Keresés

Részletes keresés

alfi13 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25786

Az a legnagyobb probléma hogy a III.-as kategóriás szerekkel nehéz megvédeni a moníliától, de azért nem reménytelen. Nagy hangsúlyt kell fordítani a megelőzésre a lemosó permetezésre. A fán lévő munifikálódott gyümölcsöket szedd le és égesd el. Ősszel a lombhullás környékén csinálj egy lemosó permetezést Nevikén-nel és ezt tavasszal a fagyok elmúltával ismételd meg szintén Nevikénnel. Majd a virágzás előtt Bordóilé-vel. A virágzás kezdetén Chorus + Dithane +Biofilm majd a virágzás végén ismételd meg. Ha betudnál szerezni Mirage 45-öt akkor az egymagában megoldaná a monília elleni védekezést. Sokkal finomabbnak tartom érdi bőtermőnél a Meteor meggyet  de ez még érzékenyebb a moníliára.

Előzmény: Flaci74 (25785)
Flaci74 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25785

Azért vagyok mérges, mert tudok olyan gazdákról, akik soha nem permezteznek, és a meggyfájuk tele van meggyel. Az enyém meg permetezve is lett és mégis halálra van ítélve. :(

Előzmény: zsorsz (25783)
Flaci74 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25784

köszi a válaszokat. Érden az Elvira majorban vettem, őket a fertőzés észlelése után rögtön felhívtam, de semmi jóval nem biztattak. Vettem tőlük akkor egy Érdi Jubileum típust is, az egészségesnek tűnik. Ez viccccc. Ilyet nem volna szabad forgalomba hozni. Ez egy rakás szar. Ezt hogy képzelik mégis, akik ezeket a szarokat kitenyésztik, és hülyítik az embert hogy a legjobb fajta. Állandóan permetezek, és lehet, hoyg a fertőzés ebben az évben szerdán jött, és én csak szombaton fújtam le Chorus-al, de akkor már hatástalan??? Ezt komolyan gondolják? ÉS nem is a pénzzel van a bajom, amit ezért elkértek, hanem azzal, hogy most fordult volna termőre, és évek mentek el a semmire. Ez botrány. Ezt a fajtát akkor be kell tiltani.

Előzmény: zsorsz (25783)
zsorsz Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25783

Ne kínlódj vele,nekem is volt,reménytelen eset,ellenállóbb fajtával kiváltani pl.csengődi csokros

Előzmény: Flaci74 (25781)
Jani71 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25782

Én kínlódtam vele néhány évig, de minden igyekezetem ellenére folyton moníliás lett.

Állandó visszavágások, újult hajtás, újabb remény és mindenféle próbálkozás a permetezéssel,

végül elegem lett és kiástam. Pont.

Ha nem lenne ennyire érzékeny, nagyon jó fajta lenne. De így eszembe sem jutott újra telepíteni.

A kérdésedre válaszolva: ha a nyavalya a fában van, akkor lehet, hogy hatástalan a lekenése.

Valahogy belülről kellene jól megvédeni! Nyilván tudod, hogy a virágzáskor megy be, akkor kell

nagyon odafigyelni, de ez már csak okoskodás részemről, hiszen én se bírtam vele...

Esetleg próbáld meg az őszi és tavaszi lemosást alaposan, ha még ez nem történt volna meg!

Talán segít valamelyest a megelőzésben. Aztán virágzáskor durván nekimenni a gombának!

Még annyit, hogy a lemosózás időzítése se biztos, hogy mindegy, érdemes lehet ennek is utána

olvasni, számíthat a végeredménynél, ha jól eltalálod.

Nem tudom, ez nehéz ügy ennél a fajtánál, ahogy tapasztaltam.

 

Előzmény: Flaci74 (25781)
Flaci74 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25781

Sziasztok, van egy kis érdi bőtermő meggyfám. Amikor megvettem, akkor is tudtam, hogy extrém módon hajlamos a vesszőmoníliára, de mégis megvettem. Tavasszal megfertőződött, és a fertőzött vesszőket folyamatosan levágtam, próbálva menteni a menthetőt. A sebeket gondisan lezártam. Ma eljutottam oda, hogy a mézgafolyásokat lekapartam, és az egész fa kérgét és az ágakat beecseteltem cuproxat oldattal. Most olyan mintha kékre lenne festve a fa. Szerintetek ez hatásos lehet?

lapar Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25780

Valahol olvastam (tán az itt is közzétett csonthéjasok betegségei c. pdf-ben), hogy a score csak öszire jó a sztigminás lyukacsosodásnál.

Nekem most az van itthon, de kajszira kéne (termés után). Miért nem lehet, Vagy igen?

Vagy akkor mit?

Előzmény: szicsu1007 (25779)
szicsu1007 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 25779

Mondjuk nemigen szűnt meg a betegség az őszin, talán csak lassult a fertőzés tempója. Ahogy múlnak a napok, a vessző hegyén lévő levelek is kezdenek lyukacsosodni. Tavalyhoz képest annyi a javulás, hogy alig van levélhullás (sárgán), és a fán lévő levelek szinte mind zöldek (egy-kettő sárgul meg, az lehull).

