Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

locsemege 2007. okt. 29. Creative Commons License 176
Hogy mi? A pendrive ugyanúgy látható szektorosan. mint egy HDD.

Ötlet? Partícionáld Linux alól például az fdisk paranccsal. Semmi különbség sincs egy HDD és egy pendrive között ezen a szinten már.
Előzmény: handras (175)
handras 2007. okt. 29. Creative Commons License 175

Pen (usb) drive-ot szeretnék particionálni, de a PM csak hard disk-re jó.

Ötlet?

rali 2004. júl. 31. Creative Commons License 174
PartitionMagic
Előzmény: looser13 (173)
looser13 2004. júl. 8. Creative Commons License 173

Sziasztok! Win'98-as CD-n lévő FDISK-kel szeretnék particionálni. Az indításkor azonnal kiírja, hogy "Hiba a merevlemez olvasásakor". Ennek ellenére, - egy korábbi particionálás eredményeként - a Windows látja a C: és D: meghajtókat. Sőt, le is tudom formattálni mindkettőt.

Elővettem egy régi DOS 6.2-es rendszerlemezt. Az azon lévő FDISK elindul.

Tanácsot kérnék! 3 partíciót szeretnék létrehozni és a jelenlegitől eltérő mérettel. Hogyan tudom a fenti hibát javítani, illetve megkerülni? Elképzelhető, hogy meghalt a vinyó? 

Mr_Fusion 2004. máj. 27. Creative Commons License 172
Szerintem valahol a primary és/vagy aktív partíció beállítások környékén kellene nézelődni, ha több van belőlük a kelleténél, akkor a boot rekord valszeg csak zavartan bámul, hogy melyiket is indítsa (mondjuk ez nem feltétlenül magyarázza meg, hogy akkor csökkentett módban miért indul).
Előzmény: Tzl (171)
Tzl 2004. máj. 26. Creative Commons License 171
Sziasztik guruk!

Bocsánat, de hosszú lesz.

A következő problémával állok szemben:
Van egy 20GB-ás vinyóm Win2000-zel, amin szerettem volna egy 2GB-os particiót csinálni Win98 számára PartitionMagic7-tel. A progi azt mondta, hogy a 98 particiót tegyem a 2000 elé, mert így lesz a tuti.
A particíó elkészült, de mikor telepítettem a 98-at, az első olyan újraindításkor mikor már a feltelepült windows indult volna mindig lefagyott. Csak csökkentett módban volt hejlandó elindulni, de úgy meg nem fejezi be a telepítést.
Ekkor elővettem egy régi 1GB-os vinyót, hogy rárakjam a 98-at, de ugyanez lett a végeredmény. Egészen addig amíg le nem húztam ezt az utólagosan felosztott 20GB-os vinyót. Akkor ment a 98 szépen. De ha visszaraktam akkor indulás közben megint lefagyott, kivéve csökkentett módban.
Konklúzió: Ha a 98 meglátta a felparticionált vinyót, megijedt és lefagyott :o) De akkor miért indult el csökkentett módban? Mi a különbség?

Szerencsére sikerült visszaállítani az eredeti állapotot, de akkor is érdekelne, hogy miért, mert nem mondta le a dologról teljesen.

Köszi előre is:
Tzl

rugo- 2004. jan. 11. Creative Commons License 170
és gyakorlatilag is... :) frankón müxik igy ahogy irtad!
(XP-n a sajátgép-kezelés-partició-formazas verzióval csináltam, aztán utána már a W98-on is szépen látszik /FAT32/)

kösz

Előzmény: Törölt nick (169)
Törölt nick 2004. jan. 11. Creative Commons License 169
XP-ben Futtatás: diskmgmt.msc, partícionálás, formázás.
Win98-ban DOS ablak: Fdisk, partícionálás, újraindítás, Sajátgép, formázás.
Elvileg...
Előzmény: rugo- (168)
rugo- 2004. jan. 10. Creative Commons License 168
A következő :) kérdésem:

USB-s külső vinyó. Feldugom, a w98-is és az XP is is szól hogy új USB eszköz...felrakom a driver-t, aztán keresem a logikai drive-t (drive letter) de sehol mise... :(, ezt is meg kell tán elöbb particionálni és formattálni? Help!

üdv
rugo

Előzmény: rugo- (167)
rugo- 2004. jan. 10. Creative Commons License 167
Köszi!

