Keresés

Részletes keresés

alfi13 Creative Commons License 10 órája 0 0 27576

Egyáltalán nem értek egyet az előttem szólókkal. Már több mint 20 éve háti motoros légkeveréses permetezőt használok van háti pumpás permetezőm is de eszembe sem jut hogy azzal csináljam a lemosó permetezést. A permetezésnek az a lényege hogy a védendő fát tökéletesen fedje le a vegyszer ennek pontosan megfelel a motoros permetező mivel a légáramlás a fa réseibe is befúja a szert csak a megfelelő fejet kell használni ha szükség lenne rá ezzel is meg lehetne folyatni szert de az csak fölösleges vegyszer pocsékolás. A vegyszerektől sokkal hamarabb eldugul egy háti pumpás permetező mint egy légkeveréses.

Előzmény: Laci7925 (27572)
Imperator23 Creative Commons License 19 órája 0 0 27575

Nem ártasz vele, miért ártanál? A szer kijuttatási technológiához jobb a háti pumpálós, ezért ez a javasolt.

Ekkora fákhoz bőven jó a kézi is, nagyobbakhoz kéne a motoros. 

Előzmény: Laci7925 (27574)
Laci7925 Creative Commons License 19 órája 0 0 27574

kosz, marad a hati 3-4 meteres fakrol van szo,meg sajnalnam a motorost ha csak artanek vele a permetezogepnek

Előzmény: Imperator23 (27573)
Imperator23 Creative Commons License 20 órája 0 0 27573

Igen, a lemosás hátival érdemes csinálni, már ha kivitelezhető, nem több 100 fáról van szó.

A lemosásnál az a lényeg, hogy kicsit megfolyjon a permetszer.

Előzmény: Laci7925 (27572)
Laci7925 Creative Commons License 20 órája 0 0 27572

tiszetletem, lehet nem ide kellene irnom most jutott eszembe+meg korai is , de megkerdezem, valahol olvastam hogy a gepi motorso permetezovel nem jo a fakon lemosasos permetezest vegezni? most nem tudom azert -mert nem lesz lemosasos vagy a permetszer beletapad a permetezogepbe vagyis tisztisas keppen, itt a vegesollra gondolok mitn apermetszer.elnezest ha hulyeseget irtam.

kavicsos64 Creative Commons License 1 napja 0 0 27571

Csonthéjason pl monilia is okoz ilyet ,almán meg ha a kukac végig rágja magát benne a fatestben !

Előzmény: zoli1437 (27569)
kavicsos64 Creative Commons License 1 napja 0 0 27570

Na ezt kipróbálom ! Köszönöm !

Előzmény: Imperator23 (27568)
zoli1437 Creative Commons License 1 napja 0 0 27569

Köszönöm a válaszokat. A fák élnek, fejlődnek, inkább csak furcsa egy egy ág hirtelen pusztulása.

Imperator23 Creative Commons License 2 napja 0 0 27568

Ma támadt egy ötletem, nem tudom próbáltad-e. Csalinövény.

Nem valami biocuccos, hanem valódi. Padlizsán. Ezt sokkal jobban szeretik a bogarak, mint bármi mást.

A krumpli mellé telepítenél pár bokrot, és ez vonzaná a coloradokat. Erre mennek inkább, mint a burgonyára.

A padlizsánt ha beáldozod, nyomhatod permettel bár hányszor és töményebb dózisban is, a bogarak meg döglenek.

Itt az ÉVI-re sem kell figyelni, mehet rá szinte bármi, mert nem fogyasztási célt szolgál.

Előzmény: kavicsos64 (27561)
alfi13 Creative Commons License 2 napja 0 0 27567

A tűzelhalás szerencsére csak az almát körtét birset és a naspolyát támadja meg. A csonthéjasoknál más gombabetegség idézheti elő a levél vagy az ág elszáradását.  Egyébként is az eredetileg betett képen én nem látom a tűzelhalás tipikus jegyeit: az új hajtások végein a pásztorbot szerű lekonyulást és a levélkocsány tőnél az izzadságcsepp szerű képződményeket és persze a szinte fekete leveleket ez valami más gombabetegség lehet az almafán. 

Előzmény: zoli1437 (27565)
kavicsos64 Creative Commons License 2 napja -1 0 27566

Nekem az egyik szőlőn van de eddig nem állította meg semmilyen vegyszer ,folyamatosan száradnak le a hajtások ! Úgy gondoltam peronoszpórás de nem reagált a vegyszerre és nem is állította meg ,akkor mondom lisztharmat ,de azelleni szer sem hatott rá !

Előzmény: zoli1437 (27565)
zoli1437 Creative Commons License 2 napja 0 0 27565

Nálam hasonló tünetek vannak az almán kívül epren, kajszin, őszin, meggyen, cseresznyén.

Tud valaki mást is ami előidézheti?