A Score után adtam neki Cuproxat FW-t is (tanácstalanságomban), nem tűnik károsnak a réz, fent maradtak a levelek.

Előzmény: Flanell (25767)
pacsepa Creative Commons License 2017.08.14 0 0 25778

Sajnos nincs igazad. Ezért is szóltam közbe. Én is rágom olykor a lombot (saláta, spenót, hagyma és számtalan fűszernövény). Ellenem is bevetnéd? :-O

A lepkehernyó és a bogár nagyon más. Az élősködő, melynek a toxinját szintetizálták specifikusak, egy-egy fajta rovar ellen használhatók. Az hogy az egyik toxin az egyik ízeltlábú fajta, a másik meg egy másik ellen jó, az tehát nem egy a világot behálózó lobbi összeesküvésének a része.

Te azt használsz amit akarsz, de másoknak adott tanácsok esetében csak óvatosan!

Bizonyos esetekben én is felülbírálom a gyári előírásokat, de azt azért előtte alaposan áttanulmányozom. Gombaölők esetében pl az azonos hatóanyagok esetében viszonylag egyszerű ez (pl Quadris, Amistar), de a rovarölő szerek... az más tészta. A Sherpa használatánál is trükközök, de ezeknek van szakirodalmi alapja is.

Előzmény: kavicsos64 (25777)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.08.14 0 0 25777

Szerintem tök mindegy ez is az is a lombot rágja !

Előzmény: pacsepa (25776)
pacsepa Creative Commons License 2017.08.14 0 0 25776

Gyárilag nem ajánlja ellene.

 

"A Bacillus thuringiensis kurstaki baktériumtörzs toxinkristályait és spóráit tartalmazó DiPel készítmény"

"Hatásmód:

A készítményt előrejelzés alapján a fiatal lárvastádiumok ellen kell alkalmazni (L1-L2). Erős fertőzésnél és elhúzódó rajzás esetén 7-10 nap múlva szükséges megismételni a kezelést. Permetezést követően a DiPel DF készítmény toxinkristályaiból fogyasztó hernyók fél órán belül abbahagyják a táplálkozásukat és 3-5 napon belül elpusztulnak."

 

Van szó benne kristályokról, de nem ott és nem úgy.

De igazából ez tök mindegy. Ha Neked ez hatott krumplibogárra akkor jó. DE ezen kívül NINCS ADAT RÁ az interneten. A Dipel a lepkehernyók ellen hatásos.

 

Te nyilván a NOVODOR-ral kevered, ami egy másik baktériumtörzs toxinját tartalmazza (szintén) kristályos formában. Az kifejezetten borárlárvák ellen hatásos, pl a burgonyabogár lárvájára.

Előzmény: kavicsos64 (25775)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.08.14 0 0 25775

Pedig az ellen lenne ,ha megeszi kristályok képződnek tőle benne ! Régen én is használtam ellenük !

Előzmény: pacsepa (25774)
pacsepa Creative Commons License 2017.08.14 0 0 25774

Csaxólok.

A Dipel burgonyabogárra és a lárvájára nem jó.

Előzmény: kavicsos64 (25772)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.13 0 0 25773

Kösz.

Valóban, már eléggé fekszenek a szárak, nagy kárt nem okoznak.

Előzmény: kavicsos64 (25772)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.08.13 0 0 25772

Az az igazság nem nagyon van már mit ajánlani ! Én is már nem szórok semmit még néhány nap és inkább felszedem ! Egyedüli vegyszert már nem szabad szórni ellenük csak két vegyszert keverve és kitin szintézis gátlód adni mellé +ban A bió vegyszereket még ki tudod próbálni ellenük Dipel ha jól emlékszem !

Előzmény: Törölt nick (25770)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.08.13 0 0 25771

Meg is lepett a dolog ! Jókat fújkálunk! És csodálkozunk hogy mindenféle rák van !

Előzmény: lapar (25766)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.13 0 0 25770

Üdv.

 

Krumplibogár ellen kb. 10 napja szórtam Apacs-ot, de újra rengeteg a sárga lárva.

 

Milyen rövid ÉVI-s kontaktot ajánlanátok?

CBNora Creative Commons License 2017.08.13 0 0 25769

Ezek a legújabb jövevény, az ázsiai márványospoloska (Halyomorpha halys) lárvái.

Itt láthatók a fejlődési stádiumai:

http://www.stopbmsb.org/stink-bug-basics/life-stages/

Előzmény: lapar (25727)
Flanell Creative Commons License 2017.08.13 0 0 25768

Ezek a képeden mind lárvák.

Sok rovarfaj van, aminél a lárva nem néz ki teljesen másként, mint az imágó. Pl. a szöcske bébikorban is ugyanolyan, csak nincs szárnya. Meg a poloskáidnál is ugyanez a helyzet.

 

Ez a vándorpoloska (mondjuk, műanyagból). (Hogy ki képes ennyi munkát rááldozni a makettekre?)