(Bocsi de tegnap éjfél felé már sik ideg voltam...igy aztán nem nagyon volt erőm olvasgatni)

üdv
rugo

Előzmény: Törölt nick (166)
Törölt nick 2004. jan. 10. Creative Commons License 166
Van újabb kiadású fdisk is, a másik topikban olvashatsz róla, mindössze 22 sorral lejjebb:

http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9105098&uq=5

http://support.microsoft.com/support/kb/articles/Q263/0/44.ASP

http://download.microsoft.com/download/Win98/Update/8266R/W98/HU/263044HUN8.EXE

Commanderrel is kiszedheted belőle az fdisk-ket, de telepítheted is így, ahogy van. És persze sok más programot is lehet még használni ezenkívűl.

Előzmény: rugo- (165)
rugo- 2004. jan. 10. Creative Commons License 165
Problémám: W98-ból szeretnék nagyobb mint 32 GB-s particiót "látni". Lehetséges? (FAT32)

Ha igen, hogyan tudok egy 100 GB-s vinyot (IBM) a legegyszerübben mondjuk 2 db 50 GB-s particióra megparticionálni?
(A WIN98 boot floppy-ról inditva az FDISK-et max 32 GB-t tudok csinálni és abból is csak egyet)

köszi ha valaki felhomályositana.

rugo

jegec 2003. szept. 19. Creative Commons License 164
Köszi. Honnan tölthető le?
Előzmény: ferenctamas (163)
ferenctamas 2003. szept. 16. Creative Commons License 163
Szóval, a PQM a PowerQuest nevü cég rendkivül kezes, nagyon jól használható particionáló-programja.
A 8.0-ás verziót töltöttem le a Netröl (DEMO!) és sokat javult, már normálisan kezelhetö Winx alatt is. Saját XP/98/RedHatLinux lemezemet simán megcsinálta, ahogy akartam.
Ráadásul minimális angol-tudással és egér-kezeléssel már használható. VIGYÁZAT! Könnyen lehet vele véglegesen törölni!
Ha kell, még kérdezz (pl.: magánban): hivatalos@tferi.hu
Tisztelettel: Tamás Ferenc
Weblap: www.tferi.hu
Előzmény: jegec (162)
jegec 2003. szept. 16. Creative Commons License 162
Bocsi, hogy ilyet kérdezek, de mi az a PQM?
Előzmény: jegec (161)
jegec 2003. szept. 16. Creative Commons License 161
Bocsi, hogy ilyet kérdezek, de az a PQM?
Előzmény: Mr_Fusion (160)
Mr_Fusion 2003. szept. 16. Creative Commons License 160
Én már többször műveltem ilyet, élő rendszeren (nagy levegővétel után), és eddig még mindig túlélte.
Hacsak nincs váratlan áramszünet-veszély, nagy baj nem történhet. PQM elég megbízhatónak és stabilnak tűnik, az remélhetőleg nem pusztul el munka közben, ha a gép nem áll meg alatta.

Amit előtte érdemes megcsinálni (fontos adatok lementésén túl), az egy alapos defragmentálás, hogy az adatok a beszűkíteni kívánt partíció elejére kerüljenek (bár ezt valszeg a PQM is megcsinálja, de ha az OS defragje során száll el a gép valami miatt, az valszeg kevsebb kárt okoz, mint ha egy épp módosítás alatt álló partíció esetén, és maga a módosítás is gyorsabban le fog zajlani úgy).

Előzmény: jegec (159)
jegec 2003. szept. 15. Creative Commons License 159
Köszönöm, megpróbálom. (bár kicsit félek)
Előzmény: Törölt nick (158)
Törölt nick 2003. szept. 14. Creative Commons License 158
Lehet, épp ezért említettem a Partition Magic programot, amivel a meglévő partíció mérete csökkenthető, majd a felszabaduló helyre egy új partíció létrehozható.

Utóbbi feladat egyébként akár a Win 2000 Lemezkezelővel is elvégezhető (diskmgmt.msc) és lehet elsődleges partíció is, de a Lemezkezelő ilyen esetben úgyis elsődlegest fog csinálni. Nem kell ragaszkodni a kiterjesztett/logikai partícióhoz, mivel 4 db elsődleges partícó készíthető egy vinyóra.

Természetesen, a jelenlegi partíció legyen az első partíció.

Előzmény: jegec (157)
jegec 2003. szept. 14. Creative Commons License 157
Köszi, de továbbra sem tudom nem kell-e majd mindent újra telepítenem?
Valóban nem virtuális, logikait akartam igazából mondani.

Tehát a kérdés: működő merevlemezre lehet-e új particiót létrehozni, úgy hogy a meglévő rész változatlan maradjon?

Előzmény: Törölt nick (156)
Törölt nick 2003. szept. 13. Creative Commons License 156
Nem használtam még ezt a programot, csak ugyanennek a cégnek a bootmanagerét, amit a maga nemében egy kiváló és szimpatikusan működő programnak tartok.

