36830)
Cunaja Creative Commons License 2024.04.07 0 0 36830

Közben megnéztem az Open Balkán oldalát és nem tetszett a visszaszámlálás. 

Eldöntöttük, hogy nem veszünk kütyüt, így nem kell válaszolnod. 

 

 

Előzmény: Cunaja (36829)
Cunaja Creative Commons License 2024.04.07 0 0 36829

Szia kerkyra!

Elérkezett az idő, hogy megyünk Görögországba!

Gondoltam rendelek egy ilyen kütyüt, hogy ne várakozzunk, legalább a két országban. 

Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem. 

Maga az eszköz ingyenes?

Ezt írtad, "Plusz hozzászámolni a kiszállítást a postával, ami ki tudja mennyi. " Itt az összegre gondoltál ( posta költség  ) vagy az időre? 

 

Összefoglalva, kb, mit fizetek, amikor átveszem a csomagot? 

A kártyáról, vonnak-e le, regisztrációs díjat? 

Köszönöm a választ előre is!

 

Előzmény: kerkyra (36824)
409 Creative Commons License 2024.04.05 0 0 36828

Passz, nem tudom. Valószínűleg lesz akinek az egyik, és lesz akinek a másik az előnyösebb.

Előzmény: Pierr_Kardán (36827)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2024.04.04 0 0 36827

Köszi, értem.

 

És az autósoknak  milyen előnye lesz Horvátországban ennek a készüléknek a használatával a rendszámfelismeréses módszerhez képest?

Előzmény: 409 (36826)
409 Creative Commons License 2024.04.03 0 0 36826

 

 A kapus rendszert igen, de attól még fizetni kell és útarányosan. Ennek két módja lesz szgk esetében. Az itt is emlegetett kütyü, vagy a díjfizetési rendszerbe regisztrálva rendszánfelismerés alapján. A kp. fizetés megszűnik, csak elektronikusan lehet majd.

Előzmény: Pierr_Kardán (36825)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2024.04.03 0 0 36825

Horvátország is rövidesen belép a rendszerbe?

 

Dehát ott éppen most számolják fel a fizetőkapus rendszert...

Előzmény: kerkyra (36824)
kerkyra Creative Commons License 2024.04.02 0 0 36824

1. ENPay tag rendelés:Le kell tölteni az ENPay applikációt (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.enpay), ott regisztrálni egy valós lakcímmel, rámenni az Add tag-ra, kiválasztani, hogy No (nincs még tag eszközöd), aztán megadni a rendszámot, járműkategóriát (1 - személyautó) és a postázást választani. Ezek után, ha megjön maga az eszköz, az még csak Szerbiában használható.2. OpenBalkan prekonfiguráció:Ha megvan az eszköz, kell küldeni egy emailt ide: openbalkan@allyes.global az eszköz sorozatszámával és pár adattal (ENPay alkalmazásban megadott keresztnév, vezetéknév, rendszám és járműkategória), hogy aktiválják az OpenBalkan rendszerben. (Részletek: https://enpay.rs/en/open-balkan-2/)Ekkor ők manuálisan beregisztrálják az eszközt az OpenBalkan rendszerbe, és értesítenek válasz emailben, ha kész.3. OpenBalkan bankkártya regisztráció más országhoz:Ezután tudod regisztrálni a taget az openbalkan-etc.com-on és belépve tudsz bankkártyát rendelni Észak-Macedóniához. Valamiért minden tagországhoz külön kell kártya.Ezek után a szerb szakaszokon az ENpay alkalmazásban megadott kártyáról vonódik majd utólag az útdíj, míg az észak-macedón szakaszokon az openbalka-etc.com-on megadott bankkártyáról, szintén utólag 24 órán belül. Ezeken a felületeken lehet majd követni a részletes díjakat is (ugyanazok, mintha kp-ben fizetnéd).Érdemes nyaralás előtt legalább egy héttel, vagy inkább többel ezt megejteni, mert nem az egész automatizált folyamat. Plusz hozzászámolni a kiszállítást a postával, ami ki tudja mennyi. Jobb jó előre nekiállni.Jelenleg az OpenBalkan tagja Szerbia és Észak-Macedónia, de hamarosan belép Horvátország, Montenegró, Bosznia és Görögország is! Fontos még, hogy járműkategórián belül át lehet vinni a következő autóra is (ha veszel újat). Szóval időtálló kütyü lesz.

