Keresés

Részletes keresés

pacsepa Creative Commons License 2017.08.16 0 0 25806

Wuxal-t használok. Az komplex anyag, bevált.

Előzmény: lapar (25800)
pacsepa Creative Commons License 2017.08.16 0 0 25805

Igen. És még nem is utoljára. A föld tele van gyomok magjával. És hozza a szél is.

Előzmény: shaggy86 (25799)
pacsepa Creative Commons License 2017.08.16 0 0 25804

Felszívódó!

Előzmény: Totya0024 (25798)
lapar Creative Commons License 2017.08.16 0 0 25803

Köszönöm, kipróbálom.

Előzmény: alfi13 (25802)
alfi13 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 25802

Több szert is kipróbáltam mindegyikről kedvezőek a tapasztalataim. Minden permetezésbe teszek régebben Wuxal szupert, majd Woldüngert és mostanában Fertikare.

 

FERICARE Műtrágyák

 

                                         N       P2O3        K2O      MgO        SO3

FERTICARE S 15-30-15         15               30                 15                 2,5                     5A Ferticare S magas foszfortartalmú indító műtrágya. Min­den zöldség és dísznövény palántane­veléséhez és a kiültetés utáni gyökere­sedéshez javasolt. Bogyósok, egyéb gyümöl­csök virágzás és kötődés javításához virágzás előtt használható

.FERTICARE  24-8-16              24             8                  16                   3,7                     5Nitrogén túlsúlyos  a gyökeresedés utáni növekedés gyümölcsképzési időszakban minden kertészeti kultúrában.  Ezenkívül a paprika uborka saláta nyári tápoldatozására

.FERTICARE 10-5-26              10               5                 26                    2,5                    25      Káliumigényes kultúrákban a tenyészidőszak második felében a színeződés, a beltartalom,  a tárolhatóság javítására. Paradicsom dinnyék gyümölcsök minőségjavítására 

Beöntözésre:                 0,1-0,2%   10l vízhez 10-20 gramm

Lombtrágyázáshoz:    0,3-0,7%   10l vízhez 30-70gramm

Előzmény: lapar (25800)
alfi13 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 25801

Én is így vásároltam öszeálltunk hárman. A Biofilmet is így osztottuk meg mert az is csak 1l-es kiszerelésben kapható és az fokozza a hatást, a felületen maradó rész esőállóvá teszi.

Előzmény: pacsepa (25797)
lapar Creative Commons License 2017.08.16 0 0 25800

"ha kell lombtrágyázni"

azt mivel szoktál?

Nálam is rendszeresen kellene, mert gyakorlatilag egy sóderdombon lakunk.

A kisárguló növényeimet mostanában valami zöldítő vitaminnal permeteztem (valami vas-kelát) úgy tünik hatott is, korábban tettem fel a gesztenyémről képeket.

Viszont másra is szükség lenne szerintem, ezért érdekelne valami komplex lombtrágya.

 

A meggy nekem az idén rossz lett nem a monília, hanelm a kukacok miatt. Valószinüleg nem jól kaptam el az időpontot, de alig volt egészséges szem. (bor lett :-) Érdekes módon pedig a csersznyém viszonylag sikeres volt, még a leg végén is voltak fényes egészséges szemek, ennyit számít az időzítés.

Előzmény: alfi13 (25791)
shaggy86 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 25799

Ki szeretném irtani a tarackot a szőlőből.

Panterát szórók rá tavasszal szórtam szépen el is száradt, de látom hogy vannak zöld hajtási soknak illetve mintha most kezdeni éledezni.

Mikor lenne célszerű még egyszer leszórni panterával? Én szüret után gondoltam előbb nagyon nem is menne a szüret miatt.

Totya0024 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 25798

Nem találom a választ, ez felszívódo vagy csak kontakt? :)

Előzmény: pacsepa (25797)
pacsepa Creative Commons License 2017.08.16 0 0 25797

Nem rossz a Mirage 45, de...

A legkisebb kiszerelés 1 literes! 10 liter permetszerhez kell 3-5 ml. Azaz kiskertben ez kihasználhatatlan.