Viszont, ez a partícionáló progi, ha jól veszem ki, esetleg FAT partíciók méretcsökkentését teszi lehetővé. Utána a felszabaduló helyre lehet új partíciót csinálni. De azért majd nézd meg közelebbről is, hogy valóban így működik-e.

Viszont bármilyen programot használsz (Partition Magic stb.), a fontos adatokat mindenképpen ajánlott elmenteni CD-re, vagy ahová tudod, mert az átméretezés közben adódhatnak problémák, akár áramszünet is.

Virtuálisnak pedig nem nevezném az így létrehozott partíciót, mert annak egy teljesen valóságos partíciónak kell lennie.

Előzmény: jegec (155)
jegec 2003. szept. 13. Creative Commons License 155
Ja, Win 2000 van a gépen.
Előzmény: jegec (154)
jegec 2003. szept. 13. Creative Commons License 154
Van egy 20 Gb-s merevlemezem, kb. 3 Gb terület foglalt rajta.
Szeretném megosztani egy másik particióra is (kb. fele-fele)

Lehetséges ez úgy, hogy a meglévő adatok és persze az operációs rendszer is érintetlen maradjon a C lemezen, és létrejöjjön egy virtuális E ?

Partitionstar programom van.

Kotit 2002. nov. 14. Creative Commons License 153
Köszönöm mindenkinek a segítséget, a GetDataBack visszahozta az adatok zömét, amit nem tudott, azok közül a fontosakat visszahozta az EasyRecovery. Így a két másodperces hülyeségem egy fél gyomorfekélybe és néhány (jó néhány) órás munkába került "csak"
EDU 2002. nov. 14. Creative Commons License 152
Hello Mindenkinek!

Van egy kis problémám egy HDD-vel (Western Digital). Sajna leejtettem. De utánna még valamelyest tudtam használni. Tudtam adatokat olvasni és valamennyit írni is rá. Majd le akartam formázni, de nem ment végig (lefagyott) és azóta nem műkszik. Gondolom azért mert hibás szektort akart olvasni. Úgy tudom vannak programok amelyekkel a rossz szektorokat ki lehet zárni és nem hagyja hogy ezekre a részekre írni próbáljon a gép.
Ismer valaki ilyen programot???
Előre is kössz

Törölt nick 2002. nov. 13. Creative Commons License 151
"Mintha a Partition Magic tudna "undelete partition"-t."

Tud, amennyiben azzal töröl valaki, ugyanis a program bizonyos rejtett adatokat ment a vinyóra visszaállítás céljából, ami az oprendszer számára láthatatlan. De azt bárki láthatja, hogy partíció méretéből hiányzik egy kis darab.

Viszont itt XP-vel lett törölve.

Előzmény: RogerWilco (148)
Kotit 2002. nov. 13. Creative Commons License 150
Pedig még olyan "szak"üzletben is jártam, ahol azt mondták, hogy semmilyen módon nem tudja a W98 a 80GB-os winyót kezelni. Bár ez nem elvi korlát, hanem bug a W98-ban és vmi patch javítja. Neked patch nélküli W98-ad van? Az tuti, hogy az indítólemezen lévö fdisk 10 GB-osnak látta.
Egyébként azt a problémát megoldottam: ugyanazt végigcsináltam mégegyszer: particionálás XP-böl (HÁROM részre) és mit ad isten most tudtam FAT32-re formázni is.
Előzmény: mr_ricsi (149)
mr_ricsi 2002. nov. 13. Creative Commons License 149
"Van egy 80GB-s winchesterem. Mivel úgy hallottam, hogy a Win98 egyben nem bírja látni"
Ezt nekem, és a W98-amnak miért nem mondta senki?!? Élünk boldog tudatlanságban, és használjuk az egybeformázott 80G-ás vinyót... :-)
Előzmény: Kotit (145)
RogerWilco 2002. nov. 13. Creative Commons License 148
Mintha a Partition Magic tudna "undelete partition"-t.
Előzmény: Kotit (140)
Törölt nick 2002. nov. 12. Creative Commons License 147
Ennél jobban nem fog elvészni semmi, csak újra kell majd futtatni, illetve az EasyRecovery-nél úgy volt ez megoldva, hogy az állapotot fájlba lehetett menteni, így a progi legközelebbi indításánál már nem kellett ismét kivárni a keresési időt.

Ezek a programok csak olvassák a mentendő területet. Nem módosítják.

Az image fájlnak nem látom értelmét, a mentésre kell koncentrálni.

Előzmény: Kotit (146)