Keresés

Részletes keresés

Didergő Király Creative Commons License 1,5 órája 0 0 27346

részvétem. asszem 2006-ban volt nálunk egy nagyon durva jégverés, így nyár elején. M-es tojás méretű jég széllel. mindenki húzkodta le a redőnyöket, hogy ne verje ki a jég az ablakot. nem volt jó ötletet, mert a redőnyöket szétszaggatta, a dupla üveget a műanyag ablakokban viszont nem tudta kitörni. a régi ablakokban lévő üveget persze simán kitörte. nálunk a garázsajtó feletti katedrált úgy verte ki, hogy a garázs fölött van az erkély. vagyis szinte vízszintesen kellett jönnie a jégnek, hogy ez megtörténhessen. kocsik tele horpadásnyomokkal, a házak faláról foltokban leverve a dryvit színező vakolat, még a dryvit hálót is kilyukasztotta. a fenyőfákról a hajtások leverve, a csemete fák törzse megsértve, lombozata szétverve stb. stb.

és mi még szerencsések vagyunk, képzeld el ugyanezt teniszlabda méretű jegekkel (amerika középső részén nem ritka).

Előzmény: TINTUS (27345)
TINTUS Creative Commons License 6 órája 0 0 27345

Sajnos felénk kétszer is meggyepálta a kertet, fákat a jég szinte nincs egészséges gyümölcs.

Előzmény: Didergő Király (27335)
Viktorinogsz... Creative Commons License 8 órája 0 0 27344

Köszönöm, mindent megpróbálok.

Előzmény: pálinkafőző mester (27342)
arpad-lajos Creative Commons License 8 órája 0 0 27343

Vashiánynak tűnik. Vaskelátot lehet megpróbálni.

Előzmény: Viktorinogsz... (27341)
pálinkafőző mester Creative Commons License 8 órája 0 0 27342

Nagyon sok oka lehet ennek a tünetegyüttesnek. Én azért nem vágnám még ki. Lehet, hogy a tél végén amikor nagy hideg volt a törzs déli oldala elfagyott. Vagy a gyökérzetét rágja valami. /cserebogárpajor, kósza pocok/ Lehet gyökérfulladás, de lehet, hogy tavaly túlterhelted és a tartalékai kimerültek. Mit javasolnék? Wuxal Ascofol növénykondícionáló. /60-80 ml/10l vízhez 3 alkalommal/

Előzmény: Viktorinogsz... (27340)
Viktorinogsz... Creative Commons License 10 órája 0 0 27341

Előzmény: Viktorinogsz... (27340)
Viktorinogsz... Creative Commons License 10 órája 0 0 27340

Sziasztok, a kb 8-9 éves heidelfingeni óriás cseresznyefámon nagyon durva klorózis mutatkozik. A törzsén repedések, az ág elágazásoknál kitüremkedések. A termést is ledobta még zölden. Tehetek- e valamit érte, vagy ki kell vennem?

pacsepa Creative Commons License 16 órája 0 0 27339

Én eleve a lap aljáról visszafelé kezdtem olvasni, megkeresem az utolsó olvasottat. Mint az alábbiak mutatják, az sem tökéletes megoldás.

Viszont rendszeresen olvasom a fórumot és ezért néhány dolog emlékből is megvan! :-)

Egyébként nem figyelmeztetés volt.

Előzmény: 55judit (27338)
55judit Creative Commons License 17 órája 0 0 27338

Köszönöm a figyelmeztetést, legközelebb ha kíváncsi leszek valamire néhány évre visszamenőleg tanulmányozom a témát, nehogy kétszer is fel legyen téve egy kérdés.

Köszönöm a válaszodat is. Előtted már két kedves fórumtársunk is segítségemre volt. Úgy tűnik, te sem olvasol el mindent. :)

Előzmény: pacsepa (27336)
pacsepa Creative Commons License 17 órája 0 0 27337

Nem, de idén ez van. tavasz helyett is nyár van (lassan volt).

Előzmény: Didergő Király (27335)
pacsepa Creative Commons License 17 órája 0 0 27336

Már írtunk róla. A növényvédőszerek helyes tárolással még évekig felhasználhatók a szvataossági idő után.

Előzmény: 55judit (27331)
Didergő Király Creative Commons License 21 órája 0 0 27335

emlékszik valaki olyanra, hogy ennyire előrébb járt a természet a megszokottnál? mert én nem. a szomolyai cseresznye szinte mindig napra pontosan júni 12-ére érik be teljesen, idén már most 10 napja szedegetem. és olyan is nagyon régen volt már, hogy végig jó idő egész április-májusban, semmi fagykár, az eső is megjött május még időben. ha nem üt be nyáron az aszály, és a viharok, a jég sem okoznak károkat, akkor itt komoly rekordtermések is várhatóak lesznek.