Borzasztó sok. Ha esetleg kell valakinek belőle, szívesen költségosztással hajlandó vagyok rá beruházni.

Az nem gond, hogy zöldkönyves, az van nekem.

Előzmény: alfi13 (25794)
pacsepa Creative Commons License 2017.08.16 0 0 25796

Megnézzük. Nem mintha nem lenék elégedett a mostani védelemmel, de szeretem kombinálni.

Előzmény: alfi13 (25793)
Jani71 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 25795

Ugye? Mondom én...! ;-) Évről évre szép lassan kitanulja az ember a csíziót.

Mostanában már nekem sincs sok gondom a moníliával. Épp csak annyi, hogy ne felejtsem el... ;-)

Ha egymáshoz hasonlítom, akkor talán a legtöbb a Pándy-szerű valami gyökérnemesen. Nem sok.

(Mostanában a metszéssel variálok, idén kipróbáltam valamit, remélem, beválik.)

Még annyit a kollégának, hogy a Jubileum ráadásul elég savas is, én annyira nem szeretem.

Persze ez ízlés dolga, de valahogy a Meteor jobban bejön. Félreértés ne essék, nincs bajom a savval,

annyira, hogy én magam szoktam mondani, hogy sav nélkül csak egy geil, édes valami lenne

a gyümölcs, mindenképpen kellenek a savak, de azért van egy határ. A Pándyt kifejezetten szeretem.

Nekem az az egyik nagy kedvenc. Ha csak egyetlen fajtát ültethetnék, akkor az lenne.

Jól tartva és jó porzással megfelelő mennyiséget is terem, nem elvárás, hogy leszakadjanak az ágak.

Így ráadásul nem is aprózódik el. Az íze is megfelelően kialakul. Lehetne benne kicsit több cukor,

de az aroma kárpótol. Utánozhatatlan (azon fajták között, amelyeket ismerek - idén van beszerzés

alatt a Feketics, attól sokat remélek). Ha a cukor-sav arányt nézem, akkor a Meteornál van az

optimális, de ott egy kicsit hiányzik az aroma (persze finom, de a Pándy szintjét nem hozza).

Előzmény: alfi13 (25791)
alfi13 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25794

Pontosabban Mirage45 +Biofilm és légkeveréses motoros permetezővel kijuttatni. Nem csak a monília ellen hatásos de a levéllyukacsosodásra, blumeriellás levélbetegségre is kiváló.

Előzmény: alfi13 (25793)
alfi13 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25793

Próbáld ki a Mirage 45-öt nálam nagyon bevált.

Előzmény: pacsepa (25792)
pacsepa Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25792

Nekem is Érdi bőtermőm van. Permetezem tavasszal, mint állat, zöld rügyes állapottól sziromhullásig hetente és nem is szokott nagy baj lenni, az idei termés ágat tört. Vagy 60 kg-ot be is cefréztem belőle!

Na persze egy-egy gallyat elkap a monília nálam is, de ez belefér és lemetszem azt a néhányat.

Előzmény: alfi13 (25791)
alfi13 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25791

A Moníliával csak kezdő kertész koromban voltak problémáim. A meteoron és az érdi bőtermőn sincs monília tünetek már jó pár éve. Kezdő kertész koromban voltak problémáim de mióta egyes alapszabályokat betartok megfelelő időben jó szerrel permetezni és a megfelelő tápanyagot biztosítani ha kell lombtrágyázni azóta egészségesek a gyümölcsfáim.

Előzmény: Jani71 (25789)
zsorsz Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25790

Meteor nekem se vált be,tavasszal levágtam az ágait,az új hajtásokra ráoltok vmi ellenállót.

Előzmény: Jani71 (25789)
Jani71 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25789

Érdekes. Én nem tapasztaltam különösebb monília érzékenységet a Meteornál.

Annyira meg főleg nem, hogy 'még érzékenyebb' az Érdi bőtermőnél.

Mondjuk lemosózom is... :-) Gondolom, számít valamelyest. ;-)

Jó az a Meteor! Nálam az egyik kedvenc, több szempontból is.