De a lényeg, hogy jól látni a különféle fejlődési alakokat.

http://pctrs.network.hu/picture/1/5/6/_/nezara_viridula_006_vandorpoloska_1056607_8045.jpg

 

Előzmény: lapar (25739)
Flanell Creative Commons License 2017.08.13 0 0 25767

Hogy az öreg levelek lyukasak, az újak meg nem, ez nekem úgy tűnik, hogy a betegség megszűnt, mondjuk a hőségtől, száraz levegőtől.

Előzmény: szicsu1007 (25715)
lapar Creative Commons License 2017.08.12 0 0 25766

Gondolom Te is láttad a belinkelt szövegben:

"A permethrin neurotoxikus anyag, izomgörcsöt, bénulást okoz. Az idegrendszert a nátrium-csatornák működésén keresztül károsítja."

Előzmény: kavicsos64 (25762)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.08.12 0 0 25765

Rendkívül érdekes volt ! Rengeteg ilyen méreg van forgalomban pedig ! A Cinetrint én is sokat használtam ,de nem csak ezt ! De vetéskor fogom alkalmazni tán jobb mint a talajfertőtlenítő ((::!! Ezt mindenütt légzési méregként írják de akkor ez nem is valós ,még jó hogy a lakásban is fújjuk !

Előzmény: beetee (25764)
beetee Creative Commons License 2017.08.12 0 0 25764

Ezt olvasd végig, aztán csodálkozz..

 

Az összes ilyen szarban (rovarölő aeroszol, elektromos vegyi párologtató, stb..) elég érdekes anyagok vannak.

Persze van engedélyük, meg vizsgálatok, hogy azért nagy többségében túlélik az emberek... ;)))

Előzmény: kavicsos64 (25762)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.08.12 0 0 25763

A területre valamilyen gázosodó rovarölőt fújnék szélcsendben !

Előzmény: alfi13 (25761)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.08.12 0 0 25762

Azt lakásban hogy fújnád ? Ha ideg méreg volna mi is hullanánk mint a legyek ((::!!

Előzmény: lapar (25760)
alfi13 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25761

Ahogy leírtad a ruházatomat úgy használom és csak a ruhára fújnám ha már levetettem mert nem szeretném a kertből hazahordani a kullancsokat. Tavasszal vásároltam a kertem mellett lévő elhanyagolt területet ahol őzek szarvasok is tanyáznak és ahol ezek vannak ott rengeteg a kullancs is. Csak a területet jártam körbe és három kullancsot sikerült begyűjtenem. Le akarom permetezni és utána bekeríteni a területet de ahhoz be kell mennem.

Előzmény: beetee (25759)
lapar Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25760

Nem idegméreg a Chemotoxban is levő piretroid? (vagy piretrin? vagy permetrin? :-))

Előzmény: kavicsos64 (25758)
beetee Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25759

Nem teljesen értem a kérdést.

A ruháról szeretnéd leirtani? Úgy, hogy már levetted?

Vagy magadon fújkálnád össze vegyszerekkel a nadrágodat és magadat?

 

Én nem alkalmaznék ilyen sprayket  nem a rendeltetésének megfelelően (meg egyébként sem...).

Pláne nem fújkálnám össze magam vagy a rokonaim, stb bőrét velük.

 

Az biztos, hogy megfelelően nagy dózisban megöli a kullancsot, vagy az minimum belefullad...

 

Egyébként pl. a tetvek elleni "sima" kontakt, vagy kontakt hatással is bíró rovarölők is szokták gyéríteni az atkákat, de sokkal nagyobb koncentrációban hatásosak ellenük, mint mondjuk valami egyszerű tetű ellen.

A méreg, az méreg.

A felszívódók hatásmechanizmusától már függ van-e rájuk hatással, vagy sem.

 

Ha látod a kullancsot a ruhán, akkor seperd le, vagy nyomd össze a körmeid közt (elég strapabíró).

Megelőzésként a zárt ruházat, zokniba betűrt nadrág szokott menni.

A levetett ruhában egyébként elpusztul, ha az nem nedves. Elég hamar. Nem bírja a szárazságot. Ezért is inkább tavasszal-ősszel szaporodnak fel, nem nyáron, aszályban.

 

Az egyébként létező területre szórható kullancs ellen is hatásos szert már betiltották, vagy egyes kategória.

Előzmény: alfi13 (25757)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25758

A feleségem le szokta fújni őket közönséges légyírtóval az mindegy milyen rovar mert légzési méreg van benne és azok is lélegeznek valahogy ! Még a nagy pók is összedobja a lábát tőle ,még szabadban is !

Előzmény: alfi13 (25757)
alfi13 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25757

nem tudom menyire ismered a pókszabásúakat egy másik topikban tettem föl ezt a kérdést talán Te tudod rá a választ mivel ha jól tudom a kullancs is a pókszabásúak családjába tartozik.

"Szerintetek ha egy kullancsos területen az ember fölszed egy kullancsot gondolom először a ruhára akkor ezeket a rovarölő spray al lefújva el lehet e pusztítani. Gondolok itt a légy -és szúnyogirtó spray vagy inkább a csótány és hangyairtó spray-ra."

Előzmény: beetee (25749)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!