55judit Creative Commons License 30 órája 0 0 27334

Mindkettőtöknek köszönöm. Még van benne 2 adag, akkor még elhasználom. :)

Érdekes mód egy paradicsomnak máris elkezdett foltosodni egy alsó levele.

öreg_néne_b Creative Commons License 1 napja 0 0 27333

A benne lévő réz már a Naprendszer keletkezésekor is réz volt, nem valószínű, hogy május elseje óta elbomlott. ;)
Komolyan: a lejárati idő csak egy szám, a szernek még sok évig nem lesz semmi baja.

CBNora Creative Commons License 1 napja 0 0 27332

Én már pár éve lejárt Cuproxátot használok. Úgy tűnik, működik.

55judit Creative Commons License 1 napja 0 0 27331

Most vettem észre, hogy a Cuproxatom szavatossága május1.-én lejárt.

Ez már akkor hatástalan? Ma még megszórtam vele a paradicsomot.

zsorsz Creative Commons License 1 napja 0 0 27330

Addig is szedd le ezeket a beteg leveleket,elégetni,elásni!

Előzmény: pockond (27327)
Laci7925 Creative Commons License 1 napja 0 0 27329

tafrinat az oszibarack leveelt mar csak jovo tavaszal vedheted meg, olvass utana a neten taphrina pruni

Jani71 Creative Commons License 2 napja 0 0 27328

Tafrina. Gyapjas pajzstetű. A többit a gugli elárulja. ;-)

pockond Creative Commons License 2 napja 0 0 27327

Őszibarack fa levele így néz ki. Mi ez és hogyan érdemes kezelni?

Juhar fán vannak ezek a valami. Mik ezek? Más fán is láttam párat, de a juharon sok van.

kavicsos64 Creative Commons License 2 napja 0 0 27326

Igazad lehet, most nekem is szép a szőlő hajtása, nincs olyan nyomott mint minden évben volt itt ott néhány hajtás !

Előzmény: Jani71 (27322)
kavicsos64 Creative Commons License 2 napja 0 0 27325

A jól termő meggyeimben ilyen nagy csontik voltak 2-3 is bármit tettem velük ,ez miatt kivágtam !

Előzmény: Jani71 (27315)
Jani71 Creative Commons License 2 napja 0 0 27324

Tegnap. ;-) (1. 2. 3.)

Előzmény: TINTUS (27323)
TINTUS Creative Commons License 3 napja 0 0 27323

Szőlőn mikor kezdődik a peronosz veszély?

Jani71 Creative Commons License 3 napja 0 0 27322

Nálam pl. a szőlő kezdődő, durva atkakártételét blokkolta, a többi levél gyönyörű, egészséges.

Gyümölcsfát is szórtam a tavalyi brutál év után most tavasszal, egyelőre nem látom nyomát.

Talán a nyár eldönti, hogy lesz-e még, de őszintén szólva remélem, hogy idénre ennyi volt.

Olvastam olyan véleményt, hogy mivel nem vagy nagyon körülményesen terjed,

ezért van kitalálva ez a tavaszi egy menetes történet. Lokális, tehát ha a vegetáció elején

eltakarítod, akkor azon az éven jó eséllyel már nem okoz gondot.

Előzmény: Ali-bá (27319)
Ali-bá Creative Commons License 3 napja 0 0 27321

Köszönöm, hogy figyelmeztetsz, valóban nem olvastam, azt hiszem csak bele pillantottam. Ígérem, hogy pótolni fogom!

Előzmény: Gyula65 (27320)
Gyula65 Creative Commons License 3 napja 0 0 27320

Kedves Ali-bá!

Ha, végigolvastad volna az általam citált web oldalt, akkor ott ezt olvashattad volna:

A permetlé keverhetőség
A Flumite 200 a lúgos kémhatású gombaölő szerek kivételével - az adott kultúrában felhasználásra engedélyezett - összes többi rovar- és gombaölő szerrel keverhető.

Üdv!

Előzmény: Ali-bá (27317)
Ali-bá Creative Commons License 3 napja 0 0 27319

Érdemes egy évben kétszer (3X) is alkalmazni?

Előzmény: Jani71 (27318)
Jani71 Creative Commons License 3 napja 0 0 27318

Na, ezt meg én nem tudom. De úgy vélem, nincs különösebb akadálya. Számíts rá, hogy nem lesz

azonnal látható a hatás, a következő kialakult leveleken fogod észlelni, hogy nincs atka.

És mivel transzlamináris, szerencsére nem kell vele különösebben precízkedni.

Előzmény: Ali-bá (27317)
Ali-bá Creative Commons License 3 napja 0 0 27317

Köszönöm! Azért érdekel, mert éppen vettem egy kis üveggel. Keverhető gombaölőkkel ugye?

Előzmény: Jani71 (27316)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!