Előzmény: alfi13 (25786)
Jani71 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25788

Nyugodj meg! Én sorban ásom ki a szilvát, kajszit... Szerinted? Mit érzek? Nekem se a pénz a gond..

Némelyiknél itt is éppen az első vagy az első normálisan termő évjárat lenne... Előtte évek...

Most agyalok és keresgélem helyette a "fákat". Elvileg meg is vannak, de majd meglátjuk.

Ha már a Jubileumot említetted: nem akarlak még ennél is jobban elkeseríteni, de épp a napokban

fogom azt is kiszedni. Gyalázat, hogy milyen keveset terem. Elegem van belőle (is).

Eddig is bosszankodtam, ahogy most te is teszed, de idén már végleg letisztult, leegyszerűsödött

bennem ez az egész. Ami nem működik, az mehet! Hideg fejjel odamegyek és kiásom. Pont...

Túl drága az időm, energiám, egyéb, hogy olyanba öljem ezeket, ami végül nem hálálja meg...

Sőt (mert ezzel még nincs vége)! Mindez nem elég, még plusz bosszúságot is okoz...

 

 

Előzmény: Flaci74 (25784)
zsorsz Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25787

Egy faiskolai eladóval pont erről beszélgettem,miért nem forgalmazzák az ellenállóbb fajtákat?Túl nagy affinitást nem mutatott,- "a tulaj így rendeli,meg inkább a hagyományos fajtákat keresik",mondom a beszterceit,érdi bőtermőt,bergeront?.... és még soroltam egy pár kiemelten tarthatatlan, betegségekre fogékony fát.Egyértelműen állította hogy igen, ezeket keresik.Na,erre mit lehet mondani?

Előzmény: Flaci74 (25784)
alfi13 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25786

Az a legnagyobb probléma hogy a III.-as kategóriás szerekkel nehéz megvédeni a moníliától, de azért nem reménytelen. Nagy hangsúlyt kell fordítani a megelőzésre a lemosó permetezésre. A fán lévő munifikálódott gyümölcsöket szedd le és égesd el. Ősszel a lombhullás környékén csinálj egy lemosó permetezést Nevikén-nel és ezt tavasszal a fagyok elmúltával ismételd meg szintén Nevikénnel. Majd a virágzás előtt Bordóilé-vel. A virágzás kezdetén Chorus + Dithane +Biofilm majd a virágzás végén ismételd meg. Ha betudnál szerezni Mirage 45-öt akkor az egymagában megoldaná a monília elleni védekezést. Sokkal finomabbnak tartom érdi bőtermőnél a Meteor meggyet  de ez még érzékenyebb a moníliára.

Előzmény: Flaci74 (25785)
Flaci74 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25785

Azért vagyok mérges, mert tudok olyan gazdákról, akik soha nem permezteznek, és a meggyfájuk tele van meggyel. Az enyém meg permetezve is lett és mégis halálra van ítélve. :(

Előzmény: zsorsz (25783)
Flaci74 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25784

köszi a válaszokat. Érden az Elvira majorban vettem, őket a fertőzés észlelése után rögtön felhívtam, de semmi jóval nem biztattak. Vettem tőlük akkor egy Érdi Jubileum típust is, az egészségesnek tűnik. Ez viccccc. Ilyet nem volna szabad forgalomba hozni. Ez egy rakás szar. Ezt hogy képzelik mégis, akik ezeket a szarokat kitenyésztik, és hülyítik az embert hogy a legjobb fajta. Állandóan permetezek, és lehet, hoyg a fertőzés ebben az évben szerdán jött, és én csak szombaton fújtam le Chorus-al, de akkor már hatástalan??? Ezt komolyan gondolják? ÉS nem is a pénzzel van a bajom, amit ezért elkértek, hanem azzal, hogy most fordult volna termőre, és évek mentek el a semmire. Ez botrány. Ezt a fajtát akkor be kell tiltani.

Előzmény: zsorsz (25783)
zsorsz Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25783

Ne kínlódj vele,nekem is volt,reménytelen eset,ellenállóbb fajtával kiváltani pl.csengődi csokros

Előzmény: Flaci74 (25781)
Jani71 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25782

Én kínlódtam vele néhány évig, de minden igyekezetem ellenére folyton moníliás lett.