Előzmény: t-tm (36822)
feketefelho Creative Commons License 2024.04.02 0 0 36823

Bocs, hogy bele ..., de emlékeztem rá, hogy az egyik FB-os csoportban már volt erről szó.

Itt (Réka posztjában - február 14.) keresd Mezei Péter hozzászólását.

Ő leírja lépésről lépésre a készülék rendelésének menetét.

Előzmény: t-tm (36822)
t-tm Creative Commons License 2024.04.01 0 0 36822

erről (az OpenBalkan-képes TAG-kütyüről) meg tudnál osztani egy rövid "hogyan szerezzük be?" leírást? Elég nehezen sikerül összeszedni infókat a félig szerb oldalakról... be lehet ilyet kütyüt szerezni házhozszállítással, vagy Szerbiában lehet csak begyűjteni..? előre is köszi!

Előzmény: kerkyra (36803)
dokeee Creative Commons License 2024.03.31 0 0 36821

Ez is igaz lehet.

Előzmény: Béci 72 (36817)
Katana750 Creative Commons License 2024.03.31 0 0 36820

Igen. Bulgária felől lényegesen olcsóbb a közelítés.

Előzmény: feketefelho (36819)
feketefelho Creative Commons License 2024.03.30 0 0 36819

Régen többször is előfordult, hogy Kateriniből "átugrottunk" Isztambulba pár napra, akkor elég hosszan autóztunk a görög A2-esen.

Az első alkalommal még ingyenes volt a pálya, aztán egyszercsak megjelentek a fizetőkapuk ... most meg tessék, lassan egyenlő lesz az üzemanyag árával a pályadíj (gázzal megyek).

(Tervezem már a következő török utat, de biztos, hogy nem Görögországon keresztül megyünk. Nincs értelme összekötni a görög tengerparti nyaralást egy kelet-törökországi túrával.)

Előzmény: Katana750 (36818)
Katana750 Creative Commons License 2024.03.30 0 0 36818

3 év alatt, akár! Szerintem a helyén kéne kezelni ezt a hírt! Ez így, hogy 120% emelés, biztos, hogy nem igaz az idei évre vetítve. Meg vegyük figyelembe a realitásokat! Elég kevés magyar turista fog szembesülni az Alex.-Igou. 620 kilométerével. Chalastra esetleg Kozani és mindjárt csak 300-200 km. Igou. 

Előzmény: kerkyra (36814)
Béci 72 Creative Commons License 2024.03.30 0 1 36817

Lehet,hogy furán hangzik,de ha nyaralni megyünk,akkor ilyesmi dolgok már nem tudnak "meghatni".

Mindenhol egyre drágább az élet,mérlegelni kell sajnos,hogy belefér-e ez még így nekünk,vagy maradunk itthon.

A probléma az,hogy itthon is drága az élet.Egy nyaralás Görögországban annyi élményt tud adni,melyekre az ember hosszú évekig emlékezni fog,és ilyenkor elenyésző negatívum,hogy drágább lett minden.

Előzmény: dokeee (36816)
dokeee Creative Commons License 2024.03.30 0 0 36816

Eddig olcsó volt a többihez képest, ami a szar a dologban, hogy ezt gyakorlatilag nem lehet kikerülni. ( tudom, ki lehet, én is mentem át a Pindoson régen, kis utakon, de többet nem fogok)

Előzmény: kerkyra (36814)
409 Creative Commons License 2024.03.29 0 0 36815

 

 Hümm, megtalálták a görögök is a gázszerelőjüket? ://

Előzmény: kerkyra (36814)
kerkyra Creative Commons License 2024.03.29 0 0 36814

Igen  120%-al emelkedik a  pályadíj....  Ami elég  durva     ..

 

Előzmény: feketefelho (36813)
feketefelho Creative Commons License 2024.03.29 0 0 36813

Ha jól értelmezem a cikket, ez az áremelkedés csak az A2-es, Egnatia Odosra vonatkozik (ott viszont a teljes hosszra).

A többi pálya díja nem emelkedik.

Ugye így van?

Előzmény: kerkyra (36812)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!