Előzmény: pálinkafőző mester (27564)
pálinkafőző mester Creative Commons License 3 napja 0 0 27564

Sajnos szerintem is tűzelhalás. A megbetegedést okozó baktérium ellen a jelenleg engedélyezett szerek közül a réz tartalmú szerek hatásosak.  A hajtásokat még elhalás előtt legalább 20 cm-es ép, egészséges hajtással, vesszővel ki kell vágni és megsemmisíteni. Csak a drasztikus csonkolás tudja csak megállítani a betegség tovaterjedését. A metszőollót , vagy a vágáshoz használt fűrészt  hígított Hypós oldatban kell fertőtleníteni.

Előzmény: ent128k (27563)
ent128k Creative Commons License 3 napja 0 0 27563

Tiszteletem!

Valaki tudna segíteni, hogy ez mi lehet? Talán Erwinia?

Köszönöm előre is!

kavicsos64 Creative Commons License 4 napja 0 0 27562

De a rovarölők már nálam végesek már majdnem kétszer mindent kipróbáltam várjuk a tájékoztatást mit tudunk még kifújni rájuk ! Mospilan 2szer ,Apacs 2 szer , még másis volt de már nem tudom ,de megnézem ! Sumi Alfa és karate is volt már 2szer !

Előzmény: pacsepa (27559)
kavicsos64 Creative Commons License 4 napja 0 0 27561

Már többször összevesztünk az önkormányzattal ez miatt ,az egész utca szidja őket !

Előzmény: Imperator23 (27558)
kavicsos64 Creative Commons License 4 napja 0 0 27560
pacsepa Creative Commons License 4 napja 0 0 27559

Brutális levéltetű rajzás van az egész országban. Ennek nem elsősorban a szomszéd az oka, hanem az időjárás.

Előzmény: rich.mond (27557)
Imperator23 Creative Commons License 4 napja 0 0 27558

Úgy az egész szélmalomharc... Jobban jársz, ha inkább veszel étkezési burgonyát majdnem hogy.

Amennyi munka, növényvédőszer, vetőgumó stb. belekerül, nem térül meg. 

Előzmény: kavicsos64 (27556)
rich.mond Creative Commons License 4 napja 0 0 27557

Sajnos az én szomszédságomban is van egy elhanyagolt kert - szerintem onnan kapom a tetveket is.

Előzmény: kavicsos64 (27556)
kavicsos64 Creative Commons License 4 napja 0 0 27556

Itt a legnagyobb probléma az önkormányzat kertjében lévő 1hektár krupmli amit nem permeteznek megfelelően ,így állandóan jönnek az öreg bogarak amik petéznek ezerrel és egyszerűen nem tudod megvédeni a növényeidet tőlük !

Előzmény: Imperator23 (27540)
öreg_néne_b Creative Commons License 5 napja 0 1 27555
TTKali Creative Commons License 5 napja 0 0 27554

Ahogy Imperator is írja, ilyen kis mennyiséget szemre is el lehet osztani egyenlő részekre, egy papírlapon.

Csak felszippantani nem szabad a végén a csíkokat :D

Előzmény: caterina3 (27550)
Imperator23 Creative Commons License 5 napja 0 0 27553

A por alapú szereknél lehet a szemrevételezős osztást is alkalmazni.

Ennél pontosabb, ha térfogat alapján számolsz.

pl. a por alakúakat egy kicsi mérőedénybe szoktam beleönteni.

ha tudom, hogy az egész tasak 10 l-hez való, és pl 20 ml lesz az edényben, akkor tudom, hogy 5 l-hez 10 ml kell.

nyilván előtte pontosan át kell számolni az arányokat papiron, miből mennyi szükséges. 

granov Creative Commons License 5 napja 0 0 27552

Rezes permetszer nagyon szépen beleköt a permetezőbe. Egyszer néhai édesapám elkövette ezt velem. Egy délelőtt ráment mire úja működött a permetező.

Ha kis mennyiségeket használtok meg kell venni a patika mérleget (vagy csinálni) különben örök szívás.

Előzmény: caterina3 (27544)
alfi13 Creative Commons License 5 napja 0 0 27551
caterina3 Creative Commons License 5 napja 0 0 27550

A legkisebb kapható mennyiséget kevertük be (5 g). Grammos mérleg híján ezt nem tudjuk osztani, találomra nem szeretném. Kevés a palántánk. :-)

Előzmény: TTKali (27549)
TTKali Creative Commons License 5 napja 0 0 27549

Miért kevertetek be olyan sokat?

Ha kevés dolgot kell permetezni, érdemes egyszer tiszta vízzel lecsekkolni, hogy mekkora lémennyiség kell az adott területhez/felülethez.

Attól kezdve meg már tudni fogja az ember.

Előzmény: caterina3 (27548)
caterina3 Creative Commons License 5 napja 0 0 27548

Jó, köszönöm szépen a választ. Nem fogom akkor felhasználni. SOHA nem tettem el még szert, csak ez kicsit szíven ütött, hogy kb. a harmada fogyott el, és kell egy hét múlva is. De akkor ez van, újat keverünk.

Előzmény: pacsepa (27546)
caterina3 Creative Commons License 5 napja 0 0 27547

Nem szoktuk benne hagyni, akkor most lehet, hogy ráfaragunk...

Előzmény: CBNora (27545)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!