Állandó visszavágások, újult hajtás, újabb remény és mindenféle próbálkozás a permetezéssel,

végül elegem lett és kiástam. Pont.

Ha nem lenne ennyire érzékeny, nagyon jó fajta lenne. De így eszembe sem jutott újra telepíteni.

A kérdésedre válaszolva: ha a nyavalya a fában van, akkor lehet, hogy hatástalan a lekenése.

Valahogy belülről kellene jól megvédeni! Nyilván tudod, hogy a virágzáskor megy be, akkor kell

nagyon odafigyelni, de ez már csak okoskodás részemről, hiszen én se bírtam vele...

Esetleg próbáld meg az őszi és tavaszi lemosást alaposan, ha még ez nem történt volna meg!

Talán segít valamelyest a megelőzésben. Aztán virágzáskor durván nekimenni a gombának!

Még annyit, hogy a lemosózás időzítése se biztos, hogy mindegy, érdemes lehet ennek is utána

olvasni, számíthat a végeredménynél, ha jól eltalálod.

Nem tudom, ez nehéz ügy ennél a fajtánál, ahogy tapasztaltam.

 

Előzmény: Flaci74 (25781)
Flaci74 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25781

Sziasztok, van egy kis érdi bőtermő meggyfám. Amikor megvettem, akkor is tudtam, hogy extrém módon hajlamos a vesszőmoníliára, de mégis megvettem. Tavasszal megfertőződött, és a fertőzött vesszőket folyamatosan levágtam, próbálva menteni a menthetőt. A sebeket gondisan lezártam. Ma eljutottam oda, hogy a mézgafolyásokat lekapartam, és az egész fa kérgét és az ágakat beecseteltem cuproxat oldattal. Most olyan mintha kékre lenne festve a fa. Szerintetek ez hatásos lehet?

lapar Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25780

Valahol olvastam (tán az itt is közzétett csonthéjasok betegségei c. pdf-ben), hogy a score csak öszire jó a sztigminás lyukacsosodásnál.

Nekem most az van itthon, de kajszira kéne (termés után). Miért nem lehet, Vagy igen?

Vagy akkor mit?

Előzmény: szicsu1007 (25779)
szicsu1007 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25779

Mondjuk nemigen szűnt meg a betegség az őszin, talán csak lassult a fertőzés tempója. Ahogy múlnak a napok, a vessző hegyén lévő levelek is kezdenek lyukacsosodni. Tavalyhoz képest annyi a javulás, hogy alig van levélhullás (sárgán), és a fán lévő levelek szinte mind zöldek (egy-kettő sárgul meg, az lehull).

A Score után adtam neki Cuproxat FW-t is (tanácstalanságomban), nem tűnik károsnak a réz, fent maradtak a levelek.

Előzmény: Flanell (25767)
pacsepa Creative Commons License 2017.08.14 0 0 25778

Sajnos nincs igazad. Ezért is szóltam közbe. Én is rágom olykor a lombot (saláta, spenót, hagyma és számtalan fűszernövény). Ellenem is bevetnéd? :-O

A lepkehernyó és a bogár nagyon más. Az élősködő, melynek a toxinját szintetizálták specifikusak, egy-egy fajta rovar ellen használhatók. Az hogy az egyik toxin az egyik ízeltlábú fajta, a másik meg egy másik ellen jó, az tehát nem egy a világot behálózó lobbi összeesküvésének a része.

Te azt használsz amit akarsz, de másoknak adott tanácsok esetében csak óvatosan!

Bizonyos esetekben én is felülbírálom a gyári előírásokat, de azt azért előtte alaposan áttanulmányozom. Gombaölők esetében pl az azonos hatóanyagok esetében viszonylag egyszerű ez (pl Quadris, Amistar), de a rovarölő szerek... az más tészta. A Sherpa használatánál is trükközök, de ezeknek van szakirodalmi alapja is.

Előzmény: kavicsos64 (25777)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.08.14 0 0 25777

Szerintem tök mindegy ez is az is a lombot rágja !

Előzmény: pacsepa (25